Страница 9 от 28 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 418
Like Tree348Одобрявам

Спи града

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #121

    Отговор: Спи града

    Проблема е решен при мен - минавам в темата за хитачи.
    Чаках да минат няколко дни за да видя дали не съм аз откачалката, защото напоследък ми се изплъзват нещата... ами не съм.
    necata2 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #122

    Отговор: Спи града

    Какво направи с климатика?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #123

    Отговор: Спи града

    Да не го смени с RPB?

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #124

    Отговор: Спи града

    При някой проблема с успиването да се е проявявал при RAS-B10N3KV2-E1 сузуми, че съм се замислил за такива?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #125

    Отговор: Спи града

    Сузумито за сега няма проблем,ама имаме един Авант Е-7 с такива симптоми.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #126

    Отговор: Спи града

    Никой ли монтажник не е забелязал досега, че машините на марката Тошиба въртят турбините на автоматичен режим прекалено бавно? Ако една такава машина работи при условия, допускащи успиване, просто променете настройките на вентилатора. Това е най-лесния и ефективен начин за справяне с проблема.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #127

    Отговор: Спи града

    Някои монтажници са наясно вече с много неща които тук няма да се споделят,но Тошиби на познати и близки само на 100v.препоръчвам.И да кажа,че не заспиват от Авто вентилатор и камбаннен ефект,пробвани са много настройки.
    stiv13 и avast3 харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #128

    Отговор: Спи града

    По-високата степен на турбината понамалява появяването на "успиването", но не го предотвратява напълно. Да не говорим, каква е ползата да дадеш над 2000лв за климатик и да го нагласиш постоянно да прави ветрилник. При мен пробата с изместването на датчика е най-ефективното решение...пак "заспива" ама кратки дрямки!
    necata2 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #129

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Някои монтажници са наясно вече с много неща които тук няма да се споделят,но Тошиби на познати и близки само на 100v.препоръчвам.И да кажа,че не заспиват от Авто вентилатор и камбаннен ефект,пробвани са много настройки.
    Ако тук не се споделят, никога никъде няма да излязат наяве. Това не е добре. Аз имам две съвсем различни тошиби, от които съм доволен и които не се успиват. Но при определени външни температури, на автоматичен вентилатор не могат да отопляват достатъчно равномерно целите помещения. RAS-10PKVP-E на втора скорост изобщо не прави ветрилник, нито шуми. RAS-13G2KVP-E, дори на 3-та скорост не се чува или вее прекалено. Запитвал ли си се някога, защо копчетата на дистанционните за климатици са повече от тези по сешоарите? Наблягайте на тези неща, като окачвате съкровища по стените. Така и не ни стана на 100% ясно, дали управлението на ТРВ е наред или не?

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #130

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Ако тук не се споделят, никога никъде няма да излязат наяве. Това не е добре. Аз имам две съвсем различни тошиби, от които съм доволен и които не се успиват. Но при определени външни температури, на автоматичен вентилатор не могат да отопляват достатъчно равномерно целите помещения. RAS-10PKVP-E на втора скорост изобщо не прави ветрилник, нито шуми. RAS-13G2KVP-E, дори на 3-та скорост не се чува или вее прекалено. Запитвал ли си се някога, защо копчетата на дистанционните за климатици са повече от тези по сешоарите? Наблягайте на тези неща, като окачвате съкровища по стените. Така и не ни стана на 100% ясно, дали управлението на ТРВ е наред или не?
    Прав си, че Дайсекай 8 не е много шумен дори на 3-та степен, но освен шума го има и хладното течение което възниква когато компресора се кротне. Машината има много комфортна работа на ауто...буквално не се разбира, че работи климатик в стаята и предпочитам тази работа максимално дълго като време. На японския PDR в хола никога не съм му мърдал турбината от ауто и винаги си поддържа градусите. Според мен, така трябва да бъде всяка една модерна климатична система.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #131

    Отговор: Спи града

    Точната причина за заспиването ще я напиша като я потвърдят на 100% така,че спокойно.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #132

    Отговор: Спи града

    mirai - бях го пробвал и с вдигнат преден капак , защото когато се затвори се затваряха отворите оставени за датчика, но дори и така забиваше.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #133

    Отговор: Спи града

    Гордея се с климатика си. Миналата седмица като беше около нулата не се успа от само себе си! Вентилатора си е на автоматичен.

    Да обобщим (13ка):
    - 26м2 ЕПК с избит балкон - 30-40 лева на месец зима (24 градуса вътре 24/7)
    - при -17 външна топли на барут, без да трябва да се увеличава зададената температура
    - шумни клапи есен и пролет + пука пращи
    - йонизатора се прецака на третия месец
    - турбината се разтранка на 8мия месец (трака само понякога)
    - точици корозия(ръжда) по питата на външното тяло само след една зима
    - заспива понякога като затопля ударно на 30 за около 40-60 мин и после като намаля на 24
    - На когото му заспива клапите на 50 градуса и повече надолу и другите навътре към помещението!
    - за да поддържа 24 градуса в помещението (при леко задръстени филтри), при 0-7 външна си е точно, при над 7 - трябва да е на -2 градуса настроен, при <0 с +2 отгоре
    - хората които имат климатици които се успиват само спамят с напразни разсъждения, съждения, теории, теореми, вместо да качат по една снимка с обяснения, или поне обяснения къде и как точно са монтирани проблемните климатици.
    dodo_pv одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #134

    Отговор: Спи града

    Йонизатора може би има дозиране и за това да не го усещаш. Дали работи може да се провери с един ватметър. Примерно при шестицата когато е в off и не е включена плазмата консумацията е около 9W. При включена плазма консумацията в off е около 12...12,5W. След като е включена плазмата и работи така няколко часа климатика ако излезе в off на ватметъра се менят показанията 9W.....12W. това се потвърждава и от факта, че ако през деня климатика е бил изключен и вечер го вкл. заедно с плазмата буквално след минути в стаята се усеща специфичната миризма. Усеща се и като застана срещу струята.
    Електродите на касетата хващат един нагар, който може да действа като изолатор. От както го свалих този нагар в края на пролетта плазмата ми работи на пушка / ЦЪК - със сравнителни снимки в темата/
    Не знам при осма серия как е, но има разни защити. Примерно ако вдигнеш капака и го затвориш - плазмата не работи 10мин./въпреки, че вече е затворен/. Ако изключиш щепсела от контакта - плазмата не работи един час, като особеното е че този един час се брои не от включването на щепсела, а от натискането на PURE бутона.
    През ранната есен когато включвах климатика за по няколко часа на ден имах чувството, че миризмата на озон е прекалено силна. Сега когато работи почти през цялото денонощие като че ли не се усеща толкова миризмата.

    П.П.
    /Такива неща съм наблюдавал при мене, без да претендирам за 100% достоверност и повтаряемост при други потребители - това за да не се впускаме в реплики и т.н./

    - - - - - - - - - -

    Точиците корозия /ръжда/ и аз ги забелязвам, но ги имам и на дограмата, а тя е пластмаса. Така, че може да са от въздуха, а може и дограмата ми да е набухана с Fe.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #135

    Отговор: Спи града

    Дограмата ти задължително е набухана с Fe, иначе ще стои права колкото стоплен локум или изстуден рибарски х**. В режим охлаждане плазмата ти ефективна ли е колкото в режим отопление?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 28 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Разстояние между два града ?
    От DarkRose във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 12-06-08, 08:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе