Страница 5 от 14 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 199
Like Tree163Одобрявам

Panasonic xz12skew спря работа при -19

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #61

    Re: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    От 01.01.2016 до 12-ти засякох 66кв което се пада по 250 вата на час това в доста големи студове както и дневните не превишаваха -7 -8 нощни -12, -16
    Хитачито е изразходил повече 21лв някъде за 11 дена. Като стои отворено към коридор и кухня нагласен на 20 или 19 градуса да поддържа г/д някаква температура
    Този пост е редактиран от mystikalrs; 16-01-17 в 22:02.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #62

    Отговор: Re: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Жив и здрав, Дано всеки достигне твоята консумация.

    п.с. Не се засягай, просто разсъждаваме.
    bobovo и mystikalrs харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    91
    #63

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    И аз имам от същите ватметърчета, когато са пуснати на 20-21 градуса наистина климатиците харчат между 250-450 вата, при външна температура до -10,което е доста под номинала им.Когато къщата е загрята и има малко топлозагуби, средната моментна консумация за трите ми климатика е около 1000 вата.
    Отоплявам близо 80м2, но темата е за температури под -15 градуса, тогава си проличава кой колко може, почват да харчат почти двойно ако трябва да гонят 22 - 23 градуса. Тъпо е, че са ги ограничили софтуерно Панасониците и то точно от ETHERA серията, може би искат да ни накарат да си купим от по-скъпите, които са до -20.
    Този пост е редактиран от avenger; 17-01-17 в 09:40.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    832
    #64

    Отговор: Re: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    От 01.01.2016 до 12-ти засякох 66кв което се пада по 250 вата на час това в доста големи студове както и дневните не превишаваха -7 -8 нощни -12, -16
    Значи тоя климатик ще те грее комфортно цел месец за трийсет и два-три лева ? Вече почвам да се щипя,да не би да съм попаднал в някакъв форум на писатели фантасти ! De Dietrich от 3к,два чувала донбас (2x8.50=17 лева само днеска)....направо ми иде да се застрелям.А лека ви нощ,че почвам да вдигам захарта и кръвното като чета .
    bobovo и bobbyap харесват това.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #65

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Цитат Първоначално публикувано от Ogosh Виж публикацията
    и аз имам от същите ватметърчета, когато са пуснати на 20-21 градуса наистина климатиците харчат между 250-450 вата, при външна температура до -10,
    което е доста под номинала им, когато къщата е загрята и има малко топлозагуби средната моментна консумация за трите ми климатика е около 1000 вата,
    отоплявам близо 80м2,
    но темата е за температури под -15 градуса, тогава си проличава кой колко може, почват да харчат почти двойно ако трябва да гонят 22 - 23 градуса,
    тъпо е че са ги ограничили софтуерно панасониците и то точно от ETHERA серията, може би искат да ни накарат да си купим от по-скъпите, които са до -20,
    Етереите са летни машинки. Тези, които ги правят за северните страни са със съвсем други показатели:



  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    78
    #66

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Да споделя и аз нещо, което силно ми направи впечатление. Говоря за Етереята от заглавието и поведението и като консумация на енергия. До преди седмица я държах на 25 градуса и в стаята беше 25.5 абсолютно доволен, а консумацията при -10 беше 600-660вата. Сега си направих експеримент и от няколко дни съм я сложил на 23 градуса като при това задание температурата в стаята, която е с постоянно отворена врата към коридор 10м2 е 25 градуса. Вчера през нощта температурата падна до -9 и при зададени 23 и поддържани 25 консумацията беше 350вата за стая приблизително 18м2 и коридор 10м2 като в коридора беше 23.5 градуса. Изключвайки кофти момента с безпричинното спиране при -17 градуса, машината работи много добре и тук управлението на авто вентилатора е брилянтно. Не духа без причина при -9 градуса консумирайки 350вата работеше на най-тихата степен и въпреки това температурата в стаята не падна под 25. Дограмата е много лоша, щом на балконската врата слагам одеяло иначе ми духа и няма изолация, защото е вътрешна.
    milanov одобрява това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #67

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Като чета оставам с впечатлението че живея в апартамент без стени ,а Дайсейкая е най НЕ икономичния климатик.При тези температури не съм видял такава консумация при мен.Темата започва да се дублира с тази Колко ми харчи климатика.
    bobovo и mkukas харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #68

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Браво на машинката.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,131
    #69

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Само тия дето сме имали панасоник знаем истината
    bobovo, hawai76 и mkukas харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #70

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    popov, и други забелязват НЕ икономичността.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #71

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    Като чета оставам с впечатлението че живея в апартамент без стени ,а Дайсейкая е най НЕ икономичния климатик.При тези температури не съм видял такава консумация при мен.Темата започва да се дублира с тази Колко ми харчи климатика.
    Недей! Всъщност, проблем за нас, които сме тук, от повечко време няма. Знаем за какво става дума и научната фантастика е даже забавна понякога. Тожко, обаче на тези, които влизат сега и евентуално си търсят машинки, четейки това. Остават с измамни очаквания и после пълнят темите с нови безмислени постове.
    bobovo, Aleksandars, pulsedriverbg и 5 други харесват това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,787
    #72

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Тони, напълно си прав. Но когато и аз написах същото в малко по друг вид в друга тема, "писачите и компетентните" се почустваха обидени... Живи и здрави!

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #73

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19


    Сашо, всеки е свободен да се обижда колкото си иска, но и да се самозаблуждава точно толкова.
    Миланов не го включвам в тази категория - той си е отделен подфорум!
    Aleksandars и hawai76 харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #74

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    ОФф, последен.
    Подфорума на milanov още не може да повярва на случващото се, но някои факти са си факти.

    - - - - - - - - - -


  18. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #75

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    ОФф, последен.
    Подфорума на milanov още не може да повярва на случващото се, но някои факти са си факти.

    - - - - - - - - - -

    Офф2
    Миланов, още не си ли хостнал ,собствен климатичен форум?[emoji1]

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 14 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Спря да топли 14 EH!
    От valentin1000 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 16-02-12, 21:08
  2. Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря
    От vfilipov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 218
    Последно: 18-12-10, 23:09
  3. И моя Panasonic CS/CU-E12DKE спря да топли
    От MikiOne във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 40
    Последно: 13-01-10, 09:48
  4. Panasonic CS/CU-E12GKE - странно поведение на работа
    От HunterBG във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 20
    Последно: 18-01-08, 23:08
  5. ICQ спря - вие имате ли ?
    От Zaphod B във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 06-10-04, 22:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе