Вижте резултатите от анкетата: Подкрепяте ли решението на парламента ?

Гласували
84. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    80 95.24%
  • Не

    4 4.76%
  • Нямам мнение

    0 0%
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 145

Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #46

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Badr, моля те, не ми ги защитавай изселниците. Да, възродителния процес беше нещо много нередно, не го одобрявам, но никой не е карал насила настоящите преселници да се преселват. Да не са се преселвали, много хора си останаха тук, преживяха трудностите.
    Не голяма, а огромна част от тях или не говорят въобще български или говорят съвсем малко. Чистите турци кореняци от Одрин говорят в пъти по-добре български от тях. Моля те, тези хора не са за съжаление, те сами са си избрали коя да им бъде родината.
    Malone не става въпрос за някаква моя защита.С отпадане на двойното гражданство ще се реши принципно проблема.Със сегашното половинчато решение нищо не се постига.Или се прави нещо както трябва или няма смисъл да се почва изобщо.Резултата според мен ще е обратен на очакванията за измитане на ДПС от властта.Приетия текст най-малко ще бъде лесно атакуван пред конституционния съд и той най-вероятно ще го отмени,ако не мине в конституционния съд идва Страсбург.Познай после какви речи ще държат емисарите на Доган пред турското малцинство.Смятам че парламента само дава нови оръжия в ръцете на ДПС и капсулира вота на турците.Изселниците мисля че не им пука кой знае колко за това кой управлява в България.
    Единствения резултат който мисля ще се получи е затвърждаване позиците на ДПС.Крайно негативен резултат.Това направи Атака.Именно тя е причината за високия изборен резултат на ДПС.Този път води до никъде.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #47

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Така съм съгласен badr, възможно е и аз да съм разбрал грешно.

  4. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #48

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Да съдят, ако искат. И без това се дават десетки и стотици милиони за какви ли не простотии. Няма да обеднеем след поредното дело срещу държавата.

  5. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #49

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Погледни предната страница и тогава пиши.Да те питам ако утре тези изселници предявят иск с/у България в Страсбург.Аз съм сигурен,че Доган може да оргнизира масов съдебен иск.И бъди сигурен че обезщетенията ще са колосални.А осъдителната присъда е вързана в кърпа.Как ще се мотивира отказването на конституционно гарантирано право пред европейския съд.И кой ще плаща евентуалните обезщетения.Държавния бюджет нали.
    Опитай се да мислиш като български гражданин,а не като етнически турчин и ще разбереш защо повечето мислят така.Питаш ли се защо Доган ще организира масов иск в Страсбург?Защото той им плаща не "екскурзиантите" да идват и да гласуват за него.Как няма да се мотивира решението?Ми защо някой който живее извън Европа даже да решава кой да е евродепутат и да представлява интересите на тия които живеят в България?Моля те кажи ми поне един аргумент.Незнам защо го смятате Доган за някакъв светец след като турците в България продължават да работят една от най-тежките работи(тютюна и то на ръка без машини).Това е все едно аз да гласувам за Сидеров защото ми вика че е българин.

  6. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #50

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    А дали сте забелязали, че когато има възможност изборите (съвсем случайно разбира се) съвпадат с байряма(без значение кой от двата), когато голяма част от хората живеещи в Турция си идват по родните места.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #51

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Въпросът с ДПС (мисля, че това е основната идея на това решение на парламента) не е толкова страшен. Доган винаги е бил балансьор в политиката и за това има и такива решаващи позиции. И великите ни политици надали ще могат да го елиминират с такива половинчати недомислици, след като самите те се коалират с него.
    С риск да изместя темата... Ама мен повече ме е страх от гласовете на циганите при каквито и да са избори.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #52

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    помогнете ми да разбера едно нещо:

    "гласуващите гости" от турция + упражнилите глас там се оценяват средно на около 50 000 души за които и да е избори. +- нещо си там, но се върти около това число. гостуващите са предимно от региона на кърджали, а гласуващите се разпределят държава към район, т.е. турция отива към един район, който и да е това (не знам кой е, няма кой знае какво значение). значи в най-лошия случай стават 2 повлияни от "турската активност" райони

    при местни избори кърджали е "турскосин" с и без гостите, това е ясно. значи остава да анализираме влиянието на гласовете, подадени в самата турция. от там печелят още няколко човека от въпросната регионална листа, към района, към който е заведена държавата турция

    поради елементарния факт, че в българия се прилага пропорционалната система при парламентарни избори, това означава, че влиянието е ни повече, ни по-малко от 50 000 гласа. при избирателна активност от около 1 700 000 - 2 000 000 гласоподаватели, участвали в изборите, 50 000 правят респективно точно 2.9 - 2.5%

    колкото по-голяма е избирателната активност - толкова по-малко е влиянието на външните гласове. но понеже няма как да накараш хората да те харесат и да гласуват за теб, се стремиш да ограничиш електората, който се мобилизира по-добре от твоя. е от това по-български подход, здраве му кажи!

    в крайна сметка истерията отново е доста безпочвена. колко гласа ще има ДПС в европарламента има значение само по отношение на бройката ДПСари, които ще си пълнят гушките. там няма как да бъдат фактор, защото там няма да са балансиращата сила, която са тук. така че всичко опира до това дали бройката богопомазани ще бъде Х или Х+2 (примерно)
    (респективно дали Y или Y-2 за някоя друга партия, а то както върви тази друга партия ще бъде я НДСВ, я някоя по чудо промъкнала се синичка буболечка)

    така че недейте го избива на "справедливост", "национализъм/патриотизъм" и "логика", а гласувайте на изборите, защото сигурно половината от пишещите в темата не са участвали в последните избори, нали?

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #53

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    @Fearme,
    поради елементарния факт, че в българия се прилага пропорционалната система при парламентарни избори, това означава, че влиянието е ни повече, ни по-малко от 50 000 гласа. при избирателна активност от около 1 700 000 - 2 000 000 гласоподаватели, участвали в изборите, 50 000 правят респективно точно 2.9 - 2.5%
    Логиката ти е сбъркана или преднамерено манипулативна!
    Ако тези 50000 гласа се разпределят равномерно те не са чак толкова съществени. Ако обаче бъдат хвърлени в 2-3 региона, където гласуването е предимно за ДПС, те правят нещата 100%. Пример - последните парламентарни избори в Кърджали.
    В този конкретен случай не става дума само за България, а за българските представители в Евро парламента. В предишните си постове зададох няколко въпроса в този аспект и не получих смислен отговор. Опитай се да го направиш и ще ти се изяснят нещата.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #54

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    при местни избори кърджали е "турскосин" с и без гостите, това е ясно. значи остава да анализираме влиянието на гласовете, подадени в самата турция. от там печелят още няколко човека от въпросната регионална листа, към района, към който е заведена държавата турция
    явно съм бил неясен, защото не желая да манипулирам никого, а логиката ми е същата като твоята - всички гласове от една държава отиват в един район - така е по избирателния закон.

    от това следва, че "наливането" на гласове в един район ще доведе до пълното влизане на всички от неговата регионална листа, т.е. няколко човека повече (при парламентарни избори)

    при местни избори, както съм казал, влиянието е от друг вид - пълно доминиране на местната власт от една политическа сила, но сега коментираме друго - европарламента, за който ще гласуваме пропорционално.

    така че разликата е точно тази, която съм казал - 2.5-3% при отчетената напоследък избирателна активност

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #55

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Опитай се да мислиш като български гражданин,а не като етнически турчин и ще разбереш защо повечето мислят така.Питаш ли се защо Доган ще организира масов иск в Страсбург?Защото той им плаща не "екскурзиантите" да идват и да гласуват за него.Как няма да се мотивира решението?Ми защо някой който живее извън Европа даже да решава кой да е евродепутат и да представлява интересите на тия които живеят в България?Моля те кажи ми поне един аргумент.Незнам защо го смятате Доган за някакъв светец след като турците в България продължават да работят една от най-тежките работи(тютюна и то на ръка без машини).Това е все едно аз да гласувам за Сидеров защото ми вика че е българин.
    Добре ли си? Можеш ли да четеш или трябва да изтърсиш някоя глупост просто ей така,лаф да става.Откъде накъде ме изкара фен на Доган.И не гледам на нещата от позицията Българин vs Турчин.Всяко глаголстване в тази посока е повече от погрешно.И усещай се малко! Не знам дали ти си българин,но че не разбираш български е повече от ясно.


  13. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #56

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Сега пък дали съм добре....Говоря ти с факти,а ти ми казваш че говоря глупости.Не забелязваш ли хората на какво мнение са по въпроса?За мен спора беше дотук.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #57

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Двойно гражданство
    Българското законодателство тълкува този термин по обичайния начин:
    "Български гражданин, който е и гражданин на друга държава, се смята само за български гражданин при прилагането на българското законодателство, освен ако в закон е предвидено друго."

    Т.е. ако няма спогодба с Турция(за каквато аз не знам) няма значение дали някой има или няма турско гражданство, така че не виждам защо ДПС вдигат целия този шум .
    Между другото в някои страни не може да се гласува от чужбина въобще.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #58

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Както и да се погледне решението си е правилно. Само не разбирам защо се надига вой за българските изселници в Турция. Нима по света няма други български изселници - например Канада, Америка, Австралия и др., които също са засегнати от този закон?
    Мисля, че тук много отчетливо още веднъж си пролича етническият характер на това дружество ДПС. Ама не ние сме либерали, ама нашите сънародници в Турция са онеправдани и т.н. Ами другите българи? Двойното гражданство комшиите си го ползват единствено за лични облаги и въобще не има пука за България. Още повече, че голяма част от тях не знаят и Български език....

    Въпросът е че законът не е официално приет и може да бъде атакуван от президент, конституционен съд и т.н. Но хубавото е че избраниците ни поне веднъж се опитват да вземат вярното решение!

  17. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #59

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Следващата стъпка е да се изисква поне основно образование!!
    За водач на МПС може, а за гласоподавател - не! Че да не е по-малко отговорно това??

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #60

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Следващата стъпка е да се изисква поне основно образование!!
    За водач на МПС може, а за гласоподавател - не! Че да не е по-малко отговорно това??
    Ами по принцип си прав... Ама тогава и за депутатите трябва да е задължително основното образование. А като ги гледам какви са ни избранниците- ще си останем без парламент.
    Виж, ако вземем пример от Италия и пуснем каките в НС...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 24
    Последно: 26-04-16, 11:47
  2. Отговори: 1
    Последно: 01-04-12, 10:32
  3. НОИ реши: Между 10 и 30 лв. на пенсионерите за Коледа
    От IvO™ във форум Коментирай новина
    Отговори: 9
    Последно: 02-12-05, 18:39
  4. Отговори: 128
    Последно: 29-06-05, 12:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе