Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 138
Like Tree111Одобрявам

Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #31

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Малко ъпдейт. Навън е мъгла а темературата е -3.9 , влажност 91 % . разхода е 470-480 W, в стаята 21.1 градуса .
    Мултито разлежда на няколко пъти. Докато бях в леглото броих колко продължава, От спиране до изпуфкването на клапана 45 сек. после още около минута до 2 се гласи.Цялата операция не повече от около 3 мин.
    dodo_pv одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #32

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Месечната констатация за разход.От 19 -ти мин.месец до днес 19- ти с всички експерименти мъгли,темпериране и какво ли не, (давам и данни за 5 цата за сравнение.
    1. Multi Toshiba - 163 kw..
    2. Daisei 5 16-ка която се задъхва с 91 кубика обем, когато и трябва ресурс. 148 kw.
    mirandi и Иван Вълков харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #33

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Колега явно машината се справя чудесно,но на мене би ми било интересно как се справя при зададена температура за нормално стоене в стаята.Моите клими никога не съм ги слагал на 21 гр задание,само няколко пъти за тест на консумация и тя беше с поне около 50 % по ниска от задание 23-24 гр.В тая връзка би ми било интересно какво ще консумира мултито при зададени и достигнати 23-24 гр ,което поне за мене е нормална температура.Защото при 21 гр и моя Samsung пада на 210 в. в стая 25 кв с големи загуби но ,при задание 23 минава 500 в на под минус 3-4 гр.
    popov одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #34

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Еми нека да стане -3 ,4 и ще видим.Лично за мен тази температура е безумна .Аз на 21 седя по тениска или с лека фанелка, 22 е откровено горещо нагоре ми се види безумно. Я първо кажи къде я мериш тази температура и с какво. Айде 1 градус грешка климите си го правят в зависимост от условията. Сградите ни не са топ изоляция за да си позволим да бухаме 24 градуса ,требе да одим дибидюс. Също го смятам за необоснован разход да не говорим ,че ако се подхожда към тази формула когато се купува клима незнам какво оразмеряване трябва да има. За единя тест ще го направя,но да паднат температурите,

  6. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #35

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    То вярно че хората сме различни,но нека бъдем откровенни.Повечето хора ги държат на 19,20,21гр.по икономически съображения т.е.парите.Я някой да ти каже че всеки месец ще ти плаща тока,или 250-300лв за ток да не са ти проблем,да видим на колко ще се държат.Бичеш го на 26-7гр и забравяш за дистанционното.
    VanDan, necata2, kalcheff1 и 2 други харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #36

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    popov, това си е чисто хамалско изказване.Съвсем откровено изобщо не ми е фикс да седя на жега,понеже видите ли имам пари да ги ръся по улицата или пък някой ми плаща тока.Тази теза е абсолютно извратена.Важното за мен е колко ми е комфортно, важно е разбира се колко струва комфорта.Тук да спомена, че встрани от мен има едни такива които явно ти допадат на теб,изкарват парици ама отскоро..първенюшка работа..на газ са..месечните им сметки миналата година бяха по 800 лв.. колко градуса според теб е вътре. Мен това не ме интересува,досега моето отопление ми струваше 150 лв на зимен сезон ,толкова изяждаше Дайсея в хола.
    А това че мога да го изпържа до 26 е хубава опция ама не ми е интересно,За мен е ок щом може да е 21-22 при 0 градуса, при - 7 градуса , при -13, градуса та и при -17. Да не говорим че твоята теза ще изстине резко ако се опиташ да държиш 27 ,а отвън е -9
    emil vasilev одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #37

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    От 20 до 22 градуса е най-нормалната гемпература.Даже нощем 16-18 градуса. Но да си признаем, всичко зависи от комфорта създаван от самия климатик.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #38

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Симптом ти жена деца имаш ли , и на тях ли тези градуси им стигат?Щом 21гр.зимата си по тениска,лятото сигурно си на 19гр. да не се потиш.Хора аз ако подържам 21гр. у нас сигурно само стенбай ще ми стоят климите .

  11. Junior Member Аватара на Claire
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    75
    #39

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    В Германия нормите са 19-21 градуса за жилищни сгради, училища етц. и 21-23 за болници.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #40

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    ти остави нормите - в къщи ако падне под 23 следва демонстративно завиване на жената с одеало на дивана в хола .. ако искаш - икономисвай ..
    VanDan, necata2, AC_From_Hell и 3 други харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #41

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Имам бре, тези стаи са спални и двете, както писах в обяснителната записка, .Сега в хола е 21.4 и съм с фанелка лека и м ие топло. Лятото потенето почва на 25, като стане 27 в хола пускам нещо да лади. На 22 нощем ни е топло, може, но по добре е и на 21... Нямам оплакване от половинката
    Еми ти си си взел калорифери хахах, щом на 21 оффят като луди Който иска да му е жега да дири друг начин за отопление...минете през газаджийските форум ида видите там какво е , 21-22 са химера.. всичко бичи 16-18...да не харчело ..хахха..Смял съм се с глас...

    По тертипа на една реклама.. Тошиба баце, я съм си земал, земи си и ти хаха .
    Извинявам се за офф-а ама требе хумуристично да се подходи.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на Claire
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    75
    #42

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Alexi, на мен под 24 градуса ми е студено като гледам да е около 25-26, а не ходя по тениска зимата. Ако някой може на 21 градуса, евала.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #43

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Вижте ТУК какво заварих, като се прибрах след двуседмично отсъствие. +26 градуса посред зима... Аз, при такива температури през лятото, охлаждам. За да мога да спя. Не ги разбирам жените, честно!

  17. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #44

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    symptom недей така ,много напън за нищо.Изказването ми го прие много лично,и не е хамалско.Нормите са едно ,важен е комфорта както самия ти каза.Комфорта е различен за всеки , и ако човек може да си го позволи ще е супер пък бил той и 800лв.За мен това не е първенюшка работа .Спирам защото излизаме от темата,а е добре да запазим и добрия тон.Бъди жив и здрав.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #45

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Вижте ТУК какво заварих, като се прибрах след двуседмично отсъствие. +26 градуса посред зима... Аз, при такива температури през лятото, охлаждам. За да мога да спя. Не ги разбирам жените, честно!


    добре че каза колко градуса е щото от тоя термометър аз не мога да кажа
    espace, necata2, JOKVN и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация
    От random във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 173
    Последно: 06-03-19, 19:43
  2. Panasonic Lumix DMC-FS10 - впечатление и съвет
    От udoto във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 10-03-11, 22:48
  3. MAEMO OS Впечатление, достъп
    От taipan във форум Поддръжка
    Отговори: 0
    Последно: 03-03-11, 00:21
  4. Впечатление за доставчик!
    От fiorino във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 30-09-06, 17:56
  5. Отговори: 19
    Последно: 04-09-05, 10:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе