Вижте резултатите от анкетата: Каква марка плот за вграждане ползвате ?

Гласували
59. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    8 13.56%
  • Amica

    0 0%
  • Beko

    3 5.08%
  • Bosch

    11 18.64%
  • Candy

    0 0%
  • Electrolux

    11 18.64%
  • Gorenje

    15 25.42%
  • Indesit

    1 1.69%
  • Neo

    1 1.69%
  • Samsung

    1 1.69%
  • Sang

    0 0%
  • Siemens

    5 8.47%
  • Whirpool

    3 5.08%
  • Zanussi

    0 0%
Страница 3 от 13 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 188
Like Tree22Одобрявам

Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    11
    #31

    Re:Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от detson
    Здравейте всички и Весела Коледа ,ще се опитам малко да обясня.Индукционния котлон няма т.н.излъчване.Има излъчване в микровтлновата фурна/вълни с ниска дължина на вълната-микро вълни/.Котлона представлява един високочестотен трансформатор-всеки телевизор има поне два такива,компютрите по три броя.Първичната намотка на котлона е точно под стъклото.при поставяне на железен прибор има магнитчета на определени места по намотката и така се променя магнитното поле и електрониката включва котлона. Вторичната намотка се явява съда и тя представлява намотка с една навивка която загрява и то много. Примери - индукционния поялник , електрожена.Съдове - нищо специално , всички тенджери тави и др. от времето на бабите ни стават защото са чугунени и емайлирани. Сега вече има много които са специално за тези котлони. Вярно е че трябва да се лепи магнита за тях т.е. да са от желязо Fe затова са и феромагнитни. Неръждаемите в по голямата си част нестават.Има едни тигани Al с желязна решетка отлята с алуминия. Ефективност над 90% дори повече ,съда се загрява така няма пренасяне на топлина - другите видове котлони. Съда НЕТРЯБВА да е празен ,повярвайте почервенява и ще го повредите. Пробвал съм с всякакви ламарини и си червенеят яко. Дори най простия котлон има регулиране по мощност и температура ползвайте я тази опция. Купъвайте и не се притеснявайте за вредни лъчения, магнитните ветрове са по опасни Ще се изплати много бързо, лошото е ,че като се свикне с бързината и после всички други котлони са като охлюви. Приятно готвене.
    Напълно съм съгласен с колегата !!!
    Всичко останало си е търговски трикове !!!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #32

    Re:Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Аз имам от най-простите, тези от Метро двойните. Три години здраво готвене и не спира. Заслужава си. Като се скапе този, ще си взема цял плот.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #33

    Re:Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Аз имам от най-простите, тези от Метро двойните. Три години здраво готвене и не спира. Заслужава си. Като се скапе този, ще си взема цял плот.
    Вземи плот и почерпи,а този го мушни под MHIто.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #34

    Re:Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Здравейте,

    Искам да си купувам двойка индукционен плот за вграждане. Може ли да ми кажете по какво да го избирам? Ако може и някакви предложения да ми дадете. С индукционните плотове предполагам няма да има 3 зони както има примерно при керамичните? Или има? Защото в началото бях се спрял на керамичните и избора беше два котлона(?), единия с две зони и си викам и индукционния да е така ако може. Ако няма това колко проблем ще е?

    Изобщо всякакво инфо ще ми е полезно, защото индукционен плот не съм ползвал досега.

    Мерси

  6. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #35

    Re:Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Ами за тези пари как да не си заслужава. Само не го купувай от онези магазини с транспортните дефекти.
    Защо ? Какво може да се прецака ? Дават няколко годинки гаранция ората. Преди 2 седмици взехме от "ударените" BOSH-ка печка с 4 индукционни котлона. Чисто нова, супер мазна, с труднозабележимо дерване, особено на фона на този метален цвят. Ще се въздържа от хвалбите по адрес на индукционните котлони, понеже по-горе е наблегнато на бързината и икономията с тях достатъчно.
    В едно книжле за тенджери и тигани бяха написали минутите за затопляне на 1 л вода с различни котлони ( предполагам с еднаква консумация на ел. ток ) и индукционния водеше сериозно дори и газовия, предполагам поради това, че гозбата поема максимално количество топлина, а не се топли кухнята както при останалите видове котлони.

    Тъй ще е тя в БГ - климки от "изхвърлените", др. битови ел. уреди от "надраните"

  7. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #36

    Re:Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Онзи ден влизам в кухнята и намирам печката покрита с това миленце от баба Много се цапала с отпечатъци от пръсти и половинката решила да предприеме нещо.... Не може да ѝ се нарадва милата още
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    DDM87 одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #37

    Re:Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Здравейте,

    Знаете ли някаква алтернатива на Gorenje IT320AC? Нещо не мога да намеря из нета. Засега двойка индукционен плот мога да намеря само в electron.bg и само този стои добре. Някъде другаде може ли да се купи онлайн такъв плот?

    Мерси

  10. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #38

    Re:Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения


  11. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #39

    Re:Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Това го гледах, но отпадна, защото не можах да си обясня малко над 100лв по-високата цена... Особено при положение, че е по-немощен от Горение-то...

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #40

    Re:Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Аз искам да попитам нещо. Тамън се бях засилил да взимам индукционни котлони за вграждане и прочетох, че хората с пейсмейкъри трябва да внимават. Баща ми е с пейсмейкър и ако има някакъв шанс да стане нещо, ще си карам със старите обикновени котлони. Някой знае ли нещо по въпроса?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    75
    #41

    Отговор: Re:Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Има ли нещо вярно, че индукционните котлони не работят при ниски температури, трябва ми за балкона?
    Какво представлява електрониката му?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    75
    #42

    Отговор: Re:Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Скромно се надявах поне някой да знае...

    Дайте поне линкове към някои ръководства или поне имена-модели на котлони?

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #43

    Отговор: Re:Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от GolemSmeh Виж публикацията
    Има ли нещо вярно, че индукционните котлони не работят при ниски температури, трябва ми за балкона?
    Какво представлява електрониката му?
    На теория не знам, на практика - ползвал съм на вила индукционен котлон в остъклен с винкел и единично стъкло балкон - работи без проблеми. Наистина, температурата там да е падала до 3-4 градуса, под нулата нямам наблюдения.

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    1
    #44

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    здравейте,

    някой може ли да сподели мнение за следния плот GORENJE IT 310 BC - за тази цена бих очаквал топ качество, но не мога да намеря коментари относно плотовете на Gorenje като цяло.

    мерси предварително

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #45

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Аз имам един въпрос относно индукционен котлон, който е самостоятелен, т.е. преносим. От тези дето се продават в Метро, Кауфланд и др. по 80-100 лв.
    На повечето минималният диаметър на задействане на котлона е 12см. Може ли някой да ме насочи откъде мога да намеря котлон, който да може да работи със съд с диаметър от 8-10 см. Трябва ми да си ползвам специалната кафеварка за индукционен котлон, но как са я проектирали, че дъното и е 8-9 см и не може да задейства индукцията.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 13 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eye_contact във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 978
    Последно: 04-12-23, 18:49
  2. Печка с индукционни котлони
    От go6o78 във форум Бяла техника
    Отговори: 54
    Последно: 18-03-19, 17:54
  3. Отговори: 13
    Последно: 03-08-13, 12:54
  4. Керамични котлони За или Против
    От glarus във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 31-05-08, 21:47
  5. Проблем с нови керамични котлони
    От Rus_Fot във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 10-05-07, 09:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе