Страница 26 от 31 ПърваПърва ... 162425262728 ... ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 457
Like Tree231Одобрявам

мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #376

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Добре, ще имам предвид да видя мощността като стане малко по-горещо времето. Мисля, че повече от 520 не съм го виждал да прави, но това е горе-долу веднага след включване и за по-малко от минута спада под 400, след още малко пада и под 300. Това е като го държа на настроени 26-26.5, и така в стаята поддържа м/у 24 и 25.

    Z35 вчера близо час след включване държеше към 720, но настроен на 23 и външна към 30-32 около 17:30, вентилатор на QUIET, както и всички врати навсякъде отворени. Настроих го на 25 и AUTO, малко след това беше намалил под 500.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #377

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Със задаване на висока температура 30°С климатика Z35TKE спира да духа и не постигам желаният ефект да изсуши питата за разлика от 20zs-w който при зададени 30°С постоянно я обдухва.

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,295
    #378

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Ами пусни го на вентилатор. ZS-W си има функция за подсушаване. За какво ти е да му задаваш 30С.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #379

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Здравейте, бях казал, че ще го следя и в по-горещо време до какъв максимум ще отиде, но тази година жегите ни пощадиха и така и нямаше някакви екстремни температури и изобщо - над 35 градуса я е било 1-2 дни, я - не. Все пак го гледах в най-топлите дни до колко вдига и над 640 вата нямаше. Това е моделът Z25, a Z35 вдигаше до към 900 - 950 най-много. Няколко пъти съм го виждал и над 800, но най-често между 350 и 450, като се има предвид, че зададените градуси почти винаги му бяха 22.5 - 23.0. На Z25 най-често зададените градуси му бяха 26.5 през деня и 27.0 през нощта. При такова задание поддържаше между 24.5 и 25.0 в помещението.

    Сега в режим на отопление го държа на 21.5 нощем, като така поддържа 23.0 - 23.5 в помещението.
    bobivg одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #380

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Да приемем ли, че след допълването работи както очакваш и си доволен?

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #381

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Ами по-скоро си работи така, както е описано в сервизното ръководство за ремонт. Моите очаквания не са такива и не мога да кажа, че съм доволен. Според ръководството няма хистерезис, а има граница от точно -2 градуса при охлаждане и +2 градуса при отопление, а компютърът следи колко време е работил над и под границата, за да изключи и включи компресора. Според мен това не е добър начин на работа. На практика, за да получавам една и съща температура в помещението, трябва в режим на охлаждане да съм задал 2 градуса отгоре, а в режим на отопление - 2 градуса надолу от желаните. Лошото е също и това - ако да речем в помещението е било 26 градуса, а искам да е 25 - задавам от дистанционното 25 в режим на охлаждане. То охлажда, но като спадне до 25, не намалява мощността и оборотите към минимум, а продължава да работи с по-висока мощност и продължава да сваля темпертурата. Така си охлажда докато спадне до 23 и тогава изключва компресора. В отопление е обратното - ако в стаята е 20 и му задам 22, той топли докато достигне 24 и изключва, вместо да намали мощността при надвишаване на 22. Ако знаех, че работи по този начин, определено нямаше да купя такъв климатик. Очакването ми е при достигане на зададената температура да намали мощността и да поддържа около нея, с отклонение от + / - 0.5 градуса, а не да остане на същата мощност докато достигне 2 градуса разлика от зададените.

    Колкото до обявените минимуми - общо взето трябва зададената температура да е много близо до външната, за да работи около дадените в брошурата минимуми.

    И все пак - много е важно това, че моят климатик Z25 се намира в помещение с много малки загуби, малка площ, малък обем и климатикът за много кратко време достига зададените температури както на отопление, така и на охлаждане. Накратко - не е подбран правилно. Затова и не работи правилно, най-вероятно.
    bobivg одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,295
    #382

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Нищо ненормално не виждам в ранотата на климатика предвид последните ти две изречения.
    Според мен дистанционното, не трябва да се превръща в играчка. Забелязал съм, че при всяка промяна на заданието нещата се нормализират след третия-четвъртия он/офф цикъл. До тогава температурата варира между градус и два под или над заданието, в зависимост от режима. След еуфорията около мръдване на заданието, всичко омеква и температурата се закрепя почти до зададеното или близо до него.
    Така че дистанционното под възглавницата.
    П.С. При мен наблюденията са над други марки.
    dodo_pv одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #383

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Определено не. Температурата променям 2 пъти дневно - като тръгвам за работа от 21.5 на 20.0 (в помещението сутрин е 23.0 - 23.5, а привечер - около 21.5 - 22.0. Като се прибера привечер, променям от 20.0 на 21.5. За не повече от 15-20 минути в помещението става над 23.0 и остава така цяла нощ. През това време постоянно включва и изключва.

    Вече не му и обръщам внимание. Ще видя каква сметка за ток ще дойде като мине един студен месец, защото всъщност от там тръгна всичко - казах, че с климатик ми е по-скъпо отколкото с радиатор и с помощта на колегите разбрах, че имам проблем.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #384

    Re: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Или точно този модел работи така или при теб нещо не е наред. Моя Панасоник и на -13 е работил на 180 вата. На охлаждане ако е затворена вратата си изключва на 360 вата защото бързо охлажда помещението, но ако отворя си работи на около 200 без да изключва. Новият модел също е с 6 полюсен компресор за разлика от твоя който е 4 при всички други Панасоници е 6 полюсен. Може от там да идва разликата с минимумите.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,295
    #385

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Нали беше споменал, че предната зима нещата са се нормализирали от към среден разход.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #386

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията

    И все пак - много е важно това, че моят климатик Z25 се намира в помещение с много малки загуби, малка площ, малък обем и климатикът за много кратко време достига зададените температури както на отопление, така и на охлаждане. Накратко - не е подбран правилно. Затова и не работи правилно, най-вероятно.
    Етереите на Панасоник по принцип са подходящи за по-големи и по-дълги помещения, където могат свободно да духат. На болшинството климатици моторите на турбините са по 20 вата, Етереите са ги оборудвани с двойно по-мощни мотори по 40 вата. Отдават големи максимални мощности с големи дебити. За малки стаи не са много удачен избор, Мицутата там са по-подходящи. Примерно моят на втора степен на вентилатора прави въздушен поток дълъг към 6 метра.

    Кофти при климатиците е, че изборът на нова машина винаги е на късмет. Не може да тестваш предварително. Когато ти го монтират и го пуснеш да работи, едва тогава разбираш дали си уцелил и е подбран правилно спрямо помещението.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 29-10-19 в 15:21.
    valen79 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,295
    #387
    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Или точно този модел работи така или при теб нещо не е наред. Моя Панасоник и на -13 е работил на 180 вата. На охлаждане ако е затворена вратата си изключва на 360 вата защото бързо охлажда помещението, но ако отворя си работи на около 200 без да изключва. Новият модел също е с 6 полюсен компресор за разлика от твоя който е 4 при всички други Панасоници е 6 полюсен. Може от там да идва разликата с минимумите.
    Загубите на цялото му жилище са много ниски. Беше споменал, че с маслен радиатир плаща смешни суми за ток. (ако не се лъжа)
    От там е "проблема" с минимума. При мен е същата работа. Докато слезе до минимума идва време да изключи. Последните дни са с по малко слънце при нас и стаята се е поохладила явно та все по често го засичам на 210-220w и въпреки това постояноо е он/офф.
    Този пост е редактиран от mimojef; 29-10-19 в 15:45.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #388

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Нали беше споменал, че предната зима нещата са се нормализирали от към среден разход.
    Да, нормализираха се откъм среден. За голям период си влязоха в нормите на очакваното. Само че не е климатикът да работи да речем 24 часа с консумация 250 вата, а примерно зап ериод от 24 часа - 16 часа работи с 375 и 8 часа стои изключен (компресорът му спира). Числата са примерни за онагледяване. Просто не такова беше очакването ми, не знаех, че работи по този начин.

    Това за 6-те полюса май беше писано по-назад - че по-лесно слизат към по-ниски минимуми, спрямо тези с 4, какъвто е моят. Даже мисля, че и двата ми са 4-полюсни.

  17. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,295
    #389

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Ами в малки изолирани стаи е така.

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #390

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Пробвай следното нещо, ако сега не стана когато застуди малко повече.
    Да кажем се прибираш и в стаята е 20градуса,а ти искаш да я направиш 22.
    Пускаш го на 20 след 2 минути дигаш заданието 20,5 след още две минути с още 0,5 и така до 22.
    Имат си някакви минимални времена след като свали оборотите на компресора на някаква степен да задържи тези обороти известно време и тогава пак може да намали. Поне така е при мен. Вентилатора да е на средна скорост.
    Въпреки, че моя е в сравнително голямо помещение, когато е много топло навън почва да работи он/оф и с тази схема на постепенно покачвана на температура успявам да го изкарам от режима и след това си остава да къкри цял ден на ниска консумация без да офф-ва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 31 ПърваПърва ... 162425262728 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за Panasonic CS-EX221C
    От M.Schumacher във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-17, 10:08
  2. Мнение за Panasonic TX-58 DXU 701
    От ventorini във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 09-10-16, 23:13
  3. мнение за panasonic cs/cu-re12pke, re9pke
    От seteboss във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 22-06-13, 23:15
  4. PANASONIC TX-P50ST30E Мнение
    От eriki във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-02-12, 17:53
  5. Мнение за Фотоапарат PANASONIC DMC-TZ2
    От alexb във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 15-02-08, 09:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе