Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 58
Like Tree33Одобрявам

Ето и един друг модел Daiseikai

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #31

    Отговор: Ето и един друг модел Daiseikai

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Ясно... Новината за компресора хич не ме трогна. Изглежда до този момент Панасониците остават като фаворити за спалнята, а Сузуми-то за хола.
    От значение ли са данните за топлоотдаване на

    E12QKE
    :
    -10 //3.2кв//
    -15 //2,76кв/
    /
    RAS-B16N3KV2-E
    -10 //3.36кв//
    -15 //2.73кв//


    Еднакво ли ще се справят?
    Ето Ви една добре справяща се машина

    Fujitsu General ASHG12LUCA/AOHG12LUC

    Отдавана мощност (охлаждане) 0.90-3.50-4.00 kw
    Отдавана мощност (отопление)(+7°C) 0.90-4.00-5.60 kw
    Консумирана мощност (охлаждане) 0.91 kw
    Консумирана мощност (отопление) 0.95 kw
    Захранване 220V-240V – 50 Hz
    EER (хладилен коефициент, охлаждане) 3.87
    SEER 7.05 (A++)
    COP (коеф. на трансформация, отопление) 4.21
    SCOP 4.00 (A+)
    Kапацитет на отопление при -7°C -3.45 kW
    Kапацитет на отопление при -15°C -3.13 kW

    -РАБОТЕН ОБХВАТ- ОХЛАЖДАНЕ- -10/+43 °С
    -РАБОТЕН ОБХВАТ ОТОПЛЕНИЕ- -15/+24 °С
    Нива на шум -вътрешно, външно тяло 21-50 db

    П.С. Между другото не е реално да се сравнява RAS-B16N3KV2-E със E12QKE , малко е като да сравниш кола с мотор 1,6 и кола с 1,2
    Този пост е редактиран от mirandi; 08-02-15 в 22:44.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #32

    Отговор: Ето и един друг модел Daiseikai

    Относно питанката ми за топлоотдаването, Сузумито или Е12 в около 28кв м, много добре изолиран хол?
    На хартия и LUCA е много добре по същия показател. Всичко опира до въпрос на лични предпочитания между тези 3 марки и модели или?
    Този пост е редактиран от KI_YOOU; 08-02-15 в 22:34.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #33

    Отговор: Ето и един друг модел Daiseikai

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Според Джак по часовник, според целият останал форум по нужда. Ако успееш да изровиш една тема, където той сам изпада в едни безкрайни философии и теореми за дефроста ще се смееш от сърце.
    Ха-ха-ха, според Джак...
    Тука се оля. Не е според мен, а според производителя.
    Панасоник са го написали черно на бяло за да могат такива като AC/DC да се поограмотят малко:



    Това, че него го мързи да прочете няколко реда е отделен въпрос.
    Ако го слушаме излиза, че от панасоник не знаят как работят собствените им климатици.
    VeleV.Klima одобрява това.

  5. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #34

    Отговор: Ето и един друг модел Daiseikai

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Относно питанката ми за топлоотдаването, Сузумито или Е12 в около 28кв м, много добре изолиран хол?
    На хартия и LUCA е много добре по същия показател. Всичко опита до въпрос на лични предпочитания между тези 3 марки и модели или?
    Аз модела на Fujitsu - ASYG12LUCA го ползвам вече 2 зими , не говоря по данни на хартия а Ви го препоръчвам като потребител, който има добри впечатления от модела . Работи в стая 21,2 кв.м + коридор около 6 кв.м . Също съм много добре изолиран . За другите два модела не мога да кажа нищо освен това което пише на хартиите
    VeleV.Klima одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #35

    Отговор: Ето и един друг модел Daiseikai

    16 сузуми е мощна машина с 39 кила външно и 1100 вата двойнороторен компресор ,не е коректно да се сравнява с 12ки от среден клас .. за 28 квадрата бих сложил него от изброените
    edi1, Aleksandars и Mega харесват това.

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #36

    Отговор: Ето и един друг модел Daiseikai

    Ти виж какво става при отрицателни температури. Изравнява се с 12-ка от среден клас. Какъв ли клас тогава е тази 16-ка?
    mirandi одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #37

    Отговор: Ето и един друг модел Daiseikai

    запазва 50% при -15 ,нормален показател на среден клас машина
    edi1, Aleksandars и Mega харесват това.

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #38

    Отговор: Ето и един друг модел Daiseikai

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Ха-ха-ха, според Джак...
    Тука се оля. Не е според мен, а според производителя.
    Панасоник са го написали черно на бяло за да могат такива като AC/DC да се поограмотят малко:
    Това, че него го мързи да прочете няколко реда е отделен въпрос.
    Ако го слушаме излиза, че от панасоник не знаят как работят собствените им климатици.
    Това не са го писали Панасоник. Те за разлика от картинката действително пишат черно на бяло, а не в негатив... Изкарай малко официални документи, а не някакви картинки от гугъл. Аз съм изчел достатъчно документация по темата (оригинална). Да не говорим, че дори и написаните в тази картинка условия да са същите като в истинското сервизно, то пак те са си съвсем нормални и няма причина за дефрост през 40 минути.

    Искаш да ми кажеш, че ако навън е над -3, а топлообменика е под -9 няма нужда от дефрост ли?

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #39

    Отговор: Ето и един друг модел Daiseikai

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Това не са го писали Панасоник.
    Добре, щом казваш... това не са го писали панасоник, а извънземните.
    Мерси, че ни информира.
    Най-добре звънни по телефона до фабриката в Малайзия да ги питаш, те ли са го писали, или не са...
    Двамата с Додо само ме разсмивате.
    ------
    По темата:
    Наистина няма място за сравнение между Тошиба с двойно-роторен компресор 1100 вата, 38 килограма външно тяло и слабоват панасоник с 700 вата компресорче, и 3 килограма по-леко външно.

    Вероятно Е12QKE ще се справи без проблем в 28кв.м добре изолиран хол и ще работи супер-икономично. При мен стария модел PKE си работи безгрижно в 30+ квадрата с вътрешна изолация. А новия модел е с малко по-добри параметри. До -5 не би трябвало да има проблеми. По-надолу не се знае, заради дефроста.

    Тошибата с мощния си компресор предлага повече запас от мощност при температури под -7, когато ще има нужда от груба сила.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 09-02-15 в 14:33.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #40

    Отговор: Ето и един друг модел Daiseikai

    по точка d ще дефроства на 40 мин под -10 ( щото топлообменника е под -11 ) факт ,поне моя панасоник така работеше ..

  13. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #41

    Отговор: Ето и един друг модел Daiseikai

    Някой може ли да ме информира с какъв топлообменник е външното тяло на Сузуми-то?
    Що за трик е таза бумащина с топлоотдаването... + 40 вата в полза за 16ка Дайсекай 6.5 при -15. Кое я прави висок клас машина, цената от 2900 предполагам? Дайте малко яснота кое, как и защо се получава.

    п.п Алекси, и аз бих сложил 16 ка Сузуми, но тъй като съм лаик в сферата на климатичните инсталации, гледам едни цифри и данни и се чудя защо Сузуми - по мощен компресор, обаче на -15 Панасоника го догонва с 700 ватовият?! Защо Дайсекай отдава колкото един Е12 етереа, а струва колкото 2 такива (изключвам допълнителните екстри от сорта на плазма и т.н, интересувам се единствено от отоплителните възможности на машината)?

    п.п Искам да се отоплявам и не робувам на марки и предразсъдъци.

    п.п Благодаря на всеки за участието в темата, събирам впечатления - всякакви.
    dimkaraganchev одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #42

    Отговор: Ето и един друг модел Daiseikai

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Добре, щом казваш... това не са го писали панасоник, а извънземните.
    Мерси, че ни информира.
    Най-добре звънни по телефона до фабриката в Малайзия да ги питаш, те ли са го писали, или не са...
    Двамата с Додо само ме разсмивате.
    ------
    По темата:
    Наистина няма място за сравнение между Тошиба с двойно-роторен компресор 1100 вата, 38 килограма външно тяло и слабоват панасоник с 700 вата компресорче, и 3 килограма по-леко външно.

    Вероятно Е12QKE ще се справи без проблем в 28кв.м добре изолиран хол и ще работи супер-икономично. При мен стария модел PKE си работи безгрижно в 30+ квадрата с вътрешна изолация. А новия модел е с малко по-добри параметри. До -5 не би трябвало да има проблеми. По-надолу не се знае, заради дефроста.

    Тошибата с мощния си компресор предлага повече запас от мощност при температури под -7, когато ще има нужда от груба сила.
    Това не е официален документ. Как да ти го обясня?

    Видимо няма място за сравнение, при положение, че тошибата (без да имам нищо против нея) е с по-корав компресор и вади същата мощност като "слабоватия панасоник". Може би е, поради странната стратегия на тошиба да набиват корави компресори в малки външни и после защо са им с по една единица надолу ефективностите.

    И най-смешното си остава, че след цялото безкрайно плюене се оказва, че всъщност твоя панасоник топли и то доста голямо помещение. Обяснявах ти в другата тема защо се получава така с дефростите при теб, но не и при останалите потребители. Ще обясня накратко пак:

    На първо място ти използваше инверторния си климатик като конвенционален - включваше го сутрин и го изключваше вечер. Това пречи неимоверно много на работата му, тъй като помещението никога не е темперирано и всяка сутрин климатикът се пъне да затопли. Тъкмо като затопли ти го спираш и така цикълът се повтаря. Второто нещо, което допълнително утежнява ситуацията в твоето помещение е наличието на вътрешна изолация навсякъде. Както вече веднъж казах, ти живееш в един еко-кенеф от сандвич панели. Наличието на тази вътрешна изолация не позволява трайно затопляне на стените. Липсата на тези акумулатори намалява много инертността на помещението и единственото нещо, което е топло е възуха. Това пречи както при дефрост, така и при ниски минусови температури. В комбинация, тези две условия са много лоши за работата на климатика. Не забравяй, че спадането на температурата на топлообменика не зависи само от външната температура, а и от други фактори.

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #43

    Отговор: Ето и един друг модел Daiseikai

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    ...Що за трик е таза бумащина с топлоотдаването... + 40 вата в полза за 16ка Дайсекай 6.5 при -15. Кое я прави висок клас машина, цената от 2900 предполагам? Дайте малко яснота кое, как и защо се получава...
    И аз искам да разбера, как става този номер, но досега никой не дава отговор. Иначе постоянно предлагат Тошиба. Но и аз не робувам на марки и пари за глупости не обичам да давам. Ако трябва да се набутам, поне да знам защо го правя, а не да го разбера в някой студен януарски ден.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #44

    Отговор: Ето и един друг модел Daiseikai

    dimkaraganchev, живеем в свободна страна и никой не е насилван да купи каквото и да било. За толкова време тук, би трябвало да е ясно кои машини стават и кои не? Като цяло има един тип хора, които не са доволни, каквото и да си купят. Там спасение няма.
    Aleksandars, DUNDURMA и mirandi харесват това.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #45

    Отговор: Ето и един друг модел Daiseikai

    Сузуми има 3кВ при -15 ( четете сервизното ) - не е много повече от Панасоник ,както не е много повече и максималното топлоотдаване .. компресора е мощен но не е пуснат на много висока честота - може би снижават механичните загуби и удължават живота на машината .. въпрос на концепция .. японските тошиби са доста по развъртяни ,изисквания на пазара .. относно приликите на 16 сузуми и 16 дайсейкай - по топлоотдаване и КОП много си приличат ,факт е .. и като хардуер си приличат .. 3к определено не си заслужава да се дават за 16 дайсейкай , аз бих взел Нокрия от европейските ,или някоя новичка японска машинка до 8-10 кВ

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 21-11-13, 00:24
  2. Усеща ли се разлика, ако на ако на един плейър USB му е 1,1, а на друг е 2,0
    От kaki във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 12
    Последно: 04-02-08, 21:29
  3. 2 рутера един след друг
    От DEYDOD във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-06, 22:30
  4. Отговори: 4
    Последно: 23-08-06, 22:11
  5. Интернет от един "тип" мрежа в друг
    От IvO™ във форум Мрежи
    Отговори: 21
    Последно: 21-07-05, 13:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе