Страница 2 от 19 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 285
Like Tree42Одобрявам

Проблеми с климатици Samsung

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #16

    Re:Проблеми с климатици Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    ....Корпусът на мотора на вътрешния вентилатор при тези модели е от някаква твърда бяла пластмаса....
    ....Когато моторът е в метален корпус....
    Като се замислям сега е имало и по-ясен начин да се изразя, че говоря за външния корпус в който е поместен мотора. Мисля, че думата корпус е правилно използвана но може би е трябвало и да доуточня малко повече. Според мен не е правилно ако се каже "Кутията в която е поместен мотора". На показаната снимка се вижда и мотора на вътрешното тяло за който говоря.

    Няколко пъти вече в форума ми казват, че не се изразявам достатъчно ясно. Ще гледам нещата да се подобряват в това отношение.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #17

    Re:Проблеми с климатици Samsung

    Jori-няма как мотора да е в кутията на платката,за да се екранира,както е идеята.Чети малко по-внимателно и осмисляй.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #18

    Re:Проблеми с климатици Samsung

    Jori-няма как мотора да е в кутията на платката,за да се екранира,както е идеята.Чети малко по-внимателно и осмисляй.
    Къде съм писал подобно нещо???

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #19

    Re:Проблеми с климатици Samsung

    за какво беше тоя спор не е ясно ,човека е казал че мотора е пласмасов и това се вижда и на снимките ... то е ясно че намотките вътре не са пласмасови ,говори се за кожуха

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    1
    #20

    Re:Проблеми с климатици Samsung

    Здравейте,
    преди около месец си купих 2 климатика Samsung AQV12NSBN. Вече разбрах, че марката SAMSUNG за климатици не е за предпочитане но късно. Та проблема е следния:
    След известна работа в отоплителен режим климатика спира да работи, издава 4 звукови сигнала и започват да му мигат първия индикатор (зелен - OPERATION) и третия (червен - TURBO). Колкото и да го чакам - никаква реакция. При изключване и включване или само натискане на бутон за промяна на температурата започва отново да работи нормално. Интервалите през които работи са различни - случвало ми се е да изключи 4 пъти за 1 час, случвало ми се е и да изключи чак след 5 дена. Направило ми е впечатление, че изключва почти винаги (но не веднага) след промяна на зададената температурата или когато го изключвам и включвам по-често. Когато "захапе", както отбелязах, може да изкара и с дни.
    И с двата климатика ми се е случвало това, но с единия доста по-често. При по-проблемния климатик, също така, от време на време преди да изключи, от вътрешното тяло се чува едно шумно "издишане" и външното му тяло е доста по-шумно от това на другия. Дължа да отбележа, че когато работят ми се струват доста прилични - не са много шумни и си поддържат добре зададените температури. Оня ден когато застудя през ноща (-8 градуса) по-проблемния климатик ми изключи поне 4 пъти с типичното "издишане" от вътрешното тяло, докато другия намаше никакви проблеми. Следващата нощ (-5 градуса) и двата си работиха нормално. Случвало ми се е и при двата когато отворя прозореца за проветряване, след малко да изключат с типичния звуков сигнал.
    Разбрах, че това мигане на тези индикатори означава "Грешка във външното тяло" и съответно трябва да се погледнат индикаторите на външното тяло. Сигнализирал съм на техниците и обещаха да дойдат но ще се радвам, ако някой "ме освети" и знае на какво може да се дължи това.
    Благодаря предварително !

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #21

    Re:Проблеми с климатици Samsung

    Работата със Самсунзите е извън пътя.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #22

    Re:Проблеми с климатици Samsung

    И пак са на шокова промоция в ТМ. Тези явно си мразят сервиза (и клиентите).

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #23

    Re:Проблеми с климатици Samsung

    Много лошо .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    84
    #24

    Re:Проблеми с климатици Samsung

    А някои да се е сблъсквал с компресор или 4-пътен вентил.И да чупиш пръсти пред клиентите и да им обесняваш,че ще чакат минимум1-2седмици за рез.част а всъщност 1-2 месеца.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    10
    #25

    Re:Проблеми с климатици Samsung

    Аз пък купих 5 такива. Цената беше просто без коментар и като цяло съм доволен от тях. Това, което описваш го има и при мен - мисля че е бъг в софта. Оправя се като превключиш режима на АУТО. Иначе на отопление заспива, духа студено, пуфти (както казваш) от време на време. На ауто тези проблеми изчезват. Климатиците иначе са супер - духат здраво, хабят около 1.2кв на макс, постигат бързо зададената тепмература.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #26

    Re:Проблеми с климатици Samsung

    Не ги хвали,че не се знае какво те чака-зимата още не е дошла.Сега всички клими са добре,дори и Осаките.Надяваме се ти да си от малкото собственици на Самсунг,които са доволни.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #27

    Re:Проблеми с климатици Samsung

    Истината е, че особено тъй наречените дизайнерски климатици са с много дефекти и то от най-различен характер. Т.е нямат общ масов дефект. Поради факта ,че са инвертори много малко хора са в състояние да ги отремонтират на място с малко главоболия. А дефектите варират от лош софтуеър до студена спойка, незатегнат Activ Modul и т.н. Иначе с обикновените ON/OFF машинки почти няма проблеми, което е все пак напредък за тази марка. Хубав ден на всички

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #28

    Re:Проблеми с климатици Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от h3ll1
    Аз пък купих 5 такива.
    моите съболезнования

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #29

    Re:Проблеми с климатици Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    моите съболезнования
    И моите.

  18. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #30

    Re:Проблеми с климатици Samsung

    Що така тия климатици са толкова бъгави?!? Производителя знае ли го това нещо? И с чиста съвест ги пуска на пазара? Или у нас търговците внасят 3_тото качество на моделите - като едно време, спомняте си нали имаше качество на една и съща стока(1, 2,3то ...). Каквато и да е причината от всичко най-мразя нещо да се развали в къщи  малко са ни другите задачи ами и със сервизи да се разправяш - не си е работа. Виновниците са за ТРЕПАНЕ! Производител ли търговец ли - НИКОЙ да не купува такива буклуци!(ама големите вериги сигурно дефектните серии, като постоят малко примерно в Германия и ги усетят че са кофти, хоп на тира и на промоция в БГ. Като и тука ги усетим пак на тира и в Сомалия на промоция и т.н. докато се отърват от тях предполагам такава е системата?

    П.С> Самсунг са толкова голяма фирма, най-големия производител са на матрици за монитори(има модели на Сони с тяхни матрици), а да си развалят реномето с едни пикливи климатици?!? Това не го разбирам честно - тука има някакви други игри ...?

    Не е по темата ама моята история със скапания котлон БЕКО от ТЕХНОПОЛИС - за една година 4 пъти се развали. Какво толкова има в един котлон?!? Кви са тия инженери дето са го измислили?!? Не ми се занимава да го опаковам и да им го изпратя в главната инженерница да си го видят. Направо го хвърлих вчера, сега си търся БЪЛГАРСКИ, чета че има няква фирма Варненска - ще си купя един такъв пък да видим.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 19 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Надежност, Поддръжка, Дълголетие, Проблеми с Климатици Mitsubishi-Electric? Мнения?
    От kokovox във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 23
    Последно: 23-01-15, 20:44
  2. Проблеми с хладилници Samsung SR-429 и GE Profile
    От jokolin във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 16-09-09, 16:27
  3. Проблеми със SAMSUNG CD-R/RW-SW224B
    От Vandal във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 06-02-04, 14:05
  4. Samsung R210S проблеми с индикацията на батерията
    От DoRa във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 23-06-03, 11:31
  5. Проблеми с Samsung CD RW
    От koleto във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 21-11-02, 13:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе