Страница 28 от 31 ПърваПърва ... 182627282930 ... ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 457
Like Tree231Одобрявам

мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #406

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    На мен ми е нужно не толкова безжичното управление, колкото седмичният таймер в приложенията. Засега ще видя как ще е с универсалното дистанционно. След съветите от вчера на колегите, сутринта всичко изглеждаше наред (работеше). Единственото неприятно е че звукът от пиукането при приемане на командата ме събуди 1/2 час преди алармата ми за събуждане. Може да е било единичен случай и най-вероятно ще му свикна до няколко дни. Предполагам, че оригиналният контролер ще го командва без издаване на звуци.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,310
    #407

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Няма ли бутон за нощна работа, който намалява/изключва лампичките по вътрешното и изключва звуците?

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #408

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Има...

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #409

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Има бутон за нощна работа, но като го натиснеш - климатикът си има някакъв предварително зададен режим за поддържане на температура и го активира за определен период от време, колкото избереш. LED-индикаторите стават малко по-тъмни, но това няма значение, защото те и без това са достатъчно малки и бледи, че не пречат никак. Няма възможност за изключване на звуците. Винаги се чуват, без значение от избрания режим, изпробвано. Прилагам извадка:

    14.9 Sleep Mode Operation
    SLEEP To maximise comfort while sleeping
    (CANCEL)
     This operation provides you with a comfortable environment while sleeping. It will automatically adjust the sleep
    pattern temperature during the activation period.
     The indoor unit indicator will dim when this operation is activated. This is not applicable if the indicator brightness
    has been manually dimmed.
     This operation is incorporated with the activation timer (0.5, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 or 9 hours).
     This operation can be set together with single timer or twin timer. Sleep operation has the priority over OFF timer.
     This operation can be cancelled by pressing the respective button when the sleep timer reaches 0.0h.

    ---
    Ред.: Това въобще не е режим за нощна работа, а си е чист таймер за изключване след определено време. Бях го нагласил на 30 минути за проба и току що се изключи.

    Значи, mimojef, няма такъв бутон.
    Този пост е редактиран от ogi28b; 19-11-19 в 21:54.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,882
    #410

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Запамети и quiet на sonoff a (при желаните настройки) и го пусни с нов таймер 1 мин след ON.
    За проба.
    Имаше и опция за запаметяване на последователни команди една след друга след определен от теб интервал(1_2......15,20 сек),
    но не помня наизуст как беше.Ако стане пиши, ще го разгледам как беше.Ще стане все едно го пускаш и след това (5-10сек) натискаш quiet.
    За бипкането не знам..., освен да си сложиш ключе на зумера, ама тя става една мазана...

    п.с. зумера ако има процеп едно малко парченце бяло тиксо/изолирбанд ще му намали звука
    Този пост е редактиран от ccankov73; 19-11-19 в 23:07.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #411

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    За бипкането не знам..., освен да си сложиш ключе на зумера, ама тя става една мазана...
    Ключе на зумера да слага... ти добре ли си?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,882
    #412

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Това беше шега бе Джак

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #413

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Засега ще го остава няколко дни така, а като застудее, ще следя дали много ме дразни и евентуално ще настроя команда с QUIET режим. За момента работи добре, вчера всички команди са изпълнени по разписание, работи добре, вече съм доволен

    Зумерът и тази сутрин ме събуди, доста е неприятно. :/ Факт е че спя сравнително леко и от малки шумове се будя, но например от шумни камиони и коли по улицата - не се будя. Предполагам, че е въпрос на свикване и до няколко дни ще свикна. Имах един доста шумен тик-такащ часовник, той не ме будеше.
    ccankov73 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,310
    #414

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Ти какво реално искаш да постигнеш?
    До колкото разбирам, целта ти е докато спиш да е по ниска температурата и 2h преди алармата температурата в стаята да е с 2 градуса по-висока от тази на която си спал.
    Ако е така, защо не използваш SLEEP функцията?
    При други марки има подробно описание за начина по който работи машината в този режим и при всички идеята е да понижат температурата с до 2 градуса а след изтичане на периода настройките да се възстановяват
    Този пост е редактиран от mimojef; 20-11-19 в 14:35.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #415

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Зумерът и тази сутрин ме събуди, доста е неприятно. :/ Факт е че спя сравнително леко и от малки шумове се будя, но например от шумни камиони и коли по улицата - не се будя. Предполагам, че е въпрос на свикване и до няколко дни ще свикна. Имах един доста шумен тик-такащ часовник, той не ме будеше.
    Залепи го с тиксо и ще млъкне.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #416

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Ти какво реално искаш да постигнеш?
    До колкото разбирам, целта ти е докато спиш да е по ниска температурата и 2h преди алармата температурата в стаята да е с 2 градуса по-висока от тази на която си спал.
    Ако е така, защо не използваш SLEEP функцията?
    При други марки има подробно описание за начина по който работи машината в този режим и при всички идеята е да понижат температурата с до 2 градуса а след изтичане на периода настройките да се възстановяват
    По-нагоре писах - SLEEP функцията е функция, при която след настроеното време, климатикът не възстановява предишните настройки, а изцяло спира, все едно съм му натиснал POWER OFF. Вчера го изпробвах. Таймер за изключване все едно. Може и да понижава температурата за някакво време, но после изключва и помещението изстива бавно и славно - не ме устройва. Също така - събота и неделя ползвам различни настройки от тези през работните дни.

    За през нощта намалявам температурата с 1 градус, а не с 2. Ако намаля с повече, ми става хладно и некомфортно. Нали целта е да си направя комфорт, а не да правя компромиси, за да се задоволявам, че съм си купил много хубав климатик.

    Иначе с помощта на колегата Jack Krauser, намерих в сервизното ръководство процедурата, по която се изключват бипкащите звуци:

    REMOTE CONTROL RECEIVING SOUND OFF/ON MODEThe Remote Control Receiving Sound OFF/ON Mode will be activated if the Auto OFF/ON button is pressedcontinuously for more than 16 seconds (4 “beep” sounds will occur at 16th seconds to identify the RemoteControl Receiving Sound Off/On Mode is in standby condition) and press “AC Reset” button at remotecontrol.

    Press “Auto OFF/ON button” to toggle remote control receiving sound.

    o Short “beep”: Turn OFF remote control receiving sound.
    o Long “beep”: Turn ON remote control receiving sound.

    After Auto OFF/ON Button is pressed, the 20 seconds counter for Remote Control Receiving Sound OFF/ONMode is restarted.
    Натиска се AUTO (сервизния бутон на вътрешното тяло) и се държи натиснат 16 секунди или докато се чуят 4 бипкания. Като се чуят, се натиска AC RESET бутона на дистанционното и така компютърът е в режим на ВКЛ / ИЗКЛ на бипканията. НАтиска се бутона AUTO (сервизния) и ако се чуе кратко бипкане, звуците са изключени. Ако е дълго бипкане - звуците са включени.

    18:10 ч. - Ред.: Направих процедурката по изключване на звуците. Написана е съвсем точно и ясно описана, и естествено - не стана от първия път :D Но от втория се получи. Ако някой го прави след мен - да знае, че климатикът продължава да си изпълнява някакви команди, според натискането на съответните бутони. Не му обръщайте внимание, а след като изключите звуците - настройте го отново с оригиналното дистанционно или със съответната команда на СОН-ОФ-а / РМ Мини-то или съответното дистанционно.

    Имайте предвид, че оставате без никаква обратна връзка! За мен това не е проблем, след като веднъж го настроя на автоматично управление.
    Този пост е редактиран от ogi28b; 20-11-19 в 18:13.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #417

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Ето какво изкарва Z25 TKEW при външна около 8, зададени 21.5, помещението е добре изолирано, 13 кв. м, стопля се бързо и компресорът няма избор, освен да спре. Не може да задържи достатъчно време без да надвиши заданието с +2.0 градуса и да получи инструкции за по-ниска честота. Клип на изходящия въздух в цикъл он-офф, вентилация АУТО:

    https://youtu.be/8GJDUDRGGzE

    При това циклене, консумацията му е както се вижда в този клип: (задържа 1-2 минути около 340-350 и спира)

    https://youtu.be/kUtVljzvlCk
    bobivg одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,310
    #418

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Оги, колко сантиметра е дълга клапата за вертикално насочване на струята при TKEW ?

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #419

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Клапата е 75 х 677. Частта от тези 75, които стърчат напред от равнината на кутията, е 40.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,310
    #420

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Ето какво изкарва Z25 TKEW при външна около 8, зададени 21.5, помещението е добре изолирано, 13 кв. м, стопля се бързо и компресорът няма избор, освен да спре. Не може да задържи достатъчно време без да надвиши заданието с +2.0 градуса и да получи инструкции за по-ниска честота. Клип на изходящия въздух в цикъл он-офф, вентилация АУТО:

    https://youtu.be/8GJDUDRGGzE

    При това циклене, консумацията му е както се вижда в този клип: (задържа 1-2 минути около 340-350 и спира)

    https://youtu.be/kUtVljzvlCk
    При тези тестове, според теб така на ухо турбината на коя скорост е?
    32.6С ми се виждат малко за 340-350 вата. Да не би пак да е литнал фреона? Или да развърта до максимум турбината?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 28 от 31 ПърваПърва ... 182627282930 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за Panasonic CS-EX221C
    От M.Schumacher във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-17, 10:08
  2. Мнение за Panasonic TX-58 DXU 701
    От ventorini във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 09-10-16, 23:13
  3. мнение за panasonic cs/cu-re12pke, re9pke
    От seteboss във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 22-06-13, 23:15
  4. PANASONIC TX-P50ST30E Мнение
    От eriki във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-02-12, 17:53
  5. Мнение за Фотоапарат PANASONIC DMC-TZ2
    От alexb във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 15-02-08, 09:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе