Вижте резултатите от анкетата: Каква марка ютия ползвате ?

Гласували
66. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Bosch

    2 3.03%
  • Braun

    1 1.52%
  • Daewoo

    1 1.52%
  • Delonghi

    3 4.55%
  • Electrolux

    0 0%
  • Gorenje

    0 0%
  • Monix

    0 0%
  • Moulinex

    2 3.03%
  • Neo

    2 3.03%
  • Philips

    29 43.94%
  • Rohnson

    0 0%
  • Rowenta

    5 7.58%
  • Russel Hobs

    0 0%
  • Sang

    0 0%
  • Siemens

    2 3.03%
  • Singer

    0 0%
  • Taurus

    2 3.03%
  • Tefal

    9 13.64%
  • Zanussi

    0 0%
  • Zelmer

    8 12.12%
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 96
Like Tree7Одобрявам

Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #31

    Re:Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    Трите метра кабел ме впечатлиха и избрах тази http://www.pazaruvaj.com/jutii-c3175...320-p13168557/ 89 лева от карфур.
    Честито! Впрочем, 3 метра кабел струват около 2лв.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #32

    Re:Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Търсил ли си кабел с текстилна изолация по магазините и в гаранционния срок ли да го удължа. малко бяха ютиите които се предлагаха с дълъг кабел. Винаги сме ползвали разклонител, от вчера без.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #33

    Re:Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,

    В крайна сметка си купих http://www.techno-mix.com/product/5819/zelmer-28-z-025.
    Много добра ютия - висок клас, сериозна мощност, добра сглобка. Аналогичните модели на Philips са към 200 кинта.

    P.S. Кабела е 3м

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    138
    #34

    Re:Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    хора, ако не гладите професионално, вземайте филипс 60 - тина лева с керамична плоча и сте готови. рядко има рекламации, а са най - продаваната марка, може би.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    70
    #35

    Re:Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    SINGER ECONOMY SG-2200 някой ползва ли те такова чудо некое мненийце да даде

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #36

    Отговор: Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Жената тия дни я забелязах,че се заглежда в ютиите и реших да разгледам темата,но в анкетата не видях марка Елит.
    След два Ронсъна(единият погребан от мен) и една Делонги (частично отремонтирани от мен и бракувани),купих на жената за временно ползване,докато си хареса нещо сносно Elite JR4220 за около 25 лв.Ютията е с тефлоново покритие на плочата,2200 вата и разни пищялки,ако я оставиш легнала или включена без да гладиш.Булката е много доволна от временната ютия 5та година,по-удобна и по-добре гладела от предишните(с иноксови плочи) и не ме е занимавала да я отварям или почиствам плочата.
    Не че сега пак бих и купил Елит(но и не бих дал повече от 80-100 лв.),ако тази се развали,но заслужава да влезе в анкетата.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #37

    Отговор: Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Привет,

    старата ютия май изгоря и като гледам няма да се занимавам с ремонти, а май ще се купува нова.

    Прочетох анализа на hristoslav в първия постинг и ми беше полезен, но така или иначе ми остават 2 основни въпроса. Ще съм благодарен ако някой може да изрази мнение.

    1.) Има ли съществена разлика между ютиите за 50-60 лв. и тези за 100-150 лв. ? (Нямам предвид по-незнайните марки, т.е. отново говоря за Phillips, Tefal, Zelmer, но по-евтините им модели). Направих съпоставка между модели на една марка за 50 лв. и за 140 лв. и на пръв поглед по характеристики не виждам огромна разлика. Плочата е един и същи вид (а доколкото разбирам тя е най-важната характеристика), разликите са в мощност, ударна пара и екстри като самоизключване... Ясно, че по-скъпите се предполага че има защо да са такива, но все пак - заслужава ли си наистина да се дава двойна или тройна цена ?

    2.) Видях че повечето марки имат собствени видове плочи и както е видно от поста на hristoslav изглежда ползват различни материалиа. Може ли да споделите на чия марка технология на плочите според вас е най-добра и защо ? (ако наистина плочата е най-важна, може би точно там трябва да се съсредоточа при избора си... иначе всички ютии ми изглеждат уникално еднакви като характеристики).Виждам в класацията на темата фаворитите, но предполагам оценката е по-обща и включва и други фактори освен плочата (цена, разните екстри, дизайн и др.), а ме интересува само като плоча, коя марка се предполага че предлага най-добрите.

    Благодаря.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #38

    Отговор: Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Аз съм за тефал, защото от миналия декември 2012 съм с такава-парен генератор.

    Всъчщност въпроса ви е неправилно формулиран.Преди да питате дали имат съществена разлика е добре да си отговорите на въпроса какви дрехи ще се гладят с тази ютия.Ако се налага да се гладят костюми, панталони, ризи които се позват ежедневно-то за мен парния генератор е най-вярният избор.По-дебелите платове и дреги от такива платове изискват по -силна и добра ютия с повече пара.Това се отнася особено за вълнените дрехи и най-вече костюми, донякъде ленените, макар ч те по принцип не се гладят, но все пак е добре да се гладят някои части от тях за да "държат формата си"-например яки, ревери и други такива или памучните ризи и дрехи. Синтетиката е лесна за гладене, като някои тъкани дори нямат нужда от гладне, тъй като след изсъхването си са като гладени-единствено ревери и яки може да се гладят на 2-3 пранета по веднъж за да държат форма така както са фабрично изгладени.

    Ако е за гладене само на дънки и тук там някоя памучна риза или фланелка за излизане през свободното време парен генератор не не необходим.

    За бельото на малки деца също е добре-тъй като ютията с достатъчно пара убива микроби и спори на гъбички.

    Аз бях в подобна дилема миналата година и попитах познат който професионално се занимава от 1992 година с дрехи- крои, шие, глади и въобще търгува "Каква ютия да си купя?" и той ми каза, че досега е купил около 7-8 професионални парни генератори за гладене- Бош, филипс, АЕГ, Тефал и според неговия опит Тефал с ultraglis покритие на плочата е най-доброто, защото изобщо по плочата не полепва нищо от дрехите при гладене.Аз също си закупих Тефал и разликата с другите позлвани досега ютии е огромна най-вече при гладене на трудни за гладене материи.Имам ленен костюм който с обикновенна ютия без достатъчно пара не може да се изглади-с тефал-а със 150 грама ударна пара в минута се глади само с едно минаване и без да се задържа ютията на едно място върху плата за да го изглади.

    Преди да попитам моят познат си бях харесал филипс и бош.През февруари имаше намаление в един интернет магазин в Англия и всичките им модели тефал се продаваха по 99 паунда, включитлно такива които съм виждал технотата за близо 700 лева...

    В e-bay и Amazоn има добри оферти на парни генератори.
    Този пост е редактиран от justify; 08-06-13 в 23:45.

  11. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #39

    Отговор: Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Еее, бе ти няма да се жениш за тая ютия! Ние сме с Мулинекс отдавна и не ще да умре.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #40

    Отговор: Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Алла-балла...
    Значи... най-важното за ютията е да е с много висока мощност > 2,2kW. Това осигурява поддържането на константна температура при гладене. Полезна функция е самоизключването. Покритие - некакво /примерно керамично/.
    Тези три условия са необходими и достатъчни - да имате хубава ютия /без значение, дали струва 60 или 600лв./.
    stenly одобрява това.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #41

    Отговор: Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    И аз бях с некви такива... и след като ми изгориха 2 панталона и 2 ризи реших, че е по-евтино да си купя нещо което си струва.

    Досега всички ютии лепнеха по повърхността за гладене и се образуваха някакви черни полипи по тях.

    А кое е ала-бала- това което съм написал е истината- на някой му харесва на други не.Преди да си купя тефал-а и аз мислех че е ала-бала ...



    Ако е само за дънки и фланелки може и за 60 лева ютия.За костюми, панталони и ризи не бих рискувал повече-струва по-скъпо да си купя нови на мястото на изгорените отколкото да си купя свястна ютия.Две ютии смених немаркови това е третата.Сега ясно е че не гладите вие, и ако искате съпругата да се занимава повече време с ютията и дрехите, а не да ви досажда ви разбирам...:rolleyes: Преди тази ютия гладенето продължаваше 2 часа, сега е 40 минути.
    Този пост е редактиран от justify; 09-06-13 в 12:31.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #42

    Отговор: Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    В БГ в къщи сме с Ровента,май е над 8-10 годишна вече....Глади си,е с жена ми естествено!....Тука в Словакия съм с...ТЕСКО,Бог знае каква китайска измишльотина е,..и тя си глади,с нещо като тефлон е от долу,ама тефлон ли е наистина?.....Не я използувам много,просто не ми е нужно....На времето като купувах Ровентата не помня защо се спрях на нея,може би заради марката,знам ,че дребната им техника е много добра,котирана марка......

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #43

    Отговор: Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Абсолютно съм съгласен с Касап. Аз съм щастлив собственик на някакъв Зелмер който е 2.4 киловата и ми спестява много мъки по гладенето (ергенски живот). Във Варна имам някакво скъпо недоразумение което е 2 киловата и там нещата се случват бавно и с мъки.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #44

    Отговор: Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Алла-балла...
    Значи... най-важното за ютията е да е с много висока мощност > 2,2kW. Това осигурява поддържането на константна температура при гладене.....
    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Абсолютно съм съгласен с Касап. Аз съм щастлив собственик на някакъв Зелмер който е 2.4 киловата и ми спестява много мъки по гладенето (ергенски живот). Във Варна имам някакво скъпо недоразумение което е 2 киловата и там нещата се случват бавно и с мъки.
    Е с това направо ме убихте ! Признавам, мощността е последното нещо, което вземах под внимание.... Разликата между 2 kW и 2,4 кW в крайна сметка не е толкова голяма - 20 %... все пак не е разлика между 1 и 2 кW... и по-скоро си мислех, че мощността е свързана със скоростта за първоначално загряване. Оттам нататък - предполагам по-скоро си има някакво термореле, което регулира температурата. Аз никога не съм я държал на максимум, за това си мисля, че по-скоро тия киловати нямат значение, но вие ме замотахте съвсем....

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #45

    Отговор: Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Van Basten Виж публикацията
    Аз никога не съм я държал на максимум, за това си мисля, че по-скоро тия киловати нямат значение, но вие ме замотахте съвсем....
    Това не означава, че не я ползваш на максимум
    Когато ютията работи, тя е включена на максималната си мощност. А когато достигне желаната температура, терморегулатора я изключва. Ерго - колкото по-мощна е ютията, толкова по-постоянна температура поддържа тя при гладене и по-бързо я наваксва - след паров удар примерно.

    П.С. Добрите дъски за гладене, също имат вграден нагревател.
    Този пост е редактиран от Kasap; 10-06-13 в 22:48.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане
    От mvarbanov във форум Бяла техника
    Отговори: 1252
    Последно: 06-04-24, 20:57
  2. Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Бяла техника
    Отговори: 1014
    Последно: 24-02-24, 10:43
  3. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 19:28
  4. Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Хладилна техника
    Отговори: 50
    Последно: 02-06-20, 21:20
  5. Епилатори / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От Zornitsa_S във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 06-09-15, 17:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе