Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 91
Like Tree4Одобрявам

За Е-книгите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #61

    Отговор: За Е-книгите

    FearMe не знам с какъв четец си, но киндъл 3 помни в коя книга и на коя страница си. Такаче там "загубата" е 2 страници. 1 при изключване и 1 при включване.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #62

    Отговор: За Е-книгите

    Prestigio 3062BN

    пуснах го да преброя:

    при пускане:
    2 "почистващи" екрана пълно черно
    1 welcome екран (логото)
    1 insert sd card
    1 меню
    1 recent
    1 please wait
    страница на книгата, до която си стигнал
    ---------------------------------------
    8-та страница е реално ползваемата

    при изгасяне:
    1 welcome screen (логото)

    общо: 9 "паразитни" страници

    киндълът при включването си отива директно на отворената страница на започнатата книга без никакви менюта и др.под.?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #63

    Отговор: За Е-книгите

    FearMe, време е да си купиш Киндъл. Там ги няма тия превъртания. Както е на скрийнсейвър цъкаш копчето и започваш да четеш там, от където си свършил.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #64

    Отговор: За Е-книгите

    Някой с киндъл, може ли "да ме светне" по въпроса: Навсякъде ли може да се свалят книги от Амазон-а, заплаща ли се нещо за достъпа??? Ясно е че книгите се заплаща, но дали се заплаща за достъпа и осигуряването на възможността навсякъде да могат да се свалят -купуват/наемат книги за четене от Амазона.
    Гледам че имат и карта на покритие и по балканите ни е доста добре, та дори бих казал отлично: http://client0.cellmaps.com/viewer.html?view=intl&cov=3 -доста по-добре сме от Щатите ...

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    240
    #65

    Отговор: За Е-книгите

    Така си е при Киндъла, много е удобно. За цъканията не съм ги броил, но може и да гонят тези 8000 при изключено ВиФи. Освен това, когато е на стенд бай, скрийнсейвърите се сменят през определен период от време, което също си е бройка!

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #66

    Отговор: За Е-книгите

    чак пък да "трябва" не съм съгласен :

    - всичките ми книги са fb2, всичко към epub не ми се занимава
    - интернет определено не ми трябва
    - на марки не робувам
    - няколко цъкания в повече изобщо не ми тежат (респективно 100 страници повече или по-малко на зареждане)

    не знам какъв е този stand-by на киндъла, prestigio-то или се изключва напълно, или можеш да го оставиш чисто и просто на страница, без да му задаваш автоматично изключване. преди доста време коментирахме при пълната липса на консумация кое де факто налага изключването, като заключението беше "абе все нещо вътре сигурно точи, най-вероятно процесора малко". не съм проверявал дали ще има реална разлика между "нормалния" режим на ползване, сравнен с негасене и оставяне на страница

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #67

    Отговор: За Е-книгите

    Даже не е epub а ми е моби формата в който работи на киндъла. Това му е най големия косур май.

    Стендбая на киндала е картинка на екрана и изключване бутоните. Поне това е външно. Дали прави нещо с проца и паметта, не знам. Това дали наистина сменя картинките не знам до колко е вярно. не съм го дебнал за това. Иначе от студен рестарт и там са 10-тина страници.

  10. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #68

    Отговор: За Е-книгите

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    FearMe, време е да си купиш Киндъл. Там ги няма тия превъртания. Както е на скрийнсейвър цъкаш копчето и започваш да четеш там, от където си свършил.
    Не само "вездесъщият" Киндъл ги има тези шукаритети - Sony PRS-505 например има същите възможности.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #69

    Отговор: За Е-книгите

    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Даже не е epub а ми е моби формата в който работи на киндъла. Това му е най големия косур май.

    да, моя грешка
    истината е, че в момента е трудно да биеш цената на "киндъла с рекламите", но ограничението във форматите е досадно....

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #70

    Отговор: За Е-книгите

    точно това прави киндъла : остава на страницата , точно както този режим който си описал за престижиото.
    батерията си зависи от четенето, този месец не съм зареждал , миналият два пъти. няма как като ползваш...
    при мен реклами не се сменят защото държа уифито спряно, излиза страницата да се вържа в нета и това е.

    може да се джаилбрейкне киндъла за да поддържа повече формати , но досега винаги съм се справял с мобилната читанка и някой онлайн конвертор. а и не искам да рискувам 100% работоспособност.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #71

    Отговор: За Е-книгите

    На киндъл 4 (версията без реклами) като стои 5 минути без да се цъкат копчета излиза скрийнсейвър - статична картинка, която не се променя до следващото пускане от он/офф бутона. Докато е на скрийнсейвър останалите бутони не действат.
    Относно формата mobi има една чудна програмка наречена Calibre, свалям си книгите в нея, цъкам да ми ги изпрати на имейла на киндъла, пускам wifi на киндъла и книгите пристигат. За 200лв толкова.

    Хубавото е, че така изпратени книгите се съхраняват на Amazon Cloud и дори да имам няколко киндъла просто се логвам и получавам всичките си книги. Също така всички киндъли, на които съм логнат се синхронизират и мога да чета от там до където съм стигнал независимо от устройството.

    justify, не знам какво имаш в предвид за заплащане. Ако плащаш за wifi то това е, ако пък ползваш free wifi не заплащаш.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #72

    Отговор: За Е-книгите

    Питам за кое плащате???

    Чета в Amazon, че книгите им могат да се закупят в електронен формат или да се наемат.За връзката с АМАЗОН чрез безжичен нет плащата ли или не???
    Виж картата на покриети на Амазон за България.За тази интернет връзка плащате ли или не???

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #73

    Отговор: За Е-книгите

    мисля че става дума за 3г нета. мисля че амазон казаха че го поемат но само до техният сайт.

    лично - 2 пъти съм ползвал онлайн конвертор. през останалото време моби версията на читанката ми върши работа за сега това е 99.98%

    последно се издразних много докато обърна една книга от атилието на читанката - два дни се рових в нета а само трябвало да конвертна файла.

    и по темата - компа е за филми, телефона е за музика, рийдъра е за книги : какви наеми ? къф амазон?

  17. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #74

    Отговор: За Е-книгите

    calibre - E-book management

    кво толкова се тюхкате за тез формати не разбрах... пък съм Kindle Fire... Calibre ще ви ги схруска всички клижленца за закуска

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #75

    Отговор: За Е-книгите

    А бре Кверти, питам за Киндъла, не за всеки е-бук рийдър ....

    За киндъла ме интересува.Те другите е-бук рийдъри така или иначе са на цената на кинъдла, но поне ако реша да взимам да имам безплатен безжичен нет до тяхната страница.Читанката я имам на лап-а, но нещо напоследък не мога да намеря автори като Джеймс Ролинс и Джак Дю Брул

    Отделно идеята/възможността да имам безплатен безжичен on-line достъп от всяка точка на България до електронната библиотека/книжарница на Amazon е доста съблазняваща ...

    Просто все повече заприличваме на задното общество, а и те е-книгите или само наема им за четене не е толкова скъпо...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. За цените на е-книгите ?
    От AMOK във форум Книги
    Отговори: 23
    Последно: 27-04-22, 00:07
  2. Какво ви дразни в книгите?
    От FearMe във форум Книги
    Отговори: 30
    Последно: 06-05-18, 18:45
  3. Отговори: 0
    Последно: 17-10-11, 00:39
  4. Отговори: 15
    Последно: 21-03-11, 18:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе