Вижте резултатите от анкетата: Каква хлебопекарна ползвате ?

Гласували
88. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Ariete

    0 0%
  • Delonghi

    1 1.14%
  • Electrolux

    2 2.27%
  • Gorenje

    10 11.36%
  • Kenwood

    5 5.68%
  • Moulinex

    26 29.55%
  • Neo

    4 4.55%
  • Panasonic

    5 5.68%
  • Philips

    8 9.09%
  • Taurus

    2 2.27%
  • Tefal

    5 5.68%
  • Zelmer

    5 5.68%
  • Clatronic

    2 2.27%
  • Elite

    0 0%
  • Alaska

    4 4.55%
  • Midea

    5 5.68%
  • MyDomo

    4 4.55%
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 125
Like Tree13Одобрявам

Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    46
    #16

    Re:Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте, да се запиша и аз като собственик на Мулинекс, доскоро горд, вече не чак толкова. Машината ми е 5020, работи добре, но около седем месеца. Преди няколко дни и блокираха бъркалките, поразтърсих се насам натам из мрежата и установих, че проблема е доста срещан и характерен. Не знам дали така ми се струва, но изглежда последните партиди са по-силно засегнати. Стандартно, като блокират бъркалките, ако не се усетиш да извадиш съда, гори и мотора. Най-интересното в цялата схема е че Moulinex не признават съдчето за гаранционна подмяна, трябва да си го поръчаш и да изчакаш две седмици докато пристигне. Аз лично съм разочарован и не бих препоръчал тази серия с двете бъркалки на никой.
    Като съвет към всички собственици, проверявайте дали бъркалките се въртят преди да сложите съда в хлебопекарната, ще ви спести доста чакане за смяна на изгорял мотор, е ще се вкарате в разход заради брата китаец, но пак е по-малкото зло.
    Събирам идеи с какво да пробвам да ги раздвижа тези проклети пластмасови втулки WD-40 не ми се ще много да пръскам близо до храна, другият вариант който ми дойде на акъла е накисване в кола (там пък има солидно захар).

  2.  
     
  3. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #17

    Re:Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от di-sign
    Здравейте, да се запиша и аз като собственик на Мулинекс, доскоро горд, вече не чак толкова.
    Преди няколко дни и блокираха бъркалките, поразтърсих се насам натам из мрежата и установих, че проблема е доста срещан

    Като съвет към всички собственици, проверявайте дали бъркалките се въртят преди да сложите съда в хлебопекарната

    Събирам идеи с какво да пробвам да ги раздвижа тези проклети пластмасови втулки
    Колега,очертава ми се същият проблем и на нашата машина.Тя е този модел:
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...LINEX-OW200034

    Ползваме я от година...но печем един-два пъти седмично!
    Скоро се появи необичайно ''чаткане'' когато меси,и установих че бъркалката се върти с известно усилие...това при изваден и почистен съд.
    Не вярвам да е нормално това...най-вероятно е проникнала течна съставка от сместа и ще да е клеясало лагерчето.Лошото е,че за да се стигне до него трябва да се разнити елемента който го държи.
    Ако има друг,по ''цивилизован'' начин този лагер да се раздвижи...моля някой да сподели!

    Иначе машината все още си работи...но не се знае докога

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    46
    #18

    Re:Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане

    Лагер няма, това е пластмасова втулка в която влиза оста, на долният край е хваната с зегерка. Аз раздвижих с WD40 пръснато от долният край и яко въртене. За съжаление се оказа че се чува едно чаткане и бъркалките се въртят неравномерно, аз го оцених като изронен зъб на намаляваща предавка. Отиде на гаранционен ремонт и ми я върнаха след 20 дни. Засега работи, но вече имам едно наум.

  5. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #19

    Re:Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане

    Явно ще е ''проблемно дете'' и нашата машина...хайде пак в сервиза!
    Преди време ходи,понеже не изпичаше добре хлебеца отгоре...сега пък това

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #20

    Отговор: Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане

    При вас след колко време хляба почва да става твърд?
    Имам Мулинекс XXL и когато се изпече хляба за целия ден си е добре, на следващия горе долу става и на третия трябва задължително да се препече. Не е като купешкия да стои мек и да мухляса накрая пак мек.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    138
    #21

    Отговор: Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте-имаме хлебопекарна Clatronic, няколко пъти сме я ползвали с жената. Става хубав хляб. Миналата седмица решихме пак да я ползваме и установих, че нещо дрънка в самата машина вътре, поогледах внимателно и през решетчицата отдолу видях няколко монетки тикнати вътре. Жената не била слагала нищо също и малката както и да е проблема е, че не мога да я разглобя да ги извадя и почистя имам чувството, че все едно е капсулована. Има винтчета на долния капак, но уви не вършат работа.

    - - - Обновено - - -

    Този пост е редактиран от avenger; 28-12-12 в 11:04.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    4
    #22

    Отговор: Re:Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане

    Моята е същата, много съм доволна.
    Взех си я на промоция за 100лв
    Хлебопекарна Midea EHD25AD -Техника.БГ - Изгодна черна и бяла техника

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    101
    #23

    Отговор: Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане

    Малко късно, но както виждам никой тук не е помогнал със съвет за въпроса който е отправил Фен/Хитачи. Повечето хлебопекарни се отварят с развиване на винтовете вътре в пространството при нагревателя. Те държат в повечето случаи алуминиево казанче и след като то се извади се стига до винтове в дъното, които вече свалени ти дават възможност да й свалиш и долното пластмасово дъно. След това действай според нуждите и проблема който имаш. Най-често след дълготрайна употреба оста дето се върти в дъното на машината лагерува в една, забележете-СТОМАНЕНА втулка. На моята машина тази я замених с такава от фосфорен бронз и заспа! Правят ги така за икономия или за по.често купуване на нова.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    115
    #24

    Отговор: Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте! Имам колебание между двата модела: http://www.technopolis.bg/b2c/detail...ENJE-BM-1400-E и http://www.technopolis.bg/b2c/detail...IPS-HD-9046/90 . Някой има ли преки наблюдения върху двете машинки? Аз харесах Горенето като цяло,но все пак да попитам. Благодаря предварително !

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #25

    Отговор: Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане

    ivelin1980, бих се спрял на нещо, което може да прави и 0,5кг. ляб.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    115
    #26

    Отговор: Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане

    За грамажа е ясно. Но имат по 10-12 програми, различни мощности... Не съм ползвал такова чудо и съм в размисъл. Основната ми мисъл е, да се научим вкъщи да майсторим домашен хляб. Че ме е яд на дунапрените в магазина.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    15
    #27

    Отговор: Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте!
    Изчетох внимателно темата! И аз се чудя усилено каква хлебопекарна да взема! Хем не искам да давам прекалено много пари, хем искам да е читава!?
    Ориентирал съм се към следните модели:
    - GORENJE 1200 или 1400 или KENWOOD 366 или FAGOR 850???

    Най ми хареса една на Panasonic - http://www.technopolis.bg/b2c/cat/0/...0A002481B479E9
    но е много скъпа - 400 лв!!!
    Моля за съвет, кое ще ми препоръчате о т тези, на които съм се спрял?!

  16. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #28

    Отговор: Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане

    Вземете най-евтината с най-дълга гаранция (3 или 4 г.).
    Относно бъркалките - по теория тези с 2 бъркалки се повреждат 2 пъти по-бързо а хлебопекарните вършат практически една и съща работа. Ползвам Аляска от Метро м.б. над 6 или 7 г. Ако в момента избирах нова бих купил нещо от рода на 60-100 лева - Метро, Кауфланд, Рино.
    За "400 лв!!!" ще ви носят хляб години наред на крака от най-близката фурна или баничарница.
    Успех!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    115
    #29

    Отговор: Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане

    76presley ,Аз също се спрях на Горенето 1400. Доста пообиколих преди НГ и тя ми допадна най-много. Работи си екстра. Има една голяма вана и отделно две половинки. Можеш да си правиш 2 различни вида хляб едновременно. Като изработка е доста по-стегната/здрава в сравнение с другите,които бяха изложени в магазина.То всичко е от Китай,и не винаги цената е определяща,но по-евтините марки и модели - Груба изработка,големи разминавания между частите,клатещи се капаци и т.н. Всеки сам си решава.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    15
    #30

    Отговор: Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от ivelin1980 Виж публикацията
    76presley ,Аз също се спрях на Горенето 1400. Доста пообиколих преди НГ и тя ми допадна най-много. Работи си екстра. Има една голяма вана и отделно две половинки. Можеш да си правиш 2 различни вида хляб едновременно. Като изработка е доста по-стегната/здрава в сравнение с другите,които бяха изложени в магазина.То всичко е от Китай,и не винаги цената е определяща,но по-евтините марки и модели - Груба изработка,големи разминавания между частите,клатещи се капаци и т.н. Всеки сам си решава.
    Благодаря за съветите! И аз май за това Горене 1400 се навих!
    Може ли още малко информация:rolleyes:
    Тя явно е с 2 бъркалки, а с 2 реотана ли е?
    Как така 2 различни вида хляб едновременно? Колко програми има?
    А за кексове и др. подобни става ли, ако си я пробвал?
    Благодаря предварително!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Бяла техника
    Отговори: 1687
    Последно: Вчера, 14:02
  2. Сокоизтисквачки / FAQ - мнения, обсъждане
    От kod във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 71
    Последно: 06-04-24, 19:37
  3. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  4. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52
  5. Samsung LCD-PDP / Faq , обсъждане , мнения
    От Ivan444o във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 17-04-09, 19:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе