Страница 3 от 18 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 259
Like Tree8Одобрявам

eReader - устройства за четене на електронни книги

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    32
    #31

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Да раздвижа малко информацията за Kindle3:
    - вече има бг-интерфейс на менютата (след Jailbreak)
    - има българска клавиатура, вика се с бутон [ALT] + [SYM]
    Мисля, че за цената от 330 лева, при това се продава и в България, си е без конкуренция.
    Доста полезен форум:
    http://forum.myebook.bg/index.php?board=27.0

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #32

    Разпределение на силите на пазара на електронни книги

    Разпределение на силите на пазара на електронни книги

    1. Amazon
    2. Pandigital
    3. Barnes & Noble
    4. Sony
    5. Hanvon

    Кой колко процента държи и подробности:
    http://setcombg.com/default.asp?site=comment&NID=14361

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #33

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Аз съм с Киндъл 3Г и съм мн. доволен. Безплатния и-нет е нещо страхотно... : ))) Иначе от базара в http://www.reader.bg/ си купих мн. изгодно калъфче.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #34

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Хм... за какво ползваш безплатния интернет с Киндъла???
    Надявам се не за брауз в Интернет, това е мазохистично...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #35

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Е, вярно че е бавен и черно-бял, ама за какво друго да се ползва безплатния интернет? : )))

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #36

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    И аз не знам, затова винаги съм се учудвал защо се дава като някакво предимство и въобще каква е идеята да взимаш по-скъп Kindle 3G, вместо такъв без 3G.
    Ако си англоговорящ и от богата държава, приложението му е напълно ясно - влизашщ в Амазон и си купуваш книжки откъдето и да е. То и затова е направен. Ако си от България... е напълно безполезен - силно се съмнявам покупката на книги от Amazon да е особено разпространена в БГ. То и затова, с пълно право Amazon има нулев интерес да продава Kindle в страната ни.

    ПС - Той не е бавен, той е хипер бавен. Човек, който не е виждал електронна хартия даже не може да си представи колко е бавен. Това е предостатъчно за да не го ползваш за брауз. А и браузера му е изключително груба, първоначална форма - той не може да отвори препратка с таргет нов прозорец, защото не може да пусне втори браузер, а и няма табове

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #37

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Oo, изобщо не съжалявам. Бих дал и 200 лв. за разликата с уай-фи-то. Онова постоянно трябва да му търсиш мрежа и обхвата е 100-на метра на открито и 30-на на закрито. Отделно, че към момента в България няма ограничение за отваряне на интернет страници. А по принцип в повечето страни са достъпни само няколко сайта (amazon, wikipedia, google), но това ограничение е премахнато в няколко държави, явно и тук. Амазон си поемат разходите по трафика чрез договори с местните мобилни оператори и така...

    Кеф ти news.bg, кеф ти dnevnik.bg - отваряш и си четеш всичко... мой познат си купи киндъл само заради нета - хич и не го вълнува, че можело да чете ел. книги, че не натоварвало очите...

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #38

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Ами... браво на твоя познат. Не виждам какво друго да кажа, хвала на хора, използващи екнижки за брауз Допълнително, това.. с безплатното ровене по други страници... нали ти минава през ума и през ума на твоя приятел, че няма как да продължи дълго и след някой друг месец ще посрещнете месеца със сериозна сума, чарджната от кредитните ви карти заради натрупан трафик не към Амазон...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #39

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Както писах вече "Амазон си поемат разходите по трафика". Няма такова чарджване, за което говориш. Имам у-вото от 5 месеца (откакто излезе август в щатите). А че моя познат е шемет спор няма... ама е пич

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #40

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Четеп между редовете. Аз не казвам, че има, а казвам, че ще има.
    Че има такова чарджване в световен мащаб - има и то отдавна, съветвам те да се заровиш и почетеш за да не те изненадат скоро с доста неприятна сметка от кредитната карта, която предполагам си въвел в Амазон при регистрацията. Сега е само за сваляне като ле ли, скоро може и за брауз да има.
    Добре е също да прочетеш и официалната информация на страниците на Amazon за това, какво поемат и кога имат пълното право да те... изненадат ако решат.
    Нали си наясно, че това не е благотворителна организация, която да плаща 3G трафика на клиентите си...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #41

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Струва ми се че малко наизуст говориш. Имаш ли киндъл и от личен опит ли говориш или само си чел чужди мнения по форуми? Плаща се единствено трафика към киндълската поща. Таксата е 0.15$/MB в Щaтите и 0.99$/MB извън Щaтите. Има си и фрий-киндълска поща към която трафика е безплатен. В случая говорим за конвертиране и пращане на документи. Относно браузъра - той е експериментален и е пуснат с безплатен достъп до всички сайтове в няколко по-големи държави като Япония. Явно и Бг влиза в тая група или просто е минала между капките... нямам идея. Ако експеримента не им допадне - тяхна е последната дума дали нещата ще останат така.

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #42

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Явно е, че за нещо, което предстои да стане няма как да говоря от личен опит, а споделям информацията, която съм събрал с четене на чужди мнения по форуми...
    Има доста смислени анализи, че безплатният нет е предназначен за достъп до Амазон и всякакъв допълнителен трафик в скоро време ще бъде плащан, въпреки, че в момента е със статут е експериментален и безплатен. Нали разбираш, че това няма как да продължи до безкрай?
    Предлагам темата за безплатния трафик на Киндъла да я продължим след 3-4 месеца.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #43

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Влизаш в противоречие сам със себе си. Първо казваш: "Че има такова чарджване в световен мащаб - има и то отдавна..." После: "Явно е, че за нещо, което предстои да стане няма как да говоря от личен опит..."

    Ок, нямам нищо против - ще изчакаме и сам ще споделя дали са ми удържали нещо от картата. До момента вече 5 месеца си браузвам във всички бг-сайтове и не са ми удържали нито цент.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #44

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Тук си прав, написах, посипвам си главата с пепел - после прочетох и не видях да има оплаквания, че се плаща към момента конкретно за трафик. Само разсъждения, че ще започне да се плаща.
    Все пак, добре е да се основаваме на официална информация от Amazon:

    http://web.archive.org/web/200711221...38;#whispernet


    Unlike most hand-held devices, Kindle has no confusing service plans, yearly contracts, or monthly wireless bills. Shopping and downloading from the Kindle Store is always free, and a small fee may apply for other wireless services such as receiving e-mail attachments to your Kindle ($.10 per document).

    Как би коментирал официалното обяснение на Amazon, цитирано по-горе?
    Помоему, тук черно на бяло е написано, че друг трафик, освен към Amazon ще бъде заплащан. Колко и кога... е друг въпрос.
    Логична причина все още да не се плаща е, че никой не го използва масово за брауз поради очевидните му неудобства и затова не е оправдано въвеждането на система за заплащане например, знам ли.

    Друга информация за безплатния 3G, от страницата на Валери - myebook.bg - човек, който обожава е-книгите, знае много за тях и аз лично се доверявам на написаното от него:

    Безплатен ли е достъпът до 3G през Kindle 3?
    3G мрежата на Amazon е безплатна за браузване, но за да я изпозлвате е необходимо да имате регистрация в сайта на Amazon с валидна кредитна карта. Положителното е че, не е необходим договор с мобилен оператор. Достъпът до библиотеката на Amazon, от където можете да закупите или четете книги, също е безплатен.

    Въпреки това, Amazon изрично предупреждават, че използването на тяхната 3G мрежа с цел, различна от това да се купуват книги, като сваляне на файлове от Итнернет може да не е безплатно, като ценaта за сваляне на прикачен документ към e-mail е около $.10 на документ[1].

    Цените на платените услуги варират, затова ви препоръчваме да посещавате сайта на Amazon за актуална информация.

    Ако имате абонамент към периодични издания за Kindle, при получаването им е възможно доплащане за роуминг, ако се намирате в чужда страна.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #45

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Ами тук говорят именно за пазаруването на книги от киндълския магазина. Ако пращаш директно на киндъла - там има такси. Ако пращаш документа на безплатния киндълски адрес и после си го прехвърляш с юсб-то на киндъла - няма такса. Както писах и по-горе.

    А за браузъра, както писах вече експериментален е... ако не им хареса експеримента по-скоро си мисля че ще го спрат, отколкото да таксуват хората. Защото мисля, че има (не съм пробвал обаче) и друг вариант да си ползваш нет - просто си регистрираш си акаунт в амазон, но не даваш никакъв номер на карта! Мога тия дни да пробвам и ще разбера.

    Добре е обаче да уточним, че говорим само за брауз, никакво сваляне!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 18 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Гъвкави електронни книги, по-евтини от Kindle!
    От kod във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 12
    Последно: 30-10-14, 15:18
  2. Разпределение на пазара на електронни книги
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 19-01-11, 17:59
  3. Google отваря книжарница за електронни книги
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 01-12-10, 13:19
  4. Търся сайт с електронни книги
    От nommo във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 11-06-04, 20:58

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе