Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 99

Toshiba RAS-10PKVP-E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #16

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Работещо състояние. Външна температура: 9*С


    By imonev at 2010-11-24

    –––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––– ––––––––––––––––––––
    Компресор изключен чрез намаляване на зададената температура.


    By imonev at 2010-11-24

    –––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––– ––––––––––––––––––––
    Климатик в "stand by"


    By imonev at 2010-11-24

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на kiki9999
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    89
    #17

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    А това е при мен. По това което намерих в интернет само Нд модела има нагревател ако случаино са сложили и на Е модела тази консумация е добре макарче едвали подгрев ще се пусне при такива високи температури.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #18

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Какво стана отстранихте ли проблема, че и аз другата седмица ще поръчвам същия тошко 10-ка. И ако може на лични коя фирма ти го монтира?

    Цитат Първоначално публикувано от kiki9999
    Какво подгряване в Бургас не е падала темп. под 10г.На охл. е още по зле 30вата.

  5. Junior Member Аватара на kiki9999
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    89
    #19

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Здравей IMonev твоят к-к 10ка ли е обърнал ли си внимание че от лявата страна е затворен .Маи ни прецакаха остава топлообменника да е едноредов и компресора да няма нищо общо с този който се рекламира(и получаваш к-к от рода на Осака Нео или някаква др. световно известна?????!!!!! марка но за хубавата сума от 2000 и ииииии лв.) .Много съм разочарован такава известна фирма като Тошиба да лъже и заблуждава клиентите си толкова нагло или най вероятно въобще не знаят че се продава такъв к-к със тяхното име. dwrbudr ще ти отговоря по късно в момента съм бесен чакам да ми се обадят от оторизирания сервиз. Поне първоначално по телефона ми се сториха сериозни можело да изпратят специалисти да го погледнат но засега чакам.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #20

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Наред си е климатика, малките машини са с един топлообменник, по-големите с друг.Двуредов си е, не му бери грижа.Виж, че решетката и външния са с различни номера по спецификацията. http://www.toshiba-klima.at/pdf/en/s...20(A08-10).pdf виж на лист 112.

  7. Junior Member Аватара на kiki9999
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    89
    #21

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Е добре де как ще е наред нали виждаш снимките моята и на IMonev сам сметни 2.7 да ги сложем 3-5 вата неговия климатик и 25 моя в момента и 5вата преди 10на дни.Дано поне да излязат свесни от сервиза и изпратят някои който разбира да го погледне.По думите на каката от сервиза имат много монтирани до сега и нито един с проблеми.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #22

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Нищо им няма на машините ви, не давайте някой да си изпробва уменията по електроника.Достатъчно много са натъпкани с електроника, за да се разглобяват за подобни неща.Никой не може да ви каже подробно принципа на работа на двубуталния компресор - кога и при какви условия си включва подгряване, какъв ток си пуска на намотките дори и при изключено положение, поддържа ли подгряване на един или на двата цилиндъра, каква самодиагностика си прави и т.н.може да попрехвърлиш сервизното, но в него няма да намериш абсолютно всичко за работата на машината.Що се отнася до нагревателя на тавата в ND, той няма нищо общо с подгряването на самия компресор.

  10. Junior Member Аватара на kiki9999
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    89
    #23

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Да знам че нагревателя на тавата няма нищо общо с подгряването .И къде отива икономията ако ще ми гори толкова в "stand by" .Имам и др.инвертор 15г. Хитачи то гори 2-3-4 вата .Пък и знамли може нещо да е изпушило да кажят специалистите тук.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #24

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Икономията ти идва поради ниската консумация и високия КОП при работа на машината, но не това е най-важното.Комфорта е най-важния показател.ХИТАЧИ -то ти като тръгне да топли, консумира два пъти повече от ТОШИБА-та ти, не ги сравнявай.При -20 ХИТАЧИ-то ти ще гълта като ламя и няма да топли, докато ТОШИБА-та ти хем ще топли, хем ще консумира много по-малко.Нищо не е изпушило, машините са си наред, не се коси напразно.

  12. Junior Member Аватара на kiki9999
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    89
    #25

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    2.7 да ги сложем 3-5 вата неговия климатик и 25 моя в момента и 5вата преди 10на дни.От къде може да идва тази голяма разлика.

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #26

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    След като в официалната сервизна документация на модела е дадено едно, а реалността е друга значи има проблем. Знаем, че в каталозите и в документациите всички производители показват най-доброто в оригинал.

    Там отстрани, където трябва да има топлообменник най-вероятно няма, защото, ако имаше щеше да е отворено, но дори и да има, което е малко вероятно при това плътно затваряне той не се ползва. Това външно тяло е по-лошо от онова имащо отстрани топлообменник, който е отворен и се ползва.

    И най-голямото китайско дърво от 350 лева има цялостен топлообменник заемащ площ отзад и отстрани. Щом едно нещо е различно в случая по-лошо то най-вероятно има и други неща които са различни и са с по-лоши характеристики.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #27

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    С това съм напълно съгласен,
    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Нищо им няма на машините ви, не давайте някой да си изпробва уменията по електроника....
    но с другото
    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    ...Никой не може да ви каже подробно принципа на работа на двубуталния компресор - кога и при какви условия си включва подгряване, какъв ток си пуска на намотките дори и при изключено положение, поддържа ли подгряване на един или на двата цилиндъра, каква самодиагностика си прави и т.н...
    съм напълно несъглсен. Има хора в този форум на които им е ясно кое, как и защо, а дали може и трябва да се коментира е друг въпрос.
    kiki9999 направи сравнение между
    Цитат Първоначално публикувано от IMonev
    Работещо състояние. Външна температура: 9*С
    –––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––– ––––––––––––––––––––
    Компресор изключен чрез намаляване на зададената температура.
    –––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––– ––––––––––––––––––––
    Климатик в "stand by"
    и твоето
    Цитат Първоначално публикувано от kiki9999
    ... вкл.в мрежата без да работи показваше консумация 5вата днес се прибирам и гледам 26вата ...
    Има огромна разлика в двата варианта за логиката управляваща климатика съответно и за консумацията.


    valen1 мисля че това е коментирано някъде, но не си спомням точно темата, че в документацията за този модел - липсват отвори, съответно топлообменник в тази част на климатика. Няма разминаване между документация и реалност. И не може , а и не трябва да се правят прибързани изводи.

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #28

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Добре де, някой ще я покаже ли тази официална документация, по която се вижда, че разминавания няма или всички са чували за нея, но никой не я е виждал.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #29

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    В сервизното пределно ясно е показано, че се касае за различни топлообменници при 7 и 10 и останалите и различен капак отстрани при същите машини, не виждам къде е проблема.Аз дори дадох линк преди малко на сервизното, само го товорете и вижте.В същото сервизно е показана консумация от 25 вата в таблицата от начало, която не е на мотора на турбината ,който е 30 вата и тези 25 вата е възможно да са в стенд бай режим.Относно компресора, само инженерите от ТОШИБА могат да кажат в действителност, какво става вътре, не оспорвам знанията на професиналистите във форума.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #30

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Part.No 43005679 за по малките / 7 и 10 / модели без отвори
    43005634 за по големите модели / 13, 16, 18 / с отвори
    43043803 за по малкия топлообменник
    43043796 за по големия топлообменник
    Трудно ми е да давам линкове към тех. литература защото я имам качена на компа, а не от сайтове.
    edi1 ти даде линк, ама той иска четене ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba RAS-B13N3KV2-E SUZUMI+ или Toshiba RAS-167SKV-E5
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 77
    Последно: 18-02-15, 15:08
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FD25VA/MUZ-FD25VABH или Toshiba RAS-10PAVP-E/RAS-10PKVP-E SuperDaiseikai5
    От Harohera13 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 22-10-12, 19:20
  3. Toshiba TOSHIBA 55WL863G или Sony KDL-55ex720
    От iskrens във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-11, 15:12
  4. ВСИЧКО ЗА TOSHIBA RAS-10PKVP-E/RAS-10PAVP-E
    От aimilios във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 11-11-11, 11:01
  5. TOSHIBA RAS 10PKVP-E/RAS-10PAVP-E 1700лв
    От aimilios във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 11-11-11, 02:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе