Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 88

Готова е! Максим карал с 1,1 промила

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #61

    Re: Готова е! Максим карал с 1,1 промила

    Много лесно МОГАТ да се решат нашите проблеми ........................................
    само има едно МАЛКО изискване: Спазване и ТОТАЛНО прилагане на ЗАКОНИТЕ!!!
    Може даже да се приложат за едно извесно време (около 10-20 години) и малко по-крайни закони:

    Извадки от неписаната книга: "Каква щеше да е България АКО ...?!"

    # За каране в пияно състояние (без убийство) - конфискация на превозното средство,
    отнемане на документа за управление (доживотно!), 20 000лв. глоба (към сегашна дата)
    и усложна присъда от 1 година. Ами ........ нека си карат тогава ВОЙВОДИТЕ!
    # За каквото и да е унищожаване на човешко същество - доживотен затвор + 3 000 000 евро обещетение.
    # За кражби от какъвто и да е характер - 1-то е сбогуване с едната ръка, а следващото по-добре да не ти се случва.
    # За изнасилване - изнасилване! + 1 седмица гол на площада с главата на долу (може и на стълб).
    # За разспространение на каквито и да са наркотици - доживотен затвор + ежедневна супер доза от вида наркотик.

    и така н.т. и н.т. ..... и нека бъде светлина и нека СПОКОЙСТВИЕ озари ЖИВОТА ни!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #62

    Re: Готова е! Максим карал с 1,1 промила

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    от друга страна като се замисля, напоследък май доста условни се дадоха на пияни шофьори...
    Има нещо вярно....ето ти един пресен пример за пернишки джигит който карал не с 1.2, не с 1.5, дори не с 2.0 ами с 2.77 който дори не е осъден условно понеже не успял да нанесе никакви вреди ( или с други думи казано имал късмета да го спрат преди да ги направи )
    http://rs-breznik.com/files/343B-78A...avo-147-07.doc

    Иначе делото на Ставински има много странни измерения и тълкувания ала "ти ли ме бутна или аз сам паднах" пример:
    ...
    На 23 октомври...Според прокурорските материали кръвната проба на Максим показва 1.29 промила алкохол в кръвта му, а автотехническата експертиза отчита, че при катастрофата той е карал със 110 км/ч при ограничение на скоростта 60 км/ч.
    ...
    На 26 октомври Бургаската окръжна прокуратура обявява, че Стависки се е сдобил с нов свидетел, който е съгласен да даде показания в негова полза. Очевидец твърди, че колата, с която се сблъска джипът на Максим, се е движела с несъобразена скорост. Процесът се очаква да влезе в съда до месец.
    ...

    И ако ви се привиждат някакви противоречия, то искам да ви заявя, че такива няма и всичко е въпрос на гледна точка...и тълкуване: Ако приемем колата на Максим за отправна точна на измерванията, то спрямо нея насрещно идващата кола се е приближавала с 110км/ч+скоростта на самата кола, което е определено несъобразена скорост при ограничения 60км/ч.

  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #63

    Re: Готова е! Максим карал с 1,1 промила

    Няма да е лошо да поспрете малко да злорадствате, защото всеки един от вса може да бъде на мястото на Ставински.
    И бидейки на негово място, как бихте искали да се приложи закона?
    Може да не ми отговаряте, мога и сам да се сетя.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #64

    Re: Готова е! Максим карал с 1,1 промила

    Нали и аз това казвам....друг е проблема, че закона и системата не трябва да са такива!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #65

    Re: Готова е! Максим карал с 1,1 промила

    @Ru-boy , много точно казано , само дето има едно "Ако"
    не карам когато пия алкохол , така че дори и да ми се случи ( опазил ме бог ) , ще си нося наказанието, но няма да ме оправдае държаватта бидейки пиян съм претрепал един човек и вкарал друг в кома.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #66

    Re: Готова е! Максим карал с 1,1 промила

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Няма да е лошо да поспрете малко да злорадствате, защото всеки един от вса може да бъде на мястото на Ставински.
    И бидейки на негово място, как бихте искали да се приложи закона?
    Може да не ми отговаряте, мога и сам да се сетя.
    А дали така щеше да говориш, ако сина ти или дъщеря ти бяха на мястото на премазаните от Хамъра ?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #67

    Re: Готова е! Максим карал с 1,1 промила

    Не всеки може да попадне на неговото място. Има много хора с принципи и вътрешни правила. Но виж ВСЕКИ може да попадне на мястото на убитите и осакатените и за това не е нужно да правиш каквото и да е, можеш просто дори да си седиш на спирката чакайки автобуса и шанса за това се увеличава със всяка следваща подобна присъда....повече няма какво да кажа!

  10. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #68

    Re: Готова е! Максим карал с 1,1 промила

    Няма да има справедливо законодателство в близките 40- 50 години. Някъде около толкова ни липсват , а отделно , колко заради помията на псевдокомунизма - само един бог знае.
    BTW , сега си спомних за присъдата която отнесе английския запалянко (май беше към 16 г.) , и то за опит за убийство. Сравнена с щетата която нанесе Максим , мисля , че е доста сурово да му присъдят 16. Това доказва ,че законодателството ни е "гола вода" и това което му липсва е само един водомер.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #69

    Re: Готова е! Максим карал с 1,1 промила

    Междудругото, там където преди паркираше хъмъра в момента е паркирано едно малко сладко жълто джипче Нисан с надпис на Албена и Максим. Кой ли ще е следващият?

  12. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #70

    Re: Готова е! Максим карал с 1,1 промила

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Няма да е лошо да поспрете малко да злорадствате, защото всеки един от вса може да бъде на мястото на Ставински.
    И бидейки на негово място, как бихте искали да се приложи закона?
    Може да не ми отговаряте, мога и сам да се сетя.
    До сега предполагах, че за никого не би било трудно да се постави на мястото на родителите на невино загиналия преди да си изрази мнението

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #71

    Re: Готова е! Максим карал с 1,1 промила

    Между другото, не само Максим е от пияните шофьори-убийци, минали между капките.


    От вестник "Стандарт": 2 промила, наказанието е три години условно и заплащане на разноските по делото - 66 лв. Примери, колкото искате още.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #72

    Re: Готова е! Максим карал с 1,1 промила

    Ауууу... как ли се е чувствал човека, управлявал автомобила....
    ама нали всеки от нас можеше да бъде на неговото място....
    а бе какво сме седнали да обсъждаме... ще си къркаме и ще си караме!
    най-много да дадем некой лев, некоя година условно... а на утрепаните- майната им... да не са били там!

  16. cvb
    cvb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    281
    #73

    Re: Готова е! Максим карал с 1,1 промила

    Цитат Първоначално публикувано от fori
    Междудругото, там където преди паркираше хъмъра в момента е паркирано едно малко сладко жълто джипче Нисан с надпис на Албена и Максим. Кой ли ще е следващият?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    60
    #74

    Re: Готова е! Максим карал с 1,1 промила

    Нали на максим уж му отнеха книжката....Нарочно му пиша името с малки букви-никаква толерантност към тоя. На всяка бъдеща изява трабва да има плакат с големи букви УБИЕЦ.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #75

    Re: Готова е! Максим карал с 1,1 промила

    А какво стана с полицайте дето са го пуснали, те според мен са еднакво виновни и са за съд за съучастничество...направо за военен съд или там както са си процедурите

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Подмяна на готова система за домашно кино до 1200 лв.
    От RSXA във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 18
    Последно: 30-07-14, 09:48
  2. Hannspree е готова с 10-инчов Android 2.2 таблет
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 19-11-10, 15:06
  3. Прокурор се яви в съда с 3.24 промила в кръвта
    От Black Adder във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 06-04-07, 08:26
  4. Отговори: 5
    Последно: 24-03-07, 23:28
  5. Отговори: 13
    Последно: 14-04-04, 19:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе