Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 57
Like Tree12Одобрявам

Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #31

    Отговор: Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    На мен ми е интересно, има ли някой във форума, който се озонира докато спи?

    Как вреди озонът?
    Същите свойства, които позволяват на високите концентрации на озон да реагират с органични вещества извън тялото, му дават способността да реагира с подобни органични вещества, които съставляват тялото, и потенциално да причинят вредни последици за здравето. При вдишване озонът може да увреди белите дробове. Относително ниските количества могат да причинят болка в гърдите, кашлица, задух и дразнене в гърлото. Озонът може също така да влоши хроничните респираторни заболявания като астма и да наруши способността на организма да се бори с респираторните инфекции. Хората се различават значително по своята чувствителност към озон. Здравите хора, както и тези с дихателни затруднения, могат да изпитат проблеми с дишането при излагане на озон. Упражнения по време на излагане на озон води до вдишване на по-голямо количество озон и увеличава риска от вредни дихателни ефекти. Възстановяването от вредните ефекти може да настъпи след краткотрайно излагане на ниски нива на озон, но ефектите върху здравето могат да станат по-вредни и възстановяването по-несигурно при по-високи нива или от по-продължително излагане (US EPA, 1996a, 1996b).

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #32

    Отговор: Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    След като поработи моето озонаторче да ти кажа честно не се виждат после никакви бацили. Взирах се, гледах най обстойно къде ли не из помощението - е няма и няма не се видят! Но като се замисля и преди това не се виждаха...

    Майтапа настрана ама няма как да знаем какво е положението освен да се водим по сметки на "сухо" и данни от публикувани тук и там формули и сметки...

    Аз установих за мен, че и дори и малко да ми работи - има няма 10 мин. става неприятно и не бих го ползвал уреда докато съм в помощението (по горе някъде съм публикувал параметрите и сметки за в моя случай)... Виж дали ще мори бацили - ще ти трябва освен сметки за твоя случай то и да се оборудваш и с уред за замерване най-малкото на концентрацията на озон, че да имаш някаква реална представа какво се случва...после пък да се довериш, че концентрациите са достатъчни да морят там каквото ти е целта.
    Твоите сметки помагат да изчислим приблизително концентрацията на озон в дадено помещение и да видим дали не надвишават безвредната ПДК от 120-130µg/m³. А каква част от наличните вируси ще изтребе ние няма как да узнаем, ако предварително не сме измерили тяхната концентрация във въздуха на помещението и не премерим пак тази концентрация след един цикъл на третиране с озон или UV-C светлина.
    Това се оказа невъзможно в БГ и възможно само на много малко места по света - само в лаборатории от трето ниво!
    Вчера водих по този въпрос доста дълъг разговор с проф. Л.Гломб дм - шеф на лабораторията по вирусология на НЦЗПБ.
    ivodivo одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #33

    Отговор: Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    На мен ми е интересно, има ли някой във форума, който се озонира докато спи?

    Как вреди озонът?
    Същите свойства, които позволяват на високите концентрации на озон да реагират с органични вещества извън тялото, му дават способността да реагира с подобни органични вещества, които съставляват тялото, и потенциално да причинят вредни последици за здравето. При вдишване озонът може да увреди белите дробове. Относително ниските количества могат да причинят болка в гърдите, кашлица, задух и дразнене в гърлото. Озонът може също така да влоши хроничните респираторни заболявания като астма и да наруши способността на организма да се бори с респираторните инфекции. Хората се различават значително по своята чувствителност към озон. Здравите хора, както и тези с дихателни затруднения, могат да изпитат проблеми с дишането при излагане на озон. Упражнения по време на излагане на озон води до вдишване на по-голямо количество озон и увеличава риска от вредни дихателни ефекти. Възстановяването от вредните ефекти може да настъпи след краткотрайно излагане на ниски нива на озон, но ефектите върху здравето могат да станат по-вредни и възстановяването по-несигурно при по-високи нива или от по-продължително излагане (US EPA, 1996a, 1996b).
    Ако има такъв човек, значи че се подготвя за ковида - като го тресне вируса (а не той него с озона), да развие тежката форма директно заради похабен нос-гърло-бял дроб.

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Твоите сметки помагат да изчислим приблизително концентрацията на озон в дадено помещение и да видим дали не надвишават безвредната ПДК от 120-130µg/m³. А каква част от наличните вируси ще изтребе ние няма как да узнаем, ако предварително не сме измерили тяхната концентрация във въздуха на помещението и не премерим пак тази концентрация след един цикъл на третиране с озон или UV-C светлина.
    Това се оказа невъзможно в БГ и възможно само на много малко места по света - само в лаборатории от трето ниво!
    Вчера водих по този въпрос доста дълъг разговор с проф. Л.Гломб дм - шеф на лабораторията по вирусология на НЦЗПБ.
    Достатъчно е вместо вируси, да се направи замерване на бактериите във въздуха "преди и след". А това е съвсем възможно навсякъде - нужно е оборудване за около 500-600 долара и лаборатория наоколо за изследване на посявките.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #34

    Отговор: Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    ......
    Достатъчно е вместо вируси, да се направи замерване на бактериите във въздуха "преди и след". А това е съвсем възможно навсякъде - нужно е оборудване за около 500-600 долара и лаборатория наоколо за изследване на посявките.
    По принцип е възможен и такъв подход ако имаш бактерия, за която знаеш, че при същата концентрация на озона умира за същото време. Другото е тото - знаеш че винаги има определен брой печеливши комбинации, но не знаеш кои са те. А, трябва да вземеш в предвид и размерите на бактерията и вируса и да изчислиш в зависимост от тяхната концентрация във въздуха каква е вероятността О3 или О да я уцели!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #35

    Отговор: Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане

    А на практика, има изследвания за влиянието на озона в/у вирус при различни параметри - влажност на въздуха, концентрация на озона, време, температура и т.н. Повторението на експеримента, освен че е скъпо, но и би било излишно освен ако не се пише научен труд. Мисля, че е достатъчно като емпирична база.

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #36

    Отговор: Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Че кой пък ти е казал, че има ефект??? И изобщо от кое лечебно или предпазно средство има ефект, като накрая всички умират?
    Мм, аз ти казвам, че има ефект.
    Аз ползвам озонатора само в кухнята, не съм се побъркал да трепя вируси с него, а миризми. Особено полезен е при готвене на риба, шкембе, с които абсорбатора посмъртно не се справя.
    Другото му полезно място е в банята - всеки живеещ в стара кооперация трябва да е наясно с миризми от канализационната тръбс, когато вали и е влажно навън.

    Нелоша работа върши и при пушене.
    Lupus, ivodivo и inches9 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #37

    Отговор: Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане

    Хм ще пробвам моя в банята да видим, че напоследък идват някакви миризми на силикон ли е или нещо на вкиснало - много неприятно...
    kod одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #38

    Отговор: Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Мм, аз ти казвам, че има ефект.
    Аз ползвам озонатора само в кухнята, не съм се побъркал да трепя вируси с него, а миризми. Особено полезен е при готвене на риба, шкембе, с които абсорбатора посмъртно не се справя.
    Другото му полезно място е в банята - всеки живеещ в стара кооперация трябва да е наясно с миризми от канализационната тръбс, когато вали и е влажно навън.

    Нелоша работа върши и при пушене.
    Е ти не усети ли бъзика в контекста на предишните постове?
    Виж какво писах в другата тема. Може да е и при теб същото, ако изключваш озонатора от контакта.
    kod одобрява това.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #39

    Отговор: Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Много е вероятно да си прав.
    Ама като те лъжат в производството или квото и да е ти на останалото вярваш ли?Напр. ,че ще има необходимия ефект?

    Благотворният ефект съм го изпитал на собствен гръб - от малък дойдат ли студените зимни дни поне по 2 пъти зимата боледувам от грип или подобни заболявания.

    Сложих 2 климатика с плазма филтри в 14квм спалня и съответно 18 кв.м. помещения и един йонизатор за "до 30кв.м." в хол 28кв.м = ~ 80м3.

    Работата ми е свързана с хора и ми омръзна, въпреки умишлено аранжираната от мен дистанция от над 2 метра в офиса между моето място и това на посетителя да ме заразяват.Затова там е единият LDC.

    Това доведе до това, че през някои зими изобщо да не се заразявам и да не боледувам.

    Имал съм няколко пъти случай на особено дразнеща и не спираща кашлица и след като подишам наситен с озон въздух гърлото се успокоява и мога да заспя без да се будя от собствената си кашлица.

    Правете каквото искате, въздухът навън
    в градовете е значително по мръсен от този в жилищата ви, освен ако живеете някъде в малко населено място където е ветровито или е в планината или няма хора.

    Все пак си проветрявам зимата сутрин и вечер най-вече заради радона:https://www.mh.government.bg/bg/info...nie-na-radona/

    Пролет, лято и есен при топло време прозорците ми са отворени.


    П.П.

    Изследването/статията на английски език е неточна и донякъде невярна ---> на всеки 3 до 6 седмици си почиствам/мия металните пластини и електродите на йонизатора и преди да започна са черни от микросажди до степен металните пластини дълги 15-17см и широки по 3 см които са като хромирани когато са чисти, да бъдат изцяло или частично почернели когато са мръсни и пръстите да ти се покриват със микросажди/чернилка от тях.

    Тези микросажди са миниатюрния най- финен прах от въздуха, полени, микроби и каквото се сетите.

    Първоначално бях шокиран, защото се почиства добре и редовно, но като си помислих как на слънчев лъч се вижда прахът "плуваш" във въздуха ми стана ясно, че това е нормално.
    Колкото и да чистите винаги ще има прах във въздуха.
    Този пост е редактиран от justify; 12-11-20 в 09:13.
    Lupus одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #40

    Отговор: Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Мм, аз ти казвам, че има ефект.
    Аз ползвам озонатора само в кухнята, не съм се побъркал да трепя вируси с него, а миризми. Особено полезен е при готвене на риба, шкембе, с които абсорбатора посмъртно не се справя.
    Другото му полезно място е в банята - всеки живеещ в стара кооперация трябва да е наясно с миризми от канализационната тръбс, когато вали и е влажно навън.

    Нелоша работа върши и при пушене.
    Логично,това са най-очевидните начини за използване.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #41

    Отговор: Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    ...
    Изследването/статията на английски език е неточна и донякъде невярна ...
    Щом е "неточна и донякъде невярна", какво да кажем за тези долу, че са в заблуда....:
    American Lung Association: Ozone (also called smog) is one of the most dangerous and widespread pollutants
    US Environmental Protection Agency (EPA): Health Effects of Ozone
    Centers for Disease Control and Prevention (CDC): Ozone and Your Health
    inches9 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #42

    Отговор: Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Може да е трудно да си представим, че замърсяването може да бъде невидимо, но озонът започва по този начин. Тъй като озонът се концентрира и се смесва с други замърсители, често го наричаме с по-старото си, по-разпространено име - смог. В момента той е един от най-добре контролираните замърсители в Съединените щати.1 И освен това е един от най-опасните.
    Когато прочетох тази очевидна глупост още в началото на първия линк спрях с четенето по нататък!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #43

    Отговор: Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    "...В момента той е един от най-добре контролираните замърсители в Съединените щати..."
    Когато прочетох тази очевидна глупост още в началото на първия линк спрях с четенето по нататък!
    Част от цитата на превода ти по-горе, ме наведе на мисълта, че ползваш гугъл-преводача вероятно, а той понякога обърква смисъла на 180 градуса. Но, в случая няма значение.
    Като писа и за "очевидната глупост", ме подсети за Айнщайн и неговото - "Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и Вселената. За второто не съм съвсем сигурен."

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #44

    Отговор: Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане

    Да бе, озонът е виновен за всичко...

    Озонът го контролират само и единствено заради способността му да образува съединения увреждащи природата - азотни окиси и други.

    Разликата е голяма с уредите и целите му за домашно ползване.

    Ето го моето : https://www.ebay.co.uk/itm/PureMate-...-/171254991928

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #45

    Отговор: Йонизатори и пречистватели на въздух / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Част от цитата на превода ти по-горе, ме наведе на мисълта, че ползваш гугъл-преводача вероятно, а той понякога обърква смисъла на 180 градуса. Но, в случая няма значение.
    Като писа и за "очевидната глупост", ме подсети за Айнщайн и неговото - "Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и Вселената. За второто не съм съвсем сигурен."
    Ти какъв превод би дал на израза в курсив?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 124
    Последно: 09-09-23, 16:03
  2. Фритюрник / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 18
    Последно: 13-02-18, 22:23
  3. Овлажнители за въздух FAQ/ мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 1
    Последно: 27-10-14, 16:53
  4. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21
  5. Samsung LCD-PDP / Faq , обсъждане , мнения
    От Ivan444o във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 17-04-09, 19:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе