Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 51

Radeon2 i Kyro3 - MALKO NAGLO

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #1

    Radeon2 i Kyro3 - MALKO NAGLO

    Kolkoto i da e banalna temata, ne moga da otbeleja, 4e ATi i PowerVR ili kakto tam se kazvat sa nagli tipove. Izliza, 4e i dvete praviat MOD na GF3 (E ATi moje i sami da sa se setili). Ne mislite li 4e bi triabvalo da si izmisliat ne6to novo - prosto ne vijdam kak 6te izliazat napred, dori i kartite da sa po-barzi ot GF3. Te 6te izliazat nai-malko 1 godina sled GF3 - dotogava 6te ima GF4 sigurno. Mnogo se draznia taka - uj nVIDIA bili monopolisti, ama mai se okazva 4e nikoi drug ne moje da izmisli ne6to po-dobro!




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    159
    #2

    Radeon2 i Kyro3 - MALKO NAGLO

    Не могат да измислят нищо по-добро!?!?!

    Tile архитектурата в Kyro-то май е нешо доста добро.ATI Hyper-Z , Turform.

    За това най-малко след 1 година малко си се поувлякъл.И ако все пак го приемем за вярно и докато се мотат, Nvidia пускат нови карти по добри от тяхните,значи няма за какво да се притеснчваш и дразниш.

    Ако говориш,че конкуренцията се държи неморално към Nvidia, като използва технологиите им, то помисли какъв морал проявява Nvidia в борбата си.Случаите с 3dfx,Hercules,Power colour са достатъчно показателни.

    Aз съм напълно за използването на чуждите технологии.За обикновенния потребител това е в плюс.Вероятноста производителите на игри и друг софтуер да правят оптимизация на продуктите си за най-големите производители е най-голяма.

    Ако Radeon2 и Kyro3 са равностоини или по -добри и по-евтини поради използането на неща съсдадени от Nvidia или АМD са по-бързи поради използването на други инструкции SSE2(на Intel)в предстоящите си процесори в това не виждам нищо черно.Просто вие ще можете да си купите нещто по-добро и вероятно по-евтино с технологии,към които има по-добра оптимизация.




  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #3

    Radeon2 i Kyro3 - MALKO NAGLO

    Da oba4e nadali nVIDIA 6te izpolzvat Tile arhitektura i Hyper-Z v GF4

    Oba4e Radeon2 i Kyro3 6te imat T&L koito go izmisliha nVIDIA (e po tozi vapros moje malko da se pospori)

    ATi sas sigurnost 6te ima pixel shader koito da6to be6e izmislen ot nVIDIA

    Kakvo 6te kaje6 za tova



    Osven tova ne stava vapros za arhitekturi, a za novi standarti i FX v 3D




  5. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    159
    #4

    Radeon2 i Kyro3 - MALKO NAGLO

    Съгласен съм че Nvidia e допринесла най-много за развитието на 3D графиката.Те са най-голям производител с най-големи финансови възможности,което им позволява да влагат финансови и човешки ресурси, да експериментират и работят по различни проекти и идеи.Ти не приемаш за нормално другите да вземат сътвореното може би със много усилия и пари наготово,но всеки прави квото мисли за правилно и нужно.Вярно,че ще е много куриозно,ако в бъдеще някой направи по бърза карта като използва мисълта и труда на Nvidia и после се хвали че е по-добър.Тогава поне аз няма да се издразня ,напротив дори може да се зарадвам особено, ако цената е по-ниска и имам възможността да си позволя да имам по-добра карта.Аз съм просто обикновен потребител,който мисли практично и иска най- доброто за себе си.Другото са проблеми на Nvidia; не са мои и няма защо да се дразня.Иначе нямам нищо против тях.






  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #5

    Radeon2 i Kyro3 - MALKO NAGLO

    osven tova Tile i Hyper-Z sa sazdadeni za po-goliama proizvoditelnost, dokato vertex i pixel shader i drugite im pinizi sa za po-goliama realisti4nost



    I az niamam ni6to protiv ATi i Power Color no da napraviat i te ne6to za 3D, ne samo za kartite si



    Ne znam dali si zabeliazal , no Kyro se spravia dobre samo pri igrite, i to pri po-prostite

    ATi sa dosta dobri na testovete, oba4e proizvoditelnostta im kuca i igri

    Tova sa dosta problemi, koito mogat da badat re6eni vmesto da praviat GF3 pod drugo ime...




  7. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    159
    #6

    Radeon2 i Kyro3 - MALKO NAGLO

    Вече казах защо Nvidia работят повече върху развитието на 3D-то.Другите нямат такава възможност, а може би ако измислят нещо по-добро Microsoft няма да оптимизират DirectX-a или ще правят нарочно проблеми или голямо забавяне поради запазването на добри отношения с Nvidia и подтикнати силно от нея за тази изгодна постъпка.Това ще е напълно в стила им.Създадения от S3 s3 metal(не съм сигурен дали така се казваше) дава добро увеличение на производителноста,но не успя да пробие.Ако някой не е сигурен че ще има подръжка на на продуктите си и на нови стандарти по-добре да не хвърля средства напразно.

    АТI правят нещо сериозно за 3D-то - TURFORM.

    KYRO e карта само за игри.Такъв и е бил замисъла.




  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #7

    Radeon2 i Kyro3 - MALKO NAGLO

    aaa 6te se seti6




  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    44
    #8

    Radeon2 i Kyro3 - MALKO NAGLO

    LoE, kak mojesh da nare4esh naglost jelanieto na proizwoditelite na chipsetowe da osiguriat harduerna poddryjka na DirectX 8. Ne e li towa na4ina Ati i PowerVR da reshat problemite s Radeon i Kyro II. Nali celta e da ima edinen API za igri, koito da se poddyrja ot wsi4ki proizwoditeli. Samo taka igrite shte stanat po-dobri. Towa 4e samo nVidia (i s3) ima HT&L ne stimulira osobeno razrabot4icite na igri da osigurqt ka4estwena poddryjka w produktite si. Naprawo me hwashta qd kato gledam sywremennite igri i si predstawq kakwo bi moglo da se naprawi s pylna poddryjka na HT&L, bump mapping... No koi shte riskuwa da pusne produkt, koito shte wyrwi samo na GeForce. Taka 4e kolkoto po-skoro se osiguri HT&L (i wsi4ko ostanalo - H-Z, BM, TBR, VS, TF...) ot wsi4ki proizwoditeli, tolkowa po dobre za potrebitelite. Samo shte otbeleja, 4e igri kato QIII i UT wyrwqt dobre na Voodoo 1 (Diamond Monster 3D 63Mhz) - towa e naprawo smeshno. Ostanal sym s wpe4atlenieto 4e sa mnogo malko igrite, koito se wyzpolzwat pulnocenno ot nowite karti. Taka 4e da jiwee NAGLOSTTA!

    Po twoqta logika trqbwa da obwinish i nVidia. Te nai "naglo" wklu4iha FSAA w GeForce2. Skoro pro4etoh nqkyde, 4e GF3 shte wklu4wa i T-Buffer efektite na 3dfx. Moje bi situaciqta s 3dfx shteshe da byde razli4na ako Microsoft be osiguril nawreme poddryjka 4rez DirectX. Niama da se uchudia ako skoro se poiawi nVidia karta s neshto podobno na tile based rendering, zashtoto mislq 4e tazi tehnika shteshe da se izpolzwa ot Rampage. Towa shte byde prekrasno - predstawi si silata na GF i elegantnostta na TBR + Hiper-Z + efektite na 3dfx.




  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #9

    Radeon2 i Kyro3 - MALKO NAGLO

    abe ti si se obarkal ne6to

    i ATi imat T&L ako ne znae6



    i za drugi raboti gre6i6



    osven tova efectite v GF3 ne sa t-bufer za6toto takav lipsva.

    FSAA ima6e i pri TNT

    motion blur i CO sa efekti odavna poznati v kinoindustriata



    kato ne 4atka6 ne se butai mejdu 6amarite...




  12. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #10

    Radeon2 i Kyro3 - MALKO NAGLO

    Lorde, опитай се да гледаш малко по-обективно на нещата.



    NVIDIA не са измислили T&L, а първи го приложиха в масовите графични чипове. Китайски или японски фирми са използвали допълнителни T&L модули, които работят с Voodoo2 платки.

    Също така PowerVR отдавна ползва T&L модули в Naomi, а може би и в по-стари продукти за които аз не съм информиран в момента.



    TBR ще се ползва от NVIDIA - просто няма друг начин да се реши големият проблем със memory-bandwitch-а.

    Това, че NVIDIA ползват друго име за FSAA модула не означава, че технологията не е сходна или дори еднаква.

    Трябва ли да твърдим, че NVIDIA са нагли, че най-сетне вградиха EMBM в GeForce3? DOT3 ?

    Също така първият МАСОВ чип реално използващ HSR бе именно KYRO I. Технологията се нарича deffered texturing.

    Трябва ли да кажем, че NVIDIA и PowerVR са нагли като опитвам да направят нещо смислено с DVD MC-то? За съжаление до този момент и двете фирми за далеч от истината. Тия дни трябва да получа Trident BladeXP, който се хвали със добро DVD, но без... OpenGL support

    Трябва ли да съдим всички производители на видеокарти, че включиха S3TC (DXTC1) в чиповете си (тия неща стават с лицензи, няма общо с наглост).





    Lord-е PowerColor правят сами видеоплатки, не чипове. При TNT имаше FSAA, но кажи ми можеш ли реално да го ползваш?



    Toshe, точното название е: S3 MeTaL.



    Kiril 'Dreamer' Georgiev

    Co-Owner, Webmaster & Editor, Savage News Int.

    http://www.savagenews.com

    dreamer@savagenews.com

    ICQ #46233045

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #11

    Radeon2 i Kyro3 - MALKO NAGLO

    E za S3TC sam saglasen



    A Dreamer, ako si takav fen na S3 (kakavto be6e predi vreme) 6te6e da otbeleji6 4e parvata karta za masovia potrebitel s T&L be6e Savage2000..... i togava az 6tiah da ti kaja, 4e i do dnes ne e prorabotilo



    A za GF3 ne moje da se govori na naglost. Negovata arhitektura mu pozvoliava da izpalniava DOT3 i EBM i t.n. bez te da sa vgradeni - vse pak e programiruem... - ei na tova mu vikam ne6to hitro...




  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    44
    #12

    Radeon2 i Kyro3 - MALKO NAGLO

    Priznawam che sega nauchih za FSAA i TNT



    Naiasno sym s T&L na Radeona, ne go spomenah tyj kato Ati biaha obviniaemi i se opitwah da obiasnia zashto e triabwalo da wklu4at HT&L w Radeon.



    Ne se symniawai 4e T-buffer efektite rano ili kysno shte bydat wklucheni w chipowete na nVidia.




  16. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #13

    Radeon2 i Kyro3 - MALKO NAGLO

    Ако говорим правилно, най-големия наглец очевидно е NVidia, защото всичко досега е сръчно откраднато от 3DFX- мултитекстурирането, FSAA, T-Buffer и т.н. S3TC e взето от S3.BM - от Matrox. Излиза че и T&L не е тяхно изобретение...

    Ситуацията е подобна на тази с Microsoft - кради колкото можеш! Както се вижда, част от публиката даже ръкопляска.




  17. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #14

    Radeon2 i Kyro3 - MALKO NAGLO

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>

    E za S3TC sam saglasen



    A Dreamer, ako si takav fen na S3 (kakavto be6e predi vreme) 6te6e da otbeleji6 4e parvata karta za masovia potrebitel s T&L be6e Savage2000..... i togava az 6tiah da ti kaja, 4e i do dnes ne e prorabotilo



    A za GF3 ne moje da se govori na naglost. Negovata arhitektura mu pozvoliava da izpalniava DOT3 i EBM i t.n. bez te da sa vgradeni - vse pak e programiruem... - ei na tova mu vikam ne6to hitro...

    <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>



    Lorde, не ти ли писна да говориш неподготвено? T&L на Savage2000 на практика работи както в OpenGL така и в Direct3D. Имам Savage2K и знам.



    Kiril 'Dreamer' Georgiev

    Co-Owner, Webmaster & Editor, Savage News Int.

    http://www.savagenews.com

    dreamer@savagenews.com

    ICQ #46233045

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    762
    #15

    Radeon2 i Kyro3 - MALKO NAGLO

    А помните ли от къде започна края на 3Dfx - съдиха (Осъдиха) nVidia заради техният MultiTexturing - съдът доказа кражбата тогава...



    <font color=red>Dominator</font id=red>

    dominator@mail.bg

    ICQ#109217561

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 200 MB za net malko li sa?
    От CreatoR във форум Мрежи
    Отговори: 33
    Последно: 14-08-03, 13:32
  2. Malko pitane...
    От Боби във форум Linux
    Отговори: 6
    Последно: 11-07-03, 15:33
  3. malko info
    От kolev във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 16
    Последно: 17-02-03, 18:19
  4. malko info za SiS
    От pebals във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 06-10-02, 12:07
  5. malko help
    От AMD user във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 26-04-01, 10:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе