Страница 15 от 31 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 457

мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на mbirol
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Izmir
    Мнения
    263
    #211

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Ама разбира се. Информация споделям всякаква. Само че твоят може да няма толкова нужда от модване, защото е с новия фреон и с голям топлообменник, би трябвало да не цикли често дефрости.

    Mbirol, сега е все още студено, но при по-топло време, 12 ~15° може би ще задържи по-дълго на 160 минимум.
    Mbirol, it's still cold outside, but at hgher ambient temp it should maintain 160 w longer, I think...
    Измир в момента 12 градуса, климатик мин. Мигновено потребление 360 вата. Задайте температура до 24 градуса. Температурата на всмукване на въздуха е 27,4 градуса. Ако температурата надвиши 27 градуса за 3 минути, външното тяло е изключено.

    Настройки на климатика




    Засмукване на въздух горещо





    Моментна консумация и температура на въздушния поток


    - - - - - - - - - -

    И точно преди външното тяло да се изключи.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от mbirol; 20-01-19 в 23:37.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #212

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Огряване от слънцето на машината ли имаш впредвид или на самото помещение ?


    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    И двете, разбира се. Самата стая и външното тяло на машината, висящо на стената и.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #213

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Особено външното тяло ако го напича яко ...

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #214

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Точно така работи една изправна етерия 9-ка, но клапите се настройват на 30 градуса от вертикала (60 от хоризонтала), а не вертикално надолу. Иначе не работи съвсем коректно.
    Точно това му го бях предложил на колегата преди 5-6 страници от темата,
    но така му “духало”.
    Извинете ме, че не съм се изразил правилно и заради това се е получило неразбирателство. Значи клапите са на позиция "най-долу" от настройката на дистанционното и на това казва вертикално надолу. Релната им позиция е такава - около 30 градуса по-нагоре. Ако има нужда, ще ги снимам. Ето позициите, както са дадени според сервизното ръководство, държа ги на "5":





    За лог-файл имах предвид да изкарам лог от всички данни, а не само от електромера.

    Когато задам 22.5 градуса и не се движа постоянно в стаята, оставя да се стабилизира, температурата в нея става точно 22.1 (измерено с 3 други термометъра) и не мърда. Това се поддържа със струя 28.3 градуса вчера, оня ден - с 27.9. От това съдя, че това, което отчита, лъже с 1/2 градус. Но това не е съществено, ще му свикна.

    Иначе вчера вечерта общо три пъти направи това, за което писах и сутринта - слиза на много ниска мощност, около и под 180 вата, питата на вътрешното изстива до 1-2 градуса под стайната, така остава 4-5 минути, после вдига обратно до към 350-360. Лампата за дефрост не мига. Много неприятно усещане, което комбинирано с това, че турбината се върти, създава усещане за студ.

    И така както си поддържа около 28 градуса струя - единия ден го прави с консумация мисля че 270 вата беше, а снощи - с 370. Това е при 2 градуса външна. Всеки ден различно, това е положението. Изобщо го изключих снощи, то хем течение, хем студено течение.

    -------------------

    Проверих и каква е процедурата за диагностика: Задава се отопление на максимална степен (градуси и вентилация) и след 15 минути трябва да има разлика от 14 градуса на входа и изхода на вътрешното тяло. Това ще го покрия без никакви проблеми и няма приична да се търси проблем ако това е наред.

    -------------------
    Вчера след като отдалечих сензора от питата, климатикът не зацикли он-оф, а още с включването си успя да си мине в режим на намалена мощност. Не знам дали се дължи на отдалечеността на сензора от питата, но ще пробвам още няколко пъти как е.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ogi28b; 21-01-19 в 13:03.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #215

    Re: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    370 вата и да духа с 28 градуса нещо не е наред 100 процента

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #216

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Ogi , процедурата за диагностика , направена от човек който си разбира от работата е доста по-сложна. Не се отказвайте от нея.

    Естествено че климатика не е наред , на Рафа нали е същата машина и също е в 13кв.м. ако му духаше с 28 или пък още повече с 2° под стайната(19-20) при 160w дали щеше да го изтрая 1г. и то в стая с бебе ... а точно обратното по едно време го предпочиташе пред дайсекая.
    Този пост е редактиран от Mig82; 21-01-19 в 14:54.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #217

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Имах предвид само това, което се прави според сервизната инструкция. Иначе ми е ясно, че пълната диагностика включва измерване на всеки един показател. Но при гаранционен климатик се съмнявам да правят каквото и да е друго, освен описаното в сервизната.

    Възможно ли е да се натрупва лед по гърба и заради това да вдига консумацията за да си навакса топлообмена, както и на моменти да прави това с понижаването на мощността съвсем до минимум (което за мен е някакъв опит за дефрост, ако мога така да го кажа - непълен)? Довечера като се прибера ще проверя и това - дали по гърба няма доста лед, който да пречи.



    Ето така работи климатикът, като не е в он-оф:

    - вдига градуси до към 35-39, понижава ги, пак ги вдига, като все по-малка е амплитудата около зададените.
    - за макс 1 час стабилизира струята с еднаква температура
    - работи, работи и изведнъж без никаква индикация за дефрост - струята рязко изстива, без компресорът да спира, само понижава до около 180 вата консумацията.
    - това трае около 5 минути, след което пак запова да повишава градусите и да стабилизира около някакви градуси, с които да поддържа.
    - в зелено са зададените
    - в червено са градусите, около които се опитва да стабилизира струята
    - синьо е реалните градуси на струята
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ogi28b; 21-01-19 в 16:24.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #218

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    ogi28b Моят климатик никога не е духал на настройка на 22 гр. от ДУ със струя на изхода от 28 гр. , а е същия модел. По-малко от 33 гр. не съм измервал и то на 340 вата, при полужение, че е 18-ка, а не 9-ка. Извикай техниците да го проверят и после пак ще коментираме. Успех

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #219

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Със сигурност, само трябва да успея да си взема свободен ден от работата, че тези дни е малко натоварено.

    Иначе аз продължавам да си експериментирам и в 17:00 ги засилих двата със следните настройки:

    - външна: 2 градуса
    - вътрешна: отчетени 22 градуса в целия апартамент
    - отворени всички врати навсякъде
    - обща площ около 65 кв. м, обем - около 170 куб. м
    - посока на клапите - ауто
    - вентилатори - ръчно управление на 5-та степен от 5
    - зададени 24 градуса

    З-35-цата си е сериозна машина. Стопли се навсякъде за минути. Те и двата са, ама просто малкия нещо не е в ред. След около час и половина работа, малко след 18:45, ето резултатите:

    - навсякъде в апартамента беше 24-24.5 градуса, само в най-отдалечените точки - леко по-хладно, към 23
    - Т на струята от Z25: 36.2
    - T на струята от Z35: 37.9

    Тук обаче се усети много по-мощната турбина и като звук, и като "вятър"

    Прилагам и снимки. На първата се вижда позицията на клапите в позицията, която аз наричам "вертикално надолу" - най-надолу от ДУ. Не мога да измеря градусите на наклон, но мисля, че се виждат. Втората е от рубриката No Comment
    -

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #220

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Миг го е казал. Аз предпочех етерията пред Дайсекай 8 ( вече не ми е на стената)
    Панасоника по едно време топлеше целия апартамент. Аз хладна или студена струя въздух не съм усещал.
    Моя когато е само за стаята 13 кв . Работи на 22-23 градуса и тих режим. Слиза си на минимума без значение външните температури.
    На тих режим е незабележим!!!! Няма шум , няма течение , няма пукане , пуфтене итн.
    Някой от колегите вече ме познават донякъде и ако ме дразнеше вече щеше да е сменен.
    Пробвай да проветриш , за да стане 15 градуса вътре примерно и затвори и му дай фулл и 30 градуса.
    Виж дали външното заскрежава. Сега е топло и би трябвало да стой сухо.
    Направи снимки ако заскрежава.

  13. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #221

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Не изглежда добре работата.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #222

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Пробвай ...
    Моите уважения, но стига съм пробвал вече. Наистина пробвах абсолютно всичко в тази тема, чел съм я няколко пъти. Не може и не може да работи така, както всички казвате че може и трябва. Дори да успее да закрепи за няколко часа - след това сякаш превключва на УКВ и получава факс от космоса. Отива да си работи на свой собствен режим и не го интересува друго. Абсолютно сигурен съм, че с този климатик има проблем.

    Включително и от съвета на Jack - за съжаление май няма ефект (направих го и на двете машини). Може би само това, че не зацикля още отначало е ефект, но не съм сигурен дали е заради това. Но със сигурност не му влияе на консумацията. Ето в момента - прибирам се, работил е 3 часа на спокойствие, без промяна в настройките. Поддържа зададените 23 градуса (след като за кратко работи на 24 градуса и ги направи) с консумация от 590 вата. Това е при 3 градуса външна (леко се е стоплило от одеве, чак се изненадах). Струята е 30 градуса, вентилаторът е на Ауто, но си духа на най-слабата степен, все едно съм му дал QUIET. Е какъв КОП има това в момента, мамка му, с извинение?!

    Докато пиша, консумацията е отишла на 610 вата, без нищо друго да се е променило.

    Това, което забелязах, е че Z35-цата е стабилно мокър най-долу на питата и във ваничката му, може току що да е направил дефрост. Z25-цата обаче е абсолютно сух, при положение, че влажността в момента е сравнително висока. И двете машини са чисти от горе до долу, няма никакви наченки на скреж/лед.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #223

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Идеята за пробата беше да се види дали заскрежава . Това е признак за намалял фреон.
    Щом в момент не е заскрежен...

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #224

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Моля да ме извиниш! Не разбрах целта. Ако е намалял - самата машина си има процедура да го усети и да даде грешка, снощи го четох. Също и техниците като дойдат - ще си го измерят. На мен вече ми е все тая. Тази нощ ще се жертвам да видя до колко може да се покачи консумацията и от утре минавам на отопление с маслен радиатор КОП = 1, течение = 0.

  18. Member Аватара на mbirol
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Izmir
    Мнения
    263
    #225

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Със сигурност, само трябва да успея да си взема свободен ден от работата, че тези дни е малко натоварено.

    Иначе аз продължавам да си експериментирам и в 17:00 ги засилих двата със следните настройки:

    - външна: 2 градуса
    - вътрешна: отчетени 22 градуса в целия апартамент
    - отворени всички врати навсякъде
    - обща площ около 65 кв. м, обем - около 170 куб. м
    - посока на клапите - ауто
    - вентилатори - ръчно управление на 5-та степен от 5
    - зададени 24 градуса

    З-35-цата си е сериозна машина. Стопли се навсякъде за минути. Те и двата са, ама просто малкия нещо не е в ред. След около час и половина работа, малко след 18:45, ето резултатите:

    - навсякъде в апартамента беше 24-24.5 градуса, само в най-отдалечените точки - леко по-хладно, към 23
    - Т на струята от Z25: 36.2
    - T на струята от Z35: 37.9

    Тук обаче се усети много по-мощната турбина и като звук, и като "вятър"

    Прилагам и снимки. На първата се вижда позицията на клапите в позицията, която аз наричам "вертикално надолу" - най-надолу от ДУ. Не мога да измеря градусите на наклон, но мисля, че се виждат. Втората е от рубриката No Comment
    -

    Измервате температурата на разпенване от погрешно място. Сонда за първа изпускателна тръба за климатик

    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 31 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за Panasonic CS-EX221C
    От M.Schumacher във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-17, 11:08
  2. Мнение за Panasonic TX-58 DXU 701
    От ventorini във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 10-10-16, 00:13
  3. мнение за panasonic cs/cu-re12pke, re9pke
    От seteboss във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 23-06-13, 00:15
  4. PANASONIC TX-P50ST30E Мнение
    От eriki във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-02-12, 18:53
  5. Мнение за Фотоапарат PANASONIC DMC-TZ2
    От alexb във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 15-02-08, 10:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе