Страница 13 от 101 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 1505
Like Tree330Одобрявам

Toshiba Carrier

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #181

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Консумацията на двата вентилатора е дадена допълнително в таблицата и тя е съответно вътрешен макс. 30 вата и външен макс. 43 вата. Предполагам, че 45 вата е само компресора.
    Означава ли това че и СОР го смятат без да вземат предвид консумацията на фан-овете

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #182

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Но климатикът не може да отдава топлината без да работят вентилаторите. Ако тези 45 вата са само компресора, то тогава как са дадени минималните 200 вата, които отдава? Пак се връщаме на въпроса при какви условия се мери минимална консумация и минимално отдаване.
    Възможно ли е минималната консумация да не е обвързана с минималното топлоотдаване? Т.е. да са съвсем отделни неща - примерно минималната консумация е когато обдухва вътрешния вентилатор и работи електрониката вътре+вън? А минималното топлоотдаване да е минималната мощност, която може да отдаде, без да изключи компресора и тя да е при някаква друга консумация, различна от дадената като минимална.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #183

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    http://translate.google.com/translat...-8&sl=ja&tl=bg
    Това е един страхотен сайт който след като се преведе с помощта на гугъл може да прочетете за много от интересуващите ви въпроси, в това число APF за целева година и стандарти в Япония, също така има обширни изследвания относно икономичността, комфорта и ред други показатели при новите и по-стари модели японски машини.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #184

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Но климатикът не може да отдава топлината без да работят вентилаторите. Ако тези 45 вата са само компресора, то тогава как са дадени минималните 200 вата, които отдава? Пак се връщаме на въпроса при какви условия се мери минимална консумация и минимално отдаване.
    Възможно ли е минималната консумация да не е обвързана с минималното топлоотдаване? Т.е. да са съвсем отделни неща - примерно минималната консумация е когато обдухва вътрешния вентилатор и работи електрониката вътре+вън? А минималното топлоотдаване да е минималната мощност, която може да отдаде, без да изключи компресора и тя да е при някаква друга консумация, различна от дадената като минимална.
    Най-вероятно е така,иначе не могат да се обеснят някой неща.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    121
    #185

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    И все пак, момчета, прехваления Toshiba RAS-B10SKVP-E Super Daiseikai за мен си остава шумен. Не мога да си го обясня. Обикновения RAS-13SKV-E е по-тих Странно. Не трябваше ли Super Daiseikai да е върхово постижение, като модел произведен за Европа? Интересното е че по рекламите парадират с високия COP, а нищо не казват за dB. Докато в рекламата на RAS-13SKV-E пишат 20dB шум. При Daiseikai e 27dB. - Личи си. Честотната лента на шума при него е в диапазон, дразнещ слуха. Говоря за ръчна настройка на вентилатора от 1 до 5. На Auto е тих при достигане на t*. Докато при най-ниския клас Toshiba и то Тайландски, вентилатора е по-тих от вентилатора на компютъра ми дори. #ex-man беше засегнал въпроса за шума в темата "Алтернатива на Toshiba RAS-B10SKVP-E" http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg311508
    Пиша всичко това понеже мога да сравнявам между двата класа климатика. Странното е, че собственици на този Daiseikai, нищо не казват по въпроса за шума. Докато аз мога да отчета разликата. Дори бих казал, че е по-шумен и от OSAKA-та 12SBP, който демонтирах и съответно също имам впечатления от него. Имате ли някакви обяснения на проблема? Предложения? Коментари?


  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #186

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Поне коректно са посочили ДБ-лите.Явно технологично е такъв, което и според мен е учудващо, но на практика мисля, че е достатъчно тих.Моя е монтиран в стаята на малкия и той си спи на него без проблеми.Като сравнявам на ухо, ТОШИБА-та е малко по-шумен от ДЖЕНЕРАЛА, като и двата са на АУТО.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #187

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Цитат Първоначално публикувано от roldi
    Странното е, че собственици на този Daiseikai, нищо не казват по въпроса за шума.
    Е, казват бе. Аз лично казвах. 
    И нали ме подхванаха, че не съм точен.
    Ама то си е мое мнение и вероятно е субективно. Чувам, да, има, може и да не е дотам добре, но мен лично не ми пречи сериозно. Другите неща са ми приоритет, а там резерви нямам.

    П.П.
    Забравих да кажа, че чувам нещо само при 10-ката. С 16 - нищо.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #188

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Странното е, че собственици на този Daiseikai, нищо не казват по въпроса за шума. Докато аз мога да отчета разликата. Дори бих казал, че е по-шумен и от OSAKA-та 12SBP, който демонтирах и съответно също имам впечатления от него. Имате ли някакви обяснения на проблема? Предложения? Коментари
    аз съм с RAS-13SAVP-E и мога да кажа че не разбирам че има климатик държа го на Ауто поддържа си температерата даже се изключва на степени от 3 до 5 шума е страшен, но е само от движението но въздуха. Имам и Осака 12SBP която преместих в друга стая ........ няма сравнение , дано е достатъчно

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    121
    #189

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    НА Ауто наистина не се чува, но при -10* ще видим дали тази малка скорост на вентилатора ще е достатъчна за да поддържа t*

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    121
    #190

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Колеги, предлагам някой да направи нова тема: "Toshiba Daiseikai III" За собствениците на такива клими.Ще е интересно. Там можем да сравняваме характеристиките на машините. Апропо, обръщам се към собствениците на Daiseikai III, как е разхода момчета? Започна отоплителния сезон! Споделяйте.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #191

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Ами разхода е доста нисък, но не мога да дам точна цифра.Машината при мен работи на ниска мощност на компресора и дори честичко спира.Денем е настроен на 21-22 градуса, нощем на 19-20.Това е в стаята на моя пъпеш.Каня се да засичам общия дневен разход, тъй като нямам отделни измервателни уреди на машините, но определено консумацията е ниска.Преди 3 дена записах показанията на електромера и тази вечер мисля пак да ги запиша и горе-долу ще знам за какво става дума, ама честно казано, нямам намерени еда вися пред електромера, а да си стоя на топло под машината.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #192

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Засякох за 3 дена консумираната дневна енергия - 37 кв.Три климатика, пералня, гладенето и готвенето.Бойлера не го смятам, той е на нощна - тя беше 17 КВ за 3-те нощи, включително климатиците.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    121
    #193

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Момчета, (пиша и в тази тема за всеки случай) ето нещо, което би било интересно да се прокоментира [img width=594 height=600]http://img227.imageshack.us/img227/65/scan0003ar8.jpg[/img]
    Става въпрос за настройка на джъмперите на платката на вътр. тяло, така че климатика да поддържа -2*, +2*, или +4* от зададената температура, както е показано на таблицата.Т.е. ако си задал примерно 22*, след корекция на джъмперите да речем за +2*, ще се поддържа 24* т.е. 2 градуса над зададеното. Това не идва ли малко безсмислено. Че аз ако видя, че ми е студено, ръчно мога да задам 24*. Не е ли така. Как бихте коментирали тази информация дадена в Service Manual за RAS-B10-SKVP-E? Какъв е бил замисъла на инженерите на TOSHIBA, а сигурно има такъв, щом е описано. Хайде спецовете в областта да си кажат тежката дума.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #194

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Ето един интересен линк за ТОШИБА - http://www.toshibafinland.com/?path=esitteet .Доста тестове има тук.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #195

    Re: TOSHIBA-CARRIER

    Може би, за да поддържа някаква осреднена стойност в цялото помещение, тъй като в далечния край да речем, може да е по-ниска от там, където е датчика.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 101 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Suzumi Plus RAS-B18N3KV2-E или Carrier 42UQV050M ?????
    От valen79 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 29
    Последно: 02-01-15, 13:41
  2. CARRIER 38NYV035H2 / 42NQV035G
    От Legend във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 08-08-14, 16:43
  3. fujitsu ili carrier ???
    От shener84 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-09-13, 08:03
  4. CARRIER 42NQV045H/38NYV045H ???
    От d_imige във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 14
    Последно: 30-10-11, 20:06
  5. Преносим климатик CARRIER 51AKP240М
    От barkly във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-10, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе