Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 140
Like Tree1Одобрявам

AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #61

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Кажи им, че не ти работи климатикът и че искаш да го оправят, подменят или да го заменят с друга марка/модел. Ако ти се правят на интересни, кажи че си искаш парите. Ако пак откажат, само спомени комисията и си готов
    А ако има и констативен протокол от посещенията им ще му е още по-лесно, но ме съмнява да са попълвали подобни "хартийки".

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #62

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от galilei
    нищо не е описано
    само че ако мига да се потърси сервиз
    За всяко идване им представи картата да я попълнят и след 3/третото/ попълване пиши пак. Ако трябва има пиши писмена заявка с копие и изискай попълване на картата при посещение/задължително/

  4. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #63

    AY-XP12LSR defrost

    ferdi, при мен не е чак толкова успешен дефростът:P

    Наистина 3-4 минутки само размразява, но не изчисти питата добре. Остана "ледено коланче" Иначе доста вода се изтече!

    Според вас да викам ли фирмата или това се случва понякога? Може да няма фреон достатъчно?




    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1323347820[/time]_________________________________________________

    Иначе в тавата лед грам не остана.

    Странното е, че виждам някаква "чернилка" в тавата. Да не би да е понеже е нов климатикът и тялото е още омаслено?

    Странното е също, че никакви индикации на размразяване нямаше Просто не въртеше турбината, после изсъска веднъж и тва' беше Не мигаше operation, а си светеше постоянно.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #64

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Чернилката е от чистия въздух който дишаме.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #65

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Сутринта 6:42h. имах дефрост и трябва да ти кажа,че при -5 тук в София,си беше чист целия.
    Мога да ти кажа само това за сега.

  7. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #66

    AY-XP12LSR дефрост

    Променят ли ти се индикациите като ти прави дефост?

    Това при мен може да е бил някъв' "полу-дефост" само:P Странното беше, че с нищо не ми показа, че се размразява машинката. Ще изкачам до следващия път, може пък тогава да се изчисти целият. Засега няма да викам фирмата...

    Важното е долу да не се събира де... да не ходи към вентилатора ледът.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1323348900[/time]_________________________________________________

    И аз съм в Сф. Странното е, че нощес на минусови температури май не е правил дефрост. А сега на +3 прави Май чак сега му е станало студенко

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #67

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    И аз съм в Сф. Странното е, че нощес на минусови температури май не е правил дефрост. А сега на +3 прави Май чак сега му е станало студенко
    Станно е на Бабати фърчилото! Нищо странно няма! Впрочем, форума става и за четене, освен за писане... Пробвай

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #68

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    В manual-а пише:

    When frost forms on the outdoor unit during heating operation, the unit operate automatic defrosting for about 5 to 10 minutes to remove the frost. During defrosting, the inside and outside fans stop operating.

    Начи' defrost си е било, ама защо не се изчисти докрай... Може да е "преценил" грешно и да е задал няква' по кратка програма:P Знае ли човек

    strupi, ти имаш опит с тези шарпове. Да викам ли фирмата?

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1323350340[/time]_________________________________________________

    Kasap, да не са твои сървърите, пространство ли пестиш

    А и всеки климатик си е различен Не мися, че си прав. Има и такива дето на +7 дефростват:P Като един от моите от подписа ми.

    + тва' темата е за Sharp LSR и ако някой има такъв климатик направо влиза тука в темата и чете всичко, а не изчита целия форум! По-синтезирана е информацията, не мислиш ли?

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #69

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    А и всеки климатик си е различен Не мися, че си прав. Има и такива дето на +7 дефростват:P Като един от моите от подписа ми.

    + тва' темата е за Sharp LSR и ако някой има такъв климатик направо влиза тука в темата и чете всичко, а не изчита целия форум! По-синтезирана е информацията, не мислиш ли?
    Водех се от погрешното схващане, че живеем на една и съща планета.

    Смяташ, че на собствениците на Шарп се полага да са по-мързеливички от тези на Тошиба? И да им сдъвчем целия форум в темичката, поради което...?

  12. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #70

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Извинявай, Kasap, моя е грешката Не исках да те натоварвам с това бреме Ти си прав!

  13. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #71

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    ferdi, при мен не е чак толкова успешен дефростът
    Не бързай да се притесняваш за ''леденото коланче'' от първия случай. Има такива случаи,като причините не винаги са в машината.Ако например климата ти е бачкала доста часове на ниска мощност (при висока влажност навън и t около 0*) е възможно да натрупа доста скреж преди ''да се е усетила'',и да не успее да го изчисти напълно от раз.Вече ако системно прави така...тогава търси причините !

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #72

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    d_imige, много ти благодаря за изчерпателния отговор! Между другото точно така го ползвам климатика - или на 19 или на 20 градуса на дистанционното, почти не се форсира и много рядко си включва med степента на турбината, работи он/оф засега.

    - на 19 ми поддържа 20 градуса в стаята
    - на 20 ги подминава - малко над 21 е

    Надявам се това, което казваш, да е случаят при мен! Ще следя и ще пиша.

  16. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #73

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    galilei, какво стана при теб?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    15
    #74

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    фабричен дефект ще сменяме машината

  18. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #75

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    екстра

    Нов LSR или друг модел/марка ще слагаш?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  4. Отговори: 0
    Последно: 06-10-06, 14:53
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе