Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 51

Toshiba - на 100 или 220V

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #31

    Re:Toshiba - на 100 или 220V

    Маркентингово решение на производителя с различен софтуер да покрие различните мощности нужни на пазара вместо да произвежда различни чаркалаци за различните мощности.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #32

    Re:Toshiba - на 100 или 220V

    Това е ясно, но пак защо да избера 50 пред 28, при положение, че 28 е по-икономичен, еднакво мощен и тн. Не знам дали номинала се определя софтуерно или просто се измерва при опредлено топлоотдаване, което се определя като номинал, колко е консумацията на уреда и съответно се определя и КОП Софтуерно би могло да е при конвенционалните, където просто компресора, като работи да върти само на едни определени обороти за да постига определена мощност.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #33

    Re:Toshiba - на 100 или 220V

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Маркентингово решение на производителя с различен софтуер да покрие различните мощности нужни на пазара вместо да произвежда различни чаркалаци за различните мощности.
    абсолютно съм съгласен че това е вярно за 285 и 405 - това е една и съща машина която само на хартия е различна - защото понятието номинал съществува само на харитя и е свързано с това при какви обороти на компресора се отчиа изходящата "номинална" мощност. Преди около седмица се опитах да обясня моето мнение защо трябва да се гледат максимумите а не номиналите (в темата за Дайкин) - защото с номинала производителя лесно може да спекулира и да продава една техника като "по-мощна" а друга като "по-слаба" за да покрие различни търговски сегменти - примери колкото искаме... 7-9 ЛГЦ, както и този 285-405...

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #34

    Re:Toshiba - на 100 или 220V

    Ако данните, които си изнесъл са точни, няма причина. Но на мен ми звучи подозрително чак толкова еднакви да са.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #35

    Re:Toshiba - на 100 или 220V

    Еми преди време я бях намерил в нета тая таблица в ПДФ формат, изтеглих си я и не запазих линка, но ако някой знае как да постна тук ПДФ, нека ми каже или на ЛС да му дам скайп и той да я постне. 285,365,405 НДР са абсолютно еднакви машини с различни номинали, 406 вече е на 200В и той е доста различен, много по-мощен е от другите 3
    Всъщност намерих линка:
    http://www.daiseikai.com/download/image/catalog.pdf
    Параметрите са в края след 20та стр., ще ги намерите.


    Специални благодарности на Valen1

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #36

    Re:Toshiba - на 100 или 220V

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    абсолютно съм съгласен че това е вярно за 285 и 405 - това е една и съща машина която само на хартия е различна - защото понятието номинал съществува само на харитя и е свързано с това при какви обороти на компресора се отчиа изходящата "номинална" мощност. Преди около седмица се опитах да обясня моето мнение защо трябва да се гледат максимумите а не номиналите (в темата за Дайкин) - защото с номинала производителя лесно може да спекулира и да продава една техника като "по-мощна" а друга като "по-слаба" за да покрие различни търговски сегменти - примери колкото искаме... 7-9 ЛГЦ, както и този 285-405...
    В темата за Дайкин въпроса за номиналната и максималната мощност беше тясно свързан с въпроса за процента мощност, който запазва обсъждания модел при спад на температурата. Защото може модел с по-ниска максимална мощност, но запазващ по-голям процент от нея при спад на температурите да е по-добрия избор от друг модел с по-голяма максимална мощност, който обаче губи повече проценти в студовете. Дайкин са от първия вид.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #37

    Re:Toshiba - на 100 или 220V

    Естествено, че 28-ца с максимум 8 kW и 50-ца с максимум 8 kW ще топлят еднакво добре ако са с еднакви компресори и топлообменници. Това, че едната е 3,6 kW номинал, а другата е 6 kW за мен означава, че втората машина просто е софтуерно напъната в номинала.
    Идентичен беше спора за 7 и 9 LGC - ами това са на практика два еднакви климатика хардуерно!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #38

    Re:Toshiba - на 100 или 220V

    Цитат Първоначално публикувано от FatBoySlim
    Малко късно я виждам тази тема, но не мога да пропусна да задам няколко риторични за мен въпроса:
    1- Какви са ти показателите на 100V климатик колега BLUE1, отчитайки загубите в трансформатора и преобразуването на честотата на тока от 50 на 60Hz (ако изобщо се преобразува)?
    Ако си мислиш че са същите(или поне близки) като в брошурата за твоя японец и ми го докажеш имаш нетъркаляща се бутилка от мен.
    2- Ако ти изгори външна или вътрешна платка какво правим? цена? срок на доставка?
    Искам да подчертая, че поста ми няма за цел заяждане, а да се разясни на потребителите употребата на продукти непригодени за нашите ширини.
    Какво стана с не търкалящата се бутилка, надявам се става въпрос за старият приятел Джак?

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #39

    Re:Toshiba - на 100 или 220V

    При тези хардуерно еднакви модели 10-ка, 13-ка и 16-ка на Toshiba може да се видят: температурите, при които се определя номиналната мощност, при какви обороти на компресора се постига тази мощност, скорост на вътрешния и външен вентилатор, измереното налягане при вътрешния топлообменник, T1-температура на вътрешния и T2-температура на външния топлообменник.

    Вижда се, че на всяка една номинална мощност отговарят различни обороти на въртене на компресора. Също се вижда, че при един и същ модел има разлика в номиналните обороти на въртене на отопление и на охлаждане. Моето обяснение което смятам към момента за правилно е, че разликата идва от температурите по стандарт при които се правят отчитанията и размяната на топлообменниците.

    Вземаме за пример модела 10-ка: За да бъде определен за такъв трябва на охлаждане при вътрешна/външна температура 27°/35° вътрешния топлообменник да отнема топлина 10000 BTU. При обръщане на режима тази мощност, но вече отнемана от външния топлообменник и при други температури 20°/7° се постига при по-високи обороти на компресора. Колкото е по-студено навън толкова и по-малко топлина има във въздуха. За да вземе климатика същото количество топлина компресора трябва да върши повече работа.
    --------------------
    Принципа на термопомпата е пренасянето (отнемане, а не отдаване) на топлина от едно място на друго.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #40

    Re:Toshiba - на 100 или 220V

    Добре де, няма ли някой една схема и да се сравнят чарковете ( основните) като номенклатура, или някой сервизен работник да ни светне относно тази работа( или ако е виждал отвътре).Аз лично се съмнявам( без да се заяждам,защото съм лаик) , защото жълтият народ не е толкоз балама според мен-та да си купува по скупо когато може по евтино.Ми то според твоята приказка да си купуваме само 28-ци...А и да не забравяме,че сигурно поне разлика ще има във вътрешните тела -относно дължина клапи ....и може би дебит на вентилатора...от там може би по мощно вентилаторче и по голями загуби.А иначе ако това което пишеш е вярно, мисля че следва ако си с по голям климатик в по малко помещение, тогава би трябвало - да си с по висок КОП нали така излиза? Според мен не знаем какви са изискванията за този номинал - и сега може да си разтягаме....Точно вчера щях да пускам тема за този номинал по какво се образува... а то тук някой почнал преди мен...И много ми стана странно понеже аз пък имам старата ПДР-ка - като гледам новата - по маломощна а с по висок КОП - почвам да се обърквам нещо - май има нещо гнило в Дания

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #41

    Re:Toshiba - на 100 или 220V

    Нищо гнило - то си е закономерност, смъкваш мощността при същите топлообменници и COP се вдига.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #42

    Re:Toshiba - на 100 или 220V

    Marian1 това което сега ще напиша е нещо което съм чел с гугъл транслейт и не съм 100% сигурен, че е 100% вярно, заради кофти преводите от японски, които прави гугъла. Значи според това, което съм чел 2004г е първия двубутален компресор на Тошиба, който се слага в НДР серията и с който значително се променя работния диапазон, както и АПФ. От 2004г насам обаче реално няма бог знае какво изменение в механиката относно топлоотдаването и АПФ. Реално още НДР е с АПФ 6.3, като горе-долу и до ден днешен ДР серията на Тошиба се върти около тоя АПФ, първите са слизали до 300В мин топлоотдаване, сегашните слизат мисля до 200 беше (за28 говоря) максимума е бил на НДР 8, а сега ако не се лъжа беше 7,9 и макс топлоотдаване при +2гр е било 5,8, а сега е 5,7. Цифрите ги казвам по спомен, но като цяло това е порядъка на всички Тошиби ДР от НДР насам. Разликите м-у 285 и 405 единствено са в мощностите на охлаждане, реално така се гони пазарен дял, а и цената на 285 и 405 доколото бях гледал някъде, не се различаваше съществено. Просто предполагам, че това вече е софтуерно на охлаждане, се изменят максималните мощности на въртене на компресора. Заради спецификата на японския пазар, там се пускат всяка година нови модели, но една част от тях почти не се различават от предходните, само имат нови и нови екстри. А относно КОП-а, мисля на новите номиналите бяха заложени на 3,2кв, та пак няма как да направим коректно сравнение. Даже в този ПДФ файл, който съм пуснал по-нагоре може да видите нещо интересно като разлика м-у НДР и ЕДР 28ца. Реално изглеждат еднакви като показатели, но не точно. При ЕДР е вдигнат малко КОП 6,37 към 6,32 за НДР, намален е ЕЕР 6,09 към 6,22 за НДР и общия КОП също пада от 6,27 на 6,23, при +2гр обаче въпреки по-високия си КОП при номинал при +7, ЕДР вече отстъпва на НДР и пак отдава макс 5,8кВ, но с консумация 1780В вместо 1720В за НДР. Всичкото това може би идва от вече олекотеното тегло на външното тяло на ЕДР, което е с 4кг по-леко от това на НДР.

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #43

    Re:Toshiba - на 100 или 220V

    Не съм видял до сега някой при такива хардуерно еднакви модели да каже купете си 10-ката, защото е същата като 16-ката и че двата вършат една и съща работа. Аз също не съм казал или казвал такова нещо.

    Има разлики в софтуера. Конкретно за модела Toshiba RAS-B_SKVP-E това което е посочено в сервизната документация е че има разлики според модела в:
    - Оборотите на въртене на вътрешния и външен вентилатор, но тези разлики не надхвърлят 12%;
    - Ограничение според модела в оборотите на компресора при операция Outdoor Quiet control. Това е несъществена операция включва се от потребителя ако външното тяло му се струва шумно;
    - Максималните обороти на компресора при различните модели са различни. При 10-ката и 13-ката са - 76rps а при 16-ката - 92rps (revolutions per second).

    Други софтуерни разлики не открих, но е възможно да има и те да не са посочени.

  17. Junior Member Аватара на FatBoySlim
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    92
    #44

    Re:Toshiba - на 100 или 220V

    Ако 7-12 % не са съществена разлика, то тогава наистина ти дължа бутилка . Jim Beam-а също не се търкаля btw.

    Относно приликите и разликите межди 10,13 и 16B10SКVP-E както и външните им тела.
    По сервизна документация трите модела не са хардуерно на 100% еднакви .
    Location Part No. No. Description
    407 4306S937 P.C. Board Ass’y (B10SKVP-E)
    408 4306S938 P.C. Board Ass’y (B13SKVP-E)
    409 4306S939 P.C. Board Ass’y (B16SKVP-E)
    225 43044821 Evaporator Ass’y (B10SKVP-E, B13SKVP-E) - заради тръбите 6/10
    226 43044822 Evaporator Ass’y (B16SKVP-E) - 6/12
    Същото е и с външните тела. Разлика е в платките и в топлообменника на 16-ката.
    Компресора е DA111A1F-24F - еднакъв и за трите модела.
    Тука говорим за софтуерно изцеждане на един и същ хардуер, чрез увеличаване на оборотите на вътрешен/външен вентилатор и компресор. Имам и схема на джъмперите ако някой иска да си изпържи 13-ката или да си дигне COP като я направи на 10-ка

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #45

    Re:Toshiba - на 100 или 220V

    Нормално е платките да са под различен номер. Нали в тях има заложен различен софтуер.

    За тръбите свързващи вътрешното и външно тяло при 16-ката тръбите са ø6 и ø12 mm. докато при двата по-малки са ø6 и ø 10 mm. Като цяло тази тръба с 2 mm. по-голям диаметър оказва малко влияние върху мощността на 16-ката и то само в режим охлаждане. Не променя цялостната картина на софтуерно различни номинални, максимални обороти на компресора и обороти на вентилаторите.

    Да се върнем към началото. Какъв отговор можем да дадем на eddy относно въпроса му защо да си купувам 18-ка като и 10-ката отдава същата мощност при +2°С. Ще му върши ли 10-ката същата работа като 18-ката.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. DVD PIONEER DV-220V
    От outoflimit във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 11-10-12, 01:17
  2. Климатици Sanyo на 220V
    От m_dikov във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 6
    Последно: 18-01-11, 22:42
  3. Вентилаторче 5см. диагонал - 220V !
    От Pat във форум Купува
    Отговори: 6
    Последно: 08-09-09, 21:22
  4. 220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!
    От Косьо във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 81
    Последно: 01-03-06, 18:51
  5. Powered by 220V
    От rozovata pantera във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 16-03-02, 08:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе