Страница 5 от 15 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 218
Like Tree13Одобрявам

Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #61

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    По принцип, като си купиш клима, на някои от дупките има гумени тапи. При Sharp-а честно да ти каже не обърнах внимани като ми го монтираха. Щом фирма е идвала да ви размразява климатика вероятно са махнали всякакви излишни неща от тавата ако е имало такива.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #62

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Привет,
    Колега babati все още се опитвам да получа инфо за състоянието на дупките дали те са така. Въпроса ми към теб е дали е необходимо да се отварят допълнително или всичките са така отворени фабрично?

    edi1 - благодаря за информацията. А дали ще е удобно да споделиш какъв е точно този нагревателен кабел? Ако имаш снимка на такъв монтиран би било супер?

    Благодаря предварително.
    Нямам снимка, не притежавам такава машина с нагревател.Иначе нагревателни кабели има доста видоВЕ.Виж на ДЕВИ из мрежата.Иначе май КЛИМАМАРКЕТ предлагаше подобна услуга, ако не бъркам.може и МЕГА да питаш на лични, дали поставят.
    Иначе не всички имат гумени тампони в комплекта.повечето с една дупка имат сапмо пластмасов пишок и той не е монтиран, а е в торбичката с чарковете.ТОШИБА имаше в комплекта двете тапи, но не бяха на тялото монтирани.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    16
    #63

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    @pockata,
    сподели каква е равносметката от изминалия отоплителен сезон, свикна ли с тоя шум дето казваше, колко ток плати, замръзвания нещо ... разказвай че съм се замислил и аз за една такава машина, като твоята

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    3
    #64

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Здравеите ,харесал съм този модел за едно сутеренно помещение 60 м3 с една външна стена на къща -тухла. Имам съмнения дали ще е достатъчна или ще работи на границата а машинката е с плазма а там се пуши и ще прочиства въздуха. Моля за вашите мнения ,които както винаги са важни. Благодаря на всички отзовали се.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #65

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Ако съседните помещения на това, в което ще бъде климатика не са отопляеми най-вероятно мощността няма да стигне и живота на климатика ще бъде ярък, но кратък. Ако парите за повече не стигат по-добре сложи обикновена 18-ка или 24-ка в зависимост от топлозагубите.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #66

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Не е с плазма, а по-скоро с йон-генератор.
    За отговор трябва да се постараеш


  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    3
    #67

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Благодаря за бързите отговори. Помещение жилищно-кухня с трапезария в приземен етаж с височина 2.15 м-готви се и се пуши има вита стълба към етажа.Дограма пвц ,едната стена граничи с стая 16м2 неотопляема другата с коридора към мазетата(топло помещение)и има друга стена с врата към мокрото помещение 8 м2 неотопляемо-отгоре стая 16 м2 с климатик-justify ako трябват още подробности съм насреща. Благодаря за отделеното време.
    п.с Става дума за София.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1338754685[/time]_________________________________________________

    Здравеите . Забравих да добавя наи важното-климата ще се използва основно за отопление.Приемам предложения за конкретни модели и марки ,око въпросната машина не е подходяща за описаното помещение. Лимита е около 2000 лв. Благодаря за вниманието и отделеното време.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    65
    #68

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Toshiba Ras 16, Daikin FTX50, Mitsubishi GE50 са все модели, с които ще имаш приличен аванс и зимата ще ти е топло. Като цена ти идват около 2000 лв с монтажа. Ако държиш на йонизацията виж Panasonic E15MKE-E

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    3
    #69

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    А мерси за вниманито-почва обсъждане на моделите но имам чувството,че маи ще вдигнем бюджета и съответно класа.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #70

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Някой да се похвали със своя GHR - как е на отопление, охлаждане, духа ли, свири ли, щрака ли?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    59
    #71

    Отговор: Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Здравеите ,и аз искам да попитам как се справя зимата този Sharp ,колебая се между него и Pansonic cs/cu 12 nke-3 .Ще го използвам основно за отопление ,помещението е спалня 60 м3 с две вьншни стени ,вьтрешна изолация с фибран и ока4ен таван от гипскартон и вата .Трябва да бъде достатъ4но тих и да топли,4е има и бебе.О4аквам вашите бързи и компетентни отговори 4е е спешно ,ве4е застудя

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #72

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Шарпа е изключително яка машина, 5-та година топли без грижи по голямо и помещение с по-лоша изолация от твоята,без проблем са му 24-25 24/7 градуса, за тихото не мога да кажа поставен е в голям хол със скосен таван на около 3м височина и не се чува, но на хартия, която четат всички децибелите не са малко.

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #73

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Децибелите не зависят ли също и от мощността, с която работи в момента машината? Не са ли всички машини по този начин, отделяният от тях шум да се увеличава, колкото повече ги натоварваш?

    Компютърът, като го натовариш не увеличава ли оборотите на вентилаторите. Като натиснеш педала на газта моторът не става ли по-шумен?

    Пак добре, че тази 12-ка ти върши работа за помещение, както казваш над 24 m² с лоша изолация за сметка на по-голям шум.
    Този пост е редактиран от valen1; 10-10-12 в 19:08.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    59
    #74

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Благодаря за единствения отговор (: ,о4аквах пове4е мнения ,явно няма много по4итатели .

  18. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #75

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Не е за предпочитане в стая с бебе дали защото при мен е преоразмерен малко или не но прави течение иначе за топленето топли свикнах му на вента и не ми прави впечатление харчи малко абе хубава машинка.
    п.п Ще го видим тая зима в 34 кв как ще се справи )

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 15 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за климатик SHARP AY-FK25A-W
    От joro9090 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 4
    Последно: 25-06-14, 07:57
  2. Въпрос относно Sharp AY-P22SC
    От taxidriver74 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 3
    Последно: 20-11-13, 08:51
  3. Въпрос за SHARP
    От lal70 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 2
    Последно: 02-01-13, 13:59
  4. Въпрос за Sharp 32DH65E
    От oduh във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 09-02-09, 20:50
  5. Sharp AH-C32X - въпрос
    От smsdeliverer във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 0
    Последно: 18-05-07, 22:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе