Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 41 от общо 41

Интернетът от БТК АДСЛ се срина тотално в цяла България

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #31

    Re:Интернетът от БТК АДСЛ се срина тотално в цяла България

    В преносен смисъл. Нямам идея какво е имало и за това не мога да си го обясня. Когато започнаха проблемите, спря не само доставка на интернет а и всички видове свързаност, включително наети линии. Когато се възстановиха нещата и наетите линии заработиха. Не ми се вярва да са се скъсали едновременно N ма брой кабела, и след това да са муфирани отново едновременно.

    Това ми говори, че очевидно и наетите линии минават през някакви активни устройства.

  2.  
     
  3. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #32

    Re:Интернетът от БТК АДСЛ се срина тотално в цяла България

    Нормално, в края на линията винаги има активно устройство. Освен ако нямаш примерно нает dark fiber от единия офис до другия.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #33

    Re:Интернетът от БТК АДСЛ се срина тотално в цяла България

    А бе, хора! Аз ли не се изразявам правилно, що ли?
    Естествено, че в двата края на линията ще има някакво активно устройство, иначе линията ще е обезсмислена!
    В случая, обаче, крайните устройства не са на Виваком и си работят. От страна на Виваком наетата линия следва да е точно медния вариант на dark fiber. Според мен това не е така, иначе няма как да се влияе от софтуерен "бъг". А на практика не работеха.
    От друга страна фиксираната телефония си работеше нормално, което пък изключва възможността от физическо скъсване на някакви кабели.

    Хайде, ако някой има вътрешна информация за същността на проблема, да я сподели. Анонимността е гарантирана

  5. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #34

    Re:Интернетът от БТК АДСЛ се срина тотално в цяла България

    То изглежда като медния вариант на dark fiber, ама най-вероятно минава през някакъв мултиплексор.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #35

    Re:Интернетът от БТК АДСЛ се срина тотално в цяла България

    Цитат Първоначално публикувано от dmanov
    А бе, хора! Аз ли не се изразявам правилно, що ли?
    Естествено, че в двата края на линията ще има някакво активно устройство, иначе линията ще е обезсмислена!
    В случая, обаче, крайните устройства не са на Виваком и си работят. От страна на Виваком наетата линия следва да е точно медния вариант на dark fiber. Според мен това не е така, иначе няма как да се влияе от софтуерен "бъг". А на практика не работеха.
    От друга страна фиксираната телефония си работеше нормално, което пък изключва възможността от физическо скъсване на някакви кабели.

    Хайде, ако някой има вътрешна информация за същността на проблема, да я сподели. Анонимността е гарантирана
    Май наистина не се разбираме.
    Хайде обясни кой от двата варианта имаш:
    1. Наети линии от Vivacom, в двата края на които стоят твои устройства и те при тях са само кросирани, без да участва каквото и да е тяхно активно устройство.
    2. Наети линии, свързани през тяхно активно устройство, със или без ползване на техни услуги (рутиране, Интернет трафик, или друго)?
    PS Фиксираната телефония не минава през рутерите (поне в рамките на населеното място), а през цифрови централи и е относително независима спрямо другите мрежи за услуги.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #36

    Re:Интернетът от БТК АДСЛ се срина тотално в цяла България

    Имам мое устройство в единия край и устройство на контрагент от другата (вариант 1).
    Както написах, според мен във Виваком не би трябвало да участва каквото и да е тяхно устройство, а само връзки между реглети. Но отпадането на наетите линии, заедно с обяснението за софтуерен бъг, ме навежда на мисълта, че може и да има някакви устройства. От моя гледна точка Виваком е черна кутия и се опитвам да отгатна какво има вътре по признаците, които проявява.
    За това и питам някой знае ли нещо и поясних, че спирането не касае само доставката на интернет.

    Колкото до телефоните, споменах ги, защото изключват според мен "кабелен проблем".

    Сигурно на @etg предположението е вярно.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #37

    Re:Интернетът от БТК АДСЛ се срина тотално в цяла България

    Цитат Първоначално публикувано от dmanov
    .........
    Сигурно на @etg предположението е вярно.
    И от "някъде" до "някъде" върви оптика....

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #38

    Re:Интернетът от БТК АДСЛ се срина тотално в цяла България

    Фактът, че когато интернета на Виваком спре за няколко часа, това се превръща в национална новина, говори сам по себе си колко често става подобно нещо, и колко хора са зависими от това... дали проблема е човешки, технически или някакъв друг, оставете на Виваком. А това, че всички го коментирате само подчертава колко незначителен, некачествен и ненадежден оператор е Виваком.

    И кучетата си лаят, пък кервана си върви.......

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #39

    Re:Интернетът от БТК АДСЛ се срина тотално в цяла България

    .....както backup-а през dialup-а.....това поне винаги сработва (особено при "бъгове").

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #40

    Re:Интернетът от БТК АДСЛ се срина тотално в цяла България

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar
    .....както backup-а през dialup-а.....това поне винаги сработва (особено при "бъгове").
    Майтапа настрана, но точно това ни оправи: два независими MAN, резервирани с наета линия и накрая някакъв изровен от прахта dial-up свърши работа.
    Междувременно сега за WiMAX е ситуация "ден година храни"

    Чух по този повод следното: "Какви алтернативни доставчици? Доставчикът е само един и като спре, спира всичко". Май е вярно, за съжаление.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #41

    Re:Интернетът от БТК АДСЛ се срина тотално в цяла България

    Цитат Първоначално публикувано от dmanov
    Майтапа настрана, но точно това ни оправи: два независими MAN, резервирани с наета линия и накрая някакъв изровен от прахта dial-up свърши работа.
    Междувременно сега за WiMAX е ситуация "ден година храни"

    Чух по този повод следното: "Какви алтернативни доставчици? Доставчикът е само един и като спре, спира всичко". Май е вярно, за съжаление.
    То за Интернет алтернативи има много, но за твоя случай с наетите линии и предаване на данни между два обекта е само два GPRS модема през алтернативен оператор и връзка "от точка до точка".

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. ГЛОБУЛ - Интернетът е задължителен
    От etg във форум Черен списък
    Отговори: 32
    Последно: 18-06-14, 07:47
  2. Интернетът на БТК не става за нищо!
    От Eddie във форум Черен списък
    Отговори: 64
    Последно: 14-06-12, 09:41
  3. Отговори: 2
    Последно: 18-09-07, 14:30
  4. Отговори: 4
    Последно: 22-02-06, 17:51
  5. Отговори: 3
    Последно: 22-09-05, 14:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе