Страница 10 от 28 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 418
Like Tree348Одобрявам

Спи града

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #136

    Отговор: Спи града

    DDM87 като имаш и ти успиваща 8-ца , защо не качиш снимки с обяснения?! Има теории, защото фирмите които внасят модела нямат обяснение за случващото се или поне не е официално изнесено. Тези проби с клапите, турбина и т.н са правени сигурно от всеки. Има само частичен ефект. Аз съм писал по-горе кое при мен има добър ефект. Моето "успиване" е минимизирано до приемливи граници, което ме устройва.Аз също съм наблюдавал само едно спонтанно успиване от началото на отоплителният сезон, но съм симулирал десетки. Пикът на проблемът е декември и януари, така че не бързай да се хвалиш. Това с йонизатора е коментирано и преди. Наистина сега изобщо не мирише на озон, а в началото направо лютеше на носа. Чува се йонизаторът, че "църка" слабо, но какво отделя не знам. Не се наемам да кажа дали е прецакан, но действително има осезаема промяна в работата му

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #137

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Дограмата ти задължително е набухана с Fe, иначе ще стои права колкото стоплен локум или изстуден рибарски х**. В режим охлаждане плазмата ти ефективна ли е колкото в режим отопление?

    Е за тебе специално ще обясня. Не става въпрос за ламариненият профил вътре, а за добавка в самата пластмаса. Точките ръжда са по повърхността. Като хванеш макетно ножче може да се изчегъртат, но не може да се измият, остават пак следи. И са само в долната част, където има хоризонтален участък при самият стъклопакет.
    За плазмата при охлаждане не мога да преценя, малко е работил климатика на охлаждане. Но съм го пускал само на вентилатор заради плазмата, работи си.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #138

    Отговор: Спи града

    С течение на времето на електродите на йонизатора /или поне на единия / се образува нагар, който действа като изолатор. След почистване става като нов.

    - - - - - - - - - -

    За профила ми беше думата. Монтирах едни ел.табла преди години във фирма за изтегляне на профили и не съм виждал в бункерите да изсипват друго освен PVC гранули. При мен при охлаждане плазмата работи забележимо по-слабо и това го отдавам на факта, че единият електрод е самата пита, която е влажна. При отопление мирисът на озон е доста по-силен.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #139

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от MisterT Виж публикацията
    DDM87 като имаш и ти успиваща 8-ца , защо не качиш снимки с обяснения?! Има теории, защото фирмите които внасят модела нямат обяснение за случващото се или поне не е официално изнесено. Тези проби с клапите, турбина и т.н са правени сигурно от всеки. Има само частичен ефект. Аз съм писал по-горе кое при мен има добър ефект. Моето "успиване" е минимизирано до приемливи граници, което ме устройва.Аз също съм наблюдавал само едно спонтанно успиване от началото на отоплителният сезон, но съм симулирал десетки. Пикът на проблемът е декември и януари, така че не бързай да се хвалиш. Това с йонизатора е коментирано и преди. Наистина сега изобщо не мирише на озон, а в началото направо лютеше на носа. Чува се йонизаторът, че "църка" слабо, но какво отделя не знам. Не се наемам да кажа дали е прецакан, но действително има осезаема промяна в работата му

    Качил съм вече:
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post789921

    Колкото до йонизатора. Не съм го спирал откакто го купих миналия септември. Работеше си известно време (църкаше и миришеше на пържен прах (точно както мирише като се направи волтова дъга с отвертка върху ТХО-то на стар телевизор с кинескоп)). После почна да спира и се оправяше понякога след рестарт. След третия месец не съм го чувал повече.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #140

    Отговор: Спи града

    Пак ОФФ Към SPSt
    За мене и тебе PVC гранули, но в тези гранули може да има една камара добавки и пълнители и т.н. /Може и от въздуха да има нещо..../ Както и да е, не е важно.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #141

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от DDM87 Виж публикацията
    Качил съм вече:
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post789921

    Колкото до йонизатора. Не съм го спирал откакто го купих миналия септември. Работеше си известно време (църкаше и миришеше на пържен прах (точно както мирише като се направи волтова дъга с отвертка върху ТХО-то на стар телевизор с кинескоп)). После почна да спира и се оправяше понякога след рестарт. След третия месец не съм го чувал повече.
    Снимките не могат да решат проблема. Твоя монтаж е малко по-специфичен, но съм убеден, че 80% сме със стандартен монтаж в ъгъла на стаята. На мен ми е по-интересно, ако някой повтори моите замервания, дали ще получи сходни резултати. За йонизатора, явно, ще трябва да се пробва това с чистенето на нагара, макар че не ми се вижда нормално за някой месец работа да трябват такива интервенции!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #142

    Отговор: Спи града

    Аз бих го изтръгнал, както и моторчетата на клапите ако имам време и съм сигурен че няма да даде няква грешка.

    - - - - - - - - - -

    Като цяло минах на MHI ZMX-S, сега май ще минавам на LG.

    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...e1-athena.html

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #143

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от DDM87 Виж публикацията
    Качил съм вече:
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post789921

    Колкото до йонизатора. Не съм го спирал откакто го купих миналия септември. Работеше си известно време (църкаше и миришеше на пържен прах (точно както мирише като се направи волтова дъга с отвертка върху ТХО-то на стар телевизор с кинескоп)). После почна да спира и се оправяше понякога след рестарт. След третия месец не съм го чувал повече.
    Започне ли да се чува цвърченето, значи е замърсен и не работи както трябва. Работи с повишено напрежение и почва да отделя озон, който е вреден. Тогава е по-добре да се спре и ще трябва цялостно разглобяване. Всички части по веригата да се изчистят щателно, ако някъде има нагар или пробив, трябва да се остърже. Нормално работещият йонизатор издава едва доловимо съскане и като застанеш пред него трябва да ти мирише на свежо.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #144

    Отговор: Спи града

    Църкане = съскане, зависи от сетивата. И като беше нов със сигурност не миришеше като след дъжд. Общо взето моето мнение е, йонизатор в климатик = пържен прах (който е правил волтова дъга на ТХО ще ме разбере) Принципа е същия.
    dodo_pv одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #145

    Отговор: Спи града

    От цвърчене до съскане има разлика. И в единия случай въздухът мирише като при заваряване, а нормално трябва да мирише на свежо. Нали знам моя като се беше замърсил и правеше същите номера.
    Да не ти казвам как му беше светнала цялата кутийка като волтова дъга, когато цвърчеше.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #146

    Отговор: Спи града

    Явно не сте правил волтова дъга върху ТХО.

    - - - - - - - - - -

    , а и говорим за църкане, не за цвърчене. Цвърченето е като при пържене на риба в тиган. Църкането е като нежен розов шум.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #147

    Отговор: Спи града

    Въпрос на изразяване. Да речем, че е по-скоро е съскане. При мен в началото се усещаше миризма подобна на PDR-a в хола, но по-силна. Впоследвие отслабна, както и силата на съскането. Сега вече не долавям мирис, а звука е съвсем тихичък.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #148

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от DDM87 Виж публикацията
    ...
    - йонизатора се прецака на третия месец
    ...
    Колега, защо реши, че се е прецакал? Аз си поръчах високоволтова сонда, за да разбера какво става с моя. Като цяло, напрежението е точно -6 kV и идва ниско за голямото разстояние между електродите и питата. Работи в повторно-кратковременен режим и "съскане" се чува при относителна влажност на въздуха над 60%. Има един предпазен микроизключвател горе, в дясно, който при отворен капак блокира йонизатора. Ако отвориш капака на машината, за да си чистиш филтрите, без да си изключил щепсела от контакта, забрави за йонизатора. Не тръгва.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #149

    Отговор: Спи града

    Защо си мисля, че единият електрод е телта, а другият е "черната пластмаса" , която е може би обработена.
    Този пост е редактиран от milanov; 21-11-16 в 19:49.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #150

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Колега, защо реши, че се е прецакал? Аз си поръчах високоволтова сонда, за да разбера какво става с моя. Като цяло, напрежението е точно -6 kV и идва ниско за голямото разстояние между електродите и питата. Работи в повторно-кратковременен режим и "съскане" се чува при относителна влажност на въздуха над 60%. Има един предпазен микроизключвател горе, в дясно, който при отворен капак блокира йонизатора. Ако отвориш капака на машината, за да си чистиш филтрите, без да си изключил щепсела от контакта, забрави за йонизатора. Не тръгва.
    За мен ако не църка, значи няма искра. Ако няма искра, няма йонизиране. Понякога е ставало и над 70 процента влажно и пак не се чува.
    Jack Krauser одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 28 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Разстояние между два града ?
    От DarkRose във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 12-06-08, 08:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе