Страница 23 от 28 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 418
Like Tree348Одобрявам

Спи града

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #331

    Отговор: Спи града

    Е, моята беше с изтекла гаранция, но за пари не са отваряли въпрос. Особенноста е, че аз съм завел гаранционно оплакване, проблемът по което не е отстранен, и по смисъла на закона гаранцията се удължава до отстраняването му!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #332

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от anonim4o Виж публикацията
    Обадих се аз днес. Машините са в гаранция, но ми беше споменато че ако не са ще трябва да си заплатя за услугата което ме очуди. Не питах колко т.к. моите са в гаранция но е странно - ако е открит дефект не ли трябвало по всяко време да се оправя. Хм... или жената на телефона нещо се обърка.
    Това е дефект, или несъответствие с основните функции на уреда, и то фабричен. Според мен не би трябвало да искат заплащане. Просто трябва малко по-убедително и настоятелно да им се напомни това.
    Друг е въпросът кога за една стока и от кого се констатира наличието на сериен фабричен дефект. Говорим в случай, че самият производител не си признае. В Закона за защита на потребителите не видях това да е упоменато. Нека по-запознатите да споделят.

    Втори ден след прекодирането - успиване не съм видял. Клапите не се движат при офф, невероятна тишина, особено за спалня е незаменимо. Само странно защо при мен при фиксирана скорост на вентилатора, при офф, скоростта не намаля изобщо, при MisterT работи както трябва?

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #333

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от djenev Виж публикацията
    Само странно защо при мен при фиксирана скорост на вентилатора, при офф, скоростта не намаля изобщо, при MisterT работи както трябва?
    Проверих неколкократно след като каза. След офф духа около минута на фиксираната скорост след което намаля на минимална вентилация до старта на он цикъла. Според мен по време на това препрограмиране се променят последователно няколко отделни параметъра. Ако нещо не са вкарали правилно някое от заданията е възможно да има разлика в работата на машините, поне аз така си мисля.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #334

    Отговор: Спи града

    Направих малко опити и си прав.
    Когато е на първа фиксирана скорост, след офф не намаля под първа. Когато е на по-висока от първа, след офф намаля скоростта плавно до първа фиксирана. Явно в ръчен режим на вентилатора, минимума до който пада е първа фиксирана. Наблюденията ми досега бяха при зададена първа и затова не се забелязваше промяна.
    Можеше да свали и още малко под първа фиксирана, добре би било, но това да му е проблема, почти не стои в офф, много скоро след това тръгва компресора. Това е приемливо, направо незначително, в сравнение с проблемите, които се отстраниха.
    MisterT одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    51
    #335

    Отговор: Спи града

    И при мен е вече пренастроен. Успиване няма за сега.
    popov и MisterT харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #336

    Отговор: Спи града

    По Коледа ставали чудеса. Май
    Една година и нещо и почти 50 страници писани по въпроса... от Тошиба са взели мерки. Искам да благодаря, на DDM87 за съобщението на лични, че има някакво развитие по проблема. Честно казано бях отсвирил проблема, след като и от Тошиба ме отсвириха на 2 пъти. Девойката от кол центъра ми обеща на 2 пъти да ми се обадят колеги за уговорка на удобен час за посещение.... еми още си чакам. А проблема си го имам. Но както някой написа... децата станаха по-калени Вечер заспиват на топло и се отвиват по някое време. Сутрин се събуждат отвити и на тудено. Уж майтап, ама не е .

    Изчетох 23 те страници...
    Цялата история ми прилича малко на проблема с вградения софтуер за измами с вредните емисии на WV. То си го имало решението и само трябвало да се активира с код.....
    Найстина ще ми е интерсно, какво се случва с КОП-а на оправените машини. Защото при мен сметките за ток миналата година надминаха всякакви очаквания. Т.е очаквах да плащам повече, а бях изненадан приятно. А тези машини ги избрах преди всичко заради ниските сметки.

    Но това, че вече не движи клапите при он/офф е много зарибяващо Защото при мойте машини, звука от време на време се усилва, и може да се каже, че трудно се търпи.

    Но като цяло в машините (поне в мойте 3), си има проблем. Имам 2 еднакви стай. Квадратура, изолация, тръби на парно.Настройки на двете машини също са еднакви. Едната е 1)север/ изток, другата 2)север/запад. В първата тръбите на парното са от лявата страната на климатика(датчика за температура е от дясно). Във втората тръбите са отдясно на тялото,на 50 см от датчика. Ако няма отопление първата стая е с 2-3 градуса по-студена от втората. Ние и викаме сверната.

    И сега познайте коя машина се успива и къде бачка он/офф ? Логично е в стая 2.По- топлата и с тръби до датчика Да, ама не. Успива се в стая 1. Студената!

    В стая 2(по-топлата), машината почти никога не изключва, турбината върти съвсем слабо, топлината на изходящия въздух варира спорд нуждите. Изобщо... мечта.
    В стая 1(студената), машината бачка на макс, после изключва, после пак включва, после пак изключчва.... и по некоя време забравя да включва. И спи града Изобщо.... драма.

    Стана дълго... като за 1 година наблюденя. Моля да ме извините, ако съм ви отегчил.

    Весели Празници
    kokovox и milanov харесват това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #337

    Отговор: Спи града

    Честита Коледа!
    От всичко изчетено правя 2 извода:
    1)въпросното препрограмиране просто деактивира една от екстрите на модела, а именно 'Предотвратяване на студен полъх'.
    Това за мен не е никакъф фикс, а заобикаляне на проблема ако изобщо такъв съществува
    2)истинското спасение за тези, които действително имат проблем или по-скоро си мислят, че имат е в преместването на датчика. Няколко души го преместиха и са доволни...
    Мисля си и дали поставянето на малко вентилаторче от лаптоп или PC няма да подобри още повече нещата.

    Весели празници!
    estqwerty одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    51
    #338
    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    1)въпросното препрограмиране просто деактивира една от екстрите на модела, а именно 'Предотвратяване на студен полъх'.
    Сега като го спомена, тази сутрин преди да излезна вдигнах турбината на трета степен от авто да позатопли малко като станат моите да им е добре и по-късно получих обаждане от жената, че духал студена струя..

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    20
    #339

    Отговор: Спи града

    От два дни климатикът ми работи след препрограмиране(преконфигуриране) както искате го наречете. Дойдоха момчетата от Търговище са, не можах да извадя много информация, ама си е това, изключване на cold draft prevention, климатикът вече не мести клапи при on/off и не се успива. Тръгва си на Super ulrta low след Off и нищо хладно няма да усетите освен ако не ви духа във врата.
    В крайна сметка аз лично съм доволен от тази вечер даже няма и да го гледам вече, бачка си в стаята е топло, не съм видял да си намаля минимума, прави си тук таме някои on/off, забелязвам го, защото като се изключи се чува малко по силно изсъскване на фреона за разлика от други климатици които имам или съм наблюдавал, не знам, може би някое ТРВ или нещо такова ама е бял кахър.
    Ами това е звънете им, след корекцията мога да му дам 9 от 10.
    Стабилна работа и температури, много рядко дефрост( рядко има дори конденз от външното), висок COP, вероятно почти винаги над 4 към 5, =ниски сметки, вече и сравнително нисък шум.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #340

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Честита Коледа!
    От всичко изчетено правя 2 извода:
    1)въпросното препрограмиране просто деактивира една от екстрите на модела, а именно 'Предотвратяване на студен полъх'.
    Това за мен не е никакъф фикс, а заобикаляне на проблема ако изобщо такъв съществува
    2)истинското спасение за тези, които действително имат проблем или по-скоро си мислят, че имат е в преместването на датчика. Няколко души го преместиха и са доволни...
    Мисля си и дали поставянето на малко вентилаторче от лаптоп или PC няма да подобри още повече нещата.

    Весели празници!
    Не съм съгласен с това. Аз бях преместил датчика и машината беше добре, но препрограмирането е далеч по-елегантното решение. Дори наистина да е изключен този cold draft prevention, за мен няма никаква разлика откъм комфорт. Действително обаче, комфортът се повиши от това, че спря да мести шумните клапи. Проблемът си беше софтуерен и е редно да се разреши чрез софтуерна корекция. Другото беше закърпване на положението. Да не говорим, че голяма част от тези машини са закупени с 5 годишна гаранция и е препоръчително Тошиба да си оправят проблемните машини и гаранцията да си е валидна, отколкото с тези самодейности да се рискува нейното отпадане!
    Този пост е редактиран от MisterT; 30-12-16 в 09:28.
    Alexi, necata2, pulsedriverbg и 3 други харесват това.

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #341

    Отговор: Спи града

    Никой ли не разбра как се влиза в менюто , то вече няма на какво да си играя, но ще е интересно...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #342

    Отговор: Спи града

    Секретно.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #343

    Отговор: Спи града

    Естествено.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  17. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #344

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Секретно.
    Миланов, нормално е да е секретно. Иначе предполагам че щеше да му затриеш bin-a от експерименти.

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk
    Aleksandars и Mega харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #345

    Отговор: Спи града

    Нали си го е купил, ще му затрива каквото си поиска щом си е негов.
    zxc0, Jack Krauser, mkukas и 3 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 28 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Разстояние между два града ?
    От DarkRose във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 12-06-08, 08:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе