Страница 15 от 15 ПърваПърва ... 5131415
Резултати от 211 до 218 от общо 218
Like Tree13Одобрявам

Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #211

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    За чистенето на плазмаклъстера - аз не знам какво представлява..мхмх Мисля че е някакъв вид "нагревател" или подобно закачен отзаде на питата, минавайки въздуха през нея да "трепе" т.н живи организми във въздуха..може и да греша..
    Но за работата на старт/стоп , аз моя го карам така от 2 години. Така , че не се притеснявай , климатика има достатъчно запас от мощност за да се справи..Тея неща като"климатика не се спира зимата - по -икономично" на при мен не стават! Първо, че ни няма цял ден и се ползва само една стая, второ -аз ако не го спирам и не проветрявам сутрин/вечер - ще мухлясам с тая влага ..Старт/стоп са ми и другите 4 климатика - конвенционални Мидеи! В стаята в която се ползва Шарп-а / всекидневната - ползва се целодневно/ работи цял ден, вечер двата прозореца са на "микро" отваряне да се проветрява леко. Така в най - студените дни, сутрин ми е ставало 14* в стаята при -10 -12* външна. Пускам го и за 30-на мин до час качва 19-20* / говоря долу на ниво метър/. Сега го засякох - 600 kW за периода ноември-април. И сега работи още, че хладно тая година.. Това са 150-160лв ток за цяла зима ми е изхарчил Шарп-а! Ако ги държа пуснати нон стоп трявба да плащам по 300лв ток за отопление и всичко останало! Сега само декемврийската сметка беше 190, иначе 150-160лв за 100 и кусур квадрата апартамент с два бойлера, готвене нонстоп/пране почти всеки ден - с тея деца../ и миални и т.н.. Затова през деня не бачкат, прозорците в другите стаи / сутрин мощно проветряване/ на микро- отваряне през деня, вечер по -рано се пускат климите и така...Малко се задъхват Верту Мидейките вечер но качват т*-та подходяща за сън! Ако е много студено се пускат по- рано да насмогнат..Тук ся някой веднага ще скочи и ще се опида да ме опровергае, но аз за моя начин на живеене /работа и т.н.. се нагодих на този начин на работа на климите. Иначе първата година мухлясахме за 2 месеца! Да е топло, незнам си кво...Сега само на две места се появява и то защото няма как да се изолира плочата на терасата - дулу си е термомост..

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #212

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Ами ето че това използване на шарпа не е икономично 150лв за зимата,За сравнение вчера погледнах ватметъра на генерала 12лкц от както падна първия сняг мисля беше 25.10.2014 до сега 72лв. За съжаление ватметъра на мидеята се е нулирал като спираха тока за профилактика явно батерията е умряла.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #213

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Колеги, тоя модел намира ли се още/ предлага ли се на пазара? Оглеждам се за подобен за офиса на жена ми но не виждам някъде да го има наличен?

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #214

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Трудна работа ще е намирането му. По добре се ориентирай към друга марка.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #215

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Друга марка на такава цена нямат нещо което да качва до 6kw на топло 12-ка...

  7. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #216

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Ако искаш голяма мощност на ниска цена трябва да се насочиш към японски втора употреба.
    blue1 и bobovo харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #217

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Цитат Първоначално публикувано от mitakabus Виж публикацията
    Друга марка на такава цена нямат нещо което да качва до 6kw на топло 12-ка...
    Тази марка приключи с климатиците, поне за европейския пазар.Така,че за нея трябва да се говори в минало време.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2023
    Мнения
    4
    #218

    Отговор: Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    здравейте климатика много ли ще е голям за стая 13.5 m2 къща с две външни стени и трета към неотопляемо стълбище отгоре таван pvc дограма без изолация север запад има вариант да бъде на отворена врата към коридор

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 15 ПърваПърва ... 5131415

Подобни теми

  1. Въпрос за климатик SHARP AY-FK25A-W
    От joro9090 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 4
    Последно: 25-06-14, 07:57
  2. Въпрос относно Sharp AY-P22SC
    От taxidriver74 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 3
    Последно: 20-11-13, 08:51
  3. Въпрос за SHARP
    От lal70 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 2
    Последно: 02-01-13, 13:59
  4. Въпрос за Sharp 32DH65E
    От oduh във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 09-02-09, 20:50
  5. Sharp AH-C32X - въпрос
    От smsdeliverer във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 0
    Последно: 18-05-07, 22:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе