Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33
Like Tree1Одобрявам

ГЛОБУЛ - Интернетът е задължителен

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #1

    ГЛОБУЛ - Интернетът е задължителен

    Преди два месеца сметката за мобилния телефон на щерката беше понабъбнала. Не нещо особено, но все пак ярко се открояваше на фона на другите месеци. Реших, че просто си е поговорила повечко, но в разпечатката се оказа, че било потребление на Интернет. Доста странно, при положение, че хем у нас нет колкото искаш, хем точно пък с телефон като нейния да се рови толкова из мрежата, и най-важното, докрая не спря да твърди, че никакъв нет не е заявявала и ползвала, а всеки ден получавала СМС, че и е активиран Интернет достъп за 24 часа. Но не смеела да сподели, за да не и се караме, защото преди време (2-3 години) имаше "малко" скандали заради някакви игри, от които сметката и беше 300 и кусур лева. Та мислех, че пак ме баламосва, но се оказа, че и жената получавала такива СМС-и, но по-малко. Без нищо да прави.
    Вчера жената се обадила в Глобул да попита как се деактивира тази мечешка услуга, но оттам и казали, че някой от групата я е заявил, и само титулярът може да я деактивира в някой от офисите, и това било възможно само като цяло за групата, не за отделни номера. Абсолютни глупости. Обаждала се и в КЗП, но от там учтиво и обяснили, че може да се обърне към КРС, но заниманието е безсмислено, защото глобите са нищожни и операторите си ги плащат и продължават постарому.
    След контакт с отговорника за нашата група в Глобул ето отговора:
    Здравейте,

    На въпросните номера се активира автоматично пакета за дневен достъп до интернет, който е с цена 1лв и е валиден за 24 часа с неограничен интернет.
    Този пакет се активира, когато бъде направена сесия от телефона, умишлено или не в размер на 1kb.
    Този пакет колегите го активираха за всички абонати с цел превенция от високи сметки.
    Цената на свободно ползване на мобилен интернет без пакет е 2.40лв за 1MB.

    За да се деактивира този пакет е необходимо да се изпрати СМС от телефона към номер 1551 с текст STOP.

    Но при спиране на дневния достъп таксуването на мобилния интернет ще бъде по 2.40лв на MB.
    Т.е. или плащаш по 1.20 лв. на ден, или по 2.40 лв. на мегабайт. Трети вариант, най-евтин, е да се абонираш за минималния пакет за достъп до Интернет. Но екзотичен вариант като например деактивиране на "услугата" достъп до Интернет, не съществува.
    Може единствено да си деактивираш достъпа до Интернет на телефона. Но при едно условие - ако намериш как. Аз не успях, само докато се ровех по менютата успях да активирам още 24 часа достъп. Ако някой си мисли, че е елементарно, нека прочете тази тема: How to disable GPRS connectivity in my Nokia X2
    Въпреки указанията там аз не успях, явно в менютата на X2-00 и X2-02 има разлика. Изтеглих и ръководството от сайта на Нокия (44 страници) - не намерих необходимата ми информация. Но дори и да бях успял - трябва ли човек да мине през такива перипетии, за да се защити от "превенцията от високи сметки". Не от високите сметки, а от превенцията срещу тях. И дори и да е елементарно, както на доста от телефоните - резултатът от услугата се вижда след като вече си се прецакал. Не е въпросът за левчето - обидно е просто да виждаш как всячески се опитват да те изработят, всеки месец с нещо ново. Нормално ли е да активираш автоматично подобна екстра на някой пенсионер, дето хем няма техническа грамотност да разбере какво става (не че аз разбрах), хем си брои стотинките?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Отговор: ГЛОБУЛ - Интернетът е задължителен

    Да разбираме ли, че сте карти за корпоративен клиент, а не за частни потребители? Ако е така, логично е услугите, включени към "вашите" карти да се управляват от титуляра.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Отговор: ГЛОБУЛ - Интернетът е задължителен

    Баси, при такава ситуация им чупя картите в офиса и минавам на друг..... Те и от Вивата се опитаха преди година нещо подобно да ми пробутат - нямаше такива такси де, ама имаше таксуване на на интернет от карта която няма абонамент за интернет, НО на телефон с две СИМ карти като втората е САМО за интернет . Е познай какво стана след първия месец - скандал на 123 (защото от офис не могат да деактивират услуга) и след минути интернета на тая карта беше преустановен завинаги

    Че то 30 дни по едно левче.... тва си е жив обир!
    Аз за 3 карти на месец не плащам толкова.....
    Този пост е редактиран от Pat; 12-06-14 в 01:05.

  5. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #4

    Отговор: ГЛОБУЛ - Интернетът е задължителен

    @Kasap Да, корпоративен клиент сме. Но това няма нищо общо с проблема. Щом обаче ми задаваш такъв въпрос явно не съм се изразил правилно и не съм акцентирал върху това, което считам за проблем, затова внесох малко корекция като удебелих част от текста.
    @Pat Има обаче два проблема - първият е, че всеки гледа да те изклати по свой си просташки начин, вариантите за смяна на оператора не са много, и второ, скандалите са много минималистично решение на проблема - хем натоварваш себе си с ядове, хем на практика нищо не правиш, защото отсреща на телефона не стои нормален човек, с когото да провеждаш нормален разговор, спор, или скандал - на него това му е работата, той стои там точно заради това, да бъде бушон.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Отговор: ГЛОБУЛ - Интернетът е задължителен

    Веднъж съм ял попарата на корпоративен клиент , втори път който иска да си говорим по работа да ми дава служебен телефон които НЕ ПЛАЩАМ аз!

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #6

    Отговор: ГЛОБУЛ - Интернетът е задължителен

    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    @Kasap Да, корпоративен клиент сме. Но това няма нищо общо с проблема. Щом обаче ми задаваш такъв въпрос явно не съм се изразил правилно и не съм акцентирал върху това, което считам за проблем, затова внесох малко корекция като удебелих част от текста.
    Атрибутите на твоята карта са включени в корпоративния пакет по желание на титуляра. Не разбирам от какво се оплакваш.

  8.  
     
  9. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #7

    Отговор: ГЛОБУЛ - Интернетът е задължителен

    Опа, грешката е вярна, явно проблема не е в моето изразяване. След този твой коментар разбирам, че е безсмислено да ти обяснявам, явно няма да разбереш.

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Отговор: ГЛОБУЛ - Интернетът е задължителен

    Проблем с изразяването няма

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9

    Отговор: ГЛОБУЛ - Интернетът е задължителен

    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    За да се деактивира този пакет е необходимо да се изпрати СМС от телефона към номер 1551 с текст STOP.
    Аз също не разбирам оплакванията???
    Всичко е напълно нормално след като има вариант за деактивация на автоматичния дневен пакет.
    Какво те притеснява в другия вариант - 2.40лв на MB???
    Не ползвай интернет и няма да плащаш!
    Това, че не можеш да го дезактивираш от телефона си е личен, твой проблем, а не на Глобул или на групата.

    Аз не знам за план - абонаментен или предплатен на който и да е мобилен оператор, било то в България или по света, който изначално да е с орязан /забранен/ интернет.
    Всяка друга алтернатива е подобна - или плащаш по-малка сума редовно и предварително, или плащаш по-голяма, на трафик само когато го ползваш... Всичко в това е напълно коректно.

    Единственото неприятно в ситуацията за мен е, че при първото ти обаждане на оператор не са ти казали, че пакета може да се дезактивира с пращане на SMS.
    Е, и разбира се първоначалното активиране на услугата без предупреждение, но то доколкото разбирам е решение на конкретен човек, управляващ групата, а не на Глобул?

    Или и аз нещо не разбирам, или темата не е за черен списък, а за техническия форум - как да спра интернета на телефона си Отделно не пречи да нашокаш репата на човека, който е активирал услугата и не е предупредил предварително всички в групата с общ SMS как да си я дезактивират ако не искат да я ползват.
    А по повод спирането на 2G интернета... X1, X2 са такива телефони, че не ми е ясно за какво и как се ползва интернет на тях - там няма синхронизации, ако не си настроил поща най-вероятно трафика ти ще е 0МБ и това, че цената на МБ е 2.4 или 240лв не би следвало да се отрази на сметката ти и без да спираш услугата.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Отговор: ГЛОБУЛ - Интернетът е задължителен

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Аз не знам за план - абонаментен или предплатен на който и да е мобилен оператор, било то в България или по света, който изначално да е с орязан интернет.
    Мтел смарт xs

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Отговор: ГЛОБУЛ - Интернетът е задължителен

    etg, а какво би се случило ако изтриеш настройките за интернет от телефона ?

  14.  
     
  15. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #12

    Отговор: ГЛОБУЛ - Интернетът е задължителен

    @kod Ми аз си мислех, че е нормално от мен да зависи за какви услуги ще се абонирам. Т.е. ако искам дадена услуга - да я поискам, а не да ми я пуснат, а аз после да се чудя как да се откажа от нея. По същия начин преди време бяха почнали да ми пращат всеки ден СМС-и с някаква финансова информация, отписване - чрез СМС, платен.
    Поща на телефона не е конфигурирана, за всеки случай пак проверих.
    @stenly Ако можех да съм ги изтрил Неслучайно дадох и линк към тема във форума на Нокия. Но тамошното решение не работи при мен. На този телефон никога не е правена настройка от нас, така е купен. Има само 10 точки за достъп (радио бутони), от които може да се избира коя да е активна.

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #13

    Отговор: ГЛОБУЛ - Интернетът е задължителен

    etg, отписването/записването за услуги става и през сайта на оператора но при теб случая е друг. Заради корпоративните карти и по-големият контрол който титуляра трябва да има върху тях, само той може да добавя-маха услуги.

  17. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #14

    Отговор: ГЛОБУЛ - Интернетът е задължителен

    И пак се връщаме в началото - и титулярът не може да спре услугата "Достъп до Интернет."
    Пак казвам - идеята не е да ми набутат всякакви услуги и аз да ходя като из минно поле и да внимавам да не натисна някой бутон погрешка. Утре по същия начин с презумпцията "грижа за мен" може да въведат услугата "Самолетен билет на преференциална цена до случайна дестинация", и който потърси в гугъл нещо за самолетен билет да му я фактурират, защото е изгодна и в негова полза.

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #15

    Отговор: ГЛОБУЛ - Интернетът е задължителен

    Аз не знам за план - абонаментен или предплатен на който и да е мобилен оператор, било то в България или по света, който изначално да е с орязан интернет.
    Всяка друга алтернатива е подобна - или плащаш по-малка сума редовно и предварително, или плащаш по-голяма, на трафик само когато го ползваш... Всичко в това е напълно коректно.
    Както писах по-горе при Виваком след като се обадиш на 123 можеш да прекъснеш всякакъв интернет към дадена карта (номер). Освен това може да прекъснеш и СМС-те - така съм блокирал едната карта на лапето, (изходящи SMS-и - на същата карта на която е блокиран и нета)), щото беше си теглило някакви програмки които сами пращат смс-и, а то не може да ги "озапти" , а на мен не ми се занимава....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Интернетът на БТК не става за нищо!
    От Eddie във форум Черен списък
    Отговори: 64
    Последно: 14-06-12, 09:41
  2. Отговори: 40
    Последно: 06-10-09, 09:15
  3. Искат да отменят Българския език като задължителен.
    От granity във форум Коментирай новина
    Отговори: 13
    Последно: 18-05-09, 17:53
  4. Българския език да не е задължителен за изучаване
    От Smurfa във форум Коментирай новина
    Отговори: 31
    Последно: 13-04-08, 01:18
  5. За абонати на Глобул
    От Eddie във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 03-12-04, 22:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе