Страница 19 от 28 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 418
Like Tree348Одобрявам

Спи града

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #271

    Отговор: Спи града

    Вие с изкуствен интелект го изкарахте този климатик , ама колкото и да пиша toshiba ai гоогъла все го оправя на toshiba air , значи е вятър работата...

    Мисля си, че с една анкета ще се визуализират много добре нещата. Колко доволни, колко недоволни има, какви са проблемите ... може и решенията.
    Този пост е редактиран от avenger; 20-12-16 в 22:07.
    mkukas и ruuni9 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #272

    Отговор: Спи града

    За пореден път искам да напиша за капацитети от рода на г-н Додо, че никъде в упътванията на въпросните модели не пише, че трябва да работят само в определен вид помещения (да не говорим, че има хора с проблем в различни по големина и изолация помещения), само на определени режими и т.н. Вече става смешно. Все едно да кажеш, че една кола е супер, но трябвало само на 2 или 3 скорост да я караш и да не пускаш левия мигач, че можел да "заспи" двигателя. А и пътя да е само със завои, че на прав път пак не ставало.
    Alexi, pulsedriverbg, zxc0 и 5 други харесват това.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #273

    Отговор: Спи града

    Драги VanDan, очакванията да се намерят споменатите от мен констатации в някакви упътвания, говори за изключително ниско ниво на техническа грамотност. Споменавам го само защото този форум има(ше?) някаква техническа ориентация. Аз не съм ничий адвокат, пази Боже, на Тошиба. Нито търговец. Климатизацията ми е само хоби и не съм длъжен да съм някакъв "капацитет", въпреки че и скромните ми познания в тази област удрят фирми като Пингвин, като маче у дирек. Както и да е. Не се лъжи по подписа ми, какви машини имам и познавам. Хобито ми ме кара да си купувам най-различни съкровища и да ги разкарвам по разни жилища, ако не съм доволен от тях. Доста са и се увеличават. RAS-13G2KVP-E, обаче e машина, която няма да излезе скоро от къщи и ми е през оная работа, дали някой го интересува или не. Това, което си позволявам да споделям тук, се отнася за една много малка част от читатели, толкова малка, че се чудя дали да не си намеря някакво друго хоби и да редуцирам участието си тук. Възхищението ми от природата като чели си казва своето, както и непрекъснатата девалвация на качествата на съвременните климатизатори въздух - въздух Ще изчакам още малко възхода на Хитачи и Дайкин, за да преценя .

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #274

    Отговор: Спи града

    Този форум беше един от най-добрите хардуерни форуми и проклетите климатици го развалиха като такъв. Но това няма нищо общо с темата. Не знаех, че е нужно да има човек определено ниво техническа грамотност, за да си купи и ползва някакъв битов уред. И ако този уред показва проблеми с работата си, които не са описани в ръководството за употреба да е виновен потребителя и техническата му грамотност.
    estqwerty, avenger, pulsedriverbg и 2 други харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #275

    Отговор: Спи града

    Съгласен съм че като си купиш клима за цена 2к, се очаква евентуално да работи супер. Поне да работи по-добре от евтините модели, но невинаги става така. Не разбирам обаче какво толкова проблемно е преместването на датчика от мястото му. Това място винаги е било тъпо - да го забиеш на 1-2 см от топлообменника, много ясно че ще се стопля дори ако тръгне турбината на следене!
    Пък да спреш напълно турбината и да мислиш, че няма да се стопли е абсолютна глупост. Толкова ли е далечно до акъла им че докато не тръгне турбината и още 2 мин, да не се реагира на инфото от термодатчика за вътр. температура?
    Който има проблем с успиване, вика си монтажниците, преместват му датчика далеч от топлообменника и "не" спи града вече.
    Ще ми прави проблеми, някоя купчина пласмаса и аз ще я търпя, ще я галя - да, да ама не.
    Имам чуството че удължаването на тръбният път ви е по-лесно като манипулация, от удължаването на два смотани кабела.
    Пък може и да не се наложи удължаване. Нито има значение да не се объркат кабелите, нито тече голям ток по тях, не е нужно и да се запояват даже. Нито пък се случват за първи път, тези проблеми, нито само при този модел.
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...0%D0%B0-2.html

  7. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #276

    Отговор: Спи града

    Личното ми мнение е, че не е нормално електроуред за 2000лв да създава каквито и да е проблеми, още повече да забива.
    Не съм сигурен обаче каква е точната ситуация. Дори не мога да го повярвам, че е вярно това с Дайсейкаите.
    Не е нужно потребителя да знае, може и разбира, необходимо е да си викне гаранционния сервиз ако смята, че има проблем.
    Според мен основния проблем е в преоразмеряването. Българите сме бедна нация и винаги гледаме да минем по тънката лайсна. Оттам се получава така, че през най-големия студ, за да не се набутаме да включим отоплителен уред (климатика не е отоплителен уред) слагаме климатик с капацитет 7КВ в 12 квадрата стая и после се чудим защо не е наред.
    Няма нищо по-нормално от това един правилно оразмерен климатик да не топли при -15 или пък да заледява/скрежасва ...
    edi1 и kokovox харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #277

    Отговор: Спи града

    При определена външна и определена вътрешна температура, всеки правилно оразмерен климатик ще се окаже преоразмерен.
    Нали затова е инвертор да кара и с 20 и с 200, когато потрябва. Изобщо не мога да оправдая нелогичната работа на някои "инвертори" дето им куца логиката на работа. И моя е силно преоразмерен (с тенденция) ама няма проблем да работи да минимума си. Щом не може да работи на минимума си дълго време, да се успива или пък да ми излиза от ОН-ОФФ и да ми ходи до номинал е маса тъпо - това не е инвертор за мен. Измислят някакви сложни алгоритми и сами си вкарват автоголове.
    emil vasilev одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #278

    Отговор: Спи града

    Е какво ще рече преоразмерен?
    Аз имам изложение на юг и през деня понякога доста напича въпреки отрицателните температури вън. В този случай климатика работи он-офф при зададена 20°С.
    Като мръкне естествено помещението изстива.
    В този случай Дайсекай 8 ще заспива ли?

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #279

    Отговор: Спи града

    Не съм чувал някой да е сложил 7 киловатов климатик в стая 12 квадрата.
    Alexi и hawai76 харесват това.

  12. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #280

    Отговор: Спи града

    Добре, изказването ми е пресилено с цел, да се разбере гледната ми точка.
    Познавам много хора с климатици 9000 или 12000BTU в спалня (12 квадрата), което за мен също е огромно презапасяване.
    Обикновено за подобна стая e достатъчна 1КW топлинна мощност.
    Прави сте - инвертора би трябвало да знае и 2, и 200, но явно не е точно така. Всъщност мога и да обясня защо не е, но ще е много дълго ... а и вие си го знаете, повечето знаете поне колкото мен.

    п.с.@Zygot-за случая със стаята, която се нагрява до 20 градуса без отопление..според мен е по-добре тези 2000-2500лв вместо за DS8 да се инвестират в качествена изолация + външни ролетни щори + троен стъклопакет. Не се заяждам, просто лично мнение, ако се търси комфорт на макс.
    Този пост е редактиран от Ventsislav Negentsov; 21-12-16 в 12:59.
    kokovox одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #281

    Отговор: Спи града

    Ами моята 12-ка(номинал 4 киловата на отопление, максимал 6 киловата) при външна t над 10 градуса е преоразмерена в 40 кв.м.,
    а при външна t под -7 става недостатъчна за 24 кв.м.
    Според тебе какъв климатик ми трябва?
    mkukas и Ventsislav Negentsov харесват това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #282

    Отговор: Спи града

    Извинявам се, малко извън темата е! Като четя клими за 2000+ лева какви ги вършат, чудя се какъв късметлия съм с моите почти "абитуренти"! Трите ми машини не струват 2000лв. и нямат никакви ядове досега! Не се разбира кога размразяват освен Хитачито, което като почне да размразява се усеща едно пуфтене, кратко за секунда - две.

  16. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #283

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Ами моята 12-ка(номинал 4 киловата на отопление, максимал 6 киловата) при външна t над 10 градуса е преоразмерена в 40 кв.м.,
    а при външна t под -7 става недостатъчна за 24 кв.м.
    Според тебе какъв климатик ми трябва?
    Ти поне си за климатик (принципно), също като мен. Има много хора, които обаче изобщо не са за такъв електроуред по една или друга причина, но просто защото искат да са модерни си слагат едно бижу (примерно Мидея 12-ка) в 10 3.50х3.50 панелна спалня и се почва - бръмчи, вее, духа, гърми, трещи, замръзва, размразява. И всичко това вместо централно парно (защото е модерно да не сме на него) или едно конвекторче 500W. По - "разбиращите" вместо Мидея си слагат някаква по-истинска машина за 3х повече пари и започват да отварят подобни теми - "сутринта издаде звук, пукна, цъкна, размрази, замрази, спира вентилатора, пуска вентилатора, компресора тръгва на макс, тръгва на мин."...., цитати от сервизни, алгоритми, скрийншоти, филми, филми... За какво е всичко това, вместо да си живеем живота и да му се радваме!?!

    Темата доста се отклони, за което се извинявам на модератора!
    Ако прецени да изтрие мненията ми!
    necata2, hawai76 и mkukas харесват това.

  17. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #284

    Отговор: Спи града

    Какво да трие - ... по-добро от централен тец няма. Кой каквото иска да говори. Отделна тема е, че климатизаторът е машина за целогодишно ползване. Както и да е. Въпрос на личен избор и предпочитания.

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk
    necata2 и hawai76 харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #285

    Отговор: Спи града

    Ventsislav Negentsov,
    не мога да повярвам, че все още има хора, които продължават да твърдят, че проблемът на дайсекая е монтажът, преоразмеряване, изолация, капризи на потребителя и т.н. При все изписаното тук, констатираното от самите тошиба, продължава да се подлага на съмнение? Не разбирам, честно.
    За какво е всичко това, вместо да си живеем живота и да му се радваме!?!
    Ами как да ти го обясня - ако ти се налага да рестартираш по 5-6 пъти само вечер, за да работи климатика? Мирай също е засегнат - цената му е наполовина на дайсекая - така по-лесно ли е да приемеш, че има проблем.

    Между другото, днес ми прекодираха двете машини, ще пиша след няколко дни как са нещата .
    zlobarov, pulsedriverbg, hawai76 и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 28 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Разстояние между два града ?
    От DarkRose във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 12-06-08, 08:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе