Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 49

SHARP AY-ZP40KR

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    4
    #31

    Re:SHARP AY-ZP40KR



    Цитат Първоначално публикувано от bai kolyo
    ninia моля за отзиви от въпросната машина защото сериозно съм решил да вземам същата в близките една две седмици.
    Външното тяло е слънчице - много ми харесва, а и е супер тихо. За разлика от него вътрешното не е нищо особено, но пък не е шумно или поне не е дразнещо. Аз отоплявам 32кв. на последен етаж със западно изложение в стара тухлена кооперация без ТЕЦ т.е. стените са доста студени. Иначе имам не лоша дограма и хубава изолация. Климатика монтирахме в преходен хол 12кв. - наляво спалня 12кв., надясно 8кв. кухненски бокс с плъзгаща врата. При зададени 20-21 градуса в спалнята и бокса мерих, че е 18-19 градуса, което мен ме устройва
    Машината я взехме от Актон електроникс. Монтажа също беше от тях - грамотно направено и по науката


    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1321902780[/time]_________________________________________________


    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1321902840[/time]_________________________________________________

    ето го и вътрешното тяло.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1321905354[/time]_________________________________________________

    машината се държи добре, само дето не знам дали аз се държа добре с нея хахахааа - пуснала съм я на auto + $ (energy save) и сменям само градусите - през деня я оставям на 19 градуса, а вечер на 21 градуса
    ???
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #32

    Re:SHARP AY-ZP40KR

    Красавец е!!!

  4. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #33

    Re:SHARP AY-ZP40KR

    ninia, впечатления от машината?

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    176
    #34

    Re:SHARP AY-ZP40KR

    a ти от твоя шарп?
    че нещо се чудя за един такъв и аз...

  6. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #35

    Re:SHARP AY-ZP40KR

    Цитат Първоначално публикувано от lubopiten
    a ти от твоя шарп?
    че нещо се чудя за един такъв и аз...
    Аз съм много доволен, но хората във форума не го тачат щото няма EEV и сметката излиза 2 лева повече на месец спрямо климатик с EEV

    Ето я темата:

    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,53248.0.html

    Топли до -13 без проблем в 18 квадрата зле изолирани качва 21 градуса като повече не съм го тествал щото не ми е комфортно. Перфектен софтуер има машината - дефрости, мефрости, сичко е перфе!

    Колко е здрав не мога да кажа обаче... Много нов модел е и още няма много данни.

    Тук съм писал за разскрежаването:

    https://forum.setcombg.com/index.php...57660.html#new

    А тук още малко за Sharp:

    https://forum.setcombg.com/index.php...56636.html#new

    А тук конкретно за модела и начина му на работа:

    https://forum.setcombg.com/index.php...53464.html#new

    Успех

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    176
    #36

    Re:SHARP AY-ZP40KR

    нямам си и представа какво е EEV...въпроса е да топли и да размразява читаво,че мястото е едно такова кофти,където ще се монтира.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #37

    Re:SHARP AY-ZP40KR

    Цитат Първоначално публикувано от lubopiten
    нямам си и представа какво е EEV...въпроса е да топли и да размразява читаво,че мястото е едно такова кофти,където ще се монтира.
    Ами при по-високия клас климатици има EEV- electronic expansion valve - налягането в системата се контролира от клапан, който се контролира от електроника. При ниския клас климатици вместо EEV има просто една навита, тясна тръбичка (капилярка и викат). Това e! Климите с EEV ги водят по-устойчиви на ниски температури - например за скандинавските страни едва ли има климатик с капилярка. Тоя Шарп при външна -20 (по новините) и реално измерана точно до климата ми -13 се справя идеално въпреки че е с капилярка и по сервизно е до -7. Дефростите са като на климатик от най-висок клас съдейки по това което чета из форума - дефрост 5-10 минути, само при нужда, ако е сух студ и няма влага може и с дни да не дуфроства. Машината може да не е кой знае какво като изработка но софтуерът й е перфектен и топли идеално! Много зависи и какво ти е помещението, изискването ти за постигната температура и тн и тн. Пиши в тая тема най-добре:

    https://forum.setcombg.com/index.php...54808.672.html

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    8
    #38

    Re:SHARP AY-ZP40KR

    Цитат Първоначално публикувано от bai kolyo
    ninia моля за отзиви от въпросната машина защото сериозно съм решил да вземам същата в близките една две седмици.
    Здравейте . От 20.12.2011г съм горд собственик на въпросният Шарп и реших да споделя наблюденията си върху него в тази сурова зима която за щастие вече си заминава. В Русе температурите бяха -22С -24С че на всичкото от горе и с мъгла - е не вярвах, че климатик би топлил толкова добре в такова време. Явно има защо да го продават в Норвегия и т.н. Очарован съм от работата му както при -24С така и при +6С - работи безшумно и икономично. Не знам дали от внушение че пречиства въздуха или не но тази зима не съм се разболявал от грип - нали има и плазмакластър и го включвам вечерта за по 1 час. Какво друго може да се иска от подобна машина. Дано съм бил полезен на някой който се е насочил към този модел.

  11. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #39

    Re:SHARP AY-ZP40KR

    Цитат Първоначално публикувано от bai kolyo
    Здравейте . От 20.12.2011г съм горд собственик на въпросният Шарп и реших да споделя наблюденията си върху него в тази сурова зима която за щастие вече си заминава. В Русе температурите бяха -22С -24С че на всичкото от горе и с мъгла - е не вярвах, че климатик би топлил толкова добре в такова време. Явно има защо да го продават в Норвегия и т.н. Очарован съм от работата му както при -24С така и при +6С - работи безшумно и икономично. Не знам дали от внушение че пречиства въздуха или не но тази зима не съм се разболявал от грип - нали има и плазмакластър и го включвам вечерта за по 1 час. Какво друго може да се иска от подобна машина. Дано съм бил полезен на някой който се е насочил към този модел.
    Евала за избора, bai kolyo Браво и на машинката А тавата събираше ли ти много лед, някога поливал ли си го с вода или нещо подобно?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #40

    Re:SHARP AY-ZP40KR

    Е,те тва е нордик,с нагревател.Та той си е тошиба,как няма да е хубав,ама и парата му е кат на тошиба.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    8
    #41

    Re:SHARP AY-ZP40KR

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Евала за избора, bai kolyo Браво и на машинката А тавата събираше ли ти много лед, някога поливал ли си го с вода или нещо подобно?
    Това е нордик модел и има фабричен нагревател на дъното и на компресора не съм го виждал в лед до сега което значи, че никога няма да го видя защото в Русе е постоянна влага и мъгла което е предпоставка за натрупване на лед. Поне тази зима така беше де - много ниски температури с мъгла - вървя покрай блоковете и гледам кой как трака и замръзнали като снежни човеци и се радвам, че съм взел точно такъв климатик който няма да ми прави проблеми. Горещо го препоръчвам - който може да си го позволи де защото не е от най - евтините.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #42

    Re:SHARP AY-ZP40KR

    Браво на машинката Аз знам че бяха доста тежки условията при теб тази зима и затова ми беше интересно.

    Ами то ледът в тавата няма отношение с подгрева на компресора та аз затова попитах

    И на тавата ли има подгрев този модел? Не знаех.

    А иначе тавата е абсолютно еднаква при всичките модели на Sharp.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Живее в
    Русе
    Мнения
    95
    #43

    Re:SHARP AY-ZP40KR

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Браво на машинката Аз знам че бяха доста тежки условията при теб тази зима и затова ми беше интересно.

    Ами то ледът в тавата няма отношение с подгрева на компресора та аз затова попитах

    И на тавата ли има подгрев този модел? Не знаех.
    А иначе тавата е абсолютно еднаква при всичките модели на Sharp.
    е не на всички е еднаква.

  17. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #44

    Re:SHARP AY-ZP40KR

    При LSR, GHR, JR, ZP40KR и тн не е ли еднаква? Тоест на по новите модели ?

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1330634160[/time]_________________________________________________

    Прав си на ZP40KR има една дупка най-вляво, отпред, която при LSR я няма...



    Ето и на LSR:



    Има малки разлики съгласен съм

    Бай Коле, имаш ли наблюдения кога точно се включват нагревателите? Интересно ми е какъв алгоритъм са направили от Sharp

  18. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #45

    Re:SHARP AY-ZP40KR

    Цитат Първоначално публикувано от bai kolyo
    Здравейте . От 20.12.2011г съм горд собственик на въпросният Шарп и реших да споделя наблюденията си върху него в тази сурова зима която за щастие вече си заминава. В Русе температурите бяха -22С -24С
    От Русе ли го купи този Шарп ?!
    От кой магазин?!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. SHARP AY-M28SX
    От n1k0lai40 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 10
    Последно: 15-11-11, 23:15
  2. Sharp с нов тв. стандарт SHV
    От Egu във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 2
    Последно: 19-08-11, 16:22
  3. SHARP LC-32DH500
    От ivontinov във форум Sharp телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 15-07-10, 22:00
  4. Sharp - цветопредаване
    От rocksolid във форум Sharp телевизори
    Отговори: 33
    Последно: 30-04-09, 20:29
  5. Мнение за SHARP 32"AD5E и SHARP 26"AD5E
    От dani35 във форум Sharp телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 20-12-07, 21:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе