Страница 3 от 101 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 1505
Like Tree330Одобрявам

Toshiba Carrier

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #31

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Toshiba започва производството на мини ядрени реактори, които ще могат да бъдат поставени във всеки дом, съобщиха citybuild.bg.

    Реакторът с големина 1,8 на 6 метра спокойно може да бъде вкаран в гаража и дори в мазето, и да захранва едно или няколко домакинства в продължение на цели 40 години.

    Според Toshiba ядреният реактор е абсолютно безопасен и няма нужда от човешка намеса по време на работата си. Това се дължи на радикално новата технология, която е използвана при изграждането му. За разлика от нормалните големи реактори тук не се използват пръти с ядрено гориво, за да се контролира реакцията.

    Новата технология използва вертикални резервоари с Литий-6, за да контролира температурата в реактора. Изотопът на Литий-6 е известен с това, че абсорбира неутроните много ефективно.

    Реакторът е 200 KWt и спокойно може да поеме нуждите от електроенергия за едно или няколко домакинства. Цената на KW/h електроенергия излиза около 5 цента (или 7 ст.). За сравнение цената на тока у нас в момента е над 16 ст. като всяка година се покачва заради енергийната криза в световен мащаб.

    От Toshiba споделят, че първите няколко реактора ще бъдат инсталирани в Япония през тази година, а от следващата ще бъдат достъпни и на европейския и американския пазар.




    Айде честито, това е то алтернативата пък Daikin нека си правят УруСари.



  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #32

    Re: TOSHIBA-CARRIER


    АЕЦ в двора... докъде ни доведоха.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    62
    #33

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Да са живи и здрави джапанците,та все да правят такива хубави и здрави техники.БРАВО!!!!!!!!!!!!!!!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #34

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Ако ми кажете, тез котенца на снимката горе дали са япончета или китайчета грешка няма да има. Според мен са япончета

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #35

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Тия японци ме застреляха Ако те е яд на комшията му гръмваш реактора

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #36

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Котенцата са японки.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    121
    #37

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Здравейте! Нов съм в този форум, но бих бил благодарен ако някой ми помогне.
    Преди 3 дни си купих и ми монтираха климатик TOSHIBA RAS 13 SAV-E. Произведен е в Тайланд. Струва 1500лв и го взех от веригата Денси. Монтажниците си свършиха перфектно работата, бяха много прецизни в монтажа. Когато го пуснаха, всичко беше наред, но ВЪНШНОТО тяло издаваше ужасен брум. Вътрешното е супер безшумно, а когато затворя вратата на терасата и външното не се чува много. ТОзи брум ми прилича на мрежов, като от голям трансформатор. Интересното е, че когато си постигне температурата, намалява брума, но пак се чува и е кофти.
    Имам и една OSAKA 12 SBP , която е напълно безшумна и вътре и вън, а TOSHIBA-та е по-шумна отвън?!?! Мислех си, че ако дам 1500лв и си взема нещо по-различно от всичко китайско на нашия пазар, няма да имам проблем.

    Въпросът ми е, някой дали знае от какво може да е този брум (от компресора или от някакъв траф.), възможно ли е да е нормално(според мен не е) Отварях го, компресора си има тампони и видимо нищо нередно не видях. Иначе на климата всичко й работи. Само брума е проблем! Мерих с уред външното тяло на OSAKA-та - 63db,и на TOSHIBA-та - 83db,от разстояние 3 см.
    Ето снимка:
    http://www.mondoclima.it/climashop/p...6b34d729b3011b
    Ето и данните му: http://www.4clima.com/files/prodotti...eac3969c__.pdf

    Ако някой има идея за проблема ми, да сподели.
    Мерси предварително!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #38

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    roldi аз ти писах на лична, но като допълнение мога да кажа, че този модел се произвежда от 2004 година. За Японският пазар моделите се произвеждат две години, не знам обаче как седи въпроса с моделите за Европа. Прави впечатление, че този климатик във Франция струва 1200 евро, което е ниска цена за тамошният стандарт. Аз бих те посъветвал да напишеш едно писмо до Тошиба през официалният им сайт за да видим какъв отговор ще ти пратят. Аз съм им писал, но въпроса ми е касаел японски модел и получих отговор. Между другото бих те посъветвал да изчакаш с крайните заключения поне докато климатика поработи 20 дни, това има значение.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    121
    #39

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    blue1, много ти благодаря, че се отзова на запитването ми. Да ти кажа писах до 7 e-mail-а на оторизирани сервизи из ЕВРОПА. Получих отговор от представителя за източна Европа и по-точно за *****, Украйна и тези около тях. Човека каза, че този брум в никакъв случай не е нормален и поиска да му дам серийния номер на климата и да кажа от къде съм го купил. Сканирах му етикетите на кашоните от вътрешното и външното и му ги пратих. Там пише всичко. Сега очаквам отговор. Каза, че ще съдейства с каквото може. Още няма отговор от Германия, Австрия, Франция, Холандия. Явно като видят mail от БГ го приемат като спам, или изобщо не се занимават. Ще видим какво ще излезне. Надявам се да поддържаме връзка за съвети.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    5
    #40

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    От две години имаме TOSHIBA RAS 13 GAV.
    Производство Toshiba-Carrier Тайланд.
    Идеална машина - никакви проблеми. Купихме я от един от "Технота"-та. Цената без монтажа беше 1500лв. Отоплява външна стая 20 кв.м., изложение югоизток, в тристаен апартамент, девети етаж, блок ЕПК, дограмата не е сменяна. Парното в целия блок е спряно. Сега, през най-студените и мъгливи дни, без проблем поддържаше 24 градуса стайна температура. Външното тяло практически не се чува.
    Доволен от избора, като разбрахме, че от тази есен няма да имаме изобщо парно в блока, набързо купих от Технополис за детската стая, която е не повече от 12 кв.м., Carrier 38NYV009/42NQV09 Silver.
    Мислех си "Същият производител, макар и по-нисък енергиен клас, 9000 BTU трябва да са достатъчни за толкова малко помещение". Тогава не намерих във форумите никакви мнения за Carrier-а.
    ОТ ТОЗИ КЛИМАТИК СМЕ МНОГО НЕДОВОЛНИ.
    ВЪНШНОТО ТЯЛО ИМА СИЛЕН ШУМ, КАТО ОТ АГРЕГАТ.
    МАЛКО ПО-ТЪРПИМО Е САМО КАТО Е НА РЕЖИМ "ECO". НО ТАКА ПОЧТИ НЕ ТОПЛИ. В СТАЯТА СЕ ПОДДЪРЖАТ 18 градуса, КАТО СЕ ИМА ПРЕД ВИД, ЧЕ ВРАТАТА МЕЖДУ ДВЕТЕ СТАИ Е ПОСТОЯННО ОТВОРЕНА И TOSHIBA -та ОТ СЪСЕДНАТА СТАЯ "ПОМАГА".
    ТАВАТА ПОД Carrier-ра СЕ ПЪЛНИ С ЛЕД, ВСЛЕДСТВИЕ НА РАЗМРАЗЯВАНЕТО И ТОГАВА ШУМЪТ СЕ УВЕЛИЧАВА МНОГО СИЛНО - НЕНОРМАЛНО СИЛНО.
    ИМАМ КОЛЕГА, ТОЙ СИ КУПИ СЪЩИЯ Carrier И ИМА АБСОЛЮТНО СЪЩИЯ ПРОБЛЕМ.

    ПОРАДИ ТОЗИ ПРОБЛЕМ, СЕГА СЕ ЗАСЛУШВАМ ПО ШУМА НА ВЪНШНИТЕ ТЕЛА НА РАБОТЕЩИ КЛИМАТИЦИ, КАТО ВИДЯ НЯКЪДЕ. НО ДОРИ "OSAKI" - те и "HAIER"-ите не бръмчат така.

    Звънях в търговското представителство на Carrier. Казаха, че причината е в леда, който събира външното тяло. Но каква е причината за леда не казаха (?!!!).

    На лято щял да работи нормално (?!!!!).








  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #41

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    В темата за размразяване има писано за леда в тавата, а за шума на кариерите има в общата тема за климатици.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #42

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    mashi, имаш една прекрасна машина.това е модела GAV-E2, който се произвежда едновременно със серията ДАЙСЕКАЙ ІІ - GAVP на ТОШИБА.През тази година май има една закономерност - машините от някои серии на качествени производители нямат нищо общо с качеството на тези, които са били внасяни през предходната и предходните години - така стана с ХАЙЕР, така става с ТОШИБА и КЕРИЪР.Подозирам, че така става и с ХИТАЧИ.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #43

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    roldi пробвай на японският сайт на Тошиба той става и на английски.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #44

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Цитат Първоначално публикувано от mashi
    ...Carrier 38NYV009/42NQV09 Silver.
    Мислех си "Същият производител, макар и по-нисък енергиен клас, 9000 BTU трябва да са достатъчни за толкова малко помещение". Тогава не намерих във форумите никакви мнения за Carrier-а.
    ОТ ТОЗИ КЛИМАТИК СМЕ МНОГО НЕДОВОЛНИ.
    ВЪНШНОТО ТЯЛО ИМА СИЛЕН ШУМ, КАТО ОТ АГРЕГАТ.
    МАЛКО ПО-ТЪРПИМО Е САМО КАТО Е НА РЕЖИМ "ECO". НО ТАКА ПОЧТИ НЕ ТОПЛИ. В СТАЯТА СЕ ПОДДЪРЖАТ 18 градуса, КАТО СЕ ИМА ПРЕД ВИД, ЧЕ ВРАТАТА МЕЖДУ ДВЕТЕ СТАИ Е ПОСТОЯННО ОТВОРЕНА И TOSHIBA -та ОТ СЪСЕДНАТА СТАЯ "ПОМАГА".
    ТАВАТА ПОД Carrier-ра СЕ ПЪЛНИ С ЛЕД, ВСЛЕДСТВИЕ НА РАЗМРАЗЯВАНЕТО И ТОГАВА ШУМЪТ СЕ УВЕЛИЧАВА МНОГО СИЛНО - НЕНОРМАЛНО СИЛНО.
    ИМАМ КОЛЕГА, ТОЙ СИ КУПИ СЪЩИЯ Carrier И ИМА АБСОЛЮТНО СЪЩИЯ ПРОБЛЕМ.

    ПОРАДИ ТОЗИ ПРОБЛЕМ, СЕГА СЕ ЗАСЛУШВАМ ПО ШУМА НА ВЪНШНИТЕ ТЕЛА НА РАБОТЕЩИ КЛИМАТИЦИ, КАТО ВИДЯ НЯКЪДЕ. НО ДОРИ "OSAKI" - те и "HAIER"-ите не бръмчат така.

    Звънях в търговското представителство на Carrier. Казаха, че причината е в леда, който събира външното тяло. Но каква е причината за леда не казаха (?!!!).

    На лято щял да работи нормално (?!!!!).
    "Добре дошли" при набутаните с КАРИЕР.

    ХОРА НЕ КУПУВАЙТЕ КЪМ ТОЗИ МОМЕНТ CARRIER И TOSHIBA.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    59
    #45

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Цитат Първоначално публикувано от koranto
    "Добре дошли" при набутаните с КАРИЕР.

    ХОРА НЕ КУПУВАЙТЕ КЪМ ТОЗИ МОМЕНТ CARRIER И TOSHIBA.
    а какво да си купя? мидея ли? ще взема да си купя нов японски на 100 волта поне знам че е японски!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 101 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Suzumi Plus RAS-B18N3KV2-E или Carrier 42UQV050M ?????
    От valen79 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 29
    Последно: 02-01-15, 13:41
  2. CARRIER 38NYV035H2 / 42NQV035G
    От Legend във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 08-08-14, 16:43
  3. fujitsu ili carrier ???
    От shener84 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-09-13, 08:03
  4. CARRIER 42NQV045H/38NYV045H ???
    От d_imige във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 14
    Последно: 30-10-11, 20:06
  5. Преносим климатик CARRIER 51AKP240М
    От barkly във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-10, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе