Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 99

Toshiba RAS-10PKVP-E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на kiki9999
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    89
    #46

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Погоре съм писал при охл.в "stand by"е 30вата.

  2.  
     
  3. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #47

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Нищо странно не виждам. Погледни какво пише в ръководството на подовия ми Дайкин:





  4. Junior Member Аватара на kiki9999
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    89
    #48

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Абсурд невъзможно 15г.Хитачи харчи 2-3-4 вата Осака 4вата а Даикин 15-35 луда работа.

  5. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #49

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Мен не ме притеснява. Хората са си го написали. Затова си слагам всичките клими на отделни кръгове, с отделни прекъсвачи, както е по дефолт!

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #50

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Цитат Първоначално публикувано от kiki9999
    Абсурд невъзможно 15г.Хитачи харчи 2-3-4 вата Осака 4вата а Даикин 15-35 луда работа.
    Притеснява ли те това, че не консумира 5 вата ами 30 вата?
    Първо помисли колко време през Зимата ще държиш климатика в изчакващ режим, за да ти се трупат някакви значими финансови и психически загуби. Във всички останали сезони, климатика може да го изключиш от контакта, когато не го ползваш.
    Не се вайкай толкова няма смисъл

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #51

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Ха сега. Не съм влизал половин ден и толкова приказки да се изприказват. Направо се чувствам като в парламента. Някой нещо казал. Друг прочел. Трети пък следва политиката на партията.

    kiki давай да ти разправям една случка от моето ежедневие. Може и да съм я сънувал ама ще я разкажа. Та купувах си преди известно време Мерцедес S класа. И гледам, че независимо от това от това дали е 200 или 500 коня, всичките модификации използват един и същ мощен двигател, който се ограничава софтуерно. Само имат леки модификации по ходовата част и скоростната кутия. И понеже го взимах за пътищата по които аз карам реших, че повече от 3 литра двигател и 300 коня не са ми необходими. Горкият вдига само 240 км/час и ми гори 7/100. Кефя си се вече няколко месеца и наскоро срещам един пич който ми вика -"И аз имам същия модел, знаеш ли че май са ни прекарали щото нашите коли вдигат само 240." И аз му викам "Ами много ясно пич не може да вдигне повече от 240 защото мотора е ограничен да не вдига повече от 4000 об/мин. Ама същия този мотор може да вдигне и 6000." И както си говорим се намиса още един, който започва "аве я вижте моя японски мерцедес, който е на 10 години напред технологично пред вашите и е 500 коня и гори 5 на сто". Разправя че в Япония имало закон, според който колите не могат да горят повече от 5/100 и хитрягите от маркетинга брандирали техните Мерцедеси като маломощни - само 150 коня. Поглеждам под капака и к'во да видя - ами то същия двигател само дето не са го ограничили. За момент се замислих дали не е по добре да имаш японски Мерцедес обаче поглеждам вътре и изненада - таблото цялото в йероглифи. И сега к'во, на стари години и японски ли да уча. А пича ме успокоява "Ама той Мерцедеса си идва с преведено табло и аз всеки път си преглеждам инструкцията". После продължава: "Толкова е готин, че даже ми изчислява разхода на гориво в ЙЕНИ".

    Та така kiki. Според мен имаш добра машина. Топлообменника си му е двуредов макар и малко по къс на дължина. Загледай се и ще видиш двата реда тръбички в дълбочина. Компресора е двустъпален, което значи че фреона първо се компресира от единия цилиндър и после се подава за последващо компресиране от втория цилиндър. Нещо повече: с помоща на още един четирипътен вентил, вторият цилиндър може да бъде байпасиран и така се постигат ниските минимални мощности на работа.
    А да си забелязал колко ненатрапчиво работи и колко ефективно е управлението на въздушната струя?

    Valen1 скицата която си изнесъл в пост 30 е напълно коректна. Страницата не е изрязана, но е щанцована и е релефна, което всъшност е изобразено. За сравнение виж погледа отгоре - ситуацията е същата.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на kiki9999
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    89
    #52

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    gnf 2-3-5 лв.повече не ме събарят .Въпроса е принципен и пак примера с колата 5 и 25 литра. IMonev наистина работи и топли поне засега но вчера 5 днес 25 вдруги ден 250вата.100% съм сигурен че е станал фал но какъв не мога да гадая.Или погрешка се е вкл.подгрев станало е късо някаква утечка незнам .Твоя защо гори 2,7.

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #53

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Цитат Първоначално публикувано от kiki9999
    gnf 2-3-5 лв.повече не ме събарят .Въпроса е принципен и пак примера с колата 5 и 25 литра.
    Въпроса може да е принципен, но се тормозиш излишно според мен. Това е техника и като му дойде времето ще се повреди (дано да е колкото се може по-късно във времето), нали имаш гаранция ще ти го ремонтират, като изтече ще си платиш.
    Както казваше един колега тука във форума "Остави климатика той да ти служи, а не ти на него".

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #54

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    В събота ще слагат тошко, но тръбите са ми вкопани и съм извел долу ниско на нивото на контактите един ключ 16А, с който да спирам климатика все пак, защото така или иначе захранването е външно и не ми трябва контакт горе до тавана. Само с мултицет може ли да се провери колко ток харчи в stand-by, щото такива специални уреди като на снимките по-горе нямам, а и не контакт ами ключ?

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #55

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Слагай си машината, топли се и не се занимавай с такива замервания, само ще си създаваш излишна работа.Как ще го включиш в мрежата, на долните контакти ли.

  13. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #56

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Междувременно и аз се сдобих с още един климатик FVXS 25F/RXS25G.Засега сьм доволен от него и очаквам да сравня работата му с двете тошиби които имам(RAS 10 SKV-E и RAS 10 SKVP-E).По вьпроса за консумацията на изключен климатик-в случая Дайкина-виждам 9вата,това разбира се при отчитането на cos f,Ако се мери само с А-клещи резултата ще излезе друг.Според мен при отчитане на моментната консумация на климатик задьлжително трябва да присьства в сметката моментния cos f.(мени се в много големи граници поради характера на товара).

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #57

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    И кво общо има фактора на мощност cos ф със standby на климатик? Нито домашния ти електромер го отчита, нито електронните уреди за контакт.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #58

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Монтирахме тошко RAS-10PKVP-E, при външна температура около 15 и зададени 26 на 2-3 метра от климатика бълва лава. Не съм му мерил консумацията, че сме в още много спартански условия при ремонта. На 3-та снимка се вижда как е вързан тока. Там ще сложа ключ 16А, за да мога да си спирам климатика, защото тръбите са вкопани. И едно много важно нещо за тези които мислят да слагат такъв и да вкопават тръби. Първоначалната ми идея беше вътрешното тяло да е на около 60см от прозореца и сметнахме, че вкопаната тръба трябва да излиза на 1 метър от прозореца. Но сега като разопаковаха и видяха планката се оказа, че конденза е предвиден в левия край на планката, а тръбите са по средата на планката и се наложи климатика да дойде на 30см от прозореца. Така, че ако ще се монтира на 30см от прозорец, то тръбата трябва да излиза на 1м от прозореца. Това е само в случай, че се монтира на лява стена, както е на снимките. Впечатления... по-нататък.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #59

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr
    Монтирахме тошко RAS-10PKVP-E, при външна температура около 15 и зададени 26 на 2-3 метра от климатика бълва лава. Не съм му мерил консумацията, че сме в още много спартански условия при ремонта. На 3-та снимка се вижда как е вързан тока. Там ще сложа ключ 16А, за да мога да си спирам климатика, защото тръбите са вкопани. И едно много важно нещо за тези които мислят да слагат такъв и да вкопават тръби. Първоначалната ми идея беше вътрешното тяло да е на около 60см от прозореца и сметнахме, че вкопаната тръба трябва да излиза на 1 метър от прозореца. Но сега като разопаковаха и видяха планката се оказа, че конденза е предвиден в левия край на планката, а тръбите са по средата на планката и се наложи климатика да дойде на 30см от прозореца. Така, че ако ще се монтира на 30см от прозорец, то тръбата трябва да излиза на 1м от прозореца. Това е само в случай, че се монтира на лява стена, както е на снимките. Впечатления... по-нататък.
    Честито за придобивката, дълги години безаварийна работа, топли денонощия през зимата и хладно през лятото

    ПП: Както казват специалистите във форума, по-добре е без този щуцер за зимния конденз, замени го с тава под агрегата и от нея към улука.
    Например ето така

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #60

    Re:Toshiba RAS-10PKVP-E

    Честито пич.

    Ако имаш още някакви строителни работи - ИЗКЛЮЧВАЙ и скривай дистанционното да не те изкушава, докато не изплакнеш и последната стирка след ремонта. Нямаш мерак да го набиваш с прах, шпакловка, стърготини нали? По късно ще има време да споделяш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba RAS-B13N3KV2-E SUZUMI+ или Toshiba RAS-167SKV-E5
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 77
    Последно: 18-02-15, 15:08
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FD25VA/MUZ-FD25VABH или Toshiba RAS-10PAVP-E/RAS-10PKVP-E SuperDaiseikai5
    От Harohera13 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 22-10-12, 19:20
  3. Toshiba TOSHIBA 55WL863G или Sony KDL-55ex720
    От iskrens във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-11, 15:12
  4. ВСИЧКО ЗА TOSHIBA RAS-10PKVP-E/RAS-10PAVP-E
    От aimilios във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 11-11-11, 11:01
  5. TOSHIBA RAS 10PKVP-E/RAS-10PAVP-E 1700лв
    От aimilios във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 11-11-11, 02:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе