Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 138
Like Tree111Одобрявам

Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #76

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    С изключение на дайсея,на който се падат 63 да не съм голословен и определено страда ,всичките ми клими са над 85, и около 90 ,някъде може и да равни на 100... нямам никакви проблеми, нямам клима бореща се с условията, в нито едно помежение няма драми за градуси вътре, било живущо ,било служебно. 90 вата далеч не е огромна мощност от чисто практически аспект. Разбира се това е моето мнение вследствие на контрол и наблюдение на всичките клими ,а те станаха доста
    Пропуснах да спомена..това за района на Враца.. за Пловдив може да е друго ..тука си е зор.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #77

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Постоянно ли работят на макс климите в такъв случай? 100-те вата може би става, ако се желае машината винаги да работи до номинал.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #78

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Какво имаш предвид под "макс"

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #79

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Работа на максимална мощност, за да се докарат W/m3, които си сметнал.

  6. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #80

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Супер, дано икономистите отдолу продължават в същия дух.Изненадва ме че при това голямо помещение дайсейкая ти на fan1 успява да го топли при това добре.При мен през деня е на fan3 -никой от никъде не помага,и съм последен етаж.Може би наистина трябва поне 80вата ,ей така за спокойствие.Хубаво е когато човек е доволен от покупката си

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #81

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Мощността при която давам 90 W я гледам на номинал.. всичките си машини ги смятам на номинал. Максимала е само за информация, стигнем ли да разчитаме на него..ще се ловим за ушанките и ракията.
    А машина работеща около номинала си се отплаща със спокойна работа.. и ниска консумация... и ресурс за кофти условия.. Мултито днес не е фростнало до момента нито един път за сравнение.. на една тераса са, има 4 метра между двете.
    vadim одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #82
    Малко OFF
    Цитат Първоначално публикувано от Symptom Виж публикацията
    ...Къде е промяната... поради някаква причина икономистите отдолу са оставили отоплението включено( газ)Петъка си ходят на село и се връщат неделя вечер и всичко се изключва да не харчи ! .. меря пода, никога не е бил 19.7 - 20.0 градуса.
    Дайсея никога досега не е тругвал след дефрост зимата без да се набере..на макс, да издуха яко и да се закроти. Сега просто си тръгва и си шушка.. но понеже хола е голям му пускам Fan 1 ,и така си седи ..заради влагата навън все пак събира скреж.

    Температурата от 23 ти декември м.г. до 6 януари 2016 та на пода в една точка дето меря беше 13 градуса,.. на тази точка съм виждал и 9 градуса !!.. резултата е конденз, по плочките в хола ми.. малко но го имаше. Сега е 19.7 тази точка.

    Тази огромна промяна е от един под..други промени няма .. Пада на температурата между дефростите, стигаше 3 градуса. Докато пиша, съвпадна с дефрост. Пада сега е 0.4 градуса !!!!! 7 минути и обърна .Като усещане в хола е по равномерно топло, климата поддържа само, а не се бори да затопля,както си караме всяка зима досега.
    Неведоми са причините в тези отдолу да е 20 градуса, откак имам дайсея, не е било така...
    Колега, със същия успех можеш да обвиниш съседа отдолу, че си е изолирал тавана, а съседа отгоре, че е наслагал фибранец на пода. Комфорта в собственото ти жилище и работата на твоето комби не е грижа на комшията :-)

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #83

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Донякъде съм съгласен с това. От другият пост помислих, че тези сметки са за потребна мощност.

    Въпреки това е прекалено да се ползват 100Вт/м3, защото ще трябва да се монтират машини с 5.6кВт номинал при 21-2м2 помещения със стандартна височина, което е меко казано прекалено много мощност. Достатъчна например да топлят ужасно много при целогодишно "кипнат" прозорец и липса на топлещи съседи. Твоето мулти е с точно такъв номинал на отопление, но не топли 20м2 нали? Топли 30 и работи малко над минимум, а като беше най-студено мисля, че пак не стигна номинал.

    Затова казвам, че 100 вата на кубичен метър са прекалено много.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #84

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Колега avast3, и си прав и не си. Тук коментирам определени навици на комшии с ясното съзнание ,че Вие не ги познавате.Аз ги познавам, и поне за мен е ненормално да седиш с ушанката и на 15 градуса за да не плащаш почти нищо.Да не говорим ,че ако пода ми е 10 градуса колко е техния таван .
    Влизаме в офф полемика,не е целта това. Разбира се че коментара е на ръба ,но споделям какви са разликите.Ако искат и да моржуват.. Все си мисля ,че хора с бизнес, джип и претенции биха могли да си поддържат определен комфорт у дома..но това явно е само мое си размишление.
    Както при климите има номинал..на отопление и поведение.. аз не мръзна и при двата сценария, при единя харча по-малко.
    vadim и popov харесват това.

  12. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #85

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Въпрос на лични желания. Някои предпочитат по-навлечени да ходят през зимата, други целогодишно са по къс ръкав. А на някои хора просто не им се студено.
    Този пост е редактиран от avenger; 16-01-16 в 20:21.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #86

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    ... Мдаа, на 19 години разхождах кучето по къс ръкав на -10, без да ми е студено. Сега ела ме накрай да излезна така.
    AC_From_Hell, tony34al и mirandi харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #87

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Цитат Първоначално публикувано от Symptom Виж публикацията
    Все си мисля ,че хора с бизнес, джип и претенции биха могли да си поддържат определен комфорт у дома...
    Тук е разковничето. Дали да карам джип или да стоя на топло? Така са повечето псевдо баровци в бг...
    Aleksandars, DUNDURMA, justify и 6 други харесват това.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #88

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Точно!!!

    И тези са най-големите гомнари като стане въпрос за плащане...

    Все нещо "не им е така"...

    ...ама като ги пратиш сами да си свършат работата "те не били за това и не разбирали, това е твоя работа..."

    Нямам думи ...
    dimkaraganchev, Mega и AC_From_Hell харесват това.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #89

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Цитат Първоначално публикувано от Symptom Виж публикацията
    Мощността при която давам 90 W я гледам на номинал.. всичките си машини ги смятам на номинал.
    Как изчисли отдаваната мощност на мултито и как ги получи тези 90W на кубик? Ти ще се опечеш при тези киловати.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #90

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    ............................
    Този пост е редактиран от ^Rokera^; 17-01-16 в 14:14.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация
    От random във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 173
    Последно: 06-03-19, 19:43
  2. Panasonic Lumix DMC-FS10 - впечатление и съвет
    От udoto във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 10-03-11, 22:48
  3. MAEMO OS Впечатление, достъп
    От taipan във форум Поддръжка
    Отговори: 0
    Последно: 03-03-11, 00:21
  4. Впечатление за доставчик!
    От fiorino във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 30-09-06, 17:56
  5. Отговори: 19
    Последно: 04-09-05, 10:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе