Вижте резултатите от анкетата: Каква марка плот за вграждане ползвате ?

Гласували
59. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    8 13.56%
  • Amica

    0 0%
  • Beko

    3 5.08%
  • Bosch

    11 18.64%
  • Candy

    0 0%
  • Electrolux

    11 18.64%
  • Gorenje

    15 25.42%
  • Indesit

    1 1.69%
  • Neo

    1 1.69%
  • Samsung

    1 1.69%
  • Sang

    0 0%
  • Siemens

    5 8.47%
  • Whirpool

    3 5.08%
  • Zanussi

    0 0%
Страница 6 от 13 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 188
Like Tree22Одобрявам

Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на ianpav_4444
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    66
    #76

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Аз си взех да пробвам ама очаквах повече . Не знаех някои неща уж съм чел доста . Не знаех , че имат вентилатор , също и за съда , че не трябва да е по голям от котлона . Пак става , но там където е извън котлона нагрява по малко . Е , то ясно като се знае принципа на действие .Та си ползвам керамиката / жената де / , че като забръмчи се стряска пък и не му разбира .
    Този пост е редактиран от ianpav_4444; 15-08-17 в 15:07.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #77

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Е керамиката да не очакваш, че награвя извън реотана?

    Да се оплача от моя eurolux за пръв път го видях да прегрява и да си намаля мощността. И това само след 1,30-2 часа готвене.

    Единствената полза е икономичността аз и за това съм го взел.

  4. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #78

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Освен икономичността,бих добавил и бързината на загряване-1л. вода кипва за по-малко от минута на максималната мощност при мен...и не на последно място,много по-малко се замърсява при готвене,ако върху котлона сложите вестник или от тази готварската хартия...нищо не пада върху плота..тоя номер го видях в интернет,и от тогава предимно така се готви в къщи
    espace и ianpav_4444 харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #79

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Иве, много ми хареса идеята с хартията и ще я ползвам. Обаче това с подгряването на 1 л. вода за под 1мин. не го вярвам ама хич. 1л. вода за да повиши температурата си с 1градус е необходима 1ccal или 0,001163kWh. Приемаме че водата в тенджерата е с температура 20 градуса и трябва да ги повишим до 100. Значи са необходими 80ccal или 0,093kWh. И понеже казваш че водата завира под минута то 0,093*60=5,58kW. Е, не вярвам котлона ти да е 6kW-тов.

  6. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #80

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Ми тя налива от топлия кран

    Инак е така, аз също си бях наумил, че загрява за около минута 1 л вода, но веднъж реших да го проверя - 2 минути и 15 сек засякох. Котлонът се води 2 kW, няма указани някакви boost мощности... Но и така не излиза сметката, а не вярвам водата от чешмата да е по-топла от 20°. Вероятно и мощността не е съвсем точна, де.

  7. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #81

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Добре де...поувлякъл съм се с изказванията си...това за под 1 мин. съм го чувал от жена ми да се хвали на съседката
    Сега направих опит и резултата е следния: Котлона е 3.8kW по данни на производителя,при включена Boost функция ,налях точно 1л. студена вода от чешмата,като я източвах доста и гледах до колкото се може да е по-студена.Пуснах секундарника на телефона и изчаках да кипне добре...точно 1,27мин. ,което също е добър резултат в сравнение с стария ми керамичен плот

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #82

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Добре де...поувлякъл съм се с изказванията си...това за под 1 мин. съм го чувал от жена ми да се хвали на съседката
    Сега направих опит и резултата е следния: Котлона е 3.8kW по данни на производителя,при включена Boost функция ,налях точно 1л. студена вода от чешмата,като я източвах доста и гледах до колкото се може да е по-студена.Пуснах секундарника на телефона и изчаках да кипне добре...точно 1,27мин. ,което също е добър резултат в сравнение с стария ми керамичен плот
    Бих искал да попитам какъв е точният модел котлона и като кипне, под формата на пръстен по средата на котлона ли ври?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от j90 Виж публикацията
    Колеги има ли някой преминал от обикновена керамика към индукция?Интересува ме как е времето за готвене и разхода на ток дали намаля при индукцията както се твърди?За посудата е ясно че ще има филм.Марката има ли голямо значение както е при фурните и доста други уреди?Още се колебая между двата вида нагряване и межди Канди Електролукс и Горение поне на първо четене техните индукции влизат в полезрението ми като цена и т.н.
    Аз. Върха е! НЕ загаря! Недостатъците са: 1) има вентилатор; 2) топлинате не е равномерна а е под формата на пръстен с дебелина 3 см и диаметър 12см по средата на кръга на котлона.

  10. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #83

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Не съм забелязъл да има някакъв пръстен...точния модел е: AEG HK894400FG

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #84

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Добре де...поувлякъл съм се с изказванията си...това за под 1 мин. съм го чувал от жена ми да се хвали на съседката
    Сега направих опит и резултата е следния: Котлона е 3.8kW по данни на производителя,при включена Boost функция ,налях точно 1л. студена вода от чешмата,като я източвах доста и гледах до колкото се може да е по-студена.Пуснах секундарника на телефона и изчаках да кипне добре...точно 1,27мин. ,което също е добър резултат в сравнение с стария ми керамичен плот
    Ако началната температура на водата е била около 25°, значи максималната мощност на котлона ти е около 3,5 киловата.

  12. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #85

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Честно казано,въобще не ме вълнува колко киловата е реално,котлона....важното е да върши работа и да работи безотказно...

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #86

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Не съм забелязъл да има някакъв пръстен...точния модел е: AEG HK894400FG
    Равномерно ли се образуват балончета по цялото дъно? Като завира и като няма много вода се вижда най-добре.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #87

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от DDM87 Виж публикацията
    Равномерно ли се образуват балончета по цялото дъно? Като завира и като няма много вода се вижда най-добре.
    Да,сега се загледах по-внимателно...има нещо като пръстен когато завира водата...като местя касеролката с водата по котлона и пръстена се мести с нея...т.е. където и да я преместя,пръстена си стои все в средата...

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #88

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Дам, сега вече съм сигурен, че всички са така. Много интересно че се мести така. Трябва да го снимам при мен е с 12 см външен диаметър и около 3 см дебелина пръстена. Общо взето, добре че нямам тиган и не пържа, иначе това може да се окаже недостатък.

  17. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #89

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Насочиха ме към едно " пиано" на индезит демек 3 котлона още не съм го сложил че трябва да се прави нов отвор а ме е страх сам да режа плота.Има ли някакви особености и изисквания при вграждането на индукция?Получавам различни мнения.Под него има печка.

  18. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #90

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Върху фурна Аег,как да сложиш котлон Индезит?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 13 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eye_contact във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 978
    Последно: 04-12-23, 18:49
  2. Печка с индукционни котлони
    От go6o78 във форум Бяла техника
    Отговори: 54
    Последно: 18-03-19, 17:54
  3. Отговори: 13
    Последно: 03-08-13, 12:54
  4. Керамични котлони За или Против
    От glarus във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 31-05-08, 21:47
  5. Проблем с нови керамични котлони
    От Rus_Fot във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 10-05-07, 09:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе