Страница 11 от 18 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 259

eReader - устройства за четене на електронни книги

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #151

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    аз имам 3162BN

    179469d1350042821-vand-e-book-reader-prestigio-per3162bn-6-inch-2gb-negru-aproape-nou-garantie-i.jpg

    обърни внимание на колонката бутончета вдясно

    има по едно срещу всеки ред на менюто и вместо да цъкаш като малоумен надолу-нагоре и да чакаш рефреш за всяко придвижване, директно избираш ред - ОГРОМНО удобство

    3664 няма подобни бутони

    освен това няма и музика. моят 3162 няма говорители, но можеш да си бучнеш слушалка и да слушаш, докато четеш
    отново удобство, макар и да не го ползвам

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    12
    #152

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Благодаря ти за бързия отговор. Четенето някак си не ми се връзва със слушането на музика, явно не мога да върша няколко неща едновременно , но за бутончетата очевидно си прав. Изобщо не ми беше хрумнало, че ще цъкам като идиот, но пък това ще ми е необходимо само докато си отворя книжката, може пък да му се намира някое бързо бутонче от сорта на *последни отметки*, *последно четена книга* или подобно.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #153

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    да, такава позиция има навсякъде, но ако си харесаш 9-тата от общо 10 позиция, цъкане ще има

    освен това ако накачулиш някоя библиотека с няколко хиляди заглавия , определено ровичкането по букви, автори и заглавия ще донесе известно количество дискомфорт

    не искам да хваля моето "гардже" и да плюя останалите, просто правя сравнение между модела, който имам аз, и този, на който си хвърлил око...

    не мога да пропусна едно сериозно предимство на "твоя" модел - има 256 RAM, което сравнено с моите 32 е много повече, което ще доведе до определено по-бърза реакция при някои неща

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    12
    #154

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Още веднъж голямо Благодарско! Изобщо не мисля че *плюеш*, а даваш добро и далновидно мнение.
    Май ще я купя или по - точно ще преспя и ще реша и очевидно ще цъкам на воля.
    И между другото ми е интересно как ще ми се отрази липсата на тъч скрийна, очевидно ме е обзел изследователски дух

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    12
    #155

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    В крайна сметка го купих - Prestigio 3664 Много приятно ме изненада екрана, точно като хартия като в интерес на истината изобщо не допусках да е толкова добър, а също и рама си казва думата / няма безкрайно цъкане, опреснява достатъчно бързо, почти като първия ми монитор на PC /
    Но както винаги ми се случва, пак започва нещо да ме човърка дали има начин да сменя шрифтовете. Книжките, които са качени в момента са в *epub формат, шрифтовете са Arial , Verdana, но да призная изобщо не ми харесва как се визуализират на екрана. От друга страна ръководството което е качено се чете прекрасно, но изобщо не мога да разбера какъв е неговия формат, може би е pdf или поне така си мисля по причина че мога да променям единствено размера.
    Изобщо дали може да се бърка в това чудо? Да се настройва някак си *по-надълбоко*? Дали има програмки, с които може да се пипа?
    Предварително благодаря за всяка оказана помощ.

  7. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #156

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    В основните настройки трябва да има опция за смяна на шрифта, големината, разстоянието м/у редовете и т.н. Моята е Сони и мисля че имам избор м/у 5-6 шрифта а е стар модел, предполагам че и твоята трябва да ги има тези настройки че и повече.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    12
    #157

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Благодаря за отговора, разгледах ги и има избор на 5 шрифта, освен това не може ръчно да зададеш размера на шрифта, а е само избор от няколко опции. Относно разстоянието, уви не откривам никакви опции за настройки...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    21
    #158

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Здравейте

    Спрял съм се на това: .: Деком :: Електронна книга Sony PRS-T3 Black + Безплатна доставка :. . Но не мога да намеря много информация за него, пък и честно да си кажа не разбирам много . Бих искал да ми кажете дали си заслужава и ще мога ли да чета книги от Читанка и Замунда.

    Благодаря ви предварително

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #159

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    За по-малко пари се взима нещо с по-добри възможности (вкл. двойно по-голяма гаранция) - Електронна книга PocketBook 626 TOUCH LUX 2 GREY 6\" - Търговска верига "Зора"
    Иначе като изключим недоразумението на Amazon нормалните четци би трябвало да четат всичко та едва ли Сони-то е изключение.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 18-07-14 в 18:24.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    21
    #160

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Ако форматите за четене на са от значение, защото разбрах, че с една програма мога да си правя каквито формати си искам. Като параметри кой от двата е по-добър?

  13. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #161

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Точно така, с Calibre си форматираш книжките за няколко секунди/минути и "недоразумението на Amazon" или кое да е друго "недоразумение" се превръща в пълноценен четец. Съветът ми е да не гледаш разни излишни изгъзици като SD слот, mp3 плеър и т.н. Това е четец, не таблет, важен е екранът. Ползвам този: Kindle - Best-Selling Ereader - Only $69 Имам 65 книги и паметта му е почти празна. Сам направи сметка, според това колко четеш, за колко време напред ще ти стигнат. За мен това са поне 2 години напред. Моделът е базов, но за мен е предостатъчен. Ако имаш нужда от подсветка, взимаш Paperwhite, ако нямаш - взимаш този. Някой по-рано ме беше посъветвал да не се занимавам с глупости, а да заложа на Kindle. Прав беше. Period.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    21
    #162

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Благодаря ти за отговора. Каза ми нещо което бях забравил - да се придържам към нуждите си и на базата на тях да си търся четец. Успях да взема решение, за което ти благодаря пак

  16. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #163

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Радвам се! Дано решението е правилно и не забравяй да се похвалиш като го вземеш!

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #164

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Shmi усещаш ли се какви ги приказваш? Да вземе нещо с по-малко възможности за повече пари и да си конвертира книгите? Трябва да си пълен мазохист за да го направиш!
    Явно от Amazon имат няква много успешна рекламна политика щом успяват да накарат възрастен човек да действа против собствените си интереси.

    пс. А за магическите конверти на Calibre не ми се говори.

  18. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #165

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Усещам се много добре. Просто опира до гледна точка. Винаги залагам на качеството, не на количеството. Не виждам смисъл да се блъскат всевъзможни излишни екстри в едно устройство, което има съвсем просто предназначение... 4GB памет + slot за още до 32GB?! Да не искаш да събираш в джоба си Националната библиотека на САЩ?! А как ще цикли с такава база от книги въобще не ми се мисли. Калкулатор, календар, игри?! Сериозно ли? Имам таблет (подарък, не бих си купил) и дори там ползвам тези екстри от дъжд на вятър. Това е моят интерес - нещо просто, което изпълнява основното си предназначение без да ми създава ядове. Kindle-ът ми предлага точно това. Изпращам си книгите на e-mail адреса, който ми дават от Amazon, пускам си Wi-Fi-a и след минута са при мен. Точно обратното, устройство което е една манджа с грозде, е мазохизъм.

    Проблеми с конвертирането не съм имал, освен с pdf-ите, което е разбираемо. Повечето книги, които си намирам са в epub (просто така ги търся) и конвертирането досега е било на 100% адекватно. Не знам ти какви оплаквания имаш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 18 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Гъвкави електронни книги, по-евтини от Kindle!
    От kod във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 12
    Последно: 30-10-14, 16:18
  2. Разпределение на пазара на електронни книги
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 19-01-11, 18:59
  3. Google отваря книжарница за електронни книги
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 01-12-10, 14:19
  4. Търся сайт с електронни книги
    От nommo във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 11-06-04, 21:58

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе