Страница 29 от 31 ПърваПърва ... 192728293031 ПоследноПоследно
Резултати от 421 до 435 от общо 457
Like Tree231Одобрявам

мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #421

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Малко е може би за климатик, който не прави ОФФ, а работи с ниска честота. Моите не работят така, а постоянно са он-офф. Имай предвид, че преди това не е работил почти 10 минути и може би налягането не е нормалното работно. Затова в началото му трябва малко време за да го вдигне. Той като задържи на една и съща консумация, например 350 вата, след това температурата постоянно се повишава, без да се повишва консумацията. Също, през първата минута вдига до 450 - 500 и после в продължение на минута спада до 350, като при това спадане температурата на струята все се повишава. Предполагам, че в началото е по-ниска, докато вдигне нормалното работно налягане.

    Jack
    го писа по-нагоре (или в другата тема) - няма значение на коя степен е турбината, тя винаги се върти според налягането/температурите. Фиксираната степен я ограничава само откъм максимална сила на въртене - ако задам 1-ва - върти само на 1-ва, но не и на 3-та. Ако му задам 3-та - може да върти на 1-ва, 2-ра, 3-та - както сам си реши. Иначе при температури под 26 на изходящата струя духа по най-слабия възможен начин, все едно е в ОФФ, колкото да обдухва сензора. Като вдигне малко налягането, температурата на струята минава над 26 и тогава започва да духа на 1-ва степен. При мен струята не минава над 34-35 при тези външни и сигурно затова турбината не върти по-бързо, а винаги на 1-ва. Вчера я бях настроил ръчно на максималната 5-а степен, но тя пак си духаше на 1-ва.

    Надявам се да не е литнал фреона, защото работи точно по същия начин като миналата година, когато го дозаредиха. По същия начин работи и големият. Което не значи, че двата нямат един и същи проблем де.
    Jack Krauser одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #422

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    26 на изходящата струя - не трябва изобщо да е възможна такава ниска температура .. това си е направо студено в режим отопление ..
    dodo_pv одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #423

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Е, инженерите на Панасоник са решили друго - явно може. Все пак това не е постоянно, а за съвсем кратък период. Толкова ниски темпераутри се получават само когато компресорът спре и питата изстине, или пък като включи - още преди да е загряла повечко. Не знам колко е температурата при минимум 180-200 вата, защото никога не е работил на толкова, откакто е в изправност. Дано някой с подобен някога да сподели клипове, снимки, данни...
    shener84 одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #424

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    ОГИ изчетох ти постовете и смея да твърдя че все едно описваш работата на моя климатик, не вярвам да е избягал фреона понеже моя е на 7 месеца и той така си работи от самия му монтаж, на 170 вата слиза само на охлаждане

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #425

    Re: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Аз съм с друг модел, но да споделя на минимум 180 вата и първа скорост духа с около 30-32 градуса, на 360 вече е доста топла струята над 40 . При теб има кофти монтаж и ремонт след това с допълване и т.н което само аматьор може да го допусне. При мен на минимум слиза под 5-6 външна иначе работи точна така изключва на 360 вата и струята въздух е много топла а не с 32 градуса. При по ниски външна дори на -13 е падал на 180 вата.
    Този пост е редактиран от mystikalrs; 26-11-19 в 10:56.
    Rafailiev одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #426

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    И аз мога да потвърдя казаното от колегата . И моя е предишния модел.
    2017 май беше.
    В 12-13 кв спалня си слиза на минимума

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #427

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Еми, аз не съм с друг модел, а съм с тоя модел Той така работи при моите условия. Пак да кажа - при мен 32 градуса струя му е вече предел, при който дори и не с номиналните налягания, при такава изходяща, входящата вече толкова се е затоплила, че влиза в алгоритъм за изключване - в продължение на 3 минути да има разлика поне +2.0 от входящи и зададени. Той и моя като задържи 360 вата за повече от 5 минути, струята ще стане 40 градуса. Големият е така, понеже там помещението е по-голямо и по-бавно се затопля. Но и при него не е достатъчно дълго времето да работи между зададените и +2.0 и да придвижи към минимум, затова и той достига +2.0 и съответния алгоритъм за изключване. А малкия - той работи само по 3:30 - 3:45 минути, после му става много топло в това стайче. Като застудее, ей така за пробата ще постоя на отворен прозорец с ватметъра в ръка, за да видя колко време му е нужно да постои без да минава границата +2.0, за да свали към минимум.

    То остана доста назад в темата, но ако някой помни - миналата година с изтеклия фреонец успяваше да слиза към минимум и то беше защото на такава мощност 320-340 духаше супер хладно и едва успяваше да поддържа заданието. Явно тогава му е било достатъчно времето на работа без да преминава над +2.0, за да отиде към минимум, а не да изключва.

    И друго се сетих, не знам обаче доколко е вярно - тия машини ги дават с доста високи коефициенти на ефективност и може би има разлика спрямо други модели какво изкарват на изхода при една и съща входна мощност. Затова може би не е много точно да се сравняват различни марки и модели коя как се държи при 300 вата консумация. Дали е така?

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #428

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Здр, колега, успях да накарам моя климатик да слезе на минимум, стана точно както си мислех че ще стане отдалечих максимално темп датчик на вътрешното като направо го изкарах извън климатика. Отначало пак беше он-офф но с доста по дълги цикли не на 3-4 мин и сутринта като станах чудото беше се случило на 23 градуса задание беше слязал на 195-200вата в стаята беше 24. Ето ти и 2-3 снимки да видиш как съм го направил:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Jack Krauser, mystikalrs и Rafailiev харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #429

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Който си е извадил карантията(сензорите) навън май е останал по-доволен от климатика. Май нещо сбъркано има по мястото на тези сензори, но най-лесно е да се каже, че е монтиран в кене* и пр.
    zxc0, Jack Krauser, shener84 и 1 други харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #430

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Просто са прекалено близо до топлообменника. Кабелите на датчиците на панасониците са защипани в пластмасова скоба, прикрепена към тръбите на топлообменника, от там лесно се нагряват и ги лъже да изключват често.
    -Въздушният датчик на моя не съм го вадил отвън, но го освободих да не е защипан, така климатика работи без да спира до външна 17-18 градуса. Shener84 още по-добре го е изкарал извън тялото.
    shener84 одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #431

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    shener84 Супер, колега, благодаря ти за нагледния материал. Само да му мине гаранцията на моя и ще го разръчкам, маменцето ще му е-хееее.....

    Само едно леко дребно нещо ме притеснява - че измервам температурата на постъпващия въздух с независим допълнителен термометър, който е много точен, с отклонение по-малко от 0.5 градуса, специално съм го правил. С него отчитам същото, което вероятно и машината отчита със собствения си: в рамките на 30 до 45 секунди температурата минава границата от +2.0 от заданието и след 3 мин. следва ОФФ. Но определено ще пробвам, по-зле няма да стане. Миналата зима пробвах само с откачване от пластмасовата скоба,за която Jack ​говори, тогава не помогна.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #432

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Напъхай го във фибран 5х5х5см. Ще стане още по инертен.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #433

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Оги 82 аз не съм променял нищо по конструкцията , само разкачих датчика и го прекарах отсрани филтъра , така че това няма как да влияе на гаранцията

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #434

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Абе ква гаранция бе... я газ!

    Не знам вашите сензори къде и как са разположени, но моят се подава само 6-7 см от пластмасовата кутия с платката. Освен това как да го прекарам покрай филтъра, но и той да си остане на място както трябва? Успях да го изкарам някак през решетката, около 1 см, но много бута филтъра и го повдига нагоре.

    Но нищо де, оставих го така, отворил съм всички врати, включил съм му термометри на входяща, на изходяща, ватметър, стоя срещу него и се взирам... Засега промяна няма. Все така си работи, само малко повече време задържа включен и по-малко - изключен. Накрая ще го натопя в една чаша вода да си стои и това е положението.

    Ето графика на един цикъл, на мощността и температурата на изходящата струя в същото време.

    Средната му мощност само докато работи компресорът е: 344 вата
    Средната му мощност за целия цикъл е: 236 вата

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    bobivg и zxc0 харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #435

    Re: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Този климатик не е добре не разбра ли.няма как да работи на 360 вата и да духа толкова студена струя. Нито монтажа нито ремонта струва.при мен на 180 вата духа с 32 33 градуса
    Този пост е редактиран от mystikalrs; 27-11-19 в 22:03.
    dodo_pv одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мнение за Panasonic CS-EX221C
    От M.Schumacher във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-17, 10:08
  2. Мнение за Panasonic TX-58 DXU 701
    От ventorini във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 09-10-16, 23:13
  3. мнение за panasonic cs/cu-re12pke, re9pke
    От seteboss във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 22-06-13, 23:15
  4. PANASONIC TX-P50ST30E Мнение
    От eriki във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-02-12, 17:53
  5. Мнение за Фотоапарат PANASONIC DMC-TZ2
    От alexb във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 15-02-08, 09:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе