Страница 36 от 69 ПърваПърва ... 26343536373846 ... ПоследноПоследно
Резултати от 526 до 540 от общо 1027
Like Tree60Одобрявам

Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    2
    #526

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Здравейте!Искам съвет за избор на лаптоп.Първо да споделя за какво ще се използва:работата е в международния транспорт с камион и ще има нужда от навигация,също искам да се използва за гледане на българска телевизия в реално време,но не съм наясно кой е оптималния вариант-лаптоп с вграден ТВ тунер или да закупя отделен и дали трябва да съм абониран към доставчик на цифрова телевизия.Какви са оптималните параметри на лаптоп,който ще ми върши работа. С една дума не съм наясно с тези нови технологии .Моля за помощ!

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #527

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    хм...
    В международния транспорт... значи, че ще караш извън България?
    В такъв случай забрави за българска телевизия. Не мисля, че Булсат, което май е единствения избор за бг телевизия в чужбина предлагат сателитен приемник на pcmcia или usb. А и да предлагаха... не ми е особено ясно - какво, всеки път като спреш за през нощта и въртиш чинията за да нацелиш спътника ли?
    Ако става въпрос за България, няма проблем да се обзаведеш с външен usb DVB-T тунер, но не мисля, че ще ти върши каквато и да е смислена работа - цифрово излъчване ще има само в рамките на градовете, няма да обхваща цялата територия...

    Дотук изяснихме / затъмнихме въпроса с тунера

    За GPS... това е екстра, характерна за по-простовати устройства като таблети и телефони. Няма лаптоп с вграден gps, можеш да си купиш външен, само че не виждам какъвто и да е смисъл да купуваш такъв без екран и за екран да ползваш лаптопа...
    Така че, купи си отделен gps.

    Не знам какво остана - лаптопа, който няма да го ползваш нито като gps, нито за гледане на телевизия Ами... вземи който и да е - ако пътуваш в чужбина, гледай марката да е с добра международна гаранция, друго не се сещам какво може да ти трябва...

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #528

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Ако камиона пътува в чужбина и целта е да се гледа българска телевизия в реално време в самия камион докато шофирате не виждам антена и доставчик които биха могли да помогнат.Единствено се сещам за гледане на телевизия през интернет, но тогава трябва да имате абонамент който да е валиден за територията на всички държави през които минава камиона от "международния транспорт". Би могло да стане с някой от доставчиците на мобилен интернет, но все пак не съм сигурен кой от тях- виваком, мтел, глобул, wi max telecom, но не знам кои от тях имат сключени договори с чужди мобилни оператори и колко ще ви струва това "забавление".Отделно стои въпроса че някои от тях ограничават трафика след достигането на определен пакет пренесени данни и тогава и да искате няма как да гледате, защото ще "ви резнат/ограничат трафика" и ще започне да насича както картината така и звука/говора или изобщо нищо няма да оже да виждате и чувате.

    Според мен трябва да се насочите не към лаптоп/нетбук, а към таблет и то мощен за да може да поддържа едновременно навигация и телевизия.То не се знае дали в един момент няма да искате да гледате и слушате няколко канала едновременно+ навигацията ...

    Доколкото знам в чужбина българска телевизия може да се гледа само от сателит чрез уловения със сателитна антена сателитен сигнал.

    Ако греша или нямам понятие някой който има да ме поправи/репликира?

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #529

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Според мен трябва да се насочите не към лаптоп/нетбук, а към таблет и то мощен за да може да поддържа едновременно навигация и телевизия.То не се знае дали в един момент няма да искате да гледате и слушате няколко канала едновременно+ навигацията ...
    А мен ако питаш, в случая трябва един gps, една джаджа за търсене на сателити - car satellite tv in Consumer Electronics | eBay един абонамент към Булсат и една паница, която да вади вечер на покрива на камиона. Предполагам, че няма идея да се гледа ТВ, докато се движи, а докато нощува и почива по паркинги из Европата.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #530

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Здравейте,
    Имам въпрос към колегите имащи фирми /или работещи в такива/ за комп. техника и по-точно лаптопи.
    А именно - възможно ли е да си поръчам лаптоп с някоя от тези външни видеокарти - GTX 675M, GTX 675MX или GTX 680M?
    От няколко дни си търся лаптоп, отговарящ на моите разбирания за геймърска машина, който да замени /колкото и несериозно да звучи/ десктоп конфигурацията ми. Последната в комплект с 3D монитора, отива на пазара.
    Всичко, което досега е намерил Гугъл - ревюта и видео клипове с тестове с актуални FPS заглавия съм прочел, видял, преценил. Без да подценявам компетентността ви по въпроса, ще уточня, че имам нужда не от мнения - струват ли си разходите и прочие съвети, а от реални оферти. Благодаря в аванс на отзовалите се.

    п.п. Ако модераторите преценят, че поста ми не е по темата, а за раздел Пазар/Купува, моля да го изтрият.
    Този пост е редактиран от raziel66; 11-01-13 в 01:44.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #531

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Явно няма голямо търсене и за това не се намират у нас. Намерих два с GTX670MX.
    http://laptop.bg/laptops/compare?ids...ids%5B%5D=2469
    Втория е за предпочитане заради по-бързия хард но предполагам
    ще продължиш с търсенето на нещо по-сериозно. Успех.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 11-01-13 в 07:23.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #532

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Да, най-бързата карта, предлагана в момента на нашия пазар за лалтопи е 192 битовата GTX 670MX.
    Може би не съм задал правилно въпроса си, но имах предвид, дали е възможно конфигуриране /по избор на клиента/ преди закупуване на мобилна система, така както има такова за десктоп конфигурациите, или се предлагат единствено във вида внесен от дистрибутора?

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #533

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от raziel66 Виж публикацията
    Да, най-бързата карта, предлагана в момента на нашия пазар за лалтопи е 192 битовата GTX 670MX.
    Може би не съм задал правилно въпроса си, но имах предвид, дали е възможно конфигуриране /по избор на клиента/ преди закупуване на мобилна система, така както има такова за десктоп конфигурациите, или се предлагат единствено във вида внесен от дистрибутора?
    Не мисля. Принципно не е особено разпространена практика.
    Мощната видеокарта изисква подобрено шаси с по-добро охлаждане например. Няма как да се сложи във всеки корпус. Мястото също е от първостепенно значение и няма как да има свободата на конфигуриране, позната от настолните компютри.
    Да добавиш повечко памет, да смениш дск с SSD, да смениш процесор - ок, но оттам нататък... в общи линии - каквото предлага серията, това е.
    Още повече когато иде реч за високия клас видеоускорители.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    2
    #534

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    А мен ако питаш, в случая трябва един gps, една джаджа за търсене на сателити - car satellite tv in Consumer Electronics | eBay един абонамент към Булсат и една паница, която да вади вечер на покрива на камиона. Предполагам, че няма идея да се гледа ТВ, докато се движи, а докато нощува и почива по паркинги из Европата.
    Благодаря ви за отзивчивостта! Вашата информация бе полезна за мен.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    76
    #535

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Здравейте!

    Искам да питам дали някой притежава Toshiba L755-1MO и дали е доволен от него и също Ви моля за съвет дали си заслужава да се вземе този лаптоп на цена 750 лв.

    Satellite L755-1M0 - Спецификации на продукта - Toshiba

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #536

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Стара платформа - и като процесор и като видеоускорител. Външна видеокарта, съчетана с евтин корпус и ниска серия може да доведе до прегряване.
    Според мен, за същите пари потърси нещо с новото поколение i3 процесори - те са с вграден Интел 4000, който не е по-слаб и ще спести греенето.
    Поне мен, няма нищо, което да ме грабне в този лаптоп.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    76
    #537

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Благодаря за отговора, на него няма да се работи кой знае нещо сериозно социални мрежи и филми най-вече. Може ли да дадеш няколко примерни модела на тази цена.

  16. skakalec
    Guest
    #538

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Привет,

    От известно време обмислям да си взема лаптоп. Задължително ще е на изплащане, но ми се иска да не надхвърля с много 1500-1600лв. Основно го взимам за работа - предпечат (фотошоп, индизайн, илюстратор, корел). Иска ми се обаче и да мога да разцъквам спокойно шутъри от време на време с hdmi кабел на ТВ-то вкъщи както и поредицата Kings Bounty с високи детайли (на нея много държа).
    Всички насоки са добре дошли!

    Благодаря предварително!

    P.S. Загледах Lenovo Y580, какво ви е мнението за него?

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #539

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    сериозна машина
    вземи го с 8 гиги рам и без ОС

  18. skakalec
    Guest
    #540

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    сериозна машина
    вземи го с 8 гиги рам и без ОС
    Благодаря за отговора!

    Направо се замислям за 16гб рам и удължена гаранция. Може би слагане на ssd ще го отложа малко във времето. Алтернатива някаква на въпросното леново?

    Поздрави!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 36 от 69 ПърваПърва ... 26343536373846 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 10-12-10, 17:49
  2. Напрежение по корпуса на преносими компютри и несамо
    От glarus във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 04-10-10, 13:45
  3. Отговори: 0
    Последно: 11-08-10, 12:43
  4. Отговори: 0
    Последно: 26-11-09, 11:56
  5. Отговори: 2
    Последно: 05-06-09, 00:23

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе