Страница 1 от 15 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 218
Like Tree13Одобрявам

Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #1

    Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Здр на всички идва новият отоплителен сезон и е време за закупуване на климатик.
    Досега бях с една мидея 12hr конвенционална която я ползвах единствено за охлаждане през горещите летни дни (тази година съм я пускал точно 5 пъти за по 2-3 часа) но за зимния период не става. Та по темата стаята е 17кв.м стандартна височина 2.60 последен етаж съседи от ляво и отдолу другите стени са вътрешни едната е към банята другата към преходната стая (близнак пак 17 кв метра пак съседи от дясно и то долу).
    Сега сигурно ще се почудите защо ми е толкова голям климатик ами не съм дал някои по малък модел почвам с това тераса 7 метра остъклена винкел и съкло 2 прозореца не се затварят все пак климатика има нужда от въздух стара дограма демек духа фучи всичко това се усеща и вкъщи не така осезаемо но да кажем че нямам нужда да проветрям толкова често и другото което е в по студените дни мисля да се отваря и да се затопля другата стая.
    Е казах всичко изчерпателно сега вие кажете ще върши ли работа тази машина наистина ли е японец както пишат всички фирми или минало покраи япония и закачило и тя не знае какво.
    Очаквам мнения и препоръки и за други климатици.

    Благодаря предварително!!!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #2

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Цитат Първоначално публикувано от p0ckata
    Здр на всички идва новият отоплителен сезон и е време за закупуване на климатик.
    Досега бях с една мидея 12hr конвенционална която я ползвах единствено за охлаждане през горещите летни дни (тази година съм я пускал точно 5 пъти за по 2-3 часа) но за зимния период не става. Та по темата стаята е 17кв.м стандартна височина 2.60 последен етаж съседи от ляво и отдолу другите стени са вътрешни едната е към банята другата към преходната стая (близнак пак 17 кв метра пак съседи от дясно и то долу).
    Сега сигурно ще се почудите защо ми е толкова голям климатик ами не съм дал някои по малък модел почвам с това тераса 7 метра остъклена винкел и съкло 2 прозореца не се затварят все пак климатика има нужда от въздух стара дограма демек духа фучи всичко това се усеща и вкъщи не така осезаемо но да кажем че нямам нужда да проветрям толкова често и другото което е в по студените дни мисля да се отваря и да се затопля другата стая.
    Е казах всичко изчерпателно сега вие кажете ще върши ли работа тази машина наистина ли е японец както пишат всички фирми или минало покраи япония и закачило и тя не знае какво.
    Очаквам мнения и препоръки и за други климатици.

    Благодаря предварително!!!
    Фирмата е японска, но климатика не е произведен в Япония.И по -добре с оглед на Фукушима...

    Този модел е може би най-доброто на 220 волта което се предлага от Шарп.Имаше едно момче мисля, че от Силистра беше и тази зима беше много доволно.Взимай и не се колебай, ако искаш ще ти поддържа и 25 градуса в тези 17кв.м.

  4. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #3

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    а относно допълнителните 17кв.м предполагам ще работи на максимално и ще поддържа 22 радуса то във варна не е толкова студена зимата по принцип но последно време има тежки дни.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #4

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Цитат Първоначално публикувано от p0ckata
    а относно допълнителните 17кв.м предполагам ще работи на максимално и ще поддържа 22 радуса то във варна не е толкова студена зимата по принцип но последно време има тежки дни.
    Е, 34кв.м. ще му дойдат много за месеците от 15 декември до 15 март, но за другото време ще е добре.Все пак не очаквай чудеса за стаята която ще е без климатик.За нея ще трябва друг климатик, по-късно ако сега не можеш, но все пак ще е необходим.Два климатика за две стаи е по-добре от 1 климатик за 2 стаи общо 34 кв.м.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #5

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    това е най-високия клас климатик на Шарп. макс отоплителна мощност е 6.0кВт, докато на другите модели, съответно е 4.7 или 5.5кВт. Много тихо външно тяло, Иноксов цвят на вътрешното тяло, с 2 клапи и дисплей, показващ външна и вътрешна температура. Много икономичен EER/COP над 4.3. Не е произведен в Япония, но е Тайландски, т.е. направен е в нормална държава. Използвания компресор в този модел е на Тошиба. Общо взето никакви забележки. Взимай смело

  7. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #6

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Мерси за бързите отговори и на мен ми направи добро впечатление в този ценови клас. Да не очаквам много за другата стая то така или иначе не желая 25 градуса в двете а колкото за час два да обърне въздуха.
    Засега се спирам на тази марка и модел и още нещо да попитам вътрешното тяло как е от към шум че ще е в спалня имам и 12 lgc на фуджитсу тя е доста тиха хем съм спал под нея на тихия режим но пък за сметка на това при зададени 25 поддържа 19-20 има ли тих режим шарпа или ще е шумничък в спалнята ??

  8.  
     
  9. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #7

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    И аз го погледнах този модел на Шарп преди малко. За 1600 лева наистина е много добре. Самопочистване, плазма, дисплей за външна температура, КОП = 4.30. 37 килограма външно тяло. Супер е.

  10. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #8

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Очаквах повече отзиви мнения обсъждания (не че и от 3те дадени не правя изводи). Не ги харесвате тези шарпове нещо или какво като гледам и темата не е много много пълна с менния и обсъждане на модели сравнение с другите.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #9

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Цитат Първоначално публикувано от p0ckata
    Не ги харесвате тези шарпове нещо или какво като гледам и темата не е много много пълна с менния и обсъждане на модели сравнение с другите.
    Бе то и във форума на Майбах няма кой-знае-какво за четене. Екстра си е машинката за парите.

  12. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #10

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Бе то и във форума на Майбах няма кой-знае-какво за четене. Екстра си е машинката за парите.
    :D да явно климата говори сама за себеси няма нужда друг да говори вместо нея

  13. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #11

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Екстра си е машинката за парите.
    Цитат Първоначално публикувано от bigmouth
    Взимай смело
    +1
    Остава да избереш читава фирма във Варна.
    Успех!

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #12

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Доскоро бяха доста слабо застъпени на нашия пазар и едно, че няма много отзиви на ползватели, и второ - не знаем как са със сервиза. Иначе изглежда сериозна машина.

  16. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #13

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    климатика вече е поръчан монтаж и снимкош матерял очакваите утре

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #14

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Цитат Първоначално публикувано от p0ckata
    климатика вече е поръчан монтаж и снимкош матерял очакваите утре

    Екстра, машината е много готина, остава и монтажа да е на ниво.

  18. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #15

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Силно се надяшам ще следя зорко какво се прави и защо все пак не всеки ден се дава такава сума за климатик

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 15 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за климатик SHARP AY-FK25A-W
    От joro9090 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 4
    Последно: 25-06-14, 08:57
  2. Въпрос относно Sharp AY-P22SC
    От taxidriver74 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 3
    Последно: 20-11-13, 09:51
  3. Въпрос за SHARP
    От lal70 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 2
    Последно: 02-01-13, 14:59
  4. Въпрос за Sharp 32DH65E
    От oduh във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 09-02-09, 21:50
  5. Sharp AH-C32X - въпрос
    От smsdeliverer във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 0
    Последно: 18-05-07, 23:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе