Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 133
Like Tree7Одобрявам

Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #16

    Отговор: Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

    Блу,интересно,че погледнах една илюстрация на LDR,но не знам кой размер е,а и имаше други графики и бяха за 28ца,та се вижда,че е двоен?А от твоята снимка се вижда друго...,или пък на по големите да е двоен?
    09b_image2_daisei.gif

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #17

    Отговор: Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

    И аз същата снимка гледах, но явно е двоен при 36 и 40 ката. Както казах и по-напред това в никакъв случай не прави машината на колегата лоша. Модела е върхов и няма аналог на европейският пазар. В крайна сметка колкото и да се икономисва от материали то тия с йероглифите пак са по-добри от тези другите с латинските букви.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #18

    Отговор: Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

    Разглеждах много внимателно най-различни данни в сайтове, форуми, продавалници и пр. Никъде няма информация 285GDR да има различни модификации. И нещо повече, обзалагам се, че доказателство за това никой не може да намери. Така, че вариантът "има едноредов, има и двуредов" отпада.
    Ето снимките, които искаше Еди1:

    - - - Обновено - - -

    От хора от форума по-рано съм чувал, че етикетите се отстраняват трудно и се разпадали. От моя опит обаче знам, че непреодолим стиер/етикет няма. Та на тази "защита" не вярвам. Ето защо моля най-учтиво всеки колега тук, който има този модел, или знае някой с такъв, да направи поне малки усилия да снима тялото отвътре и да пусне снимки в темата. Така хем ще ми помогне, хем ще решим един интересен казус. Защото наистина се повдигат любопитни въпроси.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от nako-bako; 05-12-12 в 21:50.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #19

    Отговор: Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

    Това което аз виждам е че модела не е GDR, а е GADR...

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #20

    Отговор: Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Това което аз виждам е че модела не е GDR, а е GADR...
    На мен пък като GDR ми изглежда. Начко, всеки клим си е сметнат да работи по определен начин. Машината е комплекс от компоненти и небива да съдиш за качествата й само по един от тях. Ползвай си я със здраве и не се кахъри.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #21

    Отговор: Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Това което аз виждам е че модела не е GDR, а е GADR...

    Външното тяло се бележи с една буква повече. Модела на вътрешното е GDR и е страхотна машина ако е нормално ползван.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #22

    Отговор: Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    Външното тяло се бележи с една буква повече. Модела на вътрешното е GDR и е страхотна машина ако е нормално ползван.
    Да, съжалявам, грешката е моя.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #23

    Отговор: Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

    Да, лепенките си изглеждат съвсем наред, не изглежда да са сменяни.Значи е с едноредов машината.Моя ТОШО 285 е с двуредов и тежи 37 кг.Чудно ми е тогава, на какво се дължи голямата разлика в килограмите на 225,255 и 285 GDR, след като са с един и същ компресор и размери на тялото.Единственото за което се сещам е по-гъсто наредени тръби в топлообменника при 255 и 285 или по-гъсти ламели.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #24

    Отговор: Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    На мен пък като GDR ми изглежда. Начко, всеки клим си е сметнат да работи по определен начин. Машината е комплекс от компоненти и небива да съдиш за качествата й само по един от тях. Ползвай си я със здраве и не се кахъри.
    Напълно си прав и това добре го знам. Проблемът е другаде, а именно прекараха ли ме или не. Защото, съгласи се, да ти продадат нещо друго е яка измама.
    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Да, лепенките си изглеждат съвсем наред, не изглежда да са сменяни.Значи е с едноредов машината.Моя ТОШО 285 е с двуредов и тежи 37 кг.Чудно ми е тогава, на какво се дължи голямата разлика в килограмите на 225,255 и 285 GDR, след като са с един и същ компресор и размери на тялото.Единственото за което се сещам е по-гъсто наредени тръби в топлообменника при 255 и 285 или по-гъсти ламели.
    Е точно това ме измъчва и мен, Еди. Айде, да речем, че при 225 си е налице по-малко тяло, оттам и по-къса пита и по-малко килца. Ами при 255, 365, 405 като всичко е еднакво /само фреонъте с няколко десетки грама различен/. Иначе и аз мислех да не би да има разлика в гъстотата и диаметъра на тръбите, ама знам ли. Затова отворих и темата де- с общи усилия да разберем истината. Инак, честно кажете, ако бях питал по-рано, да речем преди една година, всички в един глас щеше да кажат, че е двуредов, ама гаранция е двуредов. А сега? Ето, че Блу, който е такъв фен, не знаеше за неговия собствен, при положение, че го има от години. Така че въпросът си остава, както и молбата ми.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #25

    Отговор: Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

    Нако-Бако, аз наистина смятах, че моят е с двуредов топлообменик защото гледах картината от презентацията на модела, но се оказа, че е едноредов. В неделя ще ходя на вилата в планината и с интерес ще проверя другата тошиба с какъв е, но допускам, че и тя е с едноредов. Обаче макар и такъв LDR си тежи доста повече от по-новите модели, явно не са пестили материал. Относно твоят съм готов да се обзаложа, че външното тяло ти е оригиналното и като цяло е чудесна машина, също така се съмнявам въобще да съществува модификация на 285 GDR с двуредов обменник. Дано някой с този модел все пак да постне снимки, че да се успокоиш, все пак Коледа идва и такива кахъри не си заслужава да те човъркат.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #26

    Отговор: Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

    Дано да си прав, колега.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #27

    Отговор: Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

    Не знам и аз, откъде се хвана за тези тръби/от любопитство ли/,при условие,че си взел много добра машина,имаща отличен потенциал?Радвай и се,и да ти върши работа дълго време и да те радва и тя,и кво те бърка колко реда е топлообменника-имам модел с едно и двуредов такъв и никаква разлика не намирам в работата на NDRите.
    А за 285GDR стана ясно,че с тези килограми няма как да е двуредов,но това не трябва да те притеснява изобщо.

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #28

    Отговор: Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

    До колкото разбирам този климатик не е бил нов, когато е бил купен. И като стана въпрос за прекарване, колко струваше климатика.

  17. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #29

    Отговор: Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

    Цитат Първоначално публикувано от valen1 Виж публикацията
    До колкото разбирам този климатик не е бил нов, когато е бил купен. И като стана въпрос за прекарване, колко струваше климатика.
    Защо да е прекаран?Той нако-бако,нито се е оплакал,че не грее климатика,нито,че има някакъв проблем с него-просто е бил с нагласата явно за двоен топлообменник,а става ясно,че е единичен,но нали си докарва пак страхотни параметри климатика-не би трябвало да е причина за тревоги.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #30

    Отговор: Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

    Последното нещо, оето искам, е да се тревожа напразно. Притеснявам се, защото малко преди да го купя започнах да проучвам модела. Знаете -руски сайтчета, ПДФ-чета, тук във форума и т.н. Всичко живо ми казваше, че няма как да е едноредов. После го купих, спокоен, че всичко е наред и хоп...едноредов. Даже и сега колегата Ванкото твърди, че неговият е двуредов /285ЖДР/. Ха сега де, на кое да вярвам?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba RAS-B13N3KV2-E SUZUMI+ или Toshiba RAS-167SKV-E5
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 77
    Последно: 18-02-15, 14:08
  2. Toshiba RAS 402 EDR / Toshiba RAS 402 GDR / Toshiba RAS 402 GDRH
    От rukar във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-14, 21:56
  3. Toshiba 40TL938 - Toshiba Places !!!!! Help
    От kireto69 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 10-03-14, 19:02
  4. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  5. Toshiba TOSHIBA 55WL863G или Sony KDL-55ex720
    От iskrens във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-11, 14:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе