Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 99

Toshiba RAS-10PKVP-E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #31

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Хубаво е да се говори с факти, а не общи приказки от рода един каза, че един друг му казал.
    Давам пример: Това е официалната техническа документация на модела поместена на официалната страница на производителя Toshiba http://www.toshiba-aircon.co.uk/tech...3_16PKVP-E.pdf

    Ето и снимка от тази документация представяща графично модела 7-ца и 10-ка. Ясно е дадено, че отстрани има топлообменник, че има прорязан капак, за да може въздуха да минава свободно през топлообменника и нагледно е показано как при монтаж отстрани отляво трябва да се остави място, за да може въздухът да преминава свободно през топлообменника, който по тази документация съществува.
    [img width=457 height=600]http://img228.imageshack.us/img228/4585/ras101316pkvpe420.jpg[/img]

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #32

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Тази, която е на сайта на ТОШИБА за Австрия, да не би да не е оригинална.И аз ти дадох пример, ама не отвори линка да видиш на страница 111 и 112.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #33

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Когато се говори с факти е хубаво да се казва истината до край. Това е от същия източник, който си посочил, официална техническа документация http://www.toshiba-aircon.co.uk/tech..._16%20PKVP.pdf. Ако ти се наложи да ползваш информация за доставка на рез.част,за справка или за ремонт, кое би ползвал service manual или data book. Кое е по близко до това, което съм цитирал и е дал edi1 или това което даваш ти. Напоследък нямам много време да влизам във форума, но да ти кажа честно имам чувството, че някой друг се представя за valen1...

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #34

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Нещата са доста съмнителни. В документацията в австрийския сайт на компанията отстрани наистина няма топлообменник, но пък в сайта за Великобритания ясно е показано как отстрани топлообменника засмуква въздух.

    А дали някъде из интернет не могат да се намерят снимки на външното тяло на този модел снимано отляво.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #35

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Консумацията на вътрешното тяло е 25W, да не би като си го изключил и нали има известно време, през което върти да се изсуши вътрешното тяло? Изчакай го 15-20мин и мери пак. А то щом е затворен отстрани климатика картинката няма значение, няма как да дърпа въздух, така че май се минахме яко с по две хилки. Но пък иначе как става тоя COP с едноредов топлообменник...

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #36

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Нещата са доста съмнителни.
    За да се "изчистят" всички съмнения около външното тяло за 07PAVP и 09PAVP предлагам да се напише едно писмо до официалното представителство на Тошиба в Европа или направо до седалището в Япония. От там предполагам ще отговорят на всичките Ви въпроси, така и "Вълкът сит и агнето цяло"

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #37

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Цикъла за изсушаване след 10 и повече минути охлаждане е 4 часа, може това да е засякъл.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #38

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Ами ето я картинката, в друга тема..

    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg448084

    Има ли смисъл да се гадае, то е ясно вече.

  11. Junior Member Аватара на kiki9999
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    89
    #39

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Може и да изсушава ама това означава че това сушене продължава вече 7-8-10дни .Доколкото видях навсякъде топлообменника го дават извит. Вярно с писмо до официалното представителство ще стане ясно.Ама едно време мама като ме караше да уча аз наблягах на свинския и телешкия вместо на англ.език.Ако някой може да помогне ще съм му много благодарен пък и всички останали настоящи и бъдещи балъци.(Между другото не ме вълнува толкова какъв е топлообменника 2-3-5 или 10 редов дали е извит или завързан на фльонга .Важното е к-ка да е това за което съм си дал парите да е икономичен и да работи при ниски темп.и да несе разваля и един пример не може колатати да е горила 5л. и изведнъж да почне да гори 25 както е при мен и да кажеш че всечко е наред.)

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #40

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Според мен, не си закачай машината, нищо и няма.За твое успокоение, извикай сервиза.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #41

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    valen1 Виж във сайта за Великобритания картинката в т.11-3-7 или последната картинка на стр.104 и първата на стр.105. Направо е очевадно, даже са и означени.

    Хора, климатиците Ви са, такива каквито трябва да са и за каквито сте платили / не на мен /. Не се вкарвайте в този филм на ужасите. Консумацията е нормална. За справка чети малко по нагоре.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #42

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    kiki9999, е сравнявай работата на климатика с работата на една кола, примера е некоректен.Климатика ти е по-сложен като електроника от една кола.В един момент може да има една консумация, в последствие електрониката и хардуера да изискват друга и това да го изисква алгоритъма на работа на машината, но това могат да ти го кажат само инженерите на ТОШИБА.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #43

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Човече, остави прекрасната машина на мира! Ще я оцениш тази зима.

  17. Junior Member Аватара на kiki9999
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    89
    #44

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    edi1 сравнение с кола не е много подходящо наистина.Но за останалото В един момент може да има една консумация в сл.друга да но за работещ к-к прочети добре става дума когато климатика ми е в "stand by".

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #45

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Бях ти казал да го оставиш на stand-by в режим охлаждане и тогава да погледнеш пак консумацията - какво стана??

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba RAS-B13N3KV2-E SUZUMI+ или Toshiba RAS-167SKV-E5
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 77
    Последно: 18-02-15, 14:08
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FD25VA/MUZ-FD25VABH или Toshiba RAS-10PAVP-E/RAS-10PKVP-E SuperDaiseikai5
    От Harohera13 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 22-10-12, 18:20
  3. Toshiba TOSHIBA 55WL863G или Sony KDL-55ex720
    От iskrens във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-11, 14:12
  4. ВСИЧКО ЗА TOSHIBA RAS-10PKVP-E/RAS-10PAVP-E
    От aimilios във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 11-11-11, 10:01
  5. TOSHIBA RAS 10PKVP-E/RAS-10PAVP-E 1700лв
    От aimilios във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 11-11-11, 01:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе