Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 57
Like Tree12Одобрявам

Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #16

    Отговор: Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    И ти ли си взе същото китайче като нашето?
    Взех... Само че таймера за почивка не работи.
    Или ще го включвам ръчно отвреме, навреме или ще взема един програмируем контакт и през него - иначе не се диша в помощението при режим на работа 1:1

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #17

    Отговор: Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане

    Няма лошо.На повечето такива уреди е записано,че по време на работа не трябва да има хора в помещението.Не знам какво пише в упътването на този,но не бих си правил експеримент .
    Тъй като той може да предизвика раздразнение на респираторната система и очите при хората, не се препоръчва машината да работи докато има хора и/или животни в помещението. След употреба се препоръчва да се изчака до час преди помещението да се използва отново. След като престои на стайна температура около час, той се разпада безопасно на кислородни атоми и не предизвиква никакво замърсяване или вреда. Не образува остатъчни газове, които да се премахват след употреба. Ако е необходимо помещението да се използва ведната, то се препоръчва да се проветри за няколко минути.
    Внимание! Озонът не бива да се вдишва директно. Той дразни лигавицата по дихателните пътища и очите. За да стерилизирате помещения, в стаята не бива да има хора или домашни любимци. След употреба проветрете помещението преди да го използвате отново или изчакайте един час. След приключване на работа озоновите молекули се разпадат и превръщат в кислород в рамките на около час след края на процедурата с уреда.
    https://www.emag.bg/ozonov-generator...f=fav_pd-title

    • Пречистване на въздуха в помещенията при озониране: Затворете плътно всички врати и прозорци и оставете уреда да работи 30 минути (като се уверите, че през това време в помещението няма никой). Влизането на хора в помещението е позволено 15 минути след като уредът е завършил работния си цикъл.
    https://www.emag.bg/ozonator-megatra...f=fav_pd-title

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #18

    Отговор: Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане

    Другари и господа!

    Ако на някой озонатора му произвежда повече озон отколкото му трябва/се иска съм готов веднагически да го отърва от него на приемлива(за мен) цена.

    Както казах проблемът не е със "свръхпроизводството" на озон.

    Обратното е ---> повечето производите завишават(лъжат) в упътването(данните за производителност) на продаваните/произвежданите озонатори, защото винаги по-голямото количество озон = на по-висока цена.

    Досега не съм срещал някой да продава по-производителен озонатор на по-ниска цена от озонатор който произвежда по-малко озон.

    Вредни концентрации могат да се достигнат са от промишлени озонатори сложени погрешно в битови помещения.


    Отделно има постоянен процес на разпад на озона на кислородна молекула и атомен/анионен кислород.
    До 40 минути от генерирането му озонът се е разпаднал.

    Като вдишвате и издишвате част от издишания кислород е катионен кислород - точно обратното на генерирания от озонатор, което допринася за взаимното "неутрализиране".
    Този пост е редактиран от justify; 11-11-20 в 12:11.
    Lupus одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #19

    Отговор: Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане

    При мен и за 10 мин.работа докато съм в помещението започва да ме дразни. Не става да се ползва с присъствие - изпитах го на собствен гръб така да се каже.
    Вечер го пускам в режим 10 мин. он и 1 час офф - така, че ако се наложи да влизам вечер я за да пия една вода(студена) или нещо друго да не е проблем за кратко влизане в помещението. Сутрин спирам машинката и проветрявам 10-15 мин. и е ОК. И дори така все още се усеща мириса на озон лекичко след като се затворят прозорците но не е дразнещо...

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #20

    Отговор: Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Другари и господа!

    Ако на някой озонатора му произвежда повече озон отколкото му трябва/се иска съм готов веднагически да го отърва от него на приемлива(за мен) цена.

    Както казах проблемът не е със "свръхпроизводството" на озон.

    Обратното е ---> повечето производите завишават(лъжат) в упътването(данните за производителност) на продаваните/произвежданите озонатори, защото винаги по-голямото количество озон = на по-висока цена.

    Досега не съм срещал някой да продава по-производителен озонатор на по-ниска цена от озонатор който произвежда по-малко озон.

    Вредни концентрации могат да се достигнат са от промишлени озонатори сложени погрешно в битови помещения.


    Отделно има постоянен процес на разпад на озона на кислородна молекула и атомен/анионен кислород.
    До 40 минути от генерирането му озонът се е разпаднал.

    Като вдишвате и издишвате част от издишания кислород е катионен кислород - точно обратното на генерирания от озонатор, което допринася за взаимното "неутрализиране".
    Напълно подкрепям казаното! Плашите се и от сенките си!
    Миризмата се усеща и при супер минимални концентрации. Не усещате ли миризмата на озона при гръмотевична буря???

  7. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #21

    Отговор: Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Другари и господа!

    Както казах проблемът не е със "свръхпроизводството" на озон.

    Обратното е ---> повечето производите завишават(лъжат) в упътването(данните за производителност) на продаваните/произвежданите озонатори, защото винаги по-голямото количество озон = на по-висока цена.

    Досега не съм срещал някой да продава по-производителен озонатор на по-ниска цена от озонатор който произвежда по-малко озон.
    Много е вероятно да си прав.
    Ама като те лъжат в производството или квото и да е ти на останалото вярваш ли?Напр. ,че ще има необходимия ефект?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #22

    Отговор: Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Много е вероятно да си прав.
    Ама като те лъжат в производството или квото и да е ти на останалото вярваш ли?Напр. ,че ще има необходимия ефект?
    Че кой пък ти е казал, че има ефект??? И изобщо от кое лечебно или предпазно средство има ефект, като накрая всички умират?

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #23

    Отговор: Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията

    Ако на някой озонатора му произвежда повече озон отколкото му трябва/се иска съм готов веднагически да го отърва от него на приемлива(за мен) цена.

    Както казах проблемът не е със "свръхпроизводството" на озон...
    Какво пък толкоз... озонът нали е силен окислител и се числи към тъй наречените свободни радикали, които според учените предизвиквали ускорено стареене на тъканите в тялото...
    Дишайки озон най-много да се състариш преждевременно...

  11. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #24

    Отговор: Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Какво пък толкоз... озонът нали е силен окислител и се числи към тъй наречените свободни радикали, които според учените предизвиквали ускорено стареене на тъканите в тялото...
    Дишайки озон най-много да се състариш преждевременно...
    Кво пък толко,нали накрая......Тогава защо им са джаджи,ама карай.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #25

    Отговор: Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане


  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #26

    Отговор: Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане

    Абе аз някъде бях писал, но не помня къде и в каква връзка.
    Всички (повечето) сте чели за свободни радикали и окислителния им потенциал.
    И че това е един много съществен фактор в канцерогенезата (ракообразуване).
    Та озона е свободен радикал с много висок окислителен потенциал : https://www.oxidationtech.com/blog/o...al-of-ozone-2/
    като това му свойство се ползва за дезинфекция/стерилизация.Но в помещения без хора.
    Та аз лично не бих си цопнал в стаята озон-генератор(канцероген) да работи докато аз съм там.
    Без значение колко озон произвежда.Полезен свободен радикал няма .
    Иначе кво прайм - пием/ядем антиоксиданти (плодове,зеленчуци,витамини), а дишаме по своя воля оксидант - нон сенс .
    Ако се ползва без хора в помещението и след това се проветрява е друго.
    ivodivo одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    124
    #27

    Отговор: Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане

    Искам да попитам според вас концентрация на озон според производителя 120мг/час достатъчна ли е за да ликвидира бацилите в дадено помещение ? Иначе се предлагат и "по-силни" от порядъка на 200мг/час...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #28

    Отговор: Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от gggggg Виж публикацията
    Искам да попитам според вас концентрация на озон според производителя 120мг/час достатъчна ли е за да ликвидира бацилите в дадено помещение ? Иначе се предлагат и "по-силни" от порядъка на 200мг/час...
    Ама ти прочете ли дотук какво е постнато по въпроса?!
    Какво е "дадено помещение" ?! Конкретизирай - обем в куб. метри, с каква температура е, има ли въздушно течение - колко (в куб.м./час), каква е влажността...? Това като начало. Па после става ясно дали ликвидира и след колко време работа.

  17. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #29

    Отговор: Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от gggggg Виж публикацията
    Искам да попитам според вас концентрация на озон според производителя 120мг/час достатъчна ли е за да ликвидира бацилите в дадено помещение ? Иначе се предлагат и "по-силни" от порядъка на 200мг/час...
    След като поработи моето озонаторче да ти кажа честно не се виждат после никакви бацили. Взирах се, гледах най обстойно къде ли не из помощението - е няма и няма не се видят! Но като се замисля и преди това не се виждаха...

    Майтапа настрана ама няма как да знаем какво е положението освен да се водим по сметки на "сухо" и данни от публикувани тук и там формули и сметки...

    Аз установих за мен, че и дори и малко да ми работи - има няма 10 мин. става неприятно и не бих го ползвал уреда докато съм в помощението (по горе някъде съм публикувал параметрите и сметки за в моя случай)... Виж дали ще мори бацили - ще ти трябва освен сметки за твоя случай то и да се оборудваш и с уред за замерване най-малкото на концентрацията на озон, че да имаш някаква реална представа какво се случва...после пък да се довериш, че концентрациите са достатъчни да морят там каквото ти е целта.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #30

    Отговор: Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане

    ВАЖНО ЗА ПОЛЗВАЩИТЕ УРЕДА НА ATWFS (като моя)

    Както вече писах уреда ми беше настроен да работи в режим 1/2ч работа и 1ч почивка в помещение около 35м². Направи ми впечатление, че вчера и днес не го чувам да работи и не усещам мириса на озон. Сега го погледнах и видях, че е застанал в режим 10' работа и 6ч почивка. И веднага се сетих, че понеделник вечер имаше спиране на тока в къщи. Настроих го отново на режим 1/2ч работа и 1ч почивка и той тръгна. Изключих го от контакта и след минута пак го включих. Отново беше застанал в режим 10' работа и 6ч почивка!
    Това означава следното: Уреда няма енергонезависима памет и не помни настройки!
    За да не ги губи не го изключвайте от контакта, а от червения бутон. Ако има спиране на тока или се налага да го изключите, след повторно включване на захранването трябва отново да настроите желания режим на цикъла!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Lupus; 12-11-20 в 09:05.
    gurcayy одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 124
    Последно: 09-09-23, 16:03
  2. Фритюрник / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 18
    Последно: 13-02-18, 22:23
  3. Овлажнители за въздух FAQ/ мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 1
    Последно: 27-10-14, 16:53
  4. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21
  5. Samsung LCD-PDP / Faq , обсъждане , мнения
    От Ivan444o във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 17-04-09, 19:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе