Вижте резултатите от анкетата: Подкрепяте ли решението на парламента ?

Гласували
84. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    80 95.24%
  • Не

    4 4.76%
  • Нямам мнение

    0 0%
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 145

Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #31

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    ... имат или нива или имот тук.Нали ти не си плащал данъците за тези имоти...
    Само да уточним - за момента мисля, че данък върху земеделските земи няма. А имотите повечето си ги продадоха преди доста време.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #32

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Това е и моето виждане - ако го няма двойното гражданство, нещата изглеждат доста по-нормални. Сега се получава абсурд - хора с двойно гражданство от страна, нечленка на ЕС практически са членове на ЕС и би трябвало да имат неговите права. Най малкото за безпроблемно пътуване из Европа. Дали на Европата това ще и хареса? 150 хиляди минават през БГ и с личните си карти влизат в ЕС?

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #33

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Цитат Първоначално публикувано от Slero
    Само да уточним - за момента мисля, че данък върху земеделските земи няма. А имотите повечето си ги продадоха преди доста време.
    А ако не са?Ако жалби в Страсбург подадат хора които имат имоти тук и са платили данъци в/у тях.Кой ще плаща присъдените им обезщетения.Достъчни са 1к души за да натоварят държавата с поне 100млн. евро.Познай кой ще ги плаща?

  5. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #34

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Я си помисли малко.Почти всички изселници имат или нива или имот тук.Нали ти не си плащал данъците за тези имоти.Това което предлагаш е само допълнителен контрааргумент на собствената ти теория.Утре тези изселници ще твърдят че плащат данъци тук.И лесно ще го докажат.И тогава още по-тежък става въпроса от какъв зор на български гражданин,данакоплатец се отнема правото на гласуване.Защото плаща ли? Точно така.Двойното гражданство е проблема
    А я си помисли ти тия изселници дали идват по собствено желание да гласуват?Дали Доган или протежетата му не са им платили да дойдат?Идват,гласуват,виждат роднините и заминават.Не ти ли се виждат странни тия екскурзии?Щото аз не съм видял българи които живеят зад граница да си правят такива до "родината" по време на избори.Айде няма нужда толкова да милеят за родината,ако им е мило да си дойдат да живеят тука.

    edit
    Аз също имам роднини трайноживеещи в чужбина и съм против те да гласуват.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #35

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    А ако не са?Ако жалби в Страсбург подадат хора които имат имоти тук и са платили данъци в/у тях.Кой ще плаща присъдените им обезщетения.Достъчни са 1к души за да натоварят държавата с поне 100млн. евро.Познай кой ще ги плаща?
    Къде е казано, че плащането на данъци автоматично води до избирателни права ?

  7. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #36

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Цитат Първоначално публикувано от Slero
    Къде е казано, че плащането на данъци автоматично води до избирателни права ?
    Ми да,ако имаш имот в Германия да не би да ти дадат да гласуваш за канцлер.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #37

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Какво се чува за членство на Турция в ЕС?
    Защото доколкото разбирам този закон оправя нещата само докато Турция все още не е станала член на ЕС.

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #38

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    А я си помисли ти тия изселници дали идват по собствено желание да гласуват?Дали Доган или протежетата му не са им платили да дойдат?Идват,гласуват,виждат роднините и заминават.Не ти ли се виждат странни тия екскурзии?Щото аз не съм видял българи които живеят зад граница да си правят такива до "родината" по време на избори.Айде няма нужда толкова да милеят за родината,ако им е мило да си дойдат да живеят тука.
    Много ще ми е интересно да докажеш в съд принуда към гласуване.Да не мислиш че с шамари ги водят тук да гласуват.
    Цитат Първоначално публикувано от Slero
    Къде е казано, че плащането на данъци автоматично води до избирателни права ?
    До тези права води гражданството.Аргумента "Платил данъци" би придал допълнителна тежест на подобен иск.

  11. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #39

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Много ще ми е интересно да докажеш в съд принуда към гласуване.Да не мислиш че с шамари ги водят тук да гласуват.
    Не,с пари.С какъв съд да докажа,ми то е видно бе приятел.Нали не го мислиш сериозно?

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #40

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Погледни предната страница и тогава пиши.Да те питам ако утре тези изселници предявят иск с/у България в Страсбург.Аз съм сигурен,че Доган може да оргнизира масов съдебен иск.И бъди сигурен че обезщетенията ще са колосални.А осъдителната присъда е вързана в кърпа.Как ще се мотивира отказването на конституционно гарантирано право пред европейския съд.И кой ще плаща евентуалните обезщетения.Държавния бюджет нали.

  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #41

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Какво се чува за членство на Турция в ЕС?
    Защото доколкото разбирам този закон оправя нещата само докато Турция все още не е станала член на ЕС.
    Турция никога няма да стане член на ЕС. Или ще стане, ако си направят граница от Карабюк, през Анкара до Анталия включително. И ако паспортите на живеещите от другата страна на Анкара са други. И ако имат сериозен пропускателен режим на тази граница. Което естествено няма как да стане.
    Зад тази линия, даже много им давам, нещата нямат нищо общо с нормално развиващо се цивилизовано общество. Землянки или най-добрия вариант, пръстени къщи, в които живеят и животните и хората. В едно помещение. Самите турци не ги обичат, кюрдите са си кюрди, те не са турци, освен по паспорт.
    А иначе до Измит и Бурса са по-европейци и от нас.

    Badr, моля те, не ми ги защитавай изселниците. Да, възродителния процес беше нещо много нередно, не го одобрявам, но никой не е карал насила настоящите преселници да се преселват. Да не са се преселвали, много хора си останаха тук, преживяха трудностите.
    Не голяма, а огромна част от тях или не говорят въобще български или говорят съвсем малко. Чистите турци кореняци от Одрин говорят в пъти по-добре български от тях. Моля те, тези хора не са за съжаление, те сами са си избрали коя да им бъде родината.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #42

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    А какъв е случая с отнемането на гражданство? Не знаят езика, не живеят тук, що за българи са? Ама на времето дядовците им били насилствено изселени - хубаво, но сега защо не се върнат, след като никой не ги гони? Не, съжалявам, тези не трябва да ми избират народните представители. Има си български граждани с турски произход, които живеят тук и сърбат попарата наравно с нас. Те са абсолютно са в правото си да гласуват, но не и "туристите".

    Подкрепям решението.

  16. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #43

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Ghost, никой не е изселен насилствено, никой. Това са спекулации. Нека не се спекулира с възрастовия сегмент във форума. Някои са чували, но някои сме свидетели на това, което се случи тогава.
    Да, може би са се почувствали обидени, че трябва да носят български имена, но от друга страна, аз пък не съм чувал афроамериканец с името Мбоча Нкъчи Нбоно.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #44

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Добре де, а защо вой надават именно турците, пардон - българите в Турция, а не българите в САЩ, или в Германия или Канада примерно? Всички са избягали да живеят извън България. Кои против волята си, кои по собствено желание. Ами и аз искам да вземам пари без да работя. И аз искам парче от баницата срещу моя глас. Трябва ли и аз да избягам извън страната си, за да се почувствам значим за нея?! Колко от хората зад граница се интересуват от събитията тук? А колко гласуват? Предпочитам бъдещето ми да определят хора, които пряко са заинтересовани от избора си, а не от парите, които ще им платят за мизерния им глас.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #45

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Malone, казах го хипотетично. Дори да приемем, че са били строени в колони и съпроводени с танкове до границата, което е силно хиперболизирано. Е, и? Това не променя нещата. Доколкото знам, във всички развити страни има такова ограничение - за да гласуваш, трябва да си живял там определен период от време. Е, ние се присъединяваме към Европа и искаме да живеем като европейци, а не към Анадола и да живеем като номади, нали така?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 24
    Последно: 26-04-16, 12:47
  2. Отговори: 1
    Последно: 01-04-12, 11:32
  3. НОИ реши: Между 10 и 30 лв. на пенсионерите за Коледа
    От IvO™ във форум Коментирай новина
    Отговори: 9
    Последно: 02-12-05, 19:39
  4. Отговори: 128
    Последно: 29-06-05, 13:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе