Страница 55 от 69 ПърваПърва ... 545535455565765 ... ПоследноПоследно
Резултати от 811 до 825 от общо 1027
Like Tree60Одобрявам

Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #811

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Ползвах си лаптопа Сони Байо вече 10 години и половина.
    Горкият тази вечер хвърли топа- ще го давам на поправка, но така или иначе вече според мен е леко нерентабилно да продължавам да ползвам 10+ годишен лаптоп за бачкаторски кон, не е толкова надежден, та ми трябва съвет за:

    -работен лаптоп, до 700 лв който ще ползва предимно за пишеща машина, за интернет работа и сърфиране, гледане на филми по 2- 3 до 5 филма в месеца.

    Вече и игри не играя, щот одъртях и предпочитам да се кача на колата и да забия на някъде, отколкото да пуцам.

    Играя само интернет табла в някакъв сайт playon или нещо подобно и то според мен е много тъпа щото алгоритъмът и е тъп и бъгав, ама за разсейване става.

    Та интересува ме не само конкретни лаптопи, но най -вече АМД или интел процесор за лаптоп, предполагам вградена карта ще е достатъчна, но все пак се гони някаква перспектива 5-7 години използваемост на този хардуер.

    Ако за тези 2-3 неща ми подскажете, мога и сам да избера предполагам лаптоп.

    Ако можете да посочите конкретни здрави доказали се лаптопи още по добре.

    За да ви улеснят донякъде ще спомена, че докато преди 10-на години когато купувах лаптоп го смятах за инвестиция, то сега вече разсъждавам по друг начин и го считам по -скоро за консуматив, който ще се изплати от работата и ще дойде време за нов.Та не се хвърляйте на 2000 или дори 1500 лв.Не си струва Парите според мен.

    Дайте съвети моля.
    И благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #812

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Като процесор от Intel ---> Core i3-8145U или Pentium Gold 5405U и в никакъв случай Pentium N*** или Celeron N***.
    От AMD ----> Ryzen 3 3200U.
    Външна видеокарта не е необходима, само ще вкарва излишна топлина.Вградената е напълно достатъчна.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,174
    #813

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Този е що-годе добър - https://ardes.bg/product/hp-15-db1001nu-7jy13ea-145833

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #814

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Изглежда добре.Междувременно Intel представи (или предстои да представи) 2 процесора от архитектурата Comet Lake ,предназначени за непретенциозната масовка--->
    Pentium® Gold 6405U и Celeron® Processor 5205U .

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,258
    #815

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Моят съвет е да пропуснеш марката HP или поне в този ценови сегмент.

    Относно ремонта на стария - какъв му е проблема на Sony-то?
    За начало просто го почисти отвън с прахосмукачката - всички отвори за охлаждане и вентилация.
    Ако нищо не се получи - първо на качествена диагностика и едва след това си прецени дали въобще си заслужава ремонта. Съсъ сигурност ще иска пълна профилактика, почистване и смяна на термопаста и/или охлаждащ вентилатор.
    Имай предвид, че сервиз на Vaio няма от доста години в БГ.
    Успех!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #816

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Нали се разбрахме да игнорираме марките. Петте големи марки(HP, Dell, Lenovo, Acer и Asus) се занимават с търговия и логистика. Производството и проектирането е в ръцете на няколко тайвански компании.


    За 3 години нищо не се е променило. Тази графика съм я взел от Taiwan notebooks – 4Q 2016

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,258
    #817

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Просто погледни търговската гаранция (без доплащане) на различните марки в БГ.
    Ако ще и в една джонка да ги сглобяват, 24 месеца винаги е повече и по-добре от 12? Или ти не смяташ така?

    За себе си, не давам съвети и не натрапвам мнението си, аз бих заложил на Asus или Acer. В тази последователност.
    Dell са прекалено обвързани и зависими от MS, Lenovo дори в бизнес сериите вече изостават като надеждност и ремонтопригодност. А като видя лаптоп с вградена батерия като таблет (DELL и не само), направо подивявам.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,174
    #818

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Аз 12 мес. гаранция на нов продукт не съм виждал , минимума е 24.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,258
    #819

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Sorry!
    Снощи или не съм довидял или наистина в линка за HP-то, което даде си пишеше гаранция 12м. Сега, като го отворих отново - 24.
    Чудеса разни стават...

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #820

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Благодаря за акълите, от всеки ще взема по нещо и в нещо е се вслушам.

    Момчета, не съм казал, че ще го изхвърлям.Разбира се че ще го дам за диагностика на хора които си знаят работата и имат сервиз от години -някога преди 10-11 години бяха оторизиран сервиз за Сони Вайо, а сега са само сервиз.Преподаватели са в техническия София, бяха асистенти преди 10-11 години.Имат техника и разбират.
    На 10 години и 5 месеца е ежедневно ползване като 5 дни от седмицата го разнасям до работата и обратно в кожена чанта със специално отделение за лаптоп .

    Истината за лаптопа е обаче че той е видял игри за 30 години живот и работа за поне 15 години живот още от купуването му досега.

    Ако го направят най-вероятно ще е резервен лаптоп.

    А аз още от покупката му досега съм го чистил при извадена батерия и изключен от ел.мрежа с прахосмукачка поне веднъж годишно, а най-често на 6-8 месеца, като винаги от купуването му е имал поставка и у дома и в офиса.

    Термопастата му е сменяна 3 или 4 пъти, точен спомен нямам.

    Каквото съм могъл сам и със специализирана поддръжка за здравето и живота му съм направил- съвестта пред компютърно латопния Господ ми е чиста

    _-----------------------

    При нови съвети и от тях ще се ползвам.

    Благодаря на подалите и на тези които тепърва ще пишат.

  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #821

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Последното ти изречение незнайно защо в първи момент го прочетох като "Благодаря на педалите и на тези които тепърва ще пишат" )

    Щом се мъкне напред назад всеки ден не виждам защо не е един доказал се работен кон...малък, мощен, лек, здрав и с много добър живот на батерията....

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #822

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Работен кон на 6 години е по-скоро за кланицата .
    Gena_bs одобрява това.

  16. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #823

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Щом се мъкне напред назад всеки ден не виждам защо не е един доказал се работен кон...малък, мощен, лек, здрав и с много добър живот на батерията....
    Ако се търси максимална компактност това е доста добро предложение.

    И още една възможност за избор - HP ProBook 450 G6 6BN77EA.

  17. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #824

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Asus Vivobook също става....като по-нова пръчка с не лоша компактност.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #825

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Чета.Гледам, разглеждам избирам.

    Тази седмица ще е.

    Покупката и ще е някой от горните или с подобни параметри.

    Честно казано откакто спрях да играя FPS започна да ме интересува само колко ще издържа батерията и да е относително сносен и издръжлив на чупене и най-вече лек.

    Сегашният е 2.7 кг.
    Новият ще е под 2 кг -1.8 максимум или 1..67кг.

    Ма така става като одъртееш...

    Утро, не се съмнявам в твоята изчанчена психика ...

    Чак добре че е телефона, та съм на линия...

    Говорих пред 1 час със Стемарк, пращам им го и същото време ще гледам новият да ми е в ръцете...

    ОптИмист съм общо взето - долното издържа 3-4 удара в земята и точно в ъгъла на дясната панта, разбира се през чанта-докато беше в нея, и докато разбера че някой "инженер" си е оставил акъла при "изобретяването" на устройството на механизма на закопчалката на дръжката която се пресмята през рамо и като я заметнеш(чантата), се самооткопчава....
    Този пост е редактиран от justify; 04-11-19 в 14:09.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 55 от 69 ПърваПърва ... 545535455565765 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 10-12-10, 17:49
  2. Напрежение по корпуса на преносими компютри и несамо
    От glarus във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 04-10-10, 13:45
  3. Отговори: 0
    Последно: 11-08-10, 12:43
  4. Отговори: 0
    Последно: 26-11-09, 11:56
  5. Отговори: 2
    Последно: 05-06-09, 00:23

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе