Страница 27 от 31 ПърваПърва ... 172526272829 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 457
Like Tree231Одобрявам

мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #391

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Чудя се, само аз ли знам как се ползва таймера на панасониците?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #392

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Пробвай следното нещо
    Благодаря ти, колега, за предложението, но няма да пробвам нищо. И по-назад в темата писах - пробвах достатъчно, като имах проблеми и нищо не помогна, освен допълване с газ. Не съм го купил за да стоя срещу него и да пробвам всеки ден нещо ново, и да губя по няколко часа в стоене с дистанционно в ръка, пробвайки всякакви схеми, за да го накарам да работи както е логично и както очаквам. Очаквам да работи така: с вентилатор на най-слаба степен да ми поддържа температурата с минимална консумация както пише в книжката - 180 вата. Не може така, значи здраве да е, да съм знаел преди да го купя.

    За момента е важно това, че може би не изпуска газ и работи нормално, съдейки по консумацията и постигнатия ефект. Задал съм му вентилатора да е така, както ми е комфортно, без да ми прави течение и да вдига шум. Променям температурата когато реша и очаквам климатикът да я поддържа. Приел съм, че го прави с 2 градуса разлика според режима - точно както си е описано в ръководството и вече съм му свикнал - не гледам температурата на дистанционното, а само на стайния термометър и според него си задавам градуси.

    При отопление с радиатор правя същото - като ми е студено, отивам до термостата и му вдигам температурата с 0.5 - 1.0 градус, и готово. Той поне е седмичен програмируем и ми върши перфектна работа. Може би затова и плащам толкова ниски сметки с него, защото ми топли точно когато трябва. Климатикът не мога да го намаля по средата на нощта и да го увелича точно преди да се събудя.
    bobivg одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #393

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Климатикът не мога да го намаля по средата на нощта и да го увелича точно преди да се събудя.
    Може...
    Аз ползвам RM mini :
    https://www.technopolis.bg/bg/Elektr...INI-3/p/308910
    От Китай е на 1/2 пари.Идеално ми върши работа за седмичен програматор.
    SPSt одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #394

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Ще поръчам едно на 11.11, ще струва около 20 лв. Сега излиза близо 40 с доставката. Обаче дали ще може да управлява така както оригиналното дистанционно? Например телефонът ми също управлява климатика, но не може да му задава температура през 0.5 градуса, а само през 1.0. Не може да му подава команди на коя от 5-те позиции на наклона на клапите да застане, а подава команда само да се придвижи към следващата позиция и на екрана се виждат само 3 позиции, като телефонът си ги редува, а клапата къде е точно - не се знае.

    Както и да е, на тая цена ще поръчам едно, пък ако не работи както искам - ще го мисля. Те и тия дето ми монтираха климатика имат разни варианти за WiFi управление, ама липсата на обратна връзка не ми се нрави.

    Благодаря за идеята.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #395

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    https://www.ebay.com/itm/1X-Broadlin...ZiBso&LH_BIN=1
    ето ти го за 12.75$ с доставката.
    Няма обратна връзка(т.е. не виждаш клапите),
    но пък при мен не се е случвало да подам команда и да не я изпълни.
    Има “готови” дистанционни в облака на приложението,
    а може и да го обучиш за твоето.
    п.с. от телефона как го управляваш - приложение с Wi fi модул на климатика ли?
    Би трябвало в приложението да има седмичен таймер.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 31-10-19 в 12:24.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #396

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    С инфрачервения порт на Redmi телефоните и вграденото приложение за работа с него.

    Благодаря ти,че свърши работата вместо мен! Вече пътува.
    Този пост е редактиран от ogi28b; 31-10-19 в 13:08.
    ccankov73 одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #397

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Пристигна тая джиджавка и естествено - много е далеч от очакванията ми за това как работи, и то за елементарни неща. При всяка подадена команда, клапите винаги преминават в режим АУТО - както хоризонталните, така и вертикалните, Изобщо няма бутон за настройката им, на нито едните. Тази промяна е нежелана и всеки път отново трябва ръчно да ги поставям в избраното положение. Също, при всяка команда, вентилаторът излиза от режим QUIET и минава на една от трите степени, които ги има в приложението за управление - LOW, MED и HIGH, а дори най-слабата е твърде шумна и ми пречи на съня.

    Така това, заради което го купих - използването на таймера за автоматично намаляване на температурата през нощта и повишаването ѝ малко преди да се събудя - няма да ми върши работа, защото при всяка смяна на режима трябва допълнително да си играя да настройвам клапите и вентилатора. Не ме устройва. За по-умно автоматично управление може би ще трябва оригинален контролер. В приложението на оригиналния са налични всички функции. Като цяло - ще ми върши някаква работа ако реша да го включа или спра от разстояние, или отдалечено да променя някоя настройка, а щом се прибера - ръчно да донастроя вентилатор и клапи, ама всеки път... не ми се нрави. И автоматичното да ползвам - пак трябва ръчна донастройка като се прибера.

    Така че ако някой реши да си купува такова - добре е да проучи как работи и какво може да прави с него, за да не е разочарован после. Е, ако и 25-те лева ги е прежалил, независимо от резултата - може да пробва. Сега поне знам, че опитах. Благодаря отново на колегата ccankov73 за препоръката. Самата джаджа си работи екстра, но софтуерът е далеч от желаното. Поне свързването е елементарно, никакви проблеми.

    Продавам RM mini 3 :D

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #398

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Устройството работи, много добре. Имах такова, просто явно не е направено за Панасоник. За Хитачи, няма разместване на клапи, няма промяна на вентилатора.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #399

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Пробвай да го обучиш.
    Нагласи дистанционното както искаш да са клапи и вент.
    Натисни off (с ръка отпред за да не “хване”), след това натисни on -
    насочено към устройството в режим обучение/add remiote/user defined air con.
    Пробвай как ще работи с този нов бутон.Може да го “натиснеш” и по време на работа.
    Според мен ще стане - някои марки работят с протокол - изпращат цялята информация от
    дистанционното всеки път, а не само натиснатия бутон.МЕ то ми е така, и се получи.
    Ако стане - правиш си 2-3-4 бутона с желани настройки и с таймера си избираш коя в колко часа да е ON.
    Малко неразбрано стана.
    Питай ако не ме схвана
    mimojef и bobivg харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #400

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Много разбрано си стана даже. Опитах по стъпките, които си описал и видимо стана - клапите останаха както искам да са. Настроих няколко таймера, да видим как ще работи. Само дето се губи функцията QUIET, защото при самото обучение от изключено към включено състояние, тя никога не е активна и винаги трябва да се активира ръчно, дори и с оригиналното дистанционно да го изключа на QUIET.

    За 16-ти път ти благодаря за помощта, едва ли щях сам а се сетя за тая тънкост.


    -----------------

    Отделно от това - отпреди 2-3 седмици гледам оригиналния контролер на Панасоник, CZ-TACG1. Ако работи според очакванията ми с пълна функционалност, бих си го купил. Според листа за съвместимост става за моите климатици и даже изгледах някои клипове за монтаж. Някой има ли опит с такъв, ползвал ли е, знае ли как работи? Само че за хубав монтаж според клиповете се изисква тялото да се отдели от стената, което при мен май е невъзможно, защото тръбите излизат направо от климатика перпендикулярно назад през стената, т.е. май няма почти никакъв свободен ход за да се мръдне напред. Иначе се сваля капака, сваля се опаковката, пъха се кабела, забожда се в един конектор на платката и евентуално ще работи. Тук имам въпроси свързани с работата му:

    1. Дали има обратна връзка от машината към приложението, така че ако променя нещо от оригиналното дистанционно, на приложението веднага да се види?

    2. Има един малък 5-пинов конектор, скрит зад едно малко капаче на предния панел. Дали този конектор е въпросният CN-CNT, или е някакъв с друга цел, диагностичен? Не мога да се ориентирам от документацията и не мога да видя вътре на платката къде отива. Прилагам снимка на конектора.





    Ред.: Това е конекторът, успях да снимам цветовете на кабелите с камерата на тел. и отговарят на описанието в сервизното.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ogi28b; 18-11-19 в 23:19.
    Jack Krauser одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,293
    #401

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Ъъъ... последно, РМ мини 3 продава ли се или не?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #402

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Е, след съдействието на колегата, има изгледи да станат нещата както ми се иска. Не се продава

    Ама някой ден ще реша да си начешам крастата и ще си купя оригиналния.

    В тази връзка - може да се свали целият декоративен капак, който покрива окабеляването и се отваря достатъчно голямо място за да се вкара контролерът CZ-TACG1 отстрани на управляващата платка, на горните снимки - вдясно от конектора и нагоре. Има много място и за кабела, така че скритият монтаж се оказва лесен. За съжаление няма да е съвсем по оригинално, както е в този клип:


    https://www.youtube.com/watch?v=vIf5flW2TCE
    Jack Krauser одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #403

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Отделно от това - отпреди 2-3 седмици гледам оригиналния контролер на Панасоник, CZ-TACG1. Ако работи според очакванията ми с пълна функционалност, бих си го купил. Според листа за съвместимост става за моите климатици и даже изгледах някои клипове за монтаж. Някой има ли опит с такъв, ползвал ли е, знае ли как работи? Само че за хубав монтаж според клиповете се изисква тялото да се отдели от стената, което при мен май е невъзможно, защото тръбите излизат направо от климатика перпендикулярно назад през стената, т.е. май няма почти никакъв свободен ход за да се мръдне напред. Иначе се сваля капака, сваля се опаковката, пъха се кабела, забожда се в един конектор на платката и евентуално ще работи. Тук имам въпроси свързани с работата му:

    1. Дали има обратна връзка от машината към приложението, така че ако променя нещо от оригиналното дистанционно, на приложението веднага да се види?

    2. Има един малък 5-пинов конектор, скрит зад едно малко капаче на предния панел. Дали този конектор е въпросният CN-CNT, или е някакъв с друга цел, диагностичен? Не мога да се ориентирам от документацията и не мога да видя вътре на платката къде отива. Прилагам снимка на конектора.





    Ред.: Това е конекторът, успях да снимам цветовете на кабелите с камерата на тел. и отговарят на описанието в сервизното.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #404

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Благодаря, то така е дадено и в клиповете за монтаж - да виси извън тялото. Ама има място вътре в самото тяло отстрани без да се допира до нищо и ако реша да си го купя, определено няма да го оставя да виси отвън. Рутерът ми е близо, сигналът е много добър. А също и това, че тръбите излизат назад през стената, без възможност тялото да помръдне и сантиметър напред, може би ще пречи на добавянето на контролер по начина, показан в клиповете - кабелът да влиза откъм гърба на тялото и контролерът да е извън тялото.

    Евентуално ще изчакам да му мине гаранцията и газ.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #405

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Да, точно така, 5 пиновия куплунг CN-CNT е за wireless контролер, 4 пиновият е за дистанционно. При старите Етереи като моята, от горната страна на тялото точно над платката има предостатъчно свободно място, там може удобно да се сложи контролера без да се виждат кабели, но на мен безжично управление просто не ми е нужно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 31 ПърваПърва ... 172526272829 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за Panasonic CS-EX221C
    От M.Schumacher във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-17, 10:08
  2. Мнение за Panasonic TX-58 DXU 701
    От ventorini във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 09-10-16, 23:13
  3. мнение за panasonic cs/cu-re12pke, re9pke
    От seteboss във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 22-06-13, 23:15
  4. PANASONIC TX-P50ST30E Мнение
    От eriki във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-02-12, 17:53
  5. Мнение за Фотоапарат PANASONIC DMC-TZ2
    От alexb във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 15-02-08, 09:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе