Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 63

Либия рече: СМЪРТ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #46

    Re: Либия рече: СМЪРТ

    "не се посочвали срокове за освобождаването"

    Колко време още ще търпим това?!? Колко още... ?!?

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #47

    Re: Либия рече: СМЪРТ

    Цитат Първоначално публикувано от Profita
    "не се посочвали срокове за освобождаването"

    Колко време още ще търпим това?!? Колко още... ?!?
    И какво да направим?

  4. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #48

    Re: Либия рече: СМЪРТ

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    И какво да направим?
    Звучи ми като : "Ами те са си обречени!"

    Колко ли хора вече са ги отписали обезверени от времето? И дали в това число влизат хората, които могат нещо да направят?

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #49

    Re: Либия рече: СМЪРТ

    Не съм отписвал никого, но ми е интересно какво могат да направят нашите политици в такава ситуация.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #50

    Re: Либия рече: СМЪРТ

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Не съм отписвал никого, но ми е интересно какво могат да направят нашите политици в такава ситуация.
    И то след като дремаха 8 години. И се чудеха преди кои избори да се изтъпанчат и да почнат да обещават.
    И да са могли нещо да направят, те ще предпочетат да ги оставят, за да могат после да покажат съпричастност, поднасяйки съболезнования на роднините, та по всички новини да ги покажат, зер - мислят за народа си.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #51

    Re: Либия рече: СМЪРТ

    Не съм отписвал никого, но ми е интересно какво могат да направят нашите политици в такава ситуация.
    Могат да отидат свидетели на линча и на някой братовчед на Саддам, когато го хванат.
    Вече взех да се чудя за едно нещо, което може би ще накара определени кръгове да ме обявят за предател.
    Чудя се дали беше правилно или просто беше целенасочено обществото да се занимава с този нерешим даже за нашата държава казус вече 8 години. Да се занимава целенасочено, не обективно, ида се крие истинското положение срещу храна с глупости и гласувания по интернет...
    Доколкото следя нещата в ОПЕК ми се струва, че Либия води американозастрашителна политика и се правят опити в ОПЕК да влезат нови държави..
    От тая гледна точка е много възможно Либия да я чака война.
    Чудно ми е дали ние искаме да сме в центъра на тая война.
    И дали въобще и двете воюващи страни да ги е грижа реално за нашите медици. Или за собственият им интерес.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #52

    Re: Либия рече: СМЪРТ

    Е нерешим е казуса, в предния пост Black Adder ти отговори на въпросите какъв е бил смисъла да се занимаваме с този нерешим казус.
    Сънародниците ни станаха постоянна дъвка в предизборните кампании на поредица политически изроди.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #53

    Re: Либия рече: СМЪРТ

    К'во да ми отговаря, то аз отдавна знам за какво става въпрос.
    Притеснява ме натрупаното в обществото озлобление, както казах вече.
    Общо взето мога да простя на политическите изроди, дето са станали депутати на гърба на това страдание. Щото те винаги на база лъжи към някой страдащ стават депутати. Ако не е това, ще е друго.
    Не мога да простя обаче ако има такива политически изроди, които, предвиждайки евентуална война, тласкат и насъскват обществото към нея.
    От доста време ми е интересно какво ли ще стане, ако публикувам анкета с мерки за спасяването за българските медици в Либия.
    И публикувам като мярка например нахлуване на войска/специални части в помощ на българските медици.
    Какво ли ще стане.... И там знам какво ще стане.
    10% лумпени винаги има, но сега очаквам да са повече....
    А и не е тук вярното място за такава анкета.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #54

    Re: Либия рече: СМЪРТ

    Ами направи анкетата. И на мен ми е интересно, а предполагам, че няма да сме само двамата, на които ще им е интересно...

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #55

    Re: Либия рече: СМЪРТ

    Готово, само ще помоля за исканата редакция!

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #56

    Re: Либия рече: СМЪРТ

    "Либия днес": Триполи иска преговори за размяна на сестрите с Меграхи

    Това предложение е "малко странно", между двата случая няма връзка, коментира външният ни министър Ивайло Калфин

    16.01.2007 г., НетИнфо.БГ


    "Електронното издание "Либия днес" цитира изпълнителния директор на фондация "Кадафи", който е потвърдил намерението на джамахирията да започне преговори за размяна на петте български медицински сестри с осъдения за атентата над Локърби либиец Абдел Басет Али Мохамед ал Меграхи.

    Според източници, цитирани от изданието, Либия има желание да постигне споразумение за размяна, но не иска на това да бъде давана твърде голяма гласност, информира БНР.

    Фондация "Кадафи" не се е обърнала по никакъв друг начин, освен чрез електронното издание "Либия днес" с предложение да посредничи за евентуална размяна на либийския терорист Ал Меграхи и медицинските сестри в Либия, заяви външният ни министър Ивайло Калфин на среща с американския посланик у нас Джон Байърли.

    Според вицепремиера подобно предложение за обвързването на съдебния процес срещу сънародничките ни с казуса "Меграхи" е "малко странно" и не би било приемливо за нас.

    България очаква съдебната система на Либия да оцени доказателствата за невинността на българките и палестинския лекар, изтъкна той.

    Посланик Байърли също заяви, че между двата случая няма връзка и отново припомни солидарността на САЩ със съдбата на медицинските сестри. Той увери, че Вашингтон ще направи всичко необходимо медиците да се приберат възможно най-скоро у дома.

    Вицепремиерът Калфин изрази още съжаление, че зам.-министърът на правосъдието Маргарит Ганев вече шести ден не може да се види със сестрите. Мандатът на Ганев да разясни последиците от евентуалната смяна на защитата на сестрите бе седем дни.

    Българските адвокати работят по обжалването. Срокът за внасяне на документите в съда е 17 февруари, обясни първият ни дипломат.

    Британският евродепутат Джефри Ван Орден, който до неотдавна беше докладчик за България в ЕП, отхвърли възможността с Кадафи да се преговаря за размяна на българките с Меграхи.

    Ако Кадафи наистина държи на това, ние ще трябва да обмислим други мерки срещу него включително и икономически натиск, каза ван Орден.

    Ще е отвратително, ако допуснем медицинските сестри да бъдат търгувани като заложници за някой, който е бил осъден при легитимен и правилно проведен съдебен процес, какъвто определено не беше случаят с българките, добави той."



    Линк: http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=990471

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #57

    Re: Либия рече: СМЪРТ

    Направиха фонд за медиците ни в Либия, ще съдят виновните управници

    Роднините на петте медицински сестри се завърнаха от Триполи, твърдят, че "без откуп няма да стане"

    18.01.2007 г., НетИнфо.БГ


    "Основан е фонд за защита на жертвите от процеса в Либия, бе съобщено след среща на роднините на осъдените български медици със столичния кмет Бойко Борисов.

    Емил Узунов, съпругът на Валя Червеняшка, обясни, че чрез фонда ще бъдат събирани средства, нужни за започването на съдебен процес срещу българските управници, виновни за трагедията. Въпросът е представен и пред главния прокурор, съобщава БГНЕС.

    Според Узунов сред виновните са наши дипломати, които продължават да са служители на МВнР - като бившия ни посланик в Либия Людмил Спасов и бившият зам.-министър на външните работи Петко Димитров.

    По думите на Узунов българките са жертви на "терористичен заговор" по поръчка на Кадафи.

    Моята съпруга досега няма никаква юридическа защита, а междуведомствената комисия в Министерството на правосъдието няма абсолютно никакви данни какво се случва през последните 8 години, каза още Узунов.

    Досега българската държава е платила на либийския адвокат по делото Осман Бизанти 3,5 млн. лева, твърди той.

    Нася Ненова и особено Валя Червеняшка заявиха категорично пред зам.-министъра на правосъдието Маргарит Ганев, че не желаят да бъдат защитавани от либийския адвокат и българина Пламен Ялнъзов и отсега нататък искат да бъдат представлявани пред съда от адв. Владимир Шейтанов.

    Снощи от Либия се завърнаха роднините на петте медицински сестри, които успяха да се видят със своите близки в затвора "Джудейда" пет пъти за една седмица.

    При пристигането Станка Стойнова, която за първи път от 9 години вижда дъщеря си Нася Ненова и Зорка Анакчова, майка на Кристияна Вълчева, призоваха за повече реални действия за решаване на случая.

    Аначкова изрази мнение, че "без откуп няма да стане" и отправи молба към британските власти за размяна с осъдения за атентата над Локърби либиец Абдел Басет ал Меграхи.

    Надяваме се да чуем, че либийците искат преговори, разчитаме на добрата воля и дано да се случи, каза Стойнова.

    Тя допълни, че и петте български медицински сестри в затвора в Триполи не се чувстват добре здравословно.

    "Дано издържат още малко. Надяваме се на нашето правителство, да бъдат по-настойчиви, да се откажат от тези търговски интереси", каза още майката на Ненова, която обясни, че е имало множество проблеми при свижданията в затвора.

    "В началото, като бяха задържани, даваха Нася три пъти по телевизията, че е свободна. Писала съм писма до кого ли не. Баща й, който 33 години е служил в армията, отиде при Петър Стоянов, с изрезка от статията от вестника, когато Нася беше много зле и в болница, но той не го е прие.

    Два дни стоя пред президентството и накрая някаква секретарка го е приела и е казала, че ще му предаде материалите", обясни още Стойнова и изрази възмущението си от изявлението на министъра на външните работи Ивайло Калфин, че медиците ни може да останат още една година в затвора в Либия."



    Линк: http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=991452

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #58

    Re: Либия рече: СМЪРТ

    Айдееееее, ново обвинение!

    Този път за клевета срещу либийски полицай... поредната подигравка

    Нямам думи!

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #59

    US издание: Сделка - дават на сестрите доживот?


    US издание: Сделка - дават на сестрите доживот?

    Според "Уърлд политикс уоч" те щели да бъдат съдени отново заради нередности в предишния процес

    19.03.2007 г., НетИнфо.БГ


    "Има сигнали за подготвяна сделка за българските медицински сестри, които са осъдени на смърт в Либия. Това съобщи американското издание за външна политика и национална сигурност "Уърлд политикс уоч" ("World Politics Watch").

    Изданието цитира европейски източник, запознат със случая, според когото сестрите ще бъдат съдени отново заради нередности в предишния процес, включително несъобразяване с мнението на експерти, което на практика ги оневинява.

    Според "Уърлд политикс уоч" в Триполи се говори, че този път те ще бъдат осъдени на доживотен затвор.

    Тъй като Либия и България вече имат споразумение за обмяна на затворници и то ще бъде използвано, това ще позволи на медицинските сестри най-после да се завърнат у дома, обяснява изданието.

    Все още остава въпросът за сериозните компенсации за семействата на заразените деца, но правителството в София не може да си позволи да даде парите, за които се говори, пише в статията.

    В тази фаза на договорките щели да се включат Европейският съюз и САЩ.

    Според изданието администрацията на президента Джордж Буш е готова да плати висока цена, за да реши проблема с човешките права, който бави все по-голямото сближаване между Вашингтон и богатата на петрол северноафриканска страна.

    Сестрите са дали съгласието си да бъдат издигнати за евродепутати и от утре във Варна инициативен комитет започва събирането на подписи, заяви Росен Марков, който е инициатор на комитет за защита на медиците ни.

    Вчера се чухме с Нася и тя каза, че те са съгласни, обясни д-р Здравко Георгиев, цитиран от БГНЕС. Нямаме какво да губим, може пък да помогне, надява се той.

    Според Марков вече има партии, които са се ангажирали с издигането на кандидатурите на медиците за евродепутати.

    Той обаче не пожела да упомене кои са те. Не се изключва и издигането на кандидатурите от инициативни комитети. За един кандидат са нужни 10 000 подписа."



    Линк: http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1020088


    Коментар: Остана да ги обвинят и в притежание на торент-тракери.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    317
    #60

    Re: Либия рече: СМЪРТ

    Бе тия не разбраха ли , че са невинни , Н-Е-В-И-Н-Н-И

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 26-05-07, 22:40
  2. Бил Гейтс пророкува скорошна смърт за Blu-ray и HD-DVD
    От IvO™ във форум Коментирай новина
    Отговори: 20
    Последно: 03-02-07, 13:24
  3. Какво ще рече стриптната версия на ECS L7S7A2
    От Capoeira във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 24-06-03, 18:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе