Вижте резултатите от анкетата: Подкрепяте ли решението на парламента ?

Гласували
84. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    80 95.24%
  • Не

    4 4.76%
  • Нямам мнение

    0 0%
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 145

Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #61

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Следващата стъпка е да се изисква поне основно образование!!
    За водач на МПС може, а за гласоподавател - не! Че да не е по-малко отговорно това??
    ...Също и тест за владеене на български - писмено и говоримо. Плюс рецитиране на стихотворението "О, Шипка!"

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #62

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    От гледна точка на интересите на България, решението е добро, даже много добро.
    Но ми се струва, че от логическа, а особено от юридическа гледна точка пак се забърка поредната каша.
    Мисля, че ключът за разрешаването на този казус се крие в гледната точка на на Европейския съюз за двойното гражданство.
    На граждани на страна от ЕС имащи и гражданство на страна извън ЕС.
    И би трябвало да се търси някакво мнение на Европейската Комисия по този въпрос, иначе ни чакат съдебни процедури и напрежение в страната и навън.
    Между другото българите в чужбина, които не са Турция, а другаде - също ще протестират, даже вече има готови петиции мисля. Мярнах го в един сайт, но загубих линка.
    Но само заради това:
    http://www.monitor.bg/opinions/artic...cid=50&eid=980
    си заслужаваше вчера да се гласува така!!!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #63

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    САМО и ЕДИНСТВЕННО !!! НАЦИОНАЛНИЯ ИНТЕРЕС има ЗНАЧЕНИЕ всякога! и ВСЯКЪДЕ!!! ДПС доста дълго време бе оставена да си прави ГАВРА с България! Те май си повярваха, че българите в тази страна са УМРЯЛИ по време на турското робство? Лошо Уотсън!!! Това е позорно петно и трябва час по скоро да бъде изтрито от новата история на една от най-великите нации по-света! Да не забравяме от кога цъкаме по тази планета!
    Който иска БЪЛГАРИЯ в България! В целия нормален свят разбира се, който не спазва правилата на играта е ВЪН ОТ ИГРАТА! Сам по себе си живота, правата и демокрацията не са концерт по-желание, а строго спазване на правилата в една къща! Не може да ПЛЮЕШ и утре да си търсиш правата!!! В мозъка бъди какъвто искаш, но да казваш гяури на братята си..... май не ти прави чест, ако имаш такава. Говоря по принцип!!!
    Толкоз по въпроса за човешките права у нас! 10 години ни стигат политическо и човешко ЛИГАВЕНЕ! Ако искаме ДА ВЗЕМАМЕ, ТРЯБВА И ДА ДАВАМЕ (повече)!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #64

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Вие да не би да вярвате, че случайно е станало това гласуване, без да е съгласувано с Доган? Колко сте наивни.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #65

    БГ изселници молят Първанов за вето на евровота

    Дружеството на изселниците в Истанбул ще изпрати писмо до Георги Първанов по повод "дискриминационния закон за избор на евродепутати".
    Това съобщи председателят на дружеството за подпомагане на българските изселници в Истанбул Неджиати Барлас. Пред Дарик радио той каза, че общността ще настоява за президентско вето: “Много сме разочаровани от това решение – не мога да разбера защо ограничават правата на гражданите. България тъкмо влезе в Европейския съюз и вместо да стават по-демократични процедурите, първото, което се прави – ограничават гражданските права“. Организацията в Истанбул ще се свърже с другите изселнически федерации в Измир, Бурса, в Одрин, за да предприемат общи действия, съобщи Барлас. Д-р Нихат Кушку пък заяви: “Народното събрание разделя на две категории българските граждани – тези, които живеят в страната, са добрите, и другите, които са напуснали родните си земи по някаква причина. Аз съм гражданин на тази страна и проявявам интерес към всичко, което става в България – ние се гордеехме, че България стана член на ЕС, нашите бащи са вложили труд в тази страна“. Кушку припомни, че 70 000 гласоподаватели етнически турци са подкрепили Първанов в предизборната му кампания.
    А сега де?
    От dnes.dir.bg

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #66

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Няма такава наглост. Той, разбираш ли, се бил гордеел, че България станала член на ЕС и за това дай му да гласува. Покъртително...Аз се радвам, че той се гордее, дали ще ми дадат по тази причина да гласувам на изборите в Турция?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #67

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Абе ... ако гледаме историята и нашите пра-пра дядовци са вложили труд във Волжка България, ама не искам да гласувам сега в ***** и Украйна.

    Гоце да му мисли, напомнят му го. Като си продадеш д..ето сега трябва и да връщаш услугата.
    В много кофти ситуация е. Президента на всички Българи.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #68

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    изобщо не смятам, че първанов има "да му мисли"

    кара си втория мандат. не му трябва да се бори за трети. няма законен начин да бъде свален. незаконен няма да бъде допуснат (бъде ли допуснат ще ни изритат от европата и язък за зора). той и без това е представителна фигура - нито има реална власт, нито някой ще му я даде.

    освен това реалната власт е в парите и няма нужда да се притеснявате - пари при пари отиват, така че докато ние тук си чешем езиците, други строят палати. просто полза няма

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #69

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    http://dnes.dir.bg/2007/02/16/news1345750.html
    Опала... Не съм сбъркал темата, нали?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #70

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Можем само да кажем: "турското робство" - ВЕЧЕ е ВРЕМЕ да СВЪРШВА! Егати и страната сме. Де е България?..... Ей я, на! Някой хем не ще да носи тежестта на родината си, хем ще ти търси сметка що не е качен и той на гърба ти! Значи има само едно положение: Или си в един съюз и имаш право или си извън него и нямаш право!!! Когато живееш в къщи си - САМО И ЕДИНСТВЕННО ТИ ИМАШ право да решаваш какво ще е ПРАВИЛНО и какво НЕ! Който иска и се чувства ГОРД, че е българин да дойде да живее в България и тогава да ни говори за право на глас! Край на "робството" и съобразяване с всякакви външни агент-провокатори и предатели!!!

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #71

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Да, аз живея в БЪЛГАРИЯ. Всички, които са БЪЛГАРИ нека гласуват за каквото си искат. Но тези, които се самоопределят като турци, нека си останат малцинство. Циганите - също. Щом е роден и живее в България, той е Българин. Ако не му отърва - да си ходи в съответната си държава. Ако е човек е приятел. Ако е против мен - не го харесвам.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #72

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    олеей, обърнахме го на чувства и емоции

    ама македонците са българи, нали? или щом има държава македония, значи не са?
    а бесарабските българи не са, щом не са тук? а емигриралите ви съученици/състуденти/съседи/приятели/роднини? те какви са? а огромната българска диаспора в аржентина?

    абе, силви вартан каква е?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #73

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Реакциите от този закон като лакмус показаха кои наши "сънародници" зад граница имат апетити - било териториални, било за дърпането на конците в политиката на България.

    Цитат Първоначално публикувано от DoRa
    Дружеството на изселниците в Истанбул ще изпрати писмо до Георги Първанов по повод "дискриминационния закон за избор на евродепутати".
    То че някакво недоволство щеше да има - е ясно, но толкова явно и нагло? Чак ми е трудно да го повярвам как не ги е срам!

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #74

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    абе, силви вартан каква е?
    Още по-горе писах. Щом не са в България, не искам да ми определят съдбата, каквито и ще да са.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #75

    Re: Изселниците няма да гласуват на изборите за евродепутати, реши парламента

    Цитат Първоначално публикувано от NO CARRIER
    Още по-горе писах. Щом не са в България, не искам да ми определят съдбата, каквито и ще да са.
    Именно това е главното! И нека да не бъркаме българите с българските граждани.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 24
    Последно: 26-04-16, 12:47
  2. Отговори: 1
    Последно: 01-04-12, 11:32
  3. НОИ реши: Между 10 и 30 лв. на пенсионерите за Коледа
    От IvO™ във форум Коментирай новина
    Отговори: 9
    Последно: 02-12-05, 19:39
  4. Отговори: 128
    Последно: 29-06-05, 13:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе