Страница 29 от 34 ПърваПърва ... 192728293031 ... ПоследноПоследно
Резултати от 421 до 435 от общо 502
Like Tree231Одобрявам

Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #421

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    25PSB за 2200 лв. можеш да намериш само крадено! Вероятно си видял PSA, което е съвсем друга бира

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #422

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Ми обаждай се на Тошиба да си изпратят техните си майстори,сам няма да се оправи.

    Sent from my E2303 using Tapatalk
    Какво имаш в предвид "обаждай се на Тошиба"? Кой е Тошиба?
    В интерес на истината климатика работи и за да се демонстрира "особеният начин на работа" /според мене/ трябва или да идват няколко пъти или да седят в къщи цял ден.Е няма как да се случи.
    В банята под душа, през две стени да чувам компресора как сменя оборотите..... или съм прилеп или......

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    25PSB за 2200 лв. можеш да намериш само крадено! Вероятно си видял PSA, което е съвсем друга бира
    PSB, не PSA. Когато четях на Alexi постовете си казах "даже е и по-нов модел" "ТУК" Имаше зачеркната цена и включен монтаж. -10% или нещо подобно. Пак казвам не съм 100% сигурен каква точно е била цената. Малко преди Коледа беше.
    Този пост е редактиран от milanov; 05-05-16 в 22:18.

  4. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #423

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Викни си някой да ти почисти вътрешното тяло де. Щом е затлачено не можеш да очакваш да работи както трябва.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #424

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    PSB, не PSA. Когато четях на Alexi постовете си казах "даже е и по-нов модел" "ТУК" Имаше зачеркната цена и включен монтаж. -10% или нещо подобно. Пак казвам не съм 100% сигурен каква точно е била цената. Малко преди Коледа беше.
    Тия хитачита не са оферта, по ефективност не могат да се сравняват с двойно-роторните тошиби. Скроловете са с ниска ефективност и при -15 на практика имаш един скъпо струващ маслен радиатор с ниска мощност. За топленето топлят, но той и конвектора топли.
    Въпреки, че ги има намалени за мен не си струват парите.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #425

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    ....е на няколко месеца ли да се чисти топлообменника ... просто праховите филтри могат да задържат листо, но не и прах...
    Като е тръгнала приказка - плазма филтъра не го усещам. Освен, че свети синьо диодче за мене май няма други признаци за работа. И климатика не знае там ли е касетата, правилно ли е поставена......
    Този пост е редактиран от milanov; 05-05-16 в 22:41.

  7. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #426

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Тия хитачита не са оферта, по ефективност не могат да се сравняват с двойно-роторните тошиби. Скроловете са с ниска ефективност и при -15 на практика имаш един скъпо струващ маслен радиатор с ниска мощност. За топленето топлят, но той и конвектора топли.
    Въпреки, че ги има намалени за мен не си струват парите.
    Стига си ръсил заучени хейтърски коментари, ако при -15 ти се струват 500вата много за отоплението на +30кв, здраве му кажи.
    Не си струват, щото явно не са ги намалили достатъчно... После що било кисело гроздето.
    dodo_pv одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #427

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    При мене при -15 градуса външна 400W за 17кв.м. Ki_yoou със 100W отгоре два пъти по-голям обем.

    - - - - - - - - - -

    Къде е истината не знам.

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #428

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Не е при мен, а при Алекси със неговата 9ка.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #429

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Добре де, защо му е наопаки на моят климатик алгоритъма - преди четири часа в стаята 21,5 и зададени 24 едвам върти на190W , сега стайната минава 23, а по ватметъра отива на 260W. Не трябва ли да е обратното?

  12. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #430

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Пак почнахте едно и също.Нали знаете че консумацията зависи от много неща,да не ги изброяваме.По този начин се подвеждат много потребители и им правите ''мечешка'' услуга.
    dodo_pv одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #431

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Изброявай, има нови потребители, да им е по-лесно в избора. Така е във форумите-едно и също се повтаря няколко пъти.
    zliqiliq одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #432

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Стига си ръсил заучени хейтърски коментари, ако при -15 ти се струват 500вата много за отоплението на +30кв, здраве му кажи.
    Не си струват, щото явно не са ги намалили достатъчно... После що било кисело гроздето.
    Сега пък гроздето било кисело... кисело грозде не обичам и не ям, само сладко ... от 2500 са намалени на 1900. Според теб колко повече да ги намаляват?!

    Абе ти хем не разбираш, хем се обаждаш навсякъде. Прочети малко и тогава коментирай.
    На R410a, роторните превъзхождат скроловете по ефективност. Скрол-компресорите са най-ефективни когато работят на номинален режим, при минимална и максимална мощност им пада ефективността и изостават от роторните.

    Ето ти и картинки да гледаш в случай, че не можеш да схванеш какво ти обяснявам:

  16. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #433

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Към смислените ти изказвания в последствие решаваш и картинки да добавиш, за да защитиш хейтърските постове? Към майката природа и хорската простотия не изявавам желание да се боря.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    24 зададени ,23 реални в другия край на стаята .. защо реши ,че КОП е 2 ? толкова е на максимална мощност (2000+ вата ) ,на частична ще е повече .. абе при 500 вата духа горещо на 3та степен ,колко вата са не знам ама топли яко .. а аз след малко сядам да пия 1 обедна ракия ти му мисли че ,вънка е -10 все още Етерийката как е топли ли
    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser;758014[B
    ]Алекси, вие тоя хол да не го ползвате за фризер? Въобще стоите ли там?
    При COP под 2 при -15 градуса, 400-600 вата са ти не повече от 700-1200 вата отдавана топлина.
    У дома въпреки изолацията на стени и таван, при минус -15 ми трябват поне 4 киловата за да се стоплят 24 квадрата.[/B]
    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Стаята е външна ,север запад с огромно остъкление и балконска врата ,част от тавана ми е тераса на мансардата отгоре ,отдолу не се отоплява ,и е 27 квадрата ти си чети сервизните не ми пречиш
    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Да, един клиент има 210м2 къща с 5.3кВт топлозагуби при -11. Така че г-н Разбирачев можеш да си увиеш една капилярка около главата, за да ти дроселира малко глупостите.
    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    -16 сутринта .. Хитачи беше вдигнал консумацията на 650 вата
    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    при тая висока влажност и студове ( в момента е -13 ,лека мъглица ) Хитачито размразява веднъж на ден ,с нужда - сутрин е позаскрежен ,по някое време си пуска дефрост .. консумацията се върти между 400 и 600 вата ,като сутрин когато е най студено е около 600 после пада .. забелязвам ,че много трудно заскрежава - Фуджицуто което беше на негово място в такова време се поизмъчваше
    пп. Сега лятото като ходя на цирк Балкански, ще ти мятам.

    Съжалявам за ,но то от дума не разбира...

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #434

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Човек, прекалено много си се вманиачил с тези Хитачита. Еуровент при - 15 им дават cop=1.5 Тошибите определено ги превъзхождат по ефективност. Приеми истината фенче.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #435

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6



    - - - - - - - - - -

    .....на -7 всичко е еднакво...., а на -15 Аванта отвява Сузумито.... MHI-то като че ли е най-добре. Това според Еуровент-та.

    - - - - - - - - - -

    Сега по темата, зададена 24, в стаята 23...23,5. Тошибата се закротила на някакъв минимум от 180W, турбината на вътрешното на "авто" и може би е на една идея под първа степен. Лекичко приятно топло подухва. Направо еталон как трябва да работи един климатик/според мене/. Наслаждава се човек на тази "климатична идилия" и в един момент турбината на вътрешното видимо утихва, толкова сваля оборотите, че направо не се чува. След няколко минути започва да се усилва и стига някъде между 2 и 3-та степен. Ватметъра показва 300W. И това се повтаря - усилване, намаляване....усилване, намаляване....180W..300W...
    Сега го слушах, това повишаване на консумацията е от повишаване на оборотите на компресора, не е от вентилатори и др. Е какво му пречи сега на вътрешното, че сваля оборотите на турбината - дългият тръбен път с чупки, нещо мебелите из стаята ли... или какво? Нищо не му пречи. Стаята е с близка или почти достигната температура на заданието и трябва или да се намали топлоотдаването или да се изключи. Е намалява се топлоотдаването като се намалят оборотите на турбината, но оборотите на компресора не се намаляват и се получава обратен ефект. Имам чувството ,че вътрешното и външното са от различни климатици и не могат да работят в синхрон. Едното казва стигнахме заданието - "намаляме", а другото " ти си намаляй, аз повече не мога".
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 29 от 34 ПърваПърва ... 192728293031 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От niksan552 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 185
    Последно: 03-02-21, 21:23
  2. Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От Mega във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 74
    Последно: 03-03-16, 09:58
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Отговори: 4
    Последно: 29-11-11, 21:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе