Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 41

Интернетът от БТК АДСЛ се срина тотално в цяла България

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #1

    Интернетът от БТК АДСЛ се срина тотално в цяла България

    Някой да има повече информация какво точно е станало?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    14
    #2

    Re:Интернетът от БТК АДСЛ се срина тотално в цяла България

    И при мен е същото положението.
    Засега смених DNS с
    208.67.222.222
    208.67.222.220

    Отваря страниците но много "мудно"

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re:Интернетът от БТК АДСЛ се срина тотално в цяла България

    ot 12:00 до към 18:00 нямахме нет , звъняхме на подръжката и от там записан глас изреди почти всички градове в страната. Явно е станала голяма авария.

  5. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #4

    Re:Интернетът от БТК АДСЛ се срина тотално в цяла България

    Някой е включил кафеварката у ЮПС-а

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #5

    Re:Интернетът от БТК АДСЛ се срина тотално в цяла България

    Нищо чудно! То, останаха ли кадърни специалисти там я?! Избягаха по Канада и Щатите.
    Че се делиха като компания, че се обединяваха, че се продаваха, че се сменяха...... и сега май са собственост на AIG - по застраховките може и да са силни, ама по телекомуникациите..... виждаме. Тъкмо AIG бяха пофалирали и американското правителство ги спаси навремето, а сега - сринаха ни и интернета.
    Добре, че наетите им линии останаха днес в ред. Оправиха си цените, ама си развалиха качеството.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #6

    Re:Интернетът от БТК АДСЛ се срина тотално в цяла България

    Каар, отново съм впечатлен от способността ти да демонстрираш потентност по всички въпроси.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #7

    Re:Интернетът от БТК АДСЛ се срина тотално в цяла България

    Kasap, въпрос на култура и позиция е, а потентността - нали знаеш в кой форум да си я търсиш

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re:Интернетът от БТК АДСЛ се срина тотално в цяла България

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar
    Нищо чудно! То, останаха ли кадърни специалисти там я?! Избягаха по Канада и Щатите.
    Че се делиха като компания, че се обединяваха, че се продаваха, че се сменяха...... и сега май са собственост на AIG - по застраховките може и да са силни, ама по телекомуникациите..... виждаме. Тъкмо AIG бяха пофалирали и американското правителство ги спаси навремето, а сега - сринаха ни и интернета.
    Добре, че наетите им линии останаха днес в ред. Оправиха си цените, ама си развалиха качеството.
    Пишеш пълни глупости!
    Не ти ли минава през главата, че ако падне един от главните сървъри или рутери и ще ти увисне цялата мрежа? И да имаш най-добрите специалисти, пак ще ти трябва време, за да оправиш нещата. Управлявал ли си някога мрежова структура???

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #9

    Re:Интернетът от БТК АДСЛ се срина тотално в цяла България

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Пишеш пълни глупости!
    Не ти ли минава през главата, че ако падне един от главните сървъри или рутери и ще ти увисне цялата мрежа? И да имаш най-добрите специалисти, пак ще ти трябва време, за да оправиш нещата. Управлявал ли си някога мрежова структура???
    Принципно си прав! Но, в случая пишеш абсолютни глупости - би трябвало да си чувал за резервираност. Освен това - чу по новините обяснението им.
    Нали не си мислиш, че мрежата на БТК е като мрежата в офиса ти, защото първата обслужва и военни и правителство и банки...!

  12. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #10

    Re:Интернетът от БТК АДСЛ се срина тотално в цяла България

    Човекът от Виваком каза,че имало "БЪГ".И ето малко за принципа на работа на БТК http://hardtrance.blogspot.com/2007/03/bgp.html

  13. dva
    dva е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    86
    #11

    Re:Интернетът от БТК АДСЛ се срина тотално в цяла България

    Всъщност е част от рекламната кампания на новото име - Deadcom

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #12

    Re:Интернетът от БТК АДСЛ се срина тотално в цяла България

    Нека спрем с оплюването на БТК,не се управлява лесно такава глобална мрежа,винаги има вероятност нещо някъде да се скапе,да не говорим,че зад всеки кадърен човек седят поне пет некадърни които завличат всичко,важното е ,че хората са реагирали веднага.Бившият ми интернет доставчик ме оставяше без достъп до WWW по-1 до 2-е седмицци само като прегърми.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #13

    Re:Интернетът от БТК АДСЛ се срина тотално в цяла България

    В офиса не сме доволни от БТК бизнес, защото при 12 компютъра там не работи добре. Ползваме кабеларка (не е много по-добра), БТК е бекъп. До скоро бяхме със сравнително малък провайдър, на няколко дена падаше за по 5-10-15 минути. Сега сме на "СПНЕТ", които уж дават 30-50мегабита, а при тест на връзка с американски сървър е по-зле от домашното ми БТК Онзи ден СПНет спряха интернета на 50+ % от абонатите си във Варна, защото им спрял тока Нямали генератор. Това е първото спиране на БТК от както ги има насам (сещам се и за още едно, но тогава повечето оператори в БГ нямаха нет) и веднага ги обвиниха за най-скапания оператор ... Всеки да си ползва каквото му е кеф, аз по-добър интернет оператор от БТК във Варна не знам и за това съм си към тях и съм си доволен.

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #14

    Re:Интернетът от БТК АДСЛ се срина тотално в цяла България

    Само да спомена ,че все още във Варна на доста места няма нет на бТК и според служителите им се работи по проблема.Явно не е софтуерен бъг както се опитаха да ни обяснят

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #15

    Re:Интернетът от БТК АДСЛ се срина тотално в цяла България

    @CrossBlade, съвсем не първото спиране на интернет на БТК, особено на международния.

    Но на 2 Октомври 2009 г. не беше спиране на нет (и трябва да се промени заглавието, май), а беше ТОТАЛЕН СРИВ - ADSL, SDSL, наети линии и MAN!
    За това, че може да се случи на всеки, си прав, но лично за мен е обида да излезе някакъв технически другар (беше му излязла стресница, милия), а трябваше най-малко изпълнителен директор да се появи и да поеме отговорността. Още по-обидни са глупостите, които издрънка той. Като нямаш още официална версия, кажи го, а не ми говори за "бъг". Много искам някой да ми обясни, как една наета линия, за която има само медни жички, завити с болтчета за репартитор, се влияе от софтуерен "бъг"!

    Между другото, БНТ съобщи новината съвсем между другото, докато другите телевизии и отделиха повечко време.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ГЛОБУЛ - Интернетът е задължителен
    От etg във форум Черен списък
    Отговори: 32
    Последно: 18-06-14, 07:47
  2. Интернетът на БТК не става за нищо!
    От Eddie във форум Черен списък
    Отговори: 64
    Последно: 14-06-12, 09:41
  3. Отговори: 2
    Последно: 18-09-07, 14:30
  4. Отговори: 4
    Последно: 22-02-06, 17:51
  5. Отговори: 3
    Последно: 22-09-05, 14:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе