Страница 43 от 69 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследноПоследно
Резултати от 631 до 645 от общо 1027
Like Tree60Одобрявам

Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #631

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.


  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #632

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    В този ценови диапазон се намират и с матов екран, което според мене е по-удачния избор за лаптоп. И според изискванията изобщо няма нужда от външна видео карта, вградената ще е напълно достатъчна. Например:
    1. Toshiba Satellite C50-A-176 е с 3г. гаранция, от които едната е No Matter What. Само не знам как е с изработката и батерията държи 3-3,5ч. по спецификация.
    2. Lenovo B590 59-410507 е със същия процесор, като на Тошибата, 2г. гаранция и доколкото знам с много добра изработка и до 6ч. издръжливост на батерията.
    3. Lenovo B590 59-422073 е с по-слаб процесор от горния модел и батерия с издръжливост до 5ч. Предимството му е по-ниската цена.
    Този пост е редактиран от gnf; 26-09-14 в 18:48.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #633

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Е-га ти остарелия процесор, от на баба ми времето(2008-9 година)...

    Не струва този лаптоп.Само флашовете в интерент ще му видят сметката и един Фейсбук или друго(страница) със снимки и/или флашове ще ги зарежда сума ти време и ще "образува нерви" на собственика си.Пък вентилатора му лятото в горещините сигурно ще вдигне лаптопа и ще отлетят заедно към Северния полюс на по-хладно ...

    Истината за днешно време си е че дори и компютър само за офис и браузване в интернет си иска прилична мощност и то не толкова с оглед на момента когато се купува, колкото с оглед на перспективата за следващите 2-3-4 години когато ще ползва.

    Това е така, тъй като за съжаление програмите и браузърите които се ползват за интернет и се "вграждат" като добавки или туул барове в браузъра товарят и то особено когато се съберат повече 5-6 такива.
    От друга страна някои от добавките и туловете за съжаление не могат да се изключат, тъй като са свързани с пълноценното използване на браузъра или определени работни страници-например за интернет подпис всички банки ползват Java.За немалко работни страници е необходим инсталиран Adobe flash player Adobe plug in и разните други подобни.

    Това са само една малка част от добавките и плъгините.

    Преди съм пробвал и съм деинсталирал някои от тях или съм ги спирал(изключвал) да не ги зарежда компютъра и да не работят или да ги зарежда само при необходимост, но за съжаление винаги след това по някое време когато ми потрябват "нещата" се омазват когато ги включа/инсталирам наново.Било защото междувременно е имало ъпдейти и те не са направени навреме, било защото при самото ъпдейтване нещо се е омазало, поради това, че при включването на тези добавки ъпдейтите се инсталират накуп.

    Отделно самите браузъри се ъпдейтват или излизат нов по-нов браузър, като всичките ги рекламират, че "били леки" или/ и "не товарели" , НО когато ги инсталираш/ъпдейтнеш се оказва че просто те лъжат за да им ползваш продукта/ по-новия продукт.

    Отгоре на това има страници в които със стар браузър не можеш да влезнеш защото просто не го поддържат.

    Специално за работен браузър всички банки и правителствени/държавни/общински учреждения са оптимизирани да работят с Интернет експлорър и свързаните с него програми.Поради това понякога може да нямате избор за ползване на друг браузър като работен.

    Това горното го казвам от личен опит.
    Пробвал съм и Мозила файърфокс, но за съжаление оптимизацията и съвместимостта с него не е в такъв обем както за ИЕксплорър и се принудих да премина от Мозила на ИЕ.
    Опитах и с Гугъл хром, но за него съвместимостта за държавните учреждение е по-малка и от на Мозилата.

    Лично аз в рамките на този бюджет бих си закупил:
    lenovo-g500-59-424126, тъй като:

    1. е с двуядрен Пентиум на 2.4 гх
    2. има 8ГБ оперативна памет
    3. има отделна видеокарта, която е доста прилична за лаптоп в този ценови сегмент и ще "издържа" още доста години всякаквите графични ъпдейти на JAVA, Flash player и другите бабалюги товарещи видеопаметта и процесора
    4. Има 1000 ГБ диск
    5. батерията е 6 клетъчна и издържа до 5 часа.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    20
    #634

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Благодаря за разясненията, но ми предлагате с 15.6 инча, а на мен ми трябва по-малък.
    Може ли да споделите мнения за следните Lenovo Flex 2-14D 35,5 cm Notebook schwarz: Amazon.de: Computer & Zubehör
    HP 14-r003ng 35,6 cm Notebook weiß: Amazon.de: Computer & Zubehör и Lenovo Flex 2-14 35,6 cm Convertible Notebook schwarz: Amazon.de: Computer & Zubehör
    Какво точно трябва да гледам като характеристики, т.е кои от всички ми са важни?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #635

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    От Амазонските се понапъни за този Lenovo ThinkPad T420 35,6 cm Notebook: Amazon.de: Computer & Zubehör
    П.П. Не се напъвай щото ти видях бюджета и влизаш в него.

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #636

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Аз бих взел ето това HP Elitebook 8460p, а остатъка от парите да ги вложиш в нещо друго. Имам го и ми харесва повече от другия ми лаптоп Леново Т500 от гледна точка на изработка. Всичко е от алуминий, няма скърцане, поддаване и подобни недостатъци на пластмасата. Идеален малогабаритен работен лаптоп.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #637

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Здравейте, някой може ли да каже нещо за тоя лаптоп: Лаптоп Asus X552MD-SX011D - Цена, Характеристики, Мнения и Отзиви

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #638

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Имах много скъп Asus (2400+), месеци след гаранцията се скапа. Изгоря видеото, било им проблем. Не подлежи на ремонт. Батерийте им също са посредствени. Като цяло имат добра цена и много екстри, но посредствено качество. Като качество Dell и Lenovo се представят много добре.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #639

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Подкрепям. Асус е марка за дънни платки и видеокарти, а не за лаптопи и смартфони.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #640

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Имах много скъп Asus (2400+), месеци след гаранцията се скапа. Изгоря видеото, било им проблем. Не подлежи на ремонт. Батерийте им също са посредствени. Като цяло имат добра цена и много екстри, но посредствено качество. Като качество Dell и Lenovo се представят много добре.
    Благодаря! Той колегата си взе Леново вече, хвана някава промоция от emag-a

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #641

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Близък приятел програмист пътува по цял свят. Примерно 20 дни от месеца е на път, 10 дни си е в България. Сподели ми, че преди само IBM е издържал на мъкнененто по летища, хотели, конференции. Всичко друго е умирало. Сега ползва Lenovo от ThinkPad серийте.

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #642

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Близък приятел програмист пътува по цял свят. Примерно 20 дни от месеца е на път, 10 дни си е в България. Сподели ми, че преди само IBM е издържал на мъкнененто по летища, хотели, конференции. Всичко друго е умирало. Сега ползва Lenovo от ThinkPad серийте.
    Твоят приятел все едно съм аз.
    За обективността, трябва да вмъкна, че все пак има голяма доза пристрастие и свикване с уникалната Леново клавиатура. След IBM, аз също съм сменил три Тинкпада на Леново, чудесни са, но има линии на Dell, HP, които не са по-лоши, въпрос на вкус и... късмет.
    Mega одобрява това.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #643

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Твоят приятел все едно съм аз.
    За обективността, трябва да вмъкна, че все пак има голяма доза пристрастие и свикване с уникалната Леново клавиатура. След IBM, аз също съм сменил три Тинкпада на Леново, чудесни са, но има линии на Dell, HP, които не са по-лоши, въпрос на вкус и... късмет.

    Разбира се, аз не споря, само цитирам моя приятел. Аз не съм мерило, при мен laptop-а седи на бюро статичен. Много съм доволен от Dell-a - Latitude. Доста избирах, като данни, ергономия, качество - цена ... Има и по-добри машини, но за друга работа. LapTop-a си стана консуматив вече.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    176
    #644

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Може ли малко помощ за изборът ми на лаптоп,за подарък на щерката ще е...
    Общо взето критериите са :размер на екрана 11.6 инча,и да е тъчскрийн.
    Ще се купува в Англия,и затова давам линкове към английски сайтове,на моделите на които съм се спрял.
    1.АCER ASPIRE V3-111P Buy Acer Aspire V3-111P Celeron 11.6 Inch 4GB 500GB Laptop at Argos.co.uk - Your Online Shop for Laptops and netbooks.
    2.ACER ASPIRE V5-122P Buy ACER V5-122P 11.6" Touchscreen Laptop - Silver | Free Delivery | Currys
    3.ACER ASPIRE V5-132P Acer Aspire V5-132P 11.6-inch Touchscreen Laptop (Blue) - (Intel Celeron 1GHz, 4GB RAM, 500GB HDD, WLAN, Webcam, Integrated Graphics, Windows 8.1): Amazon.co.uk: Computers & Accessories
    4.LENOVO S20t Lenovo S210t 11.6-inch Touchscreen Laptop (Intel Pentium 2117U 1.8GHz Processor, 4 GB RAM, 500 GB HDD, LAN, WLAN, BT, Webcam, Integrated Graphics, Windows 8 Home Premium) - Black: Amazon.co.uk: Computers & Accessories
    5.TOSHIBA NB10T Toshiba NB10T 11.6 Inch 4GB 500GB Touch Laptop. | eBay

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #645

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Дай бюджет, за да не цъкаме всички линкове. И за какво и е 11" лаптоп и то с тъч...!? По-добре таблет.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 43 от 69 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 10-12-10, 17:49
  2. Напрежение по корпуса на преносими компютри и несамо
    От glarus във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 04-10-10, 13:45
  3. Отговори: 0
    Последно: 11-08-10, 12:43
  4. Отговори: 0
    Последно: 26-11-09, 11:56
  5. Отговори: 2
    Последно: 05-06-09, 00:23

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе