Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 58

Ето и един друг модел Daiseikai

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1

    Ето и един друг модел Daiseikai

    Днес дойде и друг модел Daiseikai. Малко странна птица е? Скоро ще има и цени.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #2

    Re:Ето и един друг модел Daiseikai

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Малко странна птица е?
    Доста странна-високи минимуми се набиват?
    По други сайтове се предлага около 1500лв. гледам-ще си намери ниша на пазара (плазма и йонизатор щом го водят,че има).

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #3

    Re:Ето и един друг модел Daiseikai

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Доста странна-високи минимуми се набиват?
    Да, странен хибрид, малко орязан откъм килограми и данни, но пък го водят Daiseikai? 10-ката е с роторен компресор, от 13-ка нагоре с двойнороторен.

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #4

    Re:Ето и един друг модел Daiseikai

    Мда.
    RAS-10SKVR-E е с компресор DA89X1C-23FZ.

    RAS-13SKVR-E е с компресор DA111A1F-20F1 като и двата са 750w.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #5

    Re:Ето и един друг модел Daiseikai

    Ще се " намести" успешно на останалото празно място от fujitsu/fuji/general 9/12 LDC. ИЗключително разумен и бърз ход от страна на тошиба и изключително глупаво да не кажо "извънредно тъпо" от страна на фуджицу, но аз се радвам, че в средния ценови клас(ако е 1400-1600 лева) се появява климатизатор от утвърдена климатична марка с плазма филтър.


    Фуджицу ще реват с глас за изгубения пазарен дял в този ценови сегмент ...

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Re:Ето и един друг модел Daiseikai

    Това е модел от 2010 година, модификация е на стария SAVR-Е, тайландчето.Новия трябва да е с индекс Е2 на края.Компресора на 10-ката е модификация на предния, сега е DA89X1C-23FZ2 . При -15 запазва 50% топлоотдаване, а при -10 е около 62-63%.С ТРВ е.Фреона е 800 грама.Не е лоша машината, отдавна я дебна да се появи някъде из България, та и това стана.Сервизното ми падна още преди година и нещо, но до сега не се беше появявал у нас.В общ линии във външното е сменен само компресора.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    120
    #7

    Re:Ето и един друг модел Daiseikai

    Здравейте,
    харесах си модела, който обсъждате, но се двоумя от факта, че за него няма много информация и отзиви в България. Серията SKVR я намирам главно в руски и украински сайтове. Не ми става ясно, това хибриден DAISEIKAI ли е, къде точно попада между отделните поколения DAISEIKAI 3, 5, 6. Ако може да споделите някакви преки наблюдения от работата на тази машина ще е полезно. Лично ми е интересно според Вас от къде идва разликата в цената със моделите от DAISEIKAI 6. Това че е с ТРВ трябва да е добре, спрямо възможността при търсене на по-ниска цена да се произведе климатик с "капилярка". Останалите DAISEIKAI машини също ли са с ТРВ или има по-модерен вентил? Ще ми е интересно да чуя всякакви мнения за серията.
    Поздрави.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #8

    Re:Ето и един друг модел Daiseikai

    Цитат Първоначално публикувано от pippo
    Лично ми е интересно според Вас от къде идва разликата в цената със моделите от DAISEIKAI 6.
    Я им позагледай данните на двата климатика :rolleyes:

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    120
    #9

    Re:Ето и един друг модел Daiseikai

    Цитат Първоначално публикувано от pilot
    Я им позагледай данните на двата климатика :rolleyes:
    Е това ясно :-)
    По-нисък коп, по-висок минимум и шум.
    Другите неща са си екстра. Общо взето като параметри ме устройва, стига да е надежден колкото по-големите му събратя. По принцип за по малко пари мога да взема МЕ MSZ-GE25VA, по-тих е, по-висок COP, но ме притеснява някаква миризма за която се споменава във форума и пукането на топлообменници. В същият ценови диапазон попада и ASYG-09LEC, за него нямам особени наблюдения, освен олекотените вътрешно и външно тяло.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #10

    Re:Ето и един друг модел Daiseikai

    За съжаление няма модел климатик от утвърдените над 20-30 години климатични марки, който да се доближава като съотношение мощност/екстри/цена до фуджицу 9/12 LDC. Единственото със същинска плазма е този дайсекай.За съжаление обаче цената му е около 1750-1800лева с монтажа което според мен е доста.

    Разликата е, че това е сами daisekai, докато 3-та, 5-та, 6-та и 6.5 -тата серия са SUPER DAISEKAI.Разликата е във възможностите за отопление в режим отопление и донякъде в екстрите-например супер дайсекай 3-та, 6-та, 6.5 и 5-та серия с двоен плазма филтър, докато дайсекая SKVR2 е с единична плазма касета която е разположена по -средата на топлообменника.По моя преценка плазма касетата на SKVR2 модела заема около 2/3 от дължината на топлообменника на вътрешното тяло, докато на супер дайсекаите са 2 плазма касети и заемат на 100% от дължината на топлообменника.Не съм сигурен, че всички модели на SUPER DAISEKAI са с двоен плазма филтър, защото сега не ми се гледат техническите.



    За вашите 16-17 квадрата тази тошиба SKVR2 ще върши идеална работа зимата и ще има плазма филтър който помага срещу вирусите и алергените.Ako имаш парите няма какво да се чудиш.Не е толкова мощен, но за 17 квадрата не виждам смисъл от по-мощен особено когато се има предвид, че всички казват за дефроста на тошиба че е само необходим и няма ненужен дефрост, докато при дайкин и някои от другите марки дефроста е основния който им "изяжда" мощността зимата в режим отопление.

    Едно фуджицу 9 LDC също би паснало, но го няма вече, а фуджицу се издъниха с новата серия за 2000+ лева без каквито да е екстри.

    В момента от климатичните марки които са над 30 години на пазара в средния и високия клас тошиба предлагат най-балансирано съотношение цена/мощност/екстри.

  13. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #11

    Re:Ето и един друг модел Daiseikai

    Цитат Първоначално публикувано от pippo
    Здравейте,
    харесах си модела, който обсъждате, но се двоумя от факта, че за него няма много информация и отзиви в България. Серията SKVR я намирам главно в руски и украински сайтове. Не ми става ясно, това хибриден DAISEIKAI ли е, къде точно попада между отделните поколения DAISEIKAI 3, 5, 6. Ако може да споделите някакви преки наблюдения от работата на тази машина ще е полезно.
    По спомени този дайсейкай има по-достъпен откъм цена аналог-серията Голд на Кериър!
    Имам наблюдения върху работата на Кериърите от тая серия,и трябва да ти кажа че са перфектни.Като работа отстъпват на актуалните серии на Тошиба единствено откъм КОП...но пак са доста ''щадящи'' откъм консумация в сравнение с доста други климатици от този ценови ''пояс''.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    5
    #12

    Отговор: Re:Ето и един друг модел Daiseikai

    Да не пускам нова тема, взех си въпросната 13SKVR-E2, засега перфектен, супер тих...плазмата се включва с допълнителен бутон.Та въпроса ми е баш за плазмата, постоянно ли да го държа вклюлен или да речем по час два на ден, кога да го почиствам плазмения филтър...в сервизното пише 1000 часа работа

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #13

    Отговор: Ето и един друг модел Daiseikai

    На 1000 работни часа, трябва да почистваш плазмената касета. Иначе, може да го използваш когато си пожелаеш.

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    5
    #14

    Отговор: Ето и един друг модел Daiseikai

    Питам щот приятел ми каза ,че неговата плазма не я гасял...та и аз се чудех

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #15

    Отговор: Ето и един друг модел Daiseikai

    И аз не я гася, работи ли климатика работи и плазмата и въздуха е супер!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 21-11-13, 01:24
  2. Усеща ли се разлика, ако на ако на един плейър USB му е 1,1, а на друг е 2,0
    От kaki във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 12
    Последно: 04-02-08, 22:29
  3. 2 рутера един след друг
    От DEYDOD във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-06, 23:30
  4. Отговори: 4
    Последно: 23-08-06, 23:11
  5. Интернет от един "тип" мрежа в друг
    От IvO™ във форум Мрежи
    Отговори: 21
    Последно: 21-07-05, 14:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе