Резултати от 1 до 9 от общо 9

SAMSUNG AQV12FAN Странен дефект

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    14
    #1

    SAMSUNG AQV12FAN Странен дефект

    Здравейте
    Имам не откриваем дефект с климатик SAMSUNG AQV12FAN. Проблемът е следния: вътрешното тяло работи, индикацията е нормална, приема команди и т.н., но външното тяло не тръгва, не дава никакъв признак и опит за стартиране. Във външната платка свети(диодите) RED, мига GREEN, YELLOW не свети - според грешката това е NORMAL OPERATION т.е. нормална работа според мен. IPM няма проблем измерен е с мултицет. Ток достига от външното тяло ("пулсира"). Датчиците дават нормални стойности. Свалих платките и са при мен, но не знам какво още да измеря с мултицета или да подменя.
    Пусках климатика през ампермер, когато трябда да стартира външното тяло, вдига огромен ампераж и нищо. По принцип този модел климатик има кодове, които се въвеждат през дистанционното, но клиента знае как се прави и ги е въвел, не знам само да не е объркал нещо, но щом приема команди значи всичко е ОК.
    Дефекта се е поличил при спрян климатик.
    Тези симптоми са на режим охлаждане, на отопление не искаше да стартира дори и вътрешното тяло, само индикациите светеха отново нормално.
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:SAMSUNG AQV12FAN Странен дефект

    Трябва да въведеш кода на климатика да си сигурен. Това, че приема команди не означава, че въведеният код е правилният.

    Оригинално не трябва ли вътрешното тяло да подава захранване на външното, а не обратното. Трябва да бъде според инструкцията за монтаж: отвътре - навън.

    Има инструкция за диагностициране от производителя с име Troubleshooting.
    http://bashticata.data.bg/p/files/Pi...sung1/AQV12FAN

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    14
    #3

    Re:SAMSUNG AQV12FAN Странен дефект

    Вътрешното тяло подава захранването, споменал съм го в по горния пост това. Вече съм демонтирал платките и са при мен, няма как да въвеждам кодове и да правя диагностики. Клиентът знае как се въвеждат кодовете, правил го е много пъти, така че съм сигурен че е въведен правилно.
    Ако искате може да поставя снимки на двете платки.

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:SAMSUNG AQV12FAN Странен дефект

    В програмата за самодиагностика на външното тяло има заложени 20 проблема, във вътрешното 7 проблема, като двете платки се следят дали и при двете всичко е наред. Електрониката не открива проблеми и казва всичко е наред. Това не е ли странно? Проблема в електрониката ли е или в програмата по която работи.

    Тъй като ти се явяваш техника трябва да разчиташ и вярваш само на себе си, а не на клиента, защото той след като те е извикал значи не се е справил и не може да се вярва на знанията и уменията му. Въведи шибаният код!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    14
    #5

    Re:SAMSUNG AQV12FAN Странен дефект

    Проблема в електрониката ли е или в програмата по която работи.

    Ако знаех къде и какъв е проблемът, мислиш ли че щях да създавам тази тема.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #6

    Re:SAMSUNG AQV12FAN Странен дефект

    Цитат Първоначално публикувано от thenick
    Пусках климатика през ампермер, когато трябда да стартира външното тяло, вдига огромен ампераж и нищо.
    Ако имаш 300-315V на електролитите, търси и други захранвания по външната платка +15V за IPM, +12V най-вероятно за релетата, и +5V за процесора, но вероятно голямата консумация да е от IPM модула. Прекъсни му неговите 300V и кабелите към мотора за да видиш дали поне външния вентилатор ще завърти.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    14
    #7

    Re:SAMSUNG AQV12FAN Странен дефект

    IPM e добре. Преди да сваля платката от тялото съм описал какво съм мерил. Сега ПЛАТКИТЕ СА ОТДЕЛЕНИ ОТ КЛИМАТИЧНИТЕ ТЕЛА (извинявам се главните букви, вече за 3 път го пиша това и никой не чете) т.е. няма какво да меря, освен по самите платки. Кажете ми какво може да е по САМИТЕ ПЛАТКИ. Какво да огледам по тях, често срещани дефекти и т.н., да замеря някой част. Много мисля че проблема е в самата памет на климатика.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #8

    Re:SAMSUNG AQV12FAN Странен дефект

    Цитат Първоначално публикувано от thenick
    IPM e добре. Преди да сваля платката от тялото съм описал какво съм мерил. Сега ПЛАТКИТЕ СА ОТДЕЛЕНИ ОТ КЛИМАТИЧНИТЕ ТЕЛА (извинявам се главните букви, вече за 3 път го пиша това и никой не чете) т.е. няма какво да меря, освен по самите платки. Кажете ми какво може да е по САМИТЕ ПЛАТКИ. Какво да огледам по тях, често срещани дефекти и т.н., да замеря някой част. Много мисля че проблема е в самата памет на климатика.
    Ами кое по-точно от паметта на климатика може да ти вдигне мнооого ампеража?
    Май никой не се мъчи да помисли малко?

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #9

    Re:SAMSUNG AQV12FAN Странен дефект

    Хем не разбираш от електроника хем се нервиш на помощта която ти дават. Изобщо къв техник си? Като искаш да се научиш от един форум. Диагностиката не е като монтажа трябва да знаеш кое как работи и какво да измериш за да откриеш проблема.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Странен проблем с нов ТВ Samsung UE32F6510
    От dudi4ek във форум Samsung телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 09-10-15, 07:26
  2. Дефект или удар на Samsung UE32F5500
    От Stefan Troplev във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 07-06-14, 14:40
  3. Странен проблем с фурна Samsung
    От Sphinxz във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 12
    Последно: 22-04-11, 23:30
  4. Странен проблем с LCD на Samsung
    От Bronxi във форум Samsung телевизори
    Отговори: 16
    Последно: 12-06-10, 23:06
  5. SAMSUNG 32" CRT SLIM-технологичен дефект!!!
    От LUDIA във форум Samsung телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 17-11-05, 11:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе